AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.068
|
čitano: 5.229.161
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Cekaj, pa onda i mi mozemo rec kolko je ljudi jos na athlonu i FXu ? 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi, lijepo je vrijeme vani, hebo vas Intel i AMD, ajte malo u prirodu ;)

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moj CPU put u zadnjih preko nekoliko godina je išao ovako: Q9550, i7 2600k, i7 6850k i sad ovaj i9 9900k.

A kako uvijek imam barem dva kompa ne računajući onaj od sinova bilo je tu svašta pa čak i AMD procesora kao što su Phenom ll x4 960T i FX 8350, a bilo je eksperimenata sa 775 socketom u kombinaciji s Xeonima socketa 771, bilo je i igranja s socketom 1366 i tko se sjeća čega je još bilo.

Više nemam volje za takve eksperimente otkad se OC sveo na par megaherca više od max turbo množitelja (di je tu gušt?). 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Poslje masu amd procesora presao na intela do kad neznam, vjerovat no kad ovaj ode u vjecna lovista.Mozda ako i7 7700k bude 50€ pa njega isprobati i onda malo amd i tako nista pretjerano.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
segregator kaže...

Može link na neko istraživanje koje dokazuje da je više ljudi prešlo sa starijih AMD-a nego starijih Intela?

S tim da se usporedi i3 sa Ryzen 3 modelima, i5 sa Ryzen 5 i I7 sa Ryzen 7?

 

ja sam recimo u 12 godina kupio 3 (slovima: tri) AMD procesora: Phenom 550BE, 8320E i Ryzen 1600

 

Potrošio 2500kn sveukupno na procesore...što sam mogao u 12 godina od Intela dobiti za te novce, 2-3 celerona?

 joj, da link na istraživanje... hoćeš možda i s više izvora, recimo eurostat i državni zavod za statistiku 

pa dovoljno je da pratiš naš forum i odmah vidiš razliku intelaša i amdovaca otkako je rajzen izašao, koliko ih je samo u zadnje vrijeme pokupovalo b450 i 1600af s planom prelaska na 4600 čim izađu, a ništa manje njih koji su sa 1600 prve gen prešli nedavno na 3600

 

i onda uzmeš sebe kao primjer, tako mogu i ja sebe uzet za primjer da ti ne treba ništa više od starog 4 core i5, jer igram samo sp igre 

ali nit sam ja reprezentativni predstavnik gejmera, niti ti kupaca 

DarthMarkus kaže...
Tvrdnja da Intelaši mijenjaju sve svaku generaciju ne stoji. Ne biste vjerovali koliko je još ljudi na Ivyu.

 pa to i kažem, em je ljudima tlaka mijenjat kompletnu platformu koja nije jeftina, em su perfomanse starijih i7 donedavno (a nekima još uvijek) bile itekako zadovoljavajuće

EDIT: da ne spominjem intelovih 5% godišnje napretka, pa čemu onda mijenjat kompletnu platformu nakon dvije godine, za 10-15% perfomansi... jedino ako si lud za novim hw-om

 

Normalno, jer čovjek inače izvlači argumente iz guzice.

Ako Intelaši ne mijenjaju procesore, a Intel i dalje debelo vodi po prodaji, postavlja se pitanje ko kupuje sve te nove procesore?

8 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda puno ljudi ide sa 1600 na 2600 na 3600 itd, ali to je zato što mogu, mislite da ne bi polovica i7 6700k i 7700k juzera glatko ubacila unutra 9700k ili 9900k da to mogu? O i te kako bi.. 

ansha: Pomelo te
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gdje to intel debelo vodi?

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Evo price za veliku djecu koga zanima. Ugl intel dere u svakom poslovnom segmentu AMD-a. 

I vidim da se uvijek krivo shvaca pojam INTELvs AMD. Mislim, INTEL je firma sa preko 100tisuca ljudi a AMD je svemirski deal LISA SU/TSMC, sto je i sam dokaz koliko LISA SU prodaje cijelo vrijeme vrijednosnice AMD-a i ogrce milijune.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Intel vs AMD se gleda (po meni) samo u segmentu CPU.

Preširok je pojam danas firma vs firma, jer a) firme se bave sa puno stvari, pod b) postoje firme kćeri, udjeli u dionicama i slično, pa je teško nać granicu gdje jedna firma počinje, a druga završava.

Čak je teško gledat Intel vs AMD u GPU segmentu jer AMD nema šanse... nVidia nema šanse kad smo već kod toga.

 

Ono što mene zanima, Intel vs AMD i gdje gledam usporedbu kad razgovaram o tome je Intel vs AMD u desktop segmentu, Intel vs AMD u mobile segmentu i intel vs AMD u server/DC segmentu, neki još ubacuju HEDT kao zasebno.

 

Pogotovo na ovoj temi.

 

Intel kao firma je gigant naspram AMD-a i bilo koja druga usporedba nema smisla - to je kao usporedit Konzum i Lidl - ako kreneš uspoređivat u RH, ima smisla, sve preko toga zaboravi, nije vrijedno rasprave.

 

Intel se bavi svime i svačime, od kompletne Intelove proizvodnje, AMD se bavi CPU/APU i diskretnim grafama. Hoćemo uspoređivat na Ryzen temi koliko je Intel ispred AMD-a u ethernet/wireless/5g... pa nabrajat hrpu velikih brojčeka kraj nula sa druge strane da ispadne nekako sve ovo nebitno?

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Gdje to intel debelo vodi?

 

Na Steam statistikama AMD je minimalno smanjio prednost zadnjih 6 mjeseci, za manje od 1%...znači Intel se i dalje dobro

prodaje u igraćem segmentu, a poslovni onda ne treba ni spominjati

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 16:25 (segregator).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Intel vs AMD se gleda (po meni) samo u segmentu CPU.

Preširok je pojam danas firma vs firma, jer a) firme se bave sa puno stvari, pod b) postoje firme kćeri, udjeli u dionicama i slično, pa je teško nać granicu gdje jedna firma počinje, a druga završava.

Čak je teško gledat Intel vs AMD u GPU segmentu jer AMD nema šanse... nVidia nema šanse kad smo već kod toga.

 

Ono što mene zanima, Intel vs AMD i gdje gledam usporedbu kad razgovaram o tome je Intel vs AMD u desktop segmentu, Intel vs AMD u mobile segmentu i intel vs AMD u server/DC segmentu, neki još ubacuju HEDT kao zasebno.

 

Pogotovo na ovoj temi.

 

Intel kao firma je gigant naspram AMD-a i bilo koja druga usporedba nema smisla - to je kao usporedit Konzum i Lidl - ako kreneš uspoređivat u RH, ima smisla, sve preko toga zaboravi, nije vrijedno rasprave.

 

Intel se bavi svime i svačime, od kompletne Intelove proizvodnje, AMD se bavi CPU/APU i diskretnim grafama. Hoćemo uspoređivat na Ryzen temi koliko je Intel ispred AMD-a u ethernet/wireless/5g... pa nabrajat hrpu velikih brojčeka kraj nula sa druge strane da ispadne nekako sve ovo nebitno?

 Ma RYZEN je super proizvod, zato me je i strah znajuci da kad jedna osoba( LISA SU) ode iz AMD-a, kad tad da ce se rasuti sve to opet na jedno duze vrijeme. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 16:39 (HCgamingCRO).
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
segregator kaže...

 

Na Steam statistikama AMD je minimalno smanjio prednost zadnjih 6 mjeseci, za manje od 1%...znači Intel se i dalje dobro

prodaje u igraćem segmentu, a poslovni onda ne treba ni spominjati

a dobro, ovo je daleko otišlo, reagirao sam na tvoju izjavu o ovima 'koji su nadogradili najprije na 8700K, pa na 9700K'

za to sam rekao da je sigurno više amdovaca koji su samo procesor mijenjali, a zadržali ploču, jer ne znam baš nikoga da je 8700k zamijenio sa 9700k

da je išao sa nekog i7 starije gen, pa mijenjao kompletnu platformu, to da, ali ovako nisam baš vidio nekih primjera

dok amdovaca ima dosta koji su na istoj ploči mijenjali 1600 za 3600 ili su uzeli 1600af s planom prelaska na 4600 ili 4800

 

sad smo već otišli na steam statistike i općenitu prodaju...

 

HCgamingCRO kaže...

 Ma RYZEN je super proizvod, zato me je i strah znajuci da kad jedna osoba( LISA SU) ode iz AMD-a, kad tad da ce se rasuti sve to opet na jedno duze vrijeme. 

 zato baba ima najveću plaću od svih direktora, morala bi konkurencija ponuditi puno, puno više da je otmu

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.6.2020 16:46 (picajzla0707).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja se ne sjecam vise, ali sta nije da ta steam statistika nije obavezna za svakog korisnika ili je?

13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja se ne sjecam vise, ali sta nije da ta steam statistika nije obavezna za svakog korisnika ili je?

Nije obavezna

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
The_Fichek kaže...

Ja se ne sjecam vise, ali sta nije da ta steam statistika nije obavezna za svakog korisnika ili je?

 

Nije, i posve se glupo oslanjati na to, ja prvi to nikada nisam ispunio niti znam ikoga da je...

16 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da se nadovežem na Rhodinov post ... ono što nedostaje ovim financijskih analizama je sam proizvod. Nisu to zlato ili nafta pa da je taj dio konstanta.

Jasno da je u rast dionica ugrađen i potencijalni/očekivani rast ali to može biti temeljeno samo na dobrom proizvodu.

 

Bilo bi zanimljivo vidjeti usporedbu samo CPU dijela i kolika je inercija Intelovih ugovora sa velikim dobavljačima i pozicije koje su zauzeli u godinama dominacije.

Meni je u kontektstu ove teme najzanimljiviji podatak koliko se prometa/zarade "vraća" u istraživanje i razvoj, jer samo to će donijeti napredak i još jače procesore.

Pogledao sam još par sličnih videa i ni jedan od tih analitičara nema pojma koliki napredak je napravljen chiplet dizjanom ili novim proizvodnim procesima (TSMCov 7 i 5nm).

 

Što se tiče statistika, njih se može upotrijebiti na svakojake načine, kako kome odgovara :).

Npr. za razliku od Steama i gamera, za 3D i slične "content creation" poslove, iz vlastitog iskustva i svih poznanika koji su u tome, od 2017. nitko nije kupio ništa od Intela (osim mrežnih na matičnoj ploči :)).

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja trenutno vidim samo AMD sa relevatnim proizvodima.

Da, netko tko ima ugovore sa intelom ili nekim distributerom, sa OEMom i slično, pa je zaključan na Intelu. Pstali... hrpu noviteta ima i AMD maltene prodaje koliko proizvede, kako u desktop, tako u server i mobile segmentu.

 

Na žalost, za razliku od Intela nemaju svoj proizvodni pogon, te su jako ovisni trenutno o TSMC-u, te ih je lako zeznut, kako od strane Intela i partnera, tako od strane nVidie koji sve veći pritisak na TSMC rade i otkupljuju, odnosno naručuju određeni postotak porizvodnih kapaciteta.

 

Znamo svi u kakvoj je situaciji Huawei kad je big boss odlučio obračunat sa njima, pa zabranio prvo Googleu, a zatim uspio i TSMC-u da im odkaže suradnju (po meni nije moglo doć do goreg poteza od strane SAD-a dugoročno, ali otom-potom) 

 

Ako se nešto slično desi AMD-u, tipa da ne mogu naručivati dovoljno kapaciteta za potrebe partnera i tržišta, a to se već djelomično dešava taman imali najbolji proizvod na svijetu, neće ga imat kako plasirat na tržište, a paralelno sa time, nemaju financijsku moć, a ni puno izbora, prebacit se na konkurente.

 

Intel ima financijsku moć još 5 godina peglat 10nm, paraleleno gurat stvari na 14nm, 12nm uvest , 5nm... Osjetit će to i dioničari, ali firma ko firma neće propast, samo će pokoji direktorčić izletit. Najviše mid-managementa ako ćemo iskreno.

Ja gledam da smo sa Ryzen situacijom dobili samo dugoročno da konačno nismo zaključani na 2/4 jezgre i eventualno takt da se godišnje diže 5% i IPC 2-5% svake 2 godine, a što intel radi od kako je zapeo na 14nm

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ne znam je li poznata ova informacija

 

https://www.planet3dnow.de/cms/56372-jim-keller-verlaesst-intel/

 

Jim Keller napusta Intel.

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Odradio posao

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

meni se pak cini da nije mogao glavom kroz zid.

nadam se da nije bolest u pitanju.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Njuveg ekipa izlistala AM4 B550 matičnjače, i kolko vidim trentuno su najeftinije dvije Azrokače.Hm kod Amera najeftinija Azrokača 115dolara, a kod Švaba isti model nude za 150eura.

 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007625%20601352805

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/ASRock-B550-PRO4-AMD-ATX-M-2-So-AM4-retail_1364644.html

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.6.2020 14:13 (rambox).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sutra je release, pa bumo vidjeli.

Kome nije hitno prije povratka u školu nema smisla kupovati, past će cijene do tada, morat će.

150€ sam već rekao, štogod pojedinci mislili, to su već dobre X570 ploče, a ne entry level B550. Nema ta cijena nikakvog smisla, "zujalica" ili ne. To je kao kupic entry level Polo po cijeni Golfa sa dizel motorom i nešto dodatne opreme.

Ne da kupovina VW-a ima ikakvog smisla, ali usporedba koju svi na Balkanu razumiju.

Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Rhodin kaže...

Sutra je release, pa bumo vidjeli.

Kome nije hitno prije povratka u školu nema smisla kupovati, past će cijene do tada, morat će.

150€ sam već rekao, štogod pojedinci mislili, to su već dobre X570 ploče, a ne entry level B550. Nema ta cijena nikakvog smisla, "zujalica" ili ne. To je kao kupic entry level Polo po cijeni Golfa sa dizel motorom i nešto dodatne opreme.

Ne da kupovina VW-a ima ikakvog smisla, ali usporedba koju svi na Balkanu razumiju.

Nemam iskustva sa testovima x570 ali imam feeling da se za cijenu sredine b550 ploca (b550 tomahawk ili b550 extreme4) nece moci nabaviti opremljena x570 ploca. Jer b550 u tom rasponu cijene (1200-1500kn) ce dolaziti sa dobrom regulacijom napona, dobrim hladenjem sa integriranom I/O zastitom, dobar zvuk, 2.5 lan, dobar broj konektora sto unutra, sto otpozadi.

 

b550 cijenom nije pozicioniran da zamijeni b450 vec da bude izmedu b450 i x570. Znaci ako proizvodaci ploca ne umirove b450 ovisno o BIOS podrsci za 4 seriju ryzena, b450 ce moci ostati kao jeftinija varijanta. To bi naravno odmah znacilo da cijene nece puno padati.

7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

Njuveg ekipa izlistala AM4 B550 matičnjače, i kolko vidim trentuno su najeftinije dvije Azrokače.Hm kod Amera najeftinija Azrokača 115dolara, a kod Švaba isti model nude za 150eura.

 

https://www.newegg.com/p/pl?N=100007625%20601352805

 

https://www.mindfactory.de/product_info.php/ASRock-B550-PRO4-AMD-ATX-M-2-So-AM4-retail_1364644.html

 

https://www.amazon.de/dp/B089HFNQ22

 

Ko za tebe - 1550€, milina.

 

https://geizhals.at/?cat=mbam4&xf=317_B550

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Zamolio bih nekog ako mi moze rec da li mi je ''AMD Ryzen 3 3200G BOX, s. AM4, 3.6GHz, QuadCore, RX Vega, Wraith Stealth'' dovoljno jak za konfiguraciju koja nije namjenjena za igranje? Naveo sam taj procesor jel mi on najvise odgovara cjenovno (oko 750kn).  I jos me vise zanima koja bi maticna bila dobra za njega (do recimo 600kn, moze i malo vise ako bas ima velike razlike u brzini ili neznam cemu da opravdava tu vecu cijenu). Vec danima kemijam i citam, ali nikako da odlucim sta uzet jel ima toga dosta. Na to bi stavio i neku najbrzu memoriju DDR4 16GB (2x8GB) koju taj procesor i ploca podrazavaju pa me i to zanima za preporuku koju uzet, koliko vidim taj procesor najvise pordzava 2933 MHz (DDR4). Na kraju bi jos uzeo recimo ''SSD Kingston 250GB A2000, NVMe PCIe Gen 3.0x4, M.2 2280 3D, XTS-AES 256-bit Encryption, Read up to 2000MB/s , Write up to 1100MB/s'' jel koilko vidim ti M.2 su brzi nego klasicni SSD-ovi.

Pa evo ako je netko voljan da mi kaze koja kombinacija bi bila najbolja za te pare, moze i neki drugi proc ako nije velika razlika u cijeni, a da je bolji od ovog koji sam naveo. Htjeo bi da to sve radi kao po spagi bez nekog stekanja i pregrijavanja i tome slicno. Dosta godina je proslo od moje trenutne konfiguracije pa mi je ovo sve dosta nepoznato. U vrijeme kad sam ja zadnji put kupovao komp taman su izasli SSD-ovi i sjecam se da sam za jedan od 64GB dao blizu 1000kn, onda znate koliko je proslo :)

Hvala svima na pomoci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bero666 kaže...

Zamolio bih nekog ako mi moze rec da li mi je ''AMD Ryzen 3 3200G BOX, s. AM4, 3.6GHz, QuadCore, RX Vega, Wraith Stealth'' dovoljno jak za konfiguraciju koja nije namjenjena za igranje? Naveo sam taj procesor jel mi on najvise odgovara cjenovno (oko 750kn).  I jos me vise zanima koja bi maticna bila dobra za njega (do recimo 600kn, moze i malo vise ako bas ima velike razlike u brzini ili neznam cemu da opravdava tu vecu cijenu). Vec danima kemijam i citam, ali nikako da odlucim sta uzet jel ima toga dosta. Na to bi stavio i neku najbrzu memoriju DDR4 16GB (2x8GB) koju taj procesor i ploca podrazavaju pa me i to zanima za preporuku koju uzet, koliko vidim taj procesor najvise pordzava 2933 MHz (DDR4). Na kraju bi jos uzeo recimo ''SSD Kingston 250GB A2000, NVMe PCIe Gen 3.0x4, M.2 2280 3D, XTS-AES 256-bit Encryption, Read up to 2000MB/s , Write up to 1100MB/s'' jel koilko vidim ti M.2 su brzi nego klasicni SSD-ovi.

Pa evo ako je netko voljan da mi kaze koja kombinacija bi bila najbolja za te pare, moze i neki drugi proc ako nije velika razlika u cijeni, a da je bolji od ovog koji sam naveo. Htjeo bi da to sve radi kao po spagi bez nekog stekanja i pregrijavanja i tome slicno. Dosta godina je proslo od moje trenutne konfiguracije pa mi je ovo sve dosta nepoznato. U vrijeme kad sam ja zadnji put kupovao komp taman su izasli SSD-ovi i sjecam se da sam za jedan od 64GB dao blizu 1000kn, onda znate koliko je proslo :)

Hvala svima na pomoci.

 

Imam slicnu konfiguraciju.

R3 2200G, 2x8GB 2400MHz CL15, Adata 8200SX pro  i Asrock B450 Pro4.

Neces pogrijesiti jer je proesor dovoljno jak za uobicajenu upotrebu . Iznenadit ces se kako sve dobro funkcionira.

I memorija kod mene uredno  radi na 3066MHz, CL16 iako nisu oba keksa kupljena zajedno.

 

EDIT:

U Protisu ti je upravo na akciji Asrock B450 Pro4 za 601kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 7:58 (tutanjkamen).
11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 3200G (4.0GHz,6MB,65W,AM4) box, RX Vega 8 Graphics, with Wraith Stealth cooler
Šifra: YD3200C5FHBOX - 932,22 Kn
1 * Gigabyte B450M DS3H , AM4, 4xDDR4, DVI-D/HDMI, 2xPCIe x16, 1xPCIe x1, 1xM.2, 4xSATA, mATX
Šifra: B450M_DS3H - 688,00 Kn
1 * G.Skill Aegis 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
Šifra: F4-3200C16D-16GIS - 698,89 Kn
1 * Kingston A2000 NVMe 250GB,R2000/W1100, M.2 2280
Šifra: king-a2000-250g - 454,00 Kn

 

Sveukupno na rate: 2.773,11 Kn
Sveukupno s popustom za keš: 2.495,80 Kn

Besplatna dostava

 

Samo provjeri da ploča koju uzimaš ima "3xxx ready" naljepnicu kako bi taj cpu radio na njoj out of box

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bero666 kaže...

Zamolio bih nekog ako mi moze rec da li mi je ''AMD Ryzen 3 3200G BOX, s. AM4, 3.6GHz, QuadCore, RX Vega, Wraith Stealth'' dovoljno jak za konfiguraciju koja nije namjenjena za igranje? Naveo sam taj procesor jel mi on najvise odgovara cjenovno (oko 750kn).  I jos me vise zanima koja bi maticna bila dobra za njega (do recimo 600kn, moze i malo vise ako bas ima velike razlike u brzini ili neznam cemu da opravdava tu vecu cijenu). Vec danima kemijam i citam, ali nikako da odlucim sta uzet jel ima toga dosta. Na to bi stavio i neku najbrzu memoriju DDR4 16GB (2x8GB) koju taj procesor i ploca podrazavaju pa me i to zanima za preporuku koju uzet, koliko vidim taj procesor najvise pordzava 2933 MHz (DDR4). Na kraju bi jos uzeo recimo ''SSD Kingston 250GB A2000, NVMe PCIe Gen 3.0x4, M.2 2280 3D, XTS-AES 256-bit Encryption, Read up to 2000MB/s , Write up to 1100MB/s'' jel koilko vidim ti M.2 su brzi nego klasicni SSD-ovi.

Pa evo ako je netko voljan da mi kaze koja kombinacija bi bila najbolja za te pare, moze i neki drugi proc ako nije velika razlika u cijeni, a da je bolji od ovog koji sam naveo. Htjeo bi da to sve radi kao po spagi bez nekog stekanja i pregrijavanja i tome slicno. Dosta godina je proslo od moje trenutne konfiguracije pa mi je ovo sve dosta nepoznato. U vrijeme kad sam ja zadnji put kupovao komp taman su izasli SSD-ovi i sjecam se da sam za jedan od 64GB dao blizu 1000kn, onda znate koliko je proslo :)

Hvala svima na pomoci.

  Naravno da ti je danas jedan normalan quad core sasvim dovoljan za neke uobičajene taskove, nemaš brige. 16GB u dual channel i dobar si. Ploča kao ploča ti neće donijeti ni "brži" ni "sporiji" komp i kod budget kompa je više sporedna nego kod nekog skupog. Gledaj da ima ono što ti treba i super.

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ibme74 kaže...

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 3 4C/4T 3200G (4.0GHz,6MB,65W,AM4) box, RX Vega 8 Graphics, with Wraith Stealth cooler
Šifra: YD3200C5FHBOX - 932,22 Kn
1 * Gigabyte B450M DS3H , AM4, 4xDDR4, DVI-D/HDMI, 2xPCIe x16, 1xPCIe x1, 1xM.2, 4xSATA, mATX
Šifra: B450M_DS3H - 688,00 Kn
1 * G.Skill Aegis 16GB (2x8GB) 3200MHz CL16
Šifra: F4-3200C16D-16GIS - 698,89 Kn
1 * Kingston A2000 NVMe 250GB,R2000/W1100, M.2 2280
Šifra: king-a2000-250g - 454,00 Kn

 

Sveukupno na rate: 2.773,11 Kn
Sveukupno s popustom za keš: 2.495,80 Kn

Besplatna dostava

 

Samo provjeri da ploča koju uzimaš ima "3xxx ready" naljepnicu kako bi taj cpu radio na njoj out of box

 Dis ti naša taj Ryzen 3200G za 932kn kad je i u Linksa koji glasi za skuplji dućan 760kn ???

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.6.2020 10:32 (nicky.sl).
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

U futuri je nasao gdje slaze sve. Tako izbaci u kosarici, a popust za gotovinu naknadno izracuna u sumi tako da je nezgodno kada ovako netko nabrzinu procita.. 839kn je kod njih inace za cash.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice