Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.061.424
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koja bi bila preporuka za 2u1 ultrabook, imam Lenovo Yoga 13 iz 2012. godine koji mi je bio zvijer ali vidim da lagano odlazi... Sad gledam cijene novih Yoga, ono 11 000 - 12 000 kuna, bome ne mogu se toliko rasteć. Toliko sam se navikao na rad sa Touchscreenom tako da jednostavno više ne mogu nazad. Uglavnom uredski posao, ništa grafički zahtjevno... Može preporuka?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 9:28 (eloc).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
GreaT kaže...

Pozdrav,
malo off topic, ne radi se o odabiru nego o nadogradnji laptopa. 
Laptop je HP Pavilion 17-ab305nm, 2ZG37EA, opis pod "moje računalo". (256 GB SSD memorije i 8 GB RAM-a)
Zanima me nadogradnja "trajne" memorije (SSD) i nadogradnja RAM-a. Može li se uopće nadograditi ovaj laptop i do koje mjere? 
Možete li mi predložiti neke opcije? Gdje se općenito može vidjeti ima li laptop slobodnog mjesta za nadogradnju i je li ona moguća?
Lijep pozdrav i unaprijed hvala.


 Da, može se nadograditi, to je dobar laptop. Recimo ubaciti dodatnih 8gb rama, te ssd ima 2 različita utora. Možeš poslati u poruku ako te dodatno nešto zanima.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Nikada nisam kupovao laptop a doslo je vrijeme i za to pa me zanima neki dobar laptop do 4000kn ovako za faks, filmove itd.

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 9:28 (eloc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipo može preporuka laptopa do max 11.500 kn. Najbitnije mi je da dobro hendla Adobe Premiere Pro.

 

I još jedna vječna debata i tema - da li uzeti windows baziran laptop ili Mac? Sad su se pojavili ovi novi s M1 procesorom na kojem se navodno Adobeove aplikacije odlično vrte preko Rossetta 2 aplikacije (znači napravljene za Macove s Intelovim procesorima). Taman bi mi stao u taj budžet. Za sad nema nativnih Adobe aplikacija za taj procesor, samo beta verzije ali kao trebale bi izaći kroz neko vrijeme. Od kad znam za sebe sam na windowsima i ne znam koliko bi mi problem preći na Mac pa me i to malo koči. Može savjet i po tom pitanju...

 

Edit: kvaliteta i veličina monitora mi nije toliko bitna budući da ću ga spajati na vanjski monitor. Isto tako mi nije bitna ni veličina i težina laptopa jer ga ne mislim teglit ne znam kamo... 

 

Hvala svima unaprijed! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.1.2021 18:40 (deya100).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jel se to meni čini ili su jeftiniji AMD SKUovi Legion 5 skroz nestali sa nabave?

Moguće da su ljudi pokupovali sad za blagdansku sezonu ali baš da je model plaćen 7400kn u LINKSU sad 8800kn na eKupi je apsurdno, a taman sam se mislio možda riješit stare mazge i uzet nešto novo.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8ax kaže...

Jel se to meni čini ili su jeftiniji AMD SKUovi Legion 5 skroz nestali sa nabave?

Moguće da su ljudi pokupovali sad za blagdansku sezonu ali baš da je model plaćen 7400kn u LINKSU sad 8800kn na eKupi je apsurdno, a taman sam se mislio možda riješit stare mazge i uzet nešto novo.

Čak nije ni blagadanska sezona, gotovo svi su nestali koji tjedan prije black fridaya i od tada se stalno pojavljuje 1-3 modela s tim da su im cijene otišle osjetno gore

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
8ax kaže...

Jel se to meni čini ili su jeftiniji AMD SKUovi Legion 5 skroz nestali sa nabave?

Moguće da su ljudi pokupovali sad za blagdansku sezonu ali baš da je model plaćen 7400kn u LINKSU sad 8800kn na eKupi je apsurdno, a taman sam se mislio možda riješit stare mazge i uzet nešto novo.

 pa onaj Acer Aspire 5 sam platio 5022 kn u Linksu...

 

sad ga nema apsolutno nigdje

Ju je je? Je ju je!
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, jel netko probao novi Macbook Air M1?

 

 

Waiting for world to open again.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thonchek27 kaže...

Pozdrav ekipa, jel netko probao novi Macbook Air M1?

 

 

 Sto te tocno zanima?

Di2 & EPS FTW!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivanoile kaže...
Thonchek27 kaže...

Pozdrav ekipa, jel netko probao novi Macbook Air M1?

 

 

 Sto te tocno zanima?

Kupujem primarni laptop za posao do 10k kn. Bavim se digitalnim marketingom, te mi je zapravo cijeli posao na cloudu. Znači koristit ću dosta tabova na Chrome/Safari, te ću spajati eksterni monitor (vidio sam da ima nekih problema kod spajanja na ThunderBolt). 

 

Kako laptop radi s puno otvorenih tabova, te ako imate neku preporuku drugog laptopa u tom cjenovnom rangu. Isto tako važna mi je portabilnost i duljina baterije, što Apple svakako ima. 

Waiting for world to open again.
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobar dan.

Nisam dugo pratio modele prijenosnika, svoj HP sam kupio prije 5 godina. Za sada je sve ok, recimo da nemam potrebu za nečim boljim. Međutim, planirao sam jednoj bliskoj osobi kao dar kupiti laptop. I gledam HR trgovine i sve što vidim su modeli sa SSD i 8-12 gb rama. Što se desilo sa kklasičnim, 2,5 diskovima? Znam za prednosti SSDa, ali mogu li se ipak negdje naći modeli koji imaju 4-6 gb rama? Procesor ne bi išao iznad i3 (može i neki AMD), laptop za surfanje, YT, filmove, mail, komunikacija, office, gledanje slika, itd. Nikakve igrice, obrada videa, ili ostale heavy duty radnje . Osoba od 65 godina, mirovina, još uvijek dijelom u poslovnom svijetu.

Osim toga, vidim da su i cijene u određenoj mjeri otišle gore.

 

Savjeti?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thonchek27 kaže...

Pozdrav ekipa, jel netko probao novi Macbook Air M1?

 

 

 Ovo sam i ja pitao, pa ako ima koji vlasnik novog M1 Aira nek podijeli dojmove..

Uz to, zanima me i gdje je kupljen..

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.1.2021 15:47 (Tincha).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Tincha kaže...
Thonchek27 kaže...

Pozdrav ekipa, jel netko probao novi Macbook Air M1?

 

 

 Ovo sam i ja pitao, pa ako ima koji vlasnik novog M1 Aira nek podijeli dojmove..

Uz to, zanima me i gdje je kupljen..

 p.s. ja sam probao u Linksu laptop (imaju ih na lageru), ali oko 9.5k kn base model. Stvarno super feel ima laptop.

Waiting for world to open again.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thonchek27 kaže...
Tincha kaže...
Thonchek27 kaže...

Pozdrav ekipa, jel netko probao novi Macbook Air M1?

 

 

 Ovo sam i ja pitao, pa ako ima koji vlasnik novog M1 Aira nek podijeli dojmove..

Uz to, zanima me i gdje je kupljen..

 p.s. ja sam probao u Linksu laptop (imaju ih na lageru), ali oko 9.5k kn base model. Stvarno super feel ima laptop.

Prerano je još za M1, treba malo pričekati da dobijemo verzije aplikacija za njega. Ovo preko Rosette 2 ide, ali ipak je bolje imati nativnu aplikaciju.

 

https://www.macworld.co.uk/news/which-apps-work-on-m1-macs-3798238/

 

https://beebom.com/check-apple-m1-compatibility-for-mac-apps/

12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nedavno smo spominjali Chuwi Gemibook Pro, sve se rasprodalo za blagdane, pa eto sad je opet dostupan iz Španjolske, ako nekoga zanima.

NAravno tko nije spreman na malo rizika bolje neka pričeka da stigne u RH.

 

Za 2700kn + 130kn dostava teško ima bolje opcije.

 

LINK

 
0 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Totalno se slažem oko ovoga. Međutim meni treba laptop na kojem bih prvenstveno radio u Chromeu (20+ tabova), te eventualno ponekad koji Adobeov alat.

 

Da li imaš neku preporuku laptopa do 10k kna?

Waiting for world to open again.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thonchek27 kaže...

Totalno se slažem oko ovoga. Međutim meni treba laptop na kojem bih prvenstveno radio u Chromeu (20+ tabova), te eventualno ponekad koji Adobeov alat.

 

Da li imaš neku preporuku laptopa do 10k kna?

Ako želiš nešto premium za duži period onda gledaj Macbook Pro, može se naći na akciji za oko 9000kn, 13" verzija.

Sad je jedino pitanje ima li smisla njega uzeti pored novog sa M1.

 

Za 20+ tabova u chromeu ti ne treba nekakva zvijer od računala, to možeš i sa laptopom 5-6 tisuća kn.

Adobe će isto pristojno raditi na takvom laptopu.

 

Sad sve ovisi želiš li potrošiti više novaca ili bi bio zadovoljan i sa laptopom koji dobiješ za duplo manje novaca.

 

Računaj da se u Macbook Pro i općenito u Apple proizvode isplati "investirati" jer drže cijenu, pa ako možeš sebi priuštiti uzmi Macbook Pro, tu nećeš pogriješiti.

 

Jeftinija alternativa bi bio neki od Chuwi modela jer imaju Macbook dizajn i kompaktnost, baterija im je vrlo dobra, ekran odličan, jedino imaju nešto slabijij procesor od MBP, ali opet dovoljno za ono što tebi treba.

 

Treća opcija su Asus, Lenovo i slični koji se često spominju u temi i oni obično imaju odlične Ryzen procesore, ali sve ispod 7-8 tisuća kuna ima prosječan ekran i još uvijek dosta glomazno kućište, a kad dođeš na 7-8 onda je bolje dodati još tisuću i uzeti MBP.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 11:22 (boks1950).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hmmm Swiftovi su ti lagani i koliko znam i mnijem - samo zalemljen RAM

 

dkle po pitanju nadogradnje RAMa - Miki Maus odjebaus!

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Cura bi trebala novi laptop za sto manje novaca (3500 max max). Nije zahtjevan korisnik - office, chrome, spss i tu i tamo koji film ili serija. Znaci nista prezahtjevno, nije bitno ima li hdd ili ssd, veličina ekrana ili tako nešto. 

VISCA BARCA
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Thonchek27 kaže...

Kupujem primarni laptop za posao do 10k kn. Bavim se digitalnim marketingom, te mi je zapravo cijeli posao na cloudu. Znači koristit ću dosta tabova na Chrome/Safari, te ću spajati eksterni monitor (vidio sam da ima nekih problema kod spajanja na ThunderBolt). 

 

Kako laptop radi s puno otvorenih tabova, te ako imate neku preporuku drugog laptopa u tom cjenovnom rangu. Isto tako važna mi je portabilnost i duljina baterije, što Apple svakako ima. 

 13" za posao? I puno tabova? Definitivno ne s moje strane, ja imam 13" Pro vec 4 godine i stvarno nije za nekakav duzi rad. Cekam M1 iz Amerike, ali oduzit ce se vjerovatno zbog situacije.

Di2 & EPS FTW!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivanoile kaže...
Thonchek27 kaže...

Kupujem primarni laptop za posao do 10k kn. Bavim se digitalnim marketingom, te mi je zapravo cijeli posao na cloudu. Znači koristit ću dosta tabova na Chrome/Safari, te ću spajati eksterni monitor (vidio sam da ima nekih problema kod spajanja na ThunderBolt). 

 

Kako laptop radi s puno otvorenih tabova, te ako imate neku preporuku drugog laptopa u tom cjenovnom rangu. Isto tako važna mi je portabilnost i duljina baterije, što Apple svakako ima. 

 13" za posao? I puno tabova? Definitivno ne s moje strane, ja imam 13" Pro vec 4 godine i stvarno nije za nekakav duzi rad. Cekam M1 iz Amerike, ali oduzit ce se vjerovatno zbog situacije.

Macbook Pro nije za duži rad?

Baš me zanima objašnjenje.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže...

 13" za posao? I puno tabova? Definitivno ne s moje strane, ja imam 13" Pro vec 4 godine i stvarno nije za nekakav duzi rad. Cekam M1 iz Amerike, ali oduzit ce se vjerovatno zbog situacije.

Macbook Pro nije za duži rad?

Baš me zanima objašnjenje.

 13" je premaleno, meni je 16" Macbook puno bolji i laksi za radit na duze vrijeme (8h<).

 

Naravno pricamo o samo radu na laptopu, bez dodatnih spajanja tipkovnica i monitora.

 

To je moje iskustvo kroz 4-5 godina do sad, vrtio sam na njemu stvarno hrpu taskova (tabova) i sve i svasta i radi sve (dok mu nije tipkovnica otisla), ali oci manje pate na 16".

Ipak pricamo o nekakvoj potrebi za tabovima, dakle prostorom na desktopu, vece je bolje i lakse se snalazit na vecem zaslonu.

Di2 &amp; EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 17:08 (ivanoile).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
ivanoile kaže...
mzopg kaže...

 13" za posao? I puno tabova? Definitivno ne s moje strane, ja imam 13" Pro vec 4 godine i stvarno nije za nekakav duzi rad. Cekam M1 iz Amerike, ali oduzit ce se vjerovatno zbog situacije.

Macbook Pro nije za duži rad?

Baš me zanima objašnjenje.

 13" je premaleno, meni je 16" Macbook puno bolji i laksi za radit na duze vrijeme (8h<). I sama tipkovnica mi relativno ne odgovara za duza pisanja. 

 

Naravno pricamo o samo radu na laptopu, bez dodatnih spajanja tipkovnica i monitora.

 

To je moje iskustvo kroz 4-5 godina do sad, vrtio sam na njemu stvarno hrpu taskova (tabova) i sve i svasta i radi sve (dok mu nije tipkovnica otisla), ali oci manje pate na 16".

 To stoji, ali kolega je napisao da će ga spajati na externi monitor, tako da mu to ne bi trebao biti problem, a s druge strane 13" ima bolju mobilnost, praktičniji je za nošenje. Imam 13" i 15.4" sa touchbarom i moram priznati da puno češće koristim 13" kad sam na terenu ili na putovanju. Naravno to se odnosi na par sati rada dnevno, ne bi baš svakodnevno radio 8+ sati na 13".

3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dosta sam dugo radio na Airu iz 2013 13" bez nekih većih problema. Lakše mi je iskreno na Macu raditi nego na nekom Windows laptopu od 15.6". Jednostavno im je touchpad odličan.

 

A što se tilče dužeg rada, svakako uvijek spajam eksterni monitor. Ovo s laptopom malo u cafe odraditi koji sat da se razbije monotonost ureda od doma (pre-covid situacija).

Waiting for world to open again.
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mzopg kaže..

 To stoji, ali kolega je napisao da će ga spajati na externi monitor, tako da mu to ne bi trebao biti problem, a s druge strane 13" ima bolju mobilnost, praktičniji je za nošenje. Imam 13" i 15.4" sa touchbarom i moram priznati da puno češće koristim 13" kad sam na terenu ili na putovanju. Naravno to se odnosi na par sati rada dnevno, ne bi baš svakodnevno radio 8+ sati na 13".

 Previdio sam taj dio skroz,isprike. Moje misljenje je bilo o cistom radu na laptopu, nisam imao problema sa spajanjem na Thunderbolt, doduse nisam to radio cesto, ali sto jesam nije bilo frke. Ali ako ima eksterni onda M1 je way to go, samo treba bit spreman na musice karakteristicne za novi proizvod.

 

 

Thonchek27 

Od konkurencije M1 nije bas lako reci, to su 2 razlicite stvari. Svako voli neki tabor vise, ako dolazis od Applea drzi se MacOS-a, ako ne onda obavezno probat MacOS i Office alate npr. meni su nebo i zemlja razlike, u korist Windowsa. (samo mali dio razlike)

Di2 &amp; EPS FTW!
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

Sta mislite o ovome.

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15s-eq0036nm-1u9q6ea-ryzen-7-3700u-8gb-ssd-512gb-radeon-graphics-15-6-led-fhd-freedos-crno-014600668

Dali je ovo neki best buy za taj cjenovni rang,za programiranje malo mutimedije i slicno.

LP

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko planiras izdvojit za laptop? Ja bi trazio mozda i 4500U CPU i 16gb ram 3200mhz. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice