Acer 5741G - kvar grafičke kartice

poruka: 9
|
čitano: 2.528
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Acer 5741G - kvar grafičke kartice

Ima li smisla popravljati grafičku karticu na 10 god. starom laptopu? Na ugrađenom displayu se ne vidi ništa. Jedino kada spojim na vanjski monitor ima slike, ali je 50% prekriveno vertikalnim prugama. Prilikom paljenja se pojavi blue screen, računalo se samo restarta i pokrene Windows Recovery. Specifikacije: i5 procesor, grafička Mobility Radeon HD5470, 4GB RAM, Samsung SSD disk. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer 5741G - kvar grafičke kartice

Mislim da se graficka ne da izvadit te je zalemljena na MBO , najjednostavnije na Aliexpresu naci drugu maticnu i zamjenit oko 50-80e bi te to doslo ukoliko ti je to isplativo.U servise neces proci ispod 2000kn sto je itekako ne isplativo.

9 godina
offline
Acer 5741G - kvar grafičke kartice

Da... grafulja je na MB - imao sam sličan slučaj sa starim HP4520s - kupio ploču i jači proc na njuškalu povoljno i promijenio - pronjuškaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Acer 5741G - kvar grafičke kartice

Meni je isto vrisnula mbo na probook 4520s p6100 hd 5470 , dao rodaku da mi zamjeni mbo sa hd6370 to sam platio mislim da oko 1000kn , prije 2 godine se opet nesto skurilo ali se nisam htio zezat vise posto je i chrome stekao vec.Izvadio hdd ,ram i cpu ostalo u smece.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 22:38 (MGloc).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acer 5741G - kvar grafičke kartice
logo05 kaže...

Ima li smisla popravljati grafičku karticu na 10 god. starom laptopu? Na ugrađenom displayu se ne vidi ništa. Jedino kada spojim na vanjski monitor ima slike, ali je 50% prekriveno vertikalnim prugama. Prilikom paljenja se pojavi blue screen, računalo se samo restarta i pokrene Windows Recovery. Specifikacije: i5 procesor, grafička Mobility Radeon HD5470, 4GB RAM, Samsung SSD disk. 

 Cijena takvog popravka je cca 800kn +-100kn za zamjenu čipa, ako su još uvijek dostupni.

Reball i ostale metode ti nisu pouzdana opcija.

Ima li smisla, neznam. To je ipak na tebi da procijeniš. Ali moguće je zamjeniti grafički čip iako je na MBO.

Ako se odlučuješ na polovnu ploču tada razmisli o verziji s Nvidia GPU.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 5:32 (ITelektronika).
13 godina
offline
Re: Acer 5741G - kvar grafičke kartice
logo05 kaže...

Ima li smisla popravljati grafičku karticu na 10 god. starom laptopu?

Na tako starom laptopu nije isplativo mijenjati tipkovnicu, a kamoli matičnu ploču.

Za 800 kn nađeš laptop koji pojede taj tvoj za doručak sa Win 10 i svim programima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
9 godina
offline
Re: Acer 5741G - kvar grafičke kartice
Valentin17 kaže...

Na tako starom laptopu nije isplativo mijenjati tipkovnicu, a kamoli matičnu ploču.

Za 800 kn nađeš laptop koji pojede taj tvoj za doručak sa Win 10 i svim programima.

Treutno imam jednog NC6120 na servisu koji čeka SB čip. Taj model je bio aktualan prije 15-ak godina, baš su počeli crkavati kada sam se i počeo baviti s popravcima matičnih ploča.

Poanta je da je procijena isplativosti isključivo na vlasniku, u ovom slučaju čak i na moje čuđenje, stranka je odmah prihvatila popravak, u daljnjem razgovoru, s dobrim razlogom.

Iako, da se razumijemo u potpunosti slažem s tobom za oba modela.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 6:23 (ITelektronika).
12 godina
offline
Acer 5741G - kvar grafičke kartice

A jel taj proc nema iGPU? Ako ima, pokušaj se prebaciti na to...

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Acer 5741G - kvar grafičke kartice

Ne, samo diskretnu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice