Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
garb1 kaže...

eh, nema ga vise. isti takav je u ostalim ducanima minimalno 4000kn, a na mall.hr sam pronasla ovo za 4077kn. koji da izaberem?

dobro je i jedno i drugo za tu namjenu, taj iz mall-a je brži ali za tvoju namjenu nije ni bitno, ako mozes pogledaj u zivo koji ti bolje pase.

 

bolje od jednog i drugog je ova novija serija, sa Ryzen 4500 procesorom

 

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taj bi trebao imati tih 8 GB zalemljeno + SO-DIMM utor...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

evo pao je izbor na neki od od ova dva, 

 

znaci laptop je za fax, multimedju, filmove, netflix...

 

prvi favorit zbog: boja, cijena, bolji procesor ujedno i graficka(prema netu, ja se i ne razumim bas)

 

Asus Vivobook KM513IA  5100kn

 

  • AMD Ryzen 5 4500U
  • 8GB DDR4
  • 512GB NVMe SSD
  • AMD Radeon Graphics

drugi (jedina prenost bi bila valjda intelova kvaliteta?)

 

Asus VivoBook X512JA 5400kn

 

  • Intel Core i5 1035G1
  • 8GB DDR4
  • 512GB NVMe SSD
  • Intel UHD Graphics

 

dal netko zna jel imaju otisak prsta i pozadinsko osvjetljenje tipkovnice?

 

i koji bi bio vas izbor, moze i neka preporuka ako ima nesto bolje za tu cijenu...

 

 

 

 

 

10 AMD Ryzen 5 4500U
0 Intel Core i5 1035G1
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.2.2021 22:24 (šćir).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Drugi laptop bi bio bolji izbor zbog nešto jačeg procesora (razlika između njih je 15 % snage /brzine). Oba modela imaju osvijetljenje tipkovnice i fingerprint senzor. Opet tu je i razlika od 300 kuna za nezamjetne performanse kada se ne radi o gamingu. 

play hard :)
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

???

 

1035G1 brži od Ryzena 4500u?

 

u čemu, brojanju ovaca pred spavanje?

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sorry krivo sam poruku napisao. 

Nisam gledao. Ryzen je u biti nešto brži 

play hard :)
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim obrisati, riješeno.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.2.2021 14:26 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Kupujem običan laptop, ne gaming laptop.

Dvoumim se između HP Laptop 15s-eq0051nmNotebook Lenovo IdeaPad Ultraslim 3.

Oba koštaju 4900kn. Budžet mi je do 5000kn.

Kako sam zadnjih godina ispao iz forme, pitam vas forumaše za pomoć.

 

Specifikacije;

HP Laptop 15s-eq0051nm

zaslon: 15,6" 1920x1080

procesor: AMD Ryzen 5 3450U
ram: 8gb

grafička: AMD Radeon Vega 8

  • baterija: 3-cell, 41 Wh Li-ion

Adapter za napajanje: 45 W Smart AC power adapter

 

Notebook Lenovo IdeaPad Ultraslim 3

zaslon: 15,6" 1920x1080

  • procesor: Intel Core i3 1005G1
  • ram: 8GB
  • grafička: Intel UHD Graphics
  • baterija: 35Wh
    Adapter za napajanje: 65W

 

Postoji li nešto bolje za jednake novce? Bitno je da laptop nije previše težak. Slobodno dajte koji savjet. Hvala na pomoći .

2 HP Laptop 15s-eq0051nm
0 Notebook Lenovo IdeaPad Us3
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

imas i ovog asus-a koji je po snazi procesora i integrirane grafike jači:

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Asus-VivoBook-15-M513IA-WB514%2C-15%2C6-FHD-IPS%2C-AMD-Ryzen-5-4500U%2C-8GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-AMD-Radeon-Graphics%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000371085?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

        15,6" FullHD IPS 250nits Anti-Glare ekran
       Šesterojezgreni AMD Ryzen 5 4500U procesor s radnim taktom od 2,30Ghz
       8GB radne memorije
       Brzi PCIe NVMe SSD kapaciteta 512GB
       Grafička kartica AMD Radeon Graphics
       Operativni sustav Free DOS
       42Wh Li-Ion baterija s 3-ćelije

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

nazalost doslo je vrijeme da kupim laptop jer mi je starom asusu k550j otisla maticna nakon 5 godina vjernosti 

 

Jesam li u pravu da je ovaj Vivobook best buy do 5000 kn? Ako bi ispeglao karticu na 24 rate mogao bi se protegnut do 6000kn pa ako ima sta fluidnije bilo bi super jer mi opet treba nesto da mi traje 5 godina.

 

laptop bi bio koristen za surfanje, bloganje, video edit i vrlo rijetko igranje.

 

P.s. htio sam uzeti stolno racunalo ali mi treba i monitor pa mi se cini da s obzirom na sitaciju s rudarenjem sada nije povoljno vrijeme.

 

Hvala na savjetu

 

 

P.S. uzeo sam ga na kraju.. solidan je laptop.. nemam zamjerki za sada :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.3.2021 22:29 (antagonist).
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz ekipa, planiram kupnju novog laptopa jer je stari (4god) vec za kantu. I odem ainox gledat sta da uzemem neato za 2500-3000 kn, posto sam ocog starog uzeo za 2800kn i gledam i ne vjerujem. Jbt pa cijene laptopa su osle u nebesa brate!

Koji je k.... Sa tim cijenama ahhahahah

 

Ugl mi treba laptop za svakodnevicu. Citanje tj. surfanje gledanje filmova/serija...... Ugl nista ozbiljno vodenje turiatickog posla(booking, airbnb, tripadvisor)

Pretpostavljam da mi ne treba neki stroj jer sam vidio da neato "normalno" ( ryzen 5,ssd 512, 8gb ram....)

 

Dakle moj budget je max 3700...... Eh sad mislio sam dal je za moje posloce doata uzet nekog chuwi. Vidim da na nasem trzistu ima samo lapbook pro (links akcija 3000kn) al mi nekako procesor ne uljeva povjerenje za laptopnza duze ataze. Dal ima koji bokje chuwi za te novve neki best buy sa dobrom konfiguracijom?

 

Ili moze pak uzet newto ovako https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-3-81w100alsc-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-sivo-014600631

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

Razmišljam o otkupu laptopa od firme pa me zanima ima li to smisla i koliko ponuditi za njega?

 

Kupljen u 09. mjesecu 2016.

 

https://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-hp-omen-17w104nm-z3d92ea/116032

 

Prošle godine u 07. mjesecu ugrađena nova baterija, ekran, cover i hingevi ekrana.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
zee_15 kaže...

Pozz ekipa, planiram kupnju novog laptopa jer je stari (4god) vec za kantu. I odem ainox gledat sta da uzemem neato za 2500-3000 kn, posto sam ocog starog uzeo za 2800kn i gledam i ne vjerujem. Jbt pa cijene laptopa su osle u nebesa brate!

Koji je k.... Sa tim cijenama ahhahahah

 

Ugl mi treba laptop za svakodnevicu. Citanje tj. surfanje gledanje filmova/serija...... Ugl nista ozbiljno vodenje turiatickog posla(booking, airbnb, tripadvisor)

Pretpostavljam da mi ne treba neki stroj jer sam vidio da neato "normalno" ( ryzen 5,ssd 512, 8gb ram....)

 

Dakle moj budget je max 3700...... Eh sad mislio sam dal je za moje posloce doata uzet nekog chuwi. Vidim da na nasem trzistu ima samo lapbook pro (links akcija 3000kn) al mi nekako procesor ne uljeva povjerenje za laptopnza duze ataze. Dal ima koji bokje chuwi za te novve neki best buy sa dobrom konfiguracijom?

 

Ili moze pak uzet newto ovako https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-3-81w100alsc-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-sivo-014600631

 glede chuwi-ja imas temu na ovom forumu pa pogledaj i pitaj za detalje ... opcija ti je i da direktno naručiš  preko ebay-a pa ce ti doći još jeftinije, processor u njemu bi trebao biti dovoljan za office

sto se tice tog lenova, to je dobar izbor (daleko jači procesor od onog iz chuwi-ja) ... ali ekran mu je puno lošiji od ekrana koji ide u chuwi-ja i sam ćeš morati odlučiti što ti je bitnije

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 10:16 (BoTiA).
12 godina
protjeran
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ljudi,  ipak sam odlucio uzeti laptop jer mi je postao potreban a moja stara kistra gotovo neupotrebljiva.

Znaci, ne treba mi stroj od laptopa, prvenstveno ce sluziti za rad u Adobe Photoshopu. Nisam gamer, mada bih volio odigrati koji put GTA V i WoW, pa eto ako tko moze dati prijedlog sta da uzmem, da nije sad 1000€ a opet da moze pokrenut navedeno. Hvala.

zivot svoj, ljubav svu...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

 

Trebam preporuku laptopa za frenda do 3500-4000kn za yt,internet i igranje league of legends

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Šta kažete na ovog ljepotana asus-zenbook-oled? Nisam još vidio laptop sa OLED ekranom za 8200kn, svi ostali su preko 20.000kn.

Da mu je samo malo više USB-ova, i Thunderbolt, i 16GB RAM-a, bio bi izvrstan.

Nadam se da je OLED budućnost laptopa.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Zrinjski kaže...

Pozdrav ljudi,  ipak sam odlucio uzeti laptop jer mi je postao potreban a moja stara kistra gotovo neupotrebljiva.

Znaci, ne treba mi stroj od laptopa, prvenstveno ce sluziti za rad u Adobe Photoshopu. Nisam gamer, mada bih volio odigrati koji put GTA V i WoW, pa eto ako tko moze dati prijedlog sta da uzmem, da nije sad 1000€ a opet da moze pokrenut navedeno. Hvala.

 

Evo requirements.

who died and made you king?
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Uzmi si ove ASUS VivoBookove, s Ryzenom 4xxxU serije...

 

cca 5000 kn

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

molim preporuku za prijenosnik za cca 10-11000 kn. Igre nisu bitne. Bito je sljedeće:

kvaliteta, i7 ili ryzen ekvivalent, 512 ssd plus hard disk, dobar ekran.. Ako je moguće 16gb ram..

Hvala

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa

Tražim laptop za sestru

Student arhitekture je tako da mu je to glavna namjena. 

Neki od uvjeta bi bili što manja težina, minimalno 15incha.

Cijena između 10-15k kn

 

Gleda sam Razer Blade 15 Base sa RTX3060 14000k

 

Ne znam jel imate neke druge preporuke možda. 

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima tko macbook pro iz 2014/2015? Kako se oni drže u 2021.? Trebam neki laptop za surfanje, glazbu, youtube i sl. nezahtjevne stvari. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

Uzmi si ove ASUS VivoBookove, s Ryzenom 4xxxU serije...

 

cca 5000 kn

 

Planirao sam ici do max 4500 ako se sta moze naci u tom rangu a da mogu pokrenut eto tipa gta v.

Jasno mi je da lap mora imati bar 8gb rama, minimum 256gb ssd. Nije mi jasno po cemu gledam koji je procesor jaci tipa od onoga sta pise u npr minimum requirementsu. Kako da to znam?

I jos jedna stvar, jel istina da ne gledam lap ako pise pod grafickom "djeljena memorija"? Ne kuzim sta to znaci, malo sam izgubio trku u vremenu s it tehnologijom.

who died and made you king?
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.3.2021 10:23 (Zrinjski).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus VivoBook M513IA-WB514

 

taj ti je 4599 u Instaru,  Sancta Domenici, eKupi...

 

ima ti zalemljenu memoriju i jedan utor za jedan keks (znači još 8 GB pukneš) za Dual Channel koji podiže grafičke performanse..

 

problem je što najčešće ti laptopi daju maksimalno 512 MB za grafiku - ali bez utjecaja na performanse...

 

evo ti gameplay GTA V na Ryzenu 4500 u:

 

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa

Tražim laptop za sestru

Student arhitekture je tako da mu je to glavna namjena. 

Neki od uvjeta bi bili što manja težina, minimalno 15incha.

Cijena između 10-15k kn

 

Gleda sam Razer Blade 15 Base sa RTX3060 14000k

 

Ne znam jel imate neke druge preporuke možda. 

 Ima li pomoći 😅

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
9 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koja je realna cijena rabljenog 13" mbp iz 2016.? Na njuški ga nema ispod 6k kn, a novi m1 ga pojede za doručak.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pqweasdyxc kaže...

Koja je realna cijena rabljenog 13" mbp iz 2016.? Na njuški ga nema ispod 6k kn, a novi m1 ga pojede za doručak.

4000-4500kn ovisi o očuvanosti, stanju baterije itd.

 

Za 9000kn se mogao nabaviti model 2020 novi iz dućana kad imaju akcije par puta godišnje, tako da bi uvijek radije dao 3kkn više za novi uređaj s garancijom nego 6kkn za 4-5 godina star laptop bez ikakve garancije. Još ako kupiš na firmu novi te dođe 7200kn. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 23:11 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

4000-4500kn ovisi o očuvanosti, stanju baterije itd.

 

Za 9000kn se mogao nabaviti model 2020 novi iz dućana kad imaju akcije par puta godišnje, tako da bi uvijek radije dao 3kkn više za novi uređaj s garancijom nego 6kkn za 4-5 godina star laptop bez ikakve garancije. Još ako kupiš na firmu novi te dođe 7200kn. 

 Da to je logična cijena. Kad vidim 8k kn za base 13" smrači mi se. Za 4500 kn bih ga kupio, ali teško da bi ga itko dao za toliko. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 23:25 (pqweasdyxc).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pqweasdyxc kaže...
mzopg kaže...

4000-4500kn ovisi o očuvanosti, stanju baterije itd.

 

Za 9000kn se mogao nabaviti model 2020 novi iz dućana kad imaju akcije par puta godišnje, tako da bi uvijek radije dao 3kkn više za novi uređaj s garancijom nego 6kkn za 4-5 godina star laptop bez ikakve garancije. Još ako kupiš na firmu novi te dođe 7200kn. 

 Da to je logična cijena. Kad vidim 8k kn za base 13" smrači mi se. Za 4500 kn bih ga kupio, ali teško da bi ga itko dao za toliko. 

Prošle godine sam kupio jedan za frenda. Lik je tražio 6500kn za 13" model iz 2018. Ponudio sam mu 5000kn cash, odmah na ruke i pristao je. Tako da sve ovisi. Bilo ih je i koji su odbili, ali me dosta njih kasnije zvalo i nudilo za cijenu koju sam im u startu nudio. Ne prodaje se to baš tako lako za tu cijenu.

 

Bilo je ekipe koja je za model iz 2013. tražila 4000kn. Svaka njima čast i može taj laptop biti očuvan savršeno, ali to je ipak 7-8 godina star stroj. 4000kn, a sigurno ne gine i zamjena baterije je previše.

 

Pazi na seriju koju kupuješ, dosta ih je imalo nekakve probleme, neki sa tipkovnicama, neki sa guljenjem zaštitnog premaza na ekranu. 2017-2018 je ok model, samo mi je tipkovnica za poluditi, nije loša, ali nekad baš iritira jer ima jako kratki "hod" i uz to je dosta bučna pa žena poludi kad tipkam u krevetu dok ona spava. 

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, prije svega zahvalio bih se svima koji čitaju i koji žele pomoći predložiti, ali uglavnom cura traži semi gaming laptop do 3000 kn. Kad kažem semi gaming mislim na to da može pošteno pokrenuti neke free to play igre poput League of Legends i slično. Nisam siguran da li je Ryzen bolje uzeti jer dosta je jeftiniji u odnosu na Intel (bar starije generacije), te da li će ok vrtiti integrirana AMD Vega. Inače se dosta razumijem u laptope i periferiju, ali eto nažalost i sam sam došao do toga da pitam prave stručnjake i ljude koji imaju iskustva sa laptopima u tom cjenovnom rangu. Koliko mi se čini, laptopi u dućanima su poskupili otkad je rad od doma postao trend pa slobodno preporučite laptope sa višom cijenom od 3000kn, možda se nađe neki polovni na njuškalu sa sličnim specifikacijama. Još jednom bi se htio zahvaliti na pomoći i poželio ugodan dan svima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 2:14 (Potato2806).
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice