AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.073.667
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
_mark0_69 kaže...
nicky.sl kaže...

Ako je ovo sa slike istina biće to dobri procesori

 E sad, koliko vjerovat slici na kojoj piše da će, odnosno da je već trebao bit izbačen 3600x u trećem mjesecu.

Glasine ili predviđanja,ali realno AMD-u se ionak nikud ne žuri+bilo je određenih problema sa novim 500 matičnim pločama za Ryzen 2.Tri mjeseca čekanja, to fakat ništa ne znači kad znaš kaj Intel nudi sad i za godinu dana itd.Stari Ryzen procovi se ionako prodaju kao šalata u pola cijene, dakle nema žurbe kaj drugo.

 

Originalni prvi Ryzen, njegovo lansiranje je malo požureno za jedno tri mjeseca tu negdje.Matične ploče ili BIOS još nisu bili ispegalni, ali  2017 godine AMD nije imal izbora/nisu mogli čekat idealnu situaciju za lansiranje procova.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 19:37 (rambox).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zanima me kakav je laptop sa ryzen r5 2500u i rx 560
AMD AntiBoy
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Zanima me kakav je laptop sa ryzen r5 2500u i rx 560

I ja sam nesto gledao za kolegu, za razliku od desktop situacije, kod laptopa i nema nekog razloga uzet Ryzena...

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Zanima me kakav je laptop sa ryzen r5 2500u i rx 560

Gledaš Lenovo Legion Y530 sa i5 i GTX 1050 Ti, nema boljega ako se traži za gaming lagani.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

2500u/2700u je stedljiv cpu pa su i takve performanse a rx560 je za nijansu slabija od 1050.Gledaj nesto sa 1050tii i5 8300H.

Ryzen 3550h i 3750h nisu losi sa gtx 1650/1660 ali mislim da ih nema jos na trzistu.

edit: Mislim da cak ryzen 2500u/2700u imaju i nekakve probleme jer se zakucaju na 2,9-3,0ghz a trebao bi na 3,2 to je kao nekakav throttle kod acer nitro 5.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.5.2019 22:03 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovaj model ACER NITRO5 NH.Q3REX.019 AN515-42 malo sam pogledao recenziju i nije bas da ga hvali odustao sam od amd-a jos oni pure moraju jesti po pitanju prijenosnika 

AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Valentin17 kaže...
dreadmoore kaže...
Zanima me kakav je laptop sa ryzen r5 2500u i rx 560

Gledaš Lenovo Legion Y530 sa i5 i GTX 1050 Ti, nema boljega ako se traži za gaming lagani.

 Da gledam i taj ali razlika u cijeni je nenormalna bar ovdje u bosni sto mi nude taj sto si ti naveo cijene ga 2000KM ili 7,7Kn a ryzen 2500u sa rx 560x 4Gb ddr5 1429KM ili 5.500Kn neznam sad kakvo je stanje u hrvatskoj moguce da su cijene normalnije.

AMD AntiBoy
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

AMD 12 Core Zen 2 Ryzen 3000 Series CPU ES Benchmark Leaked – Higher IPC vs Threadripper 1920X

 

https://wccftech.com/amd-12-core-zen-2-ryzen-cpu-engineering-sample-benchmark-leaked-higher-ipc-vs-threadripper-1920x/

 

 

Negdje u temi je bilo priče kako A320 ploče neće podržavati novu seriju Ryzena:

 

BIOSTAR has published a list of motherboards that will have Ryzen 3000 support. AMD pledged to support the AM4 platform for the long term, and it seems BIOSTAR has also committed to doing the same for the full range of motherboards, therefore, all previous chipsets including A320, B350, B450, X370, and X470 will support Ryzen 3000.

Five A320 motherboards from BIOSTAR will support Ryzen 3000 CPUs, but those would be the ones with onboard Vega graphics and not 7nm Zen 2 cores.

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
4 0 hvala 3
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prije svega veliki pozdrav za sve na forumu.

Razmišljam o kupovini novog compa sa sljedećim komponentama (za gaming,overclock mi nije toliko bitan):

Ryzen 5 2600
MSI B450 gaming pro
CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 x2
Uz to bi najvjerojatnije isla MSI GTX 1660TI GAMING X
Imam vec napojnu EVGA B3 450W(mislim da je ona dovoljna)
Trebam savjet da li je ovo ok,da li promijeniti nesto.

Ili cekati Ryzen 5 3600 i rx 3070/3080.
Zbog tih komponenti ili pojeftinjenja gore navedenih(u slučaju da ih bude).

Unaprijed zahvaljujem



 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shark 11 kaže...

Prije svega veliki pozdrav za sve na forumu.

Razmišljam o kupovini novog compa sa sljedećim komponentama (za gaming,overclock mi nije toliko bitan):

Ryzen 5 2600
MSI B450 gaming pro
CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL16 x2
Uz to bi najvjerojatnije isla MSI GTX 1660TI GAMING X
Imam vec napojnu EVGA B3 450W(mislim da je ona dovoljna)
Trebam savjet da li je ovo ok,da li promijeniti nesto.

Ili cekati Ryzen 5 3600 i rx 3070/3080.
Zbog tih komponenti ili pojeftinjenja gore navedenih(u slučaju da ih bude).

Unaprijed zahvaljujem



 Kad god kupuješ možeš čekat nešto bolje u najavi tako da nema smisla čekati...

 

Ali s druge strane.. ovaj ZEN 2 je tolko nahajpan da ja osobno sad ne bi kupio Ryzen 2xxx, pričekaj bar službeno predstavljanje 27.5. na computexu.

Welcome my son...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Strpi se jos malo, steta sad uzimat...

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Shark 11 kaže...


Ili cekati Ryzen 5 3600 i rx 3070/3080.
Zbog tih komponenti ili pojeftinjenja gore navedenih(u slučaju da ih bude).


Prva generacija je značajno pojeftinila (npr. R7 1700 duplo), pa ako su ti takve performanse dovoljne, i to je zgodna opcija.

Još jedan dobar potez AMDa da se stari procesori ne povlače nego im se snizi cijena. Sretno se poklopio i pad cijene RAMa i SSDova pa je sad doslovno duplo jeftinije složit nešto nego lani (ne računajući grafićke).

 

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Gigabyte AB350(m) gaming 3 dobio F31

Ak netko bude isao na njega, neg provjeri ohmove, da nisu jos ostali na 120 
 

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala na odgovorima.

Ne žuri mi se,tako da ću pričekati 1-2 mjeseca.

A šta mislite o ploči i ramu ,možel se naći šta bolje za te pare.

I da li je dovoljno moje napajanje.

 
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

novi ryzen?  malo slabiji od 1920x.. ali sporiji ram koristen i nevjerujem bas da su to konacne brzine ali ko zna za 10-tak dana svi pametniji

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HCgamingCRO kaže...

novi ryzen?  malo slabiji od 1920x.. ali sporiji ram koristen i nevjerujem bas da su to konacne brzine ali ko zna za 10-tak dana svi pametniji

 Je potpuno očekivano, slične CPU frekvencije=dakle 7nm/12 Core Ryzen 2 sporiji od starog prvog 12 Core Ryzena odštancanog na 14nm.

 

To je neko bacio kosti, nek se ljudi malo glođu da nije dosadno itd.Userbenchmark, to je za usporedbu korisno kao čaša vode u Sahari.Da je namjera bila ozbiljna, onda bi barem usporedili Cinebench ili Blender ali jok eto vam šuplje kosti/koš brojki pa se glođite.

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2019 19:20 (rambox).
5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...
HCgamingCRO kaže...

novi ryzen?  malo slabiji od 1920x.. ali sporiji ram koristen i nevjerujem bas da su to konacne brzine ali ko zna za 10-tak dana svi pametniji

 Je potpuno očekivano, slične CPU frekvencije=dakle 7nm/12 Core Ryzen 2 sporiji od starog prvog 12 Core Ryzena odštancanog na 14nm.

 

To je neko bacio kosti, nek se ljudi malo glođu da nije dosadno itd.Userbenchmark, to je za usporedbu korisno kao čaša vode u Sahari.Da je namjera bila ozbiljna, onda bi barem usporedili Cinebench ili Blender ali jok eto vam šuplje kosi/koš brojki pa se glođite.

 hehehe 

inf su bolje cuvane nego neka epizoda GOT-a 

7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
moguce je svasta, ko zna jesu li dobili ista osim manje potrosnje...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
moguce je svasta, ko zna jesu li dobili ista osim manje potrosnje...

Ono je 90% legit, radi na nesto nizem taktu i zato je malo sporiji. Mislim da je u potrosnji najveci napredak, uz to nek bude 5% ipc-a i 10% takta i nije lose...

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dabar_solta_V2 kaže...
moguce je svasta, ko zna jesu li dobili ista osim manje potrosnje...

Ja nisam uspoređival brojke,nit mi ne pada na pamet kak sam rekel zato je i pokazan baš UserBenchmark.Eto Twiteraša, tam je dokona ekipa dosta toga izračunala i brojke su sasvim drukčije.

 

https://www.reddit.com/r/Amd/comments/bozj3b/comparison_of_all_12core_zen_2_es_results_to_date/

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nakon biostara ovo je druga x570 "leak-ana" ploca sa ventom na samom chipsetu? o.O

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Covjece vent na cipsetu, pa to nevidjeh vec 20glol, bit ce izgleda usijano na novim/starim plocama s novim nabrijanijim procesorimalp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

Covjece vent na cipsetu, pa to nevidjeh vec 20glol, bit ce izgleda usijano na novim/starim plocama s novim nabrijanijim procesorimalp

 Da tamo oko 2000 i neke. Nisu se pokazali kao nešto.

 

Nadam se da je ovo estetske prirode, a ne da je potreban.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 18:26 (DarthMarkus).
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

jel netko sad mjerio? kakve su vam temperature vama s Ryzenovima?, bas da je sad odjednom potreban vent..

Evo kaj pise za Asus ploce tocnije b450 cipset:

 

Extended Frequency Range 2.0 makes the chipset much more temperature aware compared to the older AMD chipsets.

 

Molim par forumasa da prijave temperature.lp

 

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 18:32 (Stjepanj).
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...
Stjepanj kaže...

Covjece vent na cipsetu, pa to nevidjeh vec 20glol, bit ce izgleda usijano na novim/starim plocama s novim nabrijanijim procesorimalp

 Da tamo oko 2000 i neke. Nisu se pokazali kao nešto.

 

Nadam se da je ovo estetske prirode, a ne da je potreban.

To su bila ona divlja i nevjerojatna vremena, kad su AMD procesori najbolje radili na nForce chipsetu, zamislite nekaj takvo danas.. 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

...estetske prirode, a ne da je potreban.

 čisto sumnjam

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Stjepanj kaže...

jel netko sad mjerio? kakve su vam temperature vama s Ryzenovima?, bas da je sad odjednom potreban vent..

Evo kaj pise za Asus ploce tocnije b450 cipset:

 

Extended Frequency Range 2.0 makes the chipset much more temperature aware compared to the older AMD chipsets.

 

Molim par forumasa da prijave temperature.lp

 

Dragi gospodine Kapacitor, u toj recenici na Ruskome koju navodis ne stoji da je chipset vruc nego je znacenje neko sasvim drugo. Nema na cemu!

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
nixass kaže...
DarthMarkus kaže...
Stjepanj kaže...

Covjece vent na cipsetu, pa to nevidjeh vec 20glol, bit ce izgleda usijano na novim/starim plocama s novim nabrijanijim procesorimalp

 Da tamo oko 2000 i neke. Nisu se pokazali kao nešto.

 

Nadam se da je ovo estetske prirode, a ne da je potreban.

To su bila ona divlja i nevjerojatna vremena, kad su AMD procesori najbolje radili na nForce chipsetu, zamislite nekaj takvo danas.. 

 Kad se sjetim DFI-a...Koji klinac se "šnjima" desio ? Bili su baš kvalitetni.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
12 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pa ta "ruska" recenica je indirektno povezana s cipsetom a ne direktno s temperaturom, to kaj tebi treba crtati me previse ne zanima. lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
3 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
DarthMarkus kaže...

 Kad se sjetim DFI-a...Koji klinac se "šnjima" desio ? Bili su baš kvalitetni.

DFI lanparty...

ko' će ga znati, moguće prebacili proizvodnju na nešto unosnije, bilo je tih tajvanskih proizvođača ploča ko pljeve, imao sam epox i chaintech ploču a postojali su i via chipseti, za intel i amd... abit je imao dobre ploče

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.5.2019 23:05 (Louis Pluto).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice