AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.049.343
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
HCgamingCRO kaže...

evo na time spy-u benchmarku koji ima sasvim oke cpu test AMD-ov mobilni 45 W 4800HS pobio je desktop 2700x i 9700K 

Nego nije mi to za oko upalo vec ovaj graficki broj jer po ovome ovaj apu ima graficke snage ka jedna rx580-tka, sta reci nego bice zanimljivi laptopi ove godine za prvi put?! 

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4800HS-APU-overtakes-both-the-Ryzen-7-4800H-and-Intel-s-Core-i7-9700K-CPU-in-latest-Time-Spy-benchmark-leak.453560.0.html

https://twitter.com/TUM_APISAK/status/1219815618964180992

 Krv ti sta je ovo ? 

 

 Vjerovatno ce i cijena bit paprena...

 Ma ja nemogu vjerovati da je APU u time spy-u nabio skoro 5 tisuca bodova u grafickom testu. LOL

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ocito intel priprema jos jednom "refresh" sa +100mhz core clock a cijene sigurno iste , tako da ovog puta ocekujem najmanje procesore jednake snage ako ne i jace kako pokazuju da je 4800u u multithreadu jaci cak i za 50% od 9750h.Uz to da novi ryzenu 4xxxU-H podrzavaju  so-dimm od 3200mhz tko zna mozda bude i kakav xmp profile u Biosu.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Izgleda da i Apple razmišlja/testira Amd: klik. S takvim rezultatima nije ni čudno, Intel stvarno izgleda izgubljeno

 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bruno11 kaže...

Izgleda da i Apple razmišlja/testira Amd: klik. S takvim rezultatima nije ni čudno, Intel stvarno izgleda izgubljeno

 Intel kaska u proizvodnom procesu, to im loše ide još od nesretnog Broadwella koji je živio vrlo kratko baš zbog tih problema. Singlethread su digli pošteno, ali su yieldovi loši, Ice lake na 10nm je solidan proc sa odličnom grafikom, no zasad dolazi samo sa 4 jezgre i prilično je nižeg takta od zadnjeg Skylake refresha.

Ali ipak mora im se priznati da su jedna od samo 3 kompanije u svijetu koje idu dalje s ultraskupim razvojem 7nm (10nm) procesa, pored Samsunga i TSMCa.

6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Idu dalje zato jer ne smiju stat. Brute force broj tranzistora na 7nm je veći od njihovog 14nm. Da ne govorimo o energetskoj efikasnosti. U ovoj branši stvarno nema mjesta za odmor jer će počet problemi. Intel ima novaca, ima tržište, sve je zasad pod kontrolom. Ja bih htio da se muče još godinu, godinu i pol jer će AMD tada bit konkurencija, uz uvjet da ne zas*ru sada.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD ide sada sa "7nm" na "7nm + " koji je po meni stvarni 7 nm po pitanju gustoće tranzistora i energetske efikasnosti (originalni 7nm tj. dosadašnji je usporedan sa ciljanim 10 nm od strane intela bio) a Intel i dalje kaska i sad ponovo uz 10nm proceva izdaje 10/20 zvjer na 14nm jer ne mogu na 10 parirat ničemu. Mislim da im je on tek mrvicu jači od 3900X gdje je to nebitno jer vuče duplo struje, a dolazi močniji 4000 ove godine, dok taj novi i9 10900KS ili X ili kako ga već zovu neće biti dostupan do sredine/kraja godine.

 

AMD grabi naprijed krupnim koracima i jedina blokada u preuzimanju tržišta je brzina proizvodnje i dostupnost proizvoda - svi koji mogu kupiti AMD u količini koja im odgovara, trenutno kupuju AMD. Sve priče o promjeni platforme su pale u vodu kad su osigurane količine koje su im bile potrebne - kvaliteta je tu.

Kad čuješ da jedan MAC ide sa intel/nvidia na AMD/ATI, a znaš da nema šanse da izbace išta osim savršenih ujednačenih proizvoda koji su testirani do bola na tržište, jer im o tome ovisi business model i percepcija korisnika, onda ti sve drugo postane jasno.

 

Intel nije na koljenima, daleko od toga, previše tržišta imaju i prejake ugovore sa partnerima, ali ugovori istiću, mijenjaju se, dopunjuju, Intelu sporije pada udio tržišta, koliko ima padaju margine da bi zadržali partnere i korisnike, a to je ono što ih boli i zašto su napokon napravili rezove koje su trebali prije 5 godina napravit.

 

Sad u reorganiciji moraju presložit svašta, vratit istraživanje i proizvodnju na pravi put, posložit 10 nm, slijedeći 5nm kvalitetno pripremit i vratit se u igru kroz slijedećih 2-5 godina. S time da AMD neće to vrijeme provest spavajući i meni je to sve skupa interesantno gledat.

 

Činjenica da AMD ulazi na mobilno tržište govori puno, o Intelu ponajviše, budući je tu bio nedodirljiv, a sada se govori o dominaciji AMD-a kako po pitanju performansi, tako i po pitanju potrošnje i sveg nečega.

AMD mora fino posložiti idle draw, tu će malo u business i ultra serijama sporije preuzimat, ali gaming u home mašine mislim da su njihove u 2020.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
bruno11 kaže...

Izgleda da i Apple razmišlja/testira Amd: klik. S takvim rezultatima nije ni čudno, Intel stvarno izgleda izgubljeno

To več traje duže vremena, nisu Jabučari čoravi bez brige to se sve važe i mjeri.

 

Dalje je sve prilično logično, "buduča jeftina Jabučarska sklamerija" jahat če minimalno na procu kao recimo R9 3950X.No ipak, meni se čini da Jabučari za svoje kompove namjeravaju uskočit u AMD Tredripaner platformu.

 

 

S obzirom na činjenicu da je AMD sad največa mušterija za TSMC, daljni razvoj događaja je sasvim očekivan.Jabučari su otišli na TSMC 5nm, a AMD je svoje naruđbe za 7nm povečal za više od duplo.

 

https://www.techpowerup.com/262590/amd-to-outpace-apple-as-tsmcs-biggest-7nm-customer-in-2020

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Rhodin upravo to, ja obožavam to nadmetanje, pratit njihovo razmišljanje i inovacije. Zato sam i počeo komentirat na forumu, a ne pratit iz sjene kao dosada. Usput, kao da sanjam, novi dobar 6/12 procesor za 750 kn veselo kuca u kanti. Tko bi rekao da će to bit moguće? Tako puno za tako malo.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
bruno11 kaže...

Izgleda da i Apple razmišlja/testira Amd: klik. S takvim rezultatima nije ni čudno, Intel stvarno izgleda izgubljeno

To več traje duže vremena, nisu Jabučari čoravi bez brige to se sve važe i mjeri.

 

Dalje je sve prilično logično, "buduča jeftina Jabučarska sklamerija" jahat če minimalno na procu kao recimo R9 3950X.No ipak, meni se čini da Jabučari za svoje kompove namjeravaju uskočit u AMD Tredripaner platformu.

  

S obzirom na činjenicu da je AMD sad največa mušterija za TSMC, daljni razvoj događaja je sasvim očekivan.Jabučari su otišli na TSMC 5nm, a AMD je svoje naruđbe za 7nm povečal za više od duplo.

 

https://www.techpowerup.com/262590/amd-to-outpace-apple-as-tsmcs-biggest-7nm-customer-in-2020

 Da, ali ovo je priča o njihovoj liniji profesionalnih prijenosnika. Dakle, sigurno neće biti threadripperi, ali kao što kažeš, nisu blesavi da ne vide da je kombinacija mobile Ryzena sa gomilom threadova i APUa od redeona ono što im paše savršeno na MacBook Pro za radne korisnike, kad su i tako na AMD grafici na ostatku ponude. Vrlo vjerojatno ovaj zvjerkan. https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4800HS-APU-overtakes-both-the-Ryzen-7-4800H-and-Intel-s-Core-i7-9700K-CPU-in-latest-Time-Spy-benchmark-leak.453560.0.html

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.2.2020 18:12 (overhaul).
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...

Umjesto da tu gledaš nekakve mobilce, jesi upogonio onaj 3970X ? Show us the numbers ! :)

 

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...

 Da, ali ovo je priča o njihovoj liniji profesionalnih prijenosnika. Dakle, sigurno neće biti threadripperi, ali kao što kažeš, nisu blesavi da ne vide da je kombinacija mobile Ryzena sa gomilom threadova i APUa od redeona ono što im paše savršeno na MacBook Pro za radne korisnike, kad su i tako na AMD grafici na ostatku ponude. Vrlo vjerojatno ovaj zvjerkan. https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4800HS-APU-overtakes-both-the-Ryzen-7-4800H-and-Intel-s-Core-i7-9700K-CPU-in-latest-Time-Spy-benchmark-leak.453560.0.html

 Pa vidim nis čorav, ali testiraju Jabučari i Ryzen Tredripaner 3000 nis ja to spomenul bezveze jel.Več je o tome bilo određenih glasina, ali ja to nis spominjal na forumu jel nije tolko bitno.AMD neusporedivo brže i lakše/znatno je isplativije prodaje Epyc Rome serverske proceve, nego kaj bi Jabučarima prodali Tredripaner 3000 za turbo skupe i precjenjene Jabučarske Destop kompove.

 

Epyc Rome serverski procevi, to ide kao krafne u pola cijene jedva mogu naštancat kolka je potražnja za njima.Moš si mislit kakva je pomama za Jabučarskim Desktop kompovima od 15 000$, ili ukratko Serverski CPU biznis je teren gdje se mlati velika ili največa lova.AMD serverski udio polako ali sigurno raste, a AMD Laptop segment bit če ista priča za početak preko Mobile Renoir APU kaj drugo.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
overhaul kaže...

 Da, ali ovo je priča o njihovoj liniji profesionalnih prijenosnika. Dakle, sigurno neće biti threadripperi, ali kao što kažeš, nisu blesavi da ne vide da je kombinacija mobile Ryzena sa gomilom threadova i APUa od redeona ono što im paše savršeno na MacBook Pro za radne korisnike, kad su i tako na AMD grafici na ostatku ponude. Vrlo vjerojatno ovaj zvjerkan. https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4800HS-APU-overtakes-both-the-Ryzen-7-4800H-and-Intel-s-Core-i7-9700K-CPU-in-latest-Time-Spy-benchmark-leak.453560.0.html

 Pa vidim nis čorav, ali testiraju Jabučari i Ryzen Tredripaner 3000 nis ja to spomenul bezveze jel.Več je o tome bilo određenih glasina, ali ja to nis spominjal na forumu jel nije tolko bitno.AMD neusporedivo brže i lakše/znatno je isplativije prodaje Epyc Rome serverske proceve, nego kaj bi Jabučarima prodali Tredripaner 3000 za turbo skupe i precjenjene Jabučarske Destop kompove.

 

Epyc Rome serverski procevi, to ide kao krafne u pola cijene jedva mogu naštancat kolka je potražnja za njima.Moš si mislit kakva je pomama za Jabučarskim Desktop kompovima od 15 000$, ili ukratko Serverski CPU biznis je teren gdje se mlati velika ili največa lova.AMD serverski udio polako ali sigurno raste, a AMD Laptop segment bit če ista priča za početak preko Mobile Renoir APU kaj drugo.

 Hehehe jedini Intel corav trenutno nezna dice sta ce jadan, evo i Intelasi shvatili nema meda tu vise bezi brze bolje u AMD dok jos ide 

https://www.crn.com/news/components-peripherals/amd-hires-top-intel-exec-dan-mcnamara-to-grow-epyc-business

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma Intel je u banani od kad poćeraše našeg čo'eka Krzanića jer je ućero posilnoj...

 

umjesto da mala trpi, eto im sad na...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stric_Jura kaže...

ma Intel je u banani od kad poćeraše našeg čo'eka Krzanića jer je ućero posilnoj...

 

umjesto da mala trpi, eto im sad na...

 mislim da je krzanić cipelu dobio prije radi prodaje 24 milijuna dolara vrijednih dionica neposredno prije izbijanja meltdown i spectre afere 

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

ma zezam se, ali službeno je, jel'te mrčio podređenu...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Mladen kaže...
overhaul kaže...

Umjesto da tu gledaš nekakve mobilce, jesi upogonio onaj 3970X ? Show us the numbers ! :)

 

 Aa jesam upogonio u smislu da sam instalirao windoze. Ali nisam poinstalirao ostalo od programja, čekam neke adaptere i konektore (npr. za matičnu trebam još jedan eps 8 pinski... opet se zaribao jer nisam gledao da napajanje ima dodatna dva 8 pinska eps-a, ne samo jedan... radi, ali upozorava da ne benčiram dok to ne sredim). A mimo toga imam stariji dell multimonitor setup (3007wfp i okomito dva 2007fp) koji mi je taman i neda mi se mijenjat za rad, a dakako (posebno ovaj 3007) treba samo dual link DVi, a naravno rtx više nema ništa osim display portova i jednog hdmi. A za dobit 2560x1600 na tom monitoru na dvi treba neki egzotičan adapter pa eto, ne želim kupovat iz inata druge jer ovi za posao rade kako mi paše, pa trpim sad na ovim ostarjelim dual xeonima. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...
Mladen kaže...
overhaul kaže...

Umjesto da tu gledaš nekakve mobilce, jesi upogonio onaj 3970X ? Show us the numbers ! :)

 

 Aa jesam upogonio u smislu da sam instalirao windoze. Ali nisam poinstalirao ostalo od programja, čekam neke adaptere i konektore (npr. za matičnu trebam još jedan eps 8 pinski... opet se zaribao jer nisam gledao da napajanje ima dodatna dva 8 pinska eps-a, ne samo jedan... radi, ali upozorava da ne benčiram dok to ne sredim). A mimo toga imam stariji dell multimonitor setup (3007wfp i okomito dva 2007fp) koji mi je taman i neda mi se mijenjat za rad, a dakako (posebno ovaj 3007) treba samo dual link DVi, a naravno rtx više nema ništa osim display portova i jednog hdmi. A za dobit 2560x1600 na tom monitoru na dvi treba neki egzotičan adapter pa eto, ne želim kupovat iz inata druge jer ovi za posao rade kako mi paše, pa trpim sad na ovim ostarjelim dual xeonima. 

 

1 8pinski eps može do 480w tako da možeš zavrtiti koji bench na stocku.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jakovp kaže...

 

1 8pinski eps može do 480w tako da možeš zavrtiti koji bench na stocku.

 Aa hvala na infou, onda sam evo izvozio nešto cinebencha i vraybencha  Kladim se da nitko od recenzenata nije bio toliko blesav da pokrene prastari cinebench 10, pa eto i njega. A i 11,5 nije baš u stanju shvatiti koliko jezgri ima na raspolaganju. Za kraj sam stavio vraybench ovih dual xeona... nekoć je to bio respektabilan stroj, ali sad je više respektabilan u potrošnji el energije 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...

 Kladim se da nitko od recenzenata nije bio toliko blesav da pokrene prastari cinebench 10, pa eto i njega.

Da, upitno je i koliko tih 16 threadova koje vidi zna iskoristiti ali teško da je u to vrijeme itko vidio ovih 89.099 CBa :)

Koliko ja imam zapisano, Q8400@3.4GHz je imao 14.048 a X6 1090T@3.8 20.192.

 

Da dodam, radi i prvi Cinebench, 2000 (baziran na Cinemi R6) ali siroti valjda ne vidi više od 4 threada :) ... single 119,9 a multi 398,8.

Tadašnje CB vrijednosti nemaju veze sa današnjim koje su valjda već 3. ili 4. revizija načina bodovanja.

 

 

Cinebench 2000 Cinebench 2000
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.2.2020 21:48 (Mladen).
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Jedna "tko je ovdje lud" situacija....

R5 1600, oc na 3.80, ddr oc na 3400, sve radi bez greske.

Nesto isprobavam, ucitam default postavke biosa, stavim ram na 3000 (default), pokrenem igru, kad ono.... Imam vise fps na stock frekvencijama nego sa overclockom.

Ista igra (outer worlds), iste postavke, ista scena.... Stock gura dobrih 10+fps vise nego oc....

Znaci, oc - 55-64 fps, stock 65-80, outdoor.

Indoor oc 100-110fps, stock 116-130fps. Postavke na high, 1080p, rx580.

Ima netko ideju zasto? Napon? Losa ploca?

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
overhaul kaže...
Jakovp kaže...

 

1 8pinski eps može do 480w tako da možeš zavrtiti koji bench na stocku.

 Aa hvala na infou, onda sam evo izvozio nešto cinebencha i vraybencha  Kladim se da nitko od recenzenata nije bio toliko blesav da pokrene prastari cinebench 10, pa eto i njega. A i 11,5 nije baš u stanju shvatiti koliko jezgri ima na raspolaganju. Za kraj sam stavio vraybench ovih dual xeona... nekoć je to bio respektabilan stroj, ali sad je više respektabilan u potrošnji el energije 

 Svaka čast, evo imaš na proc na forumu i to debelo

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
9 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...
Jedna "tko je ovdje lud" situacija....

R5 1600, oc na 3.80, ddr oc na 3400, sve radi bez greske.

Nesto isprobavam, ucitam default postavke biosa, stavim ram na 3000 (default), pokrenem igru, kad ono.... Imam vise fps na stock frekvencijama nego sa overclockom.

Ista igra (outer worlds), iste postavke, ista scena.... Stock gura dobrih 10+fps vise nego oc....

Znaci, oc - 55-64 fps, stock 65-80, outdoor.

Indoor oc 100-110fps, stock 116-130fps. Postavke na high, 1080p, rx580.

Ima netko ideju zasto? Napon? Losa ploca?

 Ja bih to probao downclockati - možda izvučeš još koji fps

9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pozdrav, imam jedno pitanje.

Nedavno sam na preporuku tu na forumu kupio novi pc. Ryzen 2600, maticna je Asrock b450m pro 4. E sad, sve je na stocku i imao sam stock cooler. Jucer isao kupit novi cooler (arctic freezer esports 34 duo) jer se mislim malo igrat sa overclockom.

I idem ovak bezveze iz zezancije malo odvrtit aidu 64 i nakon nekih 2 sata temp oko 55-56 stupnjeva. I dobro stavim ja novi cooler unutra i opet pokrenem aidu i nakon 2,3 sata temp ne prelazi 36 stupnjeva.

E sad konacno na pitanje :) Zar je stvarno moguce da je novi hladnjak skinuo 20 stupnjeva temp? I da li tu nesto ne stima? Jer nekak su mi preniske temp, iako nije overclockan po netu gledam da ljudi imaju od 60-70 stupnjeva a meni u full loadu ne prelazi 36.
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djuro900 kaže...
Pozdrav, imam jedno pitanje.

Nedavno sam na preporuku tu na forumu kupio novi pc. Ryzen 2600, maticna je Asrock b450m pro 4. E sad, sve je na stocku i imao sam stock cooler. Jucer isao kupit novi cooler (arctic freezer esports 34 duo) jer se mislim malo igrat sa overclockom.

I idem ovak bezveze iz zezancije malo odvrtit aidu 64 i nakon nekih 2 sata temp oko 55-56 stupnjeva. I dobro stavim ja novi cooler unutra i opet pokrenem aidu i nakon 2,3 sata temp ne prelazi 36 stupnjeva.

E sad konacno na pitanje :) Zar je stvarno moguce da je novi hladnjak skinuo 20 stupnjeva temp? I da li tu nesto ne stima? Jer nekak su mi preniske temp, iako nije overclockan po netu gledam da ljudi imaju od 60-70 stupnjeva a meni u full loadu ne prelazi 36.

 Odmah se postavlja pitanje, koje je jako ključno u zadnje vrijeme, koja je "sobna" temp, tj . gdje se nalazi računalo: u šupi, konobi, na balkonu, zamrzivaču (vjerovatno to ovdje nije slučaj, previsoka temp), hladnjaku ( jako vjerovatno)...?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 9:14 (T-bone's).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djuro900 kaže...

E sad konacno na pitanje :) Zar je stvarno moguce da je novi hladnjak skinuo 20 stupnjeva temp? I da li tu nesto ne stima? Jer nekak su mi preniske temp, iako nije overclockan po netu gledam da ljudi imaju od 60-70 stupnjeva a meni u full loadu ne prelazi 36.

 

Ne, nije moguce nikako

Freak Show Inc.
9 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa u tom i je problem. Komp je u mojoj sobi, to sam jucer navecer testirao, jos je bilo grijanje na lagano upaljeno, znaci temp je bila obicna sobna. Zato me i muci malo tako niska temp, budem danas kad dodem doma ( ako mi bolja polovica dozvoli) opet testirao. Pratio sam temp i sa ryzen masterom, i sa hw info, i sa aidom i svi su pokazivali istu temp. Tipa kad ne pokrenem stres test, temp je na 25-28 i onda se lagano penje do tih 36. Tu i tamo na kratko skoci na 37 al brzo padnr nazad na 36. Ko tu kog hebe ja ne znam :)

Eventualno da probam danas sa prime95?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.2.2020 9:22 (Djuro900).
16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djuro900 kaže...
 budem danas kad dodem doma ( ako mi bolja polovica dozvoli) opet testirao.

 

Bolje bi joj bilo da napravi palacinke dok se ti mucis nego sto palamudi okolo...

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
miki_the_pirat kaže...

 Ja bih to probao downclockati - možda izvučeš još koji fps

 Pa rekao sam, tko je ovdje lud situacija...

 

No, problem izgleda rjesen, stvar je vjerovatno bila u voltazama, nasao sam neki tekst o "voltage bug" na 350 plocama, pa sam se malo poigrao, i sad se ponasa onako kako je i ocekivano.

Children Shouldnt Play with Dead Things
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Damir22 kaže...

 Pa rekao sam, tko je ovdje lud situacija...

 

No, problem izgleda rjesen, stvar je vjerovatno bila u voltazama, nasao sam neki tekst o "voltage bug" na 350 plocama, pa sam se malo poigrao, i sad se ponasa onako kako je i ocekivano.

 Meni je isto voltaza bugovita ali jedino u windowsu...

 

 Tipa u hwmonitoru/infu prikazuje kao da nejde prek 1.225v dok je gore (i u biosu) na 1.36v

11 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Djuro900 kaže...
Pozdrav, imam jedno pitanje.

Nedavno sam na preporuku tu na forumu kupio novi pc. Ryzen 2600, maticna je Asrock b450m pro 4. E sad, sve je na stocku i imao sam stock cooler. Jucer isao kupit novi cooler (arctic freezer esports 34 duo) jer se mislim malo igrat sa overclockom.

I idem ovak bezveze iz zezancije malo odvrtit aidu 64 i nakon nekih 2 sata temp oko 55-56 stupnjeva. I dobro stavim ja novi cooler unutra i opet pokrenem aidu i nakon 2,3 sata temp ne prelazi 36 stupnjeva.

E sad konacno na pitanje :) Zar je stvarno moguce da je novi hladnjak skinuo 20 stupnjeva temp? I da li tu nesto ne stima? Jer nekak su mi preniske temp, iako nije overclockan po netu gledam da ljudi imaju od 60-70 stupnjeva a meni u full loadu ne prelazi 36.

 Pokreni Aida64 FPU test.

Ponavljam, samo FPU test i mjeri samo s Ryzen Masterom.

Bolji hladnjak u kombinaciji s boljom termalnom pastom može skinuti 20°C u odnosu na stock hladnjak.

Javi rezultate nakon FPU testa.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice