Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.039.913
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ako ste u nedoumici koji laptop kupiti, nemojte gledati po stranim trgovinama. Trenutno je akcija u ekupi.hr gdje lenovo legion y540 sa 1660ti ,144hz ekranom, i5 9. generacije košta 7k kuna.

A legion y540 sa rtx 2600 i i7 9 generacije( naravno 144hz) 8k kuna.to su cijene bolje nego vani,plus garancija vam je u hr, tipkovnica na laptopu hr i sa ekupi nisam nikad imao problema.

Kupujte dok stignete akcija je još koji dan. Oba 1tb ssd. Ne sjećam se da sam u zadnjih par godina vidio bolje cijene takvih laptopa.Plus najbolje i izgleda od svih u toj kategoriji po meni.

Iznad gledam postove preporuke laptopa sa istim speckama koji su 2k-3k kuna skuplji. Ovo se stvarno isplati , ja ću bocnuti ovog sa 2060.

Da sastavljam stolno računalo sa isitim speckama i 144 hz monitorom izišlo bi me par tisuća kuna više doslovno. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.3.2020 16:42 (markec997).
 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajme hvala ya ovo na e kupi narucen ovaj za 8k ahvala jos jednom, nadam se kako pored acer predator helios 300 necu pogrijesiti 

 

poydrav i hvala na trudu

Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ekipa,

Ovak, frend pita, kupuje novi laptop, do nekih 3 i pol tisuce kn, ssd, win 10, sa sto boljom garancijom. Koristio bi ga ovako za internet i posao, kaze da bi mozda nekad i zavrtio neku igru ali ja sumnjam da se u tu cijenu moze ugurat laptop koji ima zasebnu grafu a ne intigriranu. Ako neki i postoji, slobodno preporucite. Trazim malo i sam ali nisam baš u toku sa prijenosnicima pa bi mi dobro dosla pomoc :)

Hvala i poz
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ups, zaspamo sam ga slucajno jer mi je zgledalo koda stranica ne reagira, a ne znam ni kak na ovom novom dizajnu zbrisat post. Moderatori sorkac i ako mozete vi slobodno zbrisite.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nije skuplji model sa 1tb ssd? Možda su zamijenili. Da je 1tb ssd odmah bi ga uzeo, sad se dvoumim - mada ne vidim neku razliku toliko bitnu ako je to jedina stavka... Sad si me bacio na razmišljanje.

4 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

planiram kroz mjesec ili dva kupit novi laptop. Potreban mi je za surfanje, tu i tamo neko programiranje iz hobija (python, js i sl.), gledanje serija i mozda igranje igrica.

Sad imam stari lenovo laptop koji ima 4gb ram-a i dosta je spor, ali sam inace zadovoljna i izradom i tipkovnica mi odgovara i sve super, ali je spor.

Trazi neki laptop koji ima bar 8gb ram-a, a da je cijena do nekih 5000kn, sustav mi nije bitan moze linux, a moze i win. 

Pa molim da mi preporucite neki dobar laptop. 

Hvala!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Šteta kaj sad nemreš uzet, al ovo se čini ok buy. KLIK

Intel® Core™ i5-9300H (8M Cache, up to 4.10 GHz), 8GB DDR4 2400, SSD 512GB M.2 NVME, noODD, Nvidia GTX 1650 4GB, 15.6" FHD (1920x1080) IPS AG, FreeDOS, WLAN 1x1AC+BT,3cell,720p HD CAM,2g

5.063,20kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav, 

što bi po vama bio best buy laptop za nekih 10k kuna? Mogao bih protegnuti budzet na vise ako je dobra ponuda.

Laptop treba najviše za posao, mozda ce tu biti nekog programiranja ili 3d modeliranja.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam nešto do 5500kn, pa imam par zahtjeva ako to staje u ovaj budžet.

 

- original windows

- 17.3" ekran u full HD rezi i da je IPS (što kvalitetniji, to bolji, to mi je najbtinija stavka)

- Baterija da izdrži par sati surfanja, ne mora biti neki spektakl

- Da ima nekakvu grafičku na kojoj mogu igrati, ali uglavnom starije igre, ne ciljam na novije

- Barem SSD od 250GB, a nije na odmet i više, ili ona kombinacija manji SSD za sustav + HDD

- 3 ili više USB priključaka

 

To je to. udrite!

Hvala unaprijed

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
minazg kaže...
Bok ekipa,

Ovak, frend pita, kupuje novi laptop, do nekih 3 i pol tisuce kn, ssd, win 10, sa sto boljom garancijom. Koristio bi ga ovako za internet i posao, kaze da bi mozda nekad i zavrtio neku igru ali ja sumnjam da se u tu cijenu moze ugurat laptop koji ima zasebnu grafu a ne intigriranu. Ako neki i postoji, slobodno preporucite. Trazim malo i sam ali nisam baš u toku sa prijenosnicima pa bi mi dobro dosla pomoc :)

Hvala i poz

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-m509da-wb512-ryzen-5-3500u-8gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-freedos-srebrno-014600438?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

S tim iznosom izbor je poprilično ograničen, a pogotovo nema smisla tražiti još i windows 10 u paketu. Bolje da windows kupi negdje sa strane i sam ga instalira.

 

Pogledaj možda samo u drugim trgovinama da nema jeftinije, dao sam link samo da vidiš model, nisam tražio bolju cijenu.

Z-von_ZeRo kaže...

Pozdrav, 

što bi po vama bio best buy laptop za nekih 10k kuna? Mogao bih protegnuti budzet na vise ako je dobra ponuda.

Laptop treba najviše za posao, mozda ce tu biti nekog programiranja ili 3d modeliranja.

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-legion-y540-81sx00u3sc-core-i7-9750h-16gb-1000gb-256gb-ssd-geforce-gtx-1660ti-6gb-15-6-ips-144hz-fhd-dos-crno-015000339 , za programiranje, igranje, modeliranje, surfanje. Ovaj stroj ti je dovoljan za sve.

 

Pogledaj možda samo u drugim trgovinama da nema jeftinije, dao sam link samo da vidiš model, nisam tražio bolju cijenu.

explorer 4 kaže...

Gledam nešto do 5500kn, pa imam par zahtjeva ako to staje u ovaj budžet.

 

- original windows

- 17.3" ekran u full HD rezi i da je IPS (što kvalitetniji, to bolji, to mi je najbtinija stavka)

- Baterija da izdrži par sati surfanja, ne mora biti neki spektakl

- Da ima nekakvu grafičku na kojoj mogu igrati, ali uglavnom starije igre, ne ciljam na novije

- Barem SSD od 250GB, a nije na odmet i više, ili ona kombinacija manji SSD za sustav + HDD

- 3 ili više USB priključaka

 

To je to. udrite!

Hvala unaprijed

 Puno zahtjeva pa težak odabir, možda ovako nešto: https://www.adm.hr/dell-inspiron-3793-adm-promo-win-173-fhd-intel-core-i5-1035g1-8gb-256gb-ssd-pcie-nvme-nvidia-mx230-2/033.300.289/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Definitivno pogledaj recenzije pošto imas više zahtjeva da ti sve odgovara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.3.2020 20:07 (MarioVk).
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, trebam laptop za 3000 kuna za igrice tipa cod2 i slicno, max Gta 5 ako je moguce na low ako ne svakako dobro
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikolacurak kaže...
Pozdrav, trebam laptop za 3000 kuna za igrice tipa cod2 i slicno, max Gta 5 ako je moguce na low ako ne svakako dobro

 https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-255-g7-7df20ea-ryzen-5-2500u-8gb-256gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-dos-crno-014200071 cod2 bi trebao raditi bez problema, ali gta 5 je upitno kake ce performanse imati, jer ipak 3000kn je premali budget za igranje.. bolje složiti neki PC ili kupiti polovni pc

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nema bas igre na vegi 8 , jedino Lol i fifa radi stabilno na 1080p a Gta V koliko vidim bi mogao na 720p dobit igriv fpsa ali pitaj Boga kakvi ce biti dropovi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MGloc kaže...

Nema bas igre na vegi 8 , jedino Lol i fifa radi stabilno na 1080p a Gta V koliko vidim bi mogao na 720p dobit igriv fpsa ali pitaj Boga kakvi ce biti dropovi...

 a nema puno izbora za dani budget nazalost..

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Jedino kaj može za te novce uzet 3500U proc, tj noviji. Pa si pogledaj ovdje i izaberi. KLIK

Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav ekipa,

 

kupio bih neki laptop do 3500kn, koristi bih ga kući za surfanje, office, gledanje filmova i tako, ništa pretjerano. 

uzeo bih nešto da mi potraje koju godinu, ne bih baš neko smeće, ako se za koju stotinu kuna može kupiti nešto bolje malo bih još razvukao budžet.

 

dobio sam preporuku za ovaj laptop a navodno da se za 4 tisuće može kupiti laptop sa IPS ekranom a sad... ja nemam pojma o tome,

pa molim pomoć pri odabiru.

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ako bi povecao budzet na 4000 bili se moglo vrtit gta 5 i cod ww2
PSN:nikolacurak
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Nikolacurak kaže...
Ako bi povecao budzet na 4000 bili se moglo vrtit gta 5 i cod ww2

 Dobio bi mozda mx230 umjesto vege, ali to je zanemarivo povecanje pogotovo za tih 1000kn razlike. tako da nažalost ako nećes dati 5000kn za laptop nema smisla kupiti nesto za igranje..

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da li bi se isplatilo uzimati nešto s 'odvojivim zaslonom', a uređaj bi se koristio za razne simulacije (PLC), eplan, autocad... Ili uzeti 'normalan' uređaj?
Nekakva preporuka za 6-7k kn  

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

MX 230 i 250 su slabije od vege 8 dosta. Nema smisla gaming na takvim laptopima osim starije nezahtjevne igre, ili smanjit skroz detalje i čak rezu i igrat, al opet ja ne vidim u tome smisla. Ispod 5k kn zaboravi kolko tolko ok gaming na laptopu kak je kolega reko. Ja inače nebi dao više od 4k kn za laptop. Najbolji izbor za male novce je 3500U proc ili i5 1035G4 proc koji je odličan, al onda nemaš integrirku jaku ko u Ryzenu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DiRT kaže...

MX 230 i 250 su slabije od vege 8 dosta.

 Odakle ti da je MX250 slabija od Vega8 grafike? ... i to dosta?

 https://www.notebookcheck.net/GeForce-MX250-vs-Vega-8_9561_8144.247598.0.html

 

koliko vidim MX250 je jaca bar 20% ...

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.3.2020 7:41 (BoTiA).
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ima nešto bolje u tom cjenovnom rangu (do max.8.5k kn), a da je i dalje ispod 2kg? https://www.sancta-domenica.hr//notebook-lenovo-thinkbook-15-20rw003ysc.html

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

bok,

može preporuka laptopa do max 7000 kuna za video editing,

šta se najbolje može uzet za te novce i osim procesora koja komponenta je još bitna, SSD, ram ili? grafička?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
DiRT kaže...

MX 230 i 250 su slabije od vege 8 dosta.

 Odakle ti da je MX250 slabija od Vega8 grafike? ... i to dosta?

 https://www.notebookcheck.net/GeForce-MX250-vs-Vega-8_9561_8144.247598.0.html

 

koliko vidim MX250 je jaca bar 20% ...

 Ma onda sam krivo gledo prije, mozda sam mislio na jacu vegu 11 il koja vec... Sry

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Laptop nije za mene imam ja PC, nego me rođak traži da mu nadjem nesto za 4000 samo da gta 5 i ww2 moze ako je moguce
PSN:nikolacurak
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozdrav, ekipa,

Molio bih malu pomoć, naime, potreban laptop za posao, da malo specificiram, na njega će biti spojen:

jedan monitor via HDMI
drugi via USB Type C
otvoreno između 5-10 Chrome TAB-ova (mail + sheetovi najviše) uz MS Office paket i pokrenuto par ne toliko zahtjevnih aplikacija ( MS Teams / Slack / Team Viewer / VNC / Putty i slično)

Ne želim ulagati neki novac, dakle, isključivo u svrhu posla i onda je ugašen, nema video editiranja, gejminga...

Radi se o isključivo dva (2) modela:

Lenovo IdeaPad S145-15IWL 81MV0087sc - (Pentium Gold 4205U, 4GB DDR4 i 256 SSD ) za cca 2,000 kn. Čini mi se kao pristojna mašinica za uspješan rad gore navedenog, pa bih cjenio i vaše mišljenje, eventualno info iz prve ruke ukoliko ga netko i koristi.

U obzir mi dolazi još i ASUS X541NA-DM668 90NB0E82-M13900 - (Celeron N3350, 4GB DDR4, 256 SSD ) za cca 2,500 kn, pa jel baš bolji za tih 500 kuna, ili je svejedno?

Hvala, lp.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2020 5:37 (mfire).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Neznam da li si svjestan ali koliko vidim, IdeaPad S145 nema USB Type C tako da bi mogao imati problema sa spajanjem drugog monitora. Dok navedeni Asus X541NA ima HDMI, VGA i Type C pa nebi trebalo biti problema sa spajanjem 2 ekrana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
DommY,

Wups, nekako mi je promaklo to čitajući... Ma imam nastavke s kojima bih to bio u stanju riješiti, ali ipak mi otpada, ostajem znači sa Asusom, vjerujem da će dobro služiti svrsi...

Hvala.
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hmm za S145 - nije li to ipak Celeron, Pentium Gold je 5405u ?

 

dobro za S145 je da za razliku od skupljih Lenova (L340) ima i m.2 i SATA utor funkcionaln, dakle konektori su postavljeni... jedino kao i oni ima 4 GB RAMa na ploči i jedan RAM utor...

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice