AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

poruka: 99
|
čitano: 23.978
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Etoga, skupio 350 - 400 Kn za potrošnju idući tjedan...

Ono, pokloni za Božić...


A što to uzimam?
Tipkovnicu i hladnjak za procesor.

Koji je bolji između ta dva iz naslova?
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
A koji je tiši?

Jeli dobra pasta ona s tih hladnjaka ili treba druga neka? (Imam Xilence neku...).

 

Procesor je AMD Phenom II 550BE otključan u trojezgrenog (isključena treća neispravna jezgra, ostale rade).

Kao dvojezgrenog držim 3,6 GHz (FSB 240), a otključanog ne clockam jer se dosta grije.

Naravno, clockao bih. Ne previše, al barem na 3,6 GHz trojezgrenog. Kasnije možda i više.

Stock hladnjak loše hladi, loše izgleda i bučan je dost.

 

Keyba je odluka pala na Logitech Internet 350 ili Logitech Media 600 (vidjet ću koja mi bolje leži, ta ipak mi je posao tipkanje xD).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
191x7 kaže...

Etoga, skupio 350 - 400 Kn za potrošnju idući tjedan...

Evo review

15 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Nema sumnje da je katana 3 bolja.Nedavno je izašla,to je 3.-a revizija tog coolera i masivnija je te je to ipak scythe.

 

Mali broj okretaja, a prihvatljive temperature.

 

 

 

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 23:03 (Hyperion).
15 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
191x7 kaže...


Koji je bolji između ta dva iz naslova?
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

 

Keyba je odluka pala na Logitech Internet 350 ili Logitech Media 600 (vidjet ću koja mi bolje leži, ta ipak mi je posao tipkanje xD).

Katana 3 i Logitech media keyboard 600 ti je moja preporuka. Imam oboje. Katana mi dualac na 4ghz drzi hladnim a tipkovnica mi je odlicna za tipkanje.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
15 godina
protjeran
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

a da se ti ipak odlučiš štočeš tipkovnicu ili hladnjak čemu da ti dam savjet ako ni sam neznaš štobi uzeja

I Jadantisi
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

@giga: nisi razumio. Ja kupujem Hladnjak i Tipkovnicu. Ne jedno od toga.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Pročitao sam review na Sobitzi samo kako bih uvidio da su hladnjaci podjednaki.

Meni se čini da se Katana i Freezer oba podjedako lagano montiraju.
No Katana 3 može na puno više slotova, dakle bolja opcija za budućnost ili prodaju (ako zatreba).

Katana je jeftinija, a performanse iste.
A i Katana bolje hladi na manje okretaja ventilatora, dok je na više razlika zanemariva a buka obojice visoka.

Što se tiće zakrivljenosti pera kod AC Freezera, Katana to nema jer nije potrebno - limići su nakošeni.
I to baš poradi mogućnoti hlađenja regulacije napona, memorije i sličnog xD.

Katana 3 za manje para daje isto što i AC Freezer 64. Uzimam Freezer ako ne budu imali u trgovini Katanu.

Što se tipkovnice pak tiće, više mi se izgledom sviđa Media 600 nego Internet 350, no treba to malo i protipkati pa vidjeti.
Uzimam tipkovnicu za godine koje dolaze, a to uključuje i rad s puno programiranja kao i igranje. I ne volim plitak hod tipki.

Ako uzmem jeftiniju kombinaciju hladnjaka i tipkovnice, uzeti ću vjerojatno i neku osrednju podlogu za miša.
No ako uzmem kombinaciju hladnjaka i tipkovnice za sve novce kojima raspolažem, ništ od podloge.

Katana 3 @ Links
AC Freezer 64 pro @ Links
Razlika u cijeni - 30 Kn.

Ako kojim slučajem budu imali i Scythe Samurai ZZ, jeli on čemu?

Logitech Internet 350 - Sad vidim nema u OS USB verzije.
Dakle otpada Interent 350, osim ako ne nađem u nekom drugom dučanu a neda mi se tražit.
Nije Media 600 uzalud više od duplo skuplja.

BTW. Zna li tko za kakvu nekompatibilnost Logitech Media 600 s npr Win7?

Imate li kakve druge ideje/prijedloge?

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.12.2009 23:46 (191x7).
15 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
191x7 kaže...


BTW. Zna li tko za kakvu nekompatibilnost Logitech Media 600 s npr Win7?

Imate li kakve druge ideje/prijedloge?

Tipkovnica radi odlicno na W7.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

@F1-IVO: Možeš li mi, molim te, kao vlasnik iste reći malo više o toj tipkovnici?

Zanima me dubina hoda tipki (volim, tj preferiram dubinu hoda tipki kao kod onih tipkovnica od prije 10 pa do

prije koju godinu, ne volim plitak hod i slim tipkovnice), te ergonomja kod dugotrajnog pisanja (pogotovo ako

na njoj ne piše daktilograf).

Nisam puno po netu tražio, dobije li se što uz nju (npr naslon za ruke)?

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2009 0:16 (191x7).
15 godina
protjeran
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

a ha evo tipkovnice skuplja i jeftinija obe namjenjene pisanju a more i gejming

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Tipkovnica+LOGITECH+Wave%2C+crna%2C+retail%2C+USB&option=artikl&id_kategorija=1012&id_artikl=101.200.146

 

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Tipkovnica+GENIUS+Ergo+Media+700%2C+USB&option=artikl&id_kategorija=1012&id_artikl=101.200.177

 

 

 

e evo i kuleri za tvoj proc oba imaju slične prenformance jedino drukčije izgledaju

 

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+ARCTIC-COOLING+Freezer+7+Pro%2C+socket+775&option=artikl&id_kategorija=05090303&id_artikl=050.903.090

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Cooler+SCYTHE+KATANA+3+SCKTN-3000%2C+socket+1156%2F1366%2F478%2F775%2F754%2F940%2F939%2FAM2&option=artikl&id_kategorija=05090306&id_artikl=050.903.168

 

I Jadantisi
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Dobijes jedino drivere sa njom. Dubina je ok, nije plitka kao na laptopima. Cuj bilo bi ti najpametnije da pitas u ducanu da ti otvore kutiju da oprobas svojim prstima. Tako sam ja u Linksu samo probao pritisnut par tipki da vidim kakav je osjecaj. Koristio sam prije neki srot od Labteca sa hodom tipki kao na nekom cross motoru pa cim sam oprobao ovu odusevio sam se.

World championships: 7, GP started: 250, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,369
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

@giga:

Novac mi je za keybu i hladnjak zajedno (350 - 400 Kn).

Logitech Wave je dobra, no nema se para.

Geniuska mi ne izgleda nešto...

Freezer 7 Pro je za Intel procesore, socket 775. Ja imam AMD socket AM2+.

Katanu 3 ću i uzeti. Onu s manje konvertera za spajanje (AMD verziju xD).

 

@F1-IVO:

Ma isprobat ću ja tipkovnice tamo svakako.

Ako je s tipkama kao Logitech CK 200, onda je jadno i neću sigurno uzeti.

 

Kupujem ili sutra ili u petak. Još ću vidit.

 

Vjerojatno:

Logitech Media 600 USB tipkovnica i Scythe Katana 3 hladnjak.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

freezere 64 pro i freezer 7 pro su isti , samo je razlika u monitranju na socket.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
Hyperion kaže...

freezere 64 pro i freezer 7 pro su isti , samo je razlika u monitranju na socket.

 

Vidi stvarno. Daj nemoj me zezat hehe rotfl.

 

Nisu isti, razlika je u cijeni u večini trgovina. Jednaki su, no nisu identični.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Kupio sam AC Freezer 64 pro PWM, jer nisu imali Katanu 3 koju bih morao čekati.

Tipkovnicu sam uzeo Logitech Media 600. S nje upravo pišem, trebat će malo privikavanja.

Hladnjak ću ugraditi za vikend kad budem doma.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Sigurno se nisi zeznuo :).

AC Freezer64 Pro (PWM) je najbolje kaj se svojevremeno moglo dobiti (koštao je cca 140kn prije koju godinu). Sada je, nažalost, skuplji. Extremno ga je lako montirati/demontirati (nije potrebno vaditi matičnu ploču iz kućišta) i dolazi sa odličnom MX2 pastom.

Ne znam kakva je Katana III, ali Katana II je bila živa koma za montirati na socket AM2. Izađe iz tebe 2 deci znoja dok savineš čeličnu oprugu preko socketa.

 

Granica tišine na Freezeru je cca 1400 o/min, ak ti je kućište na stolu u ravnini glave.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2009 16:09 (stef).
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Katana 3 se mrvicu teže montira nego AC Freezer 64, no u usporedbi s mnogim drugima lagano. Isto ne treba vaditi matičnu itd...

I prema reviewovima na manjem broju okretaja bolje hladi.

 

Kućište mi je na podu, s moje desne strane pored stola. Na koliko okretaja da držim?

Po čemu da hladi kad ga namjestim (ona savijena 3 perca), tj kako da ga okenem?

Ploča je Asrock A770DE+.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Vidim da si isto pitanje postavio i na pc play forumu.

 

 

Don kihot ti je odgvorio , e kod njega idem na praksu i tamo sam i uzeo freezera 64 pro.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.12.2009 19:02 (Hyperion).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
Hyperion kaže...

Vidim da si isto pitanje postavio i na pc play forumu.

 

 

Don kihot ti je odgvorio , e kod njega idem na praksu i tamo sam i uzeo freezera 64 pro.

 

Da, Valg zna znanje, no primjetio si da sam tamo u temi i odgovorio na njegove hvale Freezera 64 pro.

Katana 3 je bolji hladnjak, no nije mi se dalo čekati do petka (bit će minus 15, prehladno mi je to za ići pješke u Links).

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
191x7 kaže...

Katana 3 se mrvicu teže montira nego AC Freezer 64, no u usporedbi s mnogim drugima lagano. Isto ne treba vaditi matičnu itd...

I prema reviewovima na manjem broju okretaja bolje hladi.

 

Kućište mi je na podu, s moje desne strane pored stola. Na koliko okretaja da držim?

Po čemu da hladi kad ga namjestim (ona savijena 3 perca), tj kako da ga okenem?

Ploča je Asrock A770DE+.

U Biosu pod H/WMonitor imas opciju CPU Quiet Fan pa je omoguci ak nije, i onda pod Target Fan Speed stavis recimo na 5 ili 6 vrtnju ventilatora pa bus videl kak bude to onda hladilo i lako podesis kak ti pase dalje.Cool

16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
rambox kaže...

U Biosu pod H/WMonitor imas opciju CPU Quiet Fan pa je omoguci ak nije, i onda pod Target Fan Speed stavis recimo na 5 ili 6 vrtnju ventilatora pa bus videl kak bude to onda hladilo i lako podesis kak ti pase dalje.Cool

 

Heh, nema meni tu Target Fan Speed već ima Target CPU temperature. Znam za tu opciju.

Nebi se reklo, al stari sam lisac, iskusan overclocker, tweaker, hacker, kako god tko hoće reći. I uz to još i inženjer računarstva. Tako da, znam.

BTW. s kompovima sam od 97-e (Commodore 128) pa od 2000. Pentium 3 nadalje...

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
15 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Ja imam AC Freezer 64, odličan je cooler, a zakrivljena pera izvlače iz memorije toplinu, ona pasta gore ti je bolja od bilo koje termalne paste jer je čvrstog tipa pa se zakelji oko cijelog proca što nije slučaj s pastom :-), pasta se koristi kad mjenjaš proc pa moraš očistit staru.

 

Inače za regulaciju vrtnje CPU coolera koristim SpeedFan, klikneš automatic fan speed i dok je temp <40°C vrti na minimum, a kako raste temp proca tako ubrzava ventilator u koracima.

 

Najbolja fora ;-). za ovo mi moraš kliknut thumbs up ! :-D

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
ivex'08 kaže...

Ja imam AC Freezer 64, odličan je cooler, a zakrivljena pera izvlače iz memorije toplinu, ona pasta gore ti je bolja od bilo koje termalne paste jer je čvrstog tipa pa se zakelji oko cijelog proca što nije slučaj s pastom :-), pasta se koristi kad mjenjaš proc pa moraš očistit staru.

 

Inače za regulaciju vrtnje CPU coolera koristim SpeedFan, klikneš automatic fan speed i dok je temp <40°C vrti na minimum, a kako raste temp proca tako ubrzava ventilator u koracima.

 

Najbolja fora ;-). za ovo mi moraš kliknut thumbs up ! :-D

 

Iz memorije toplinu? Ta istoj ne smeta toplina, ne grije se. lol.

Bolje da ti ta perca hlade regulatore napona. Puno bolje.

 

Ne vjerujem u paste koje se skrute, ne može krutina popunjavati šupljine kao tekućina. Zakon fizike.

 

Za ovo s Speedfanom ti ne moram dati thumbs up pošto to nije ništ novo. Što bi rekli, to i vrapci na grnai znaju.

 

Al za trud, thumbs up.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
191x7 kaže...
rambox kaže...

U Biosu pod H/WMonitor imas opciju CPU Quiet Fan pa je omoguci ak nije, i onda pod Target Fan Speed stavis recimo na 5 ili 6 vrtnju ventilatora pa bus videl kak bude to onda hladilo i lako podesis kak ti pase dalje.Cool

 

Heh, nema meni tu Target Fan Speed već ima Target CPU temperature. Znam za tu opciju.

Nebi se reklo, al stari sam lisac, iskusan overclocker, tweaker, hacker, kako god tko hoće reći. I uz to još i inženjer računarstva. Tako da, znam.

BTW. s kompovima sam od 97-e (Commodore 128) pa od 2000. Pentium 3 nadalje...

Pa imamo istu maticnu i ti imas jos noviji Bios na njoj pa di je nestala ta opcija onda, to sigurno ovisi o nekim drugim podesenjeima u Bios jer ja sam kod sebe iskljucil Cool&Quiet recimo.Cool

16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

E ja paniram isto uzeti neki 'ladnjak: ili ovaj Freezer 64 ili Katanu 3?

 

Koji je na kraju bolji? Koji se da lakse montirati? I hoce li mi stati u moje kuciste? o.O

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...

E ja paniram isto uzeti neki 'ladnjak: ili ovaj Freezer 64 ili Katanu 3?

 

Koji je na kraju bolji? Koji se da lakse montirati? I hoce li mi stati u moje kuciste? o.O

 

Ta dva hladnjaka su ti podjednaki. Katana 3 bi po mom mišljenju bila mrvicu bolja (jer bolje hladi na manjem broju okretaja ventilatora).

AC Freezer 64 PWM se navodno lakše montira. Naravno da će ti stati u kućište, koji god od njih da uzmeš.

Ivan Marijanović, univ.bacc.ing.comp.
16 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
191x7 kaže...

 

Iz memorije toplinu? Ta istoj ne smeta toplina, ne grije se. lol.

Bolje da ti ta perca hlade regulatore napona. Puno bolje.

 

Ne vjerujem u paste koje se skrute, ne može krutina popunjavati šupljine kao tekućina. Zakon fizike.

 

Za ovo s Speedfanom ti ne moram dati thumbs up pošto to nije ništ novo. Što bi rekli, to i vrapci na grnai znaju.

 

Al za trud, thumbs up.

 

Ventilator prema memoriji, perca u smjeru regulacije napona procesora.

Pasta nije kruta nego dosta viskozna dok je hladnija, što je normalno. Kupio sam i tubu MX2 posebno, otprilike se razmazuje kao i nekadašnji AS Ceramique.

Kod sebe na A770Crosfire imam regulaciju podešenu na razinu 6, ako se ne varam. Proc je Phenom X3 8250e i rijetko kad okine preko 40°C.

16 godina
neaktivan
offline
AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?

Hmm, onda bi uzeo Katanu. Ne mislim u skoro vrijeme ici preko 3GHz, nekad poslje mozda do 3.5GHz.

Vidim da si i ti htio uzeti Katanu u Linksu, kad je to bilo? Jer bi i ja isao u Links posto mi je to najblizi ducan.

 

I moze jos jedna preporuka za 120mm ventilator za kuciste? Hocu propuh unutra Smijeh

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
ivex'08 kaže...

Ja imam AC Freezer 64, odličan je cooler, a zakrivljena pera izvlače iz memorije toplinu, ona pasta gore ti je bolja od bilo koje termalne paste jer je čvrstog tipa pa se zakelji oko cijelog proca što nije slučaj s pastom :-), pasta se koristi kad mjenjaš proc pa moraš očistit staru.

 

Inače za regulaciju vrtnje CPU coolera koristim SpeedFan, klikneš automatic fan speed i dok je temp <40°C vrti na minimum, a kako raste temp proca tako ubrzava ventilator u koracima.

 

Najbolja fora ;-). za ovo mi moraš kliknut thumbs up ! :-D

Pa takva zaljepljena pasta dolazi uz sve stock coolere i dosta ovih aftermarket coolera.

 

Pasta koja dolazi u freezer 64 pro je AC mx-1 ili mx-2 , a to je high end pasta(bolja od ceramique i silver 5), nemojte ju ni slučajno skidat.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
jesi ugradio katanu 3? Koje su temperature u loadu? Oc?
16 godina
offline
RE: AC Freezer 64 pro ili Scythe Katana 3?
AA-d00d kaže...

Hmm, onda bi uzeo Katanu. Ne mislim u skoro vrijeme ici preko 3GHz, nekad poslje mozda do 3.5GHz.

Vidim da si i ti htio uzeti Katanu u Linksu, kad je to bilo? Jer bi i ja isao u Links posto mi je to najblizi ducan.

 

I moze jos jedna preporuka za 120mm ventilator za kuciste? Hocu propuh unutra Smijeh

Ovaj u linksu ce ti bit dobar i nije skup pogledaj dole kaj misle korisnici, uglavnom dobar je nije bucan stavis ga ko straznji ispusni vent i miran si.Cool

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice