Nosite li sat?

poruka: 3.043
|
čitano: 1.093.301
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Nosite li sat?

@Morisson

 

Starija verzija definitivno van ide, dva previse iskakaju iz kolekcije i totalno su nepotrebna, Sinn je bijeli jer imam dovoljno Satova sa crnim licem. Fliegera imam dovoljno, a sljedeci ce vjerojatno biti Cocktail time posto mi treba pristojan dress watch. 

 

@PzKpfw

 

Predpostavljam da mislis na Citizen Night hawka? Drugi bi bio Sinn 104 St Sa I W. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2019 22:53 (Phattiie).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Phattiie kaže...

@Morisson

 

Starija verzija definitivno van ide, dva previse iskakaju iz kolekcije i totalno su nepotrebna, Sinn je bijeli jer imam dovoljno Satova sa crnim licem. Fliegera imam dovoljno, a sljedeci ce vjerojatno biti Cocktail time posto mi treba pristojan dress watch. 

 

@PzKpfw

 

Predpostavljam da mislis na Citizen Night hawka? Drugi bi bio Sinn 104 St Sa I W. 

Mislim da je pitao za ovaj do njega. Neka tuna je, koliko vidim.

Što se tiče koktela, odličan izbor, čitava presage serija je odlična.

morrisoN
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

Seiko SBDN028 Lowercase. Originalno sa Silikon strapom, iako jako udoban strap, ipak sam ga zamjenio sa crno-zlatnim natom.

Edito sam originalni post sa imenima svih modela.

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@Phattiie

@morrisonN

 

Hvala, momci oba dvojici.

Ne žikim se u satove, samo mi je Seiko i G-Shock bio poznat iz Phattiieve kolekcije.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Opet višak vremena i malo zezancije. Novi remen iz kućne radinosti.
Malo su kratki lugovi na ovom satu, i remen nije baš primjeren za ovakav sat. Više je za neki vintage ili pilot/racing/military.

Nadam se da vam se sviđa.
morrisoN
4 godine
protjeran
offline
Nosite li sat?

Nesto za bolju polovicu za promociju i uspjesnu obranu zavrsnog.

Pa jedna vurica da ju podsjeca koliko je potrosila vremena na svoja 2 fakulteta. 😂

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@bloodborne

 

 

Frende, lajkam sat. Međutim, zanimalo bi koja su to dva fakulteta.

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
4 godine
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?

Haha, jucer je obranila pravo. A prije par godina ekonomiju.

15 godina
offline
Nosite li sat?

Jedan starac vraćen u život

morrisoN
10 godina
offline
Nosite li sat?

@morrisoN 

 

Lajkam ovaj model Seiko-a. Veoma mi se sviđa.

Well, kad kažeš da je vraćen u život, što točno misliš pod tim. Si ga ti popravljao ili stavljao remen. Urar?

 

E, koji je to uopće model Seiko-a?

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
PzKpfw kaže...

@morrisoN 

 

Lajkam ovaj model Seiko-a. Veoma mi se sviđa.

Well, kad kažeš da je vraćen u život, što točno misliš pod tim. Si ga ti popravljao ili stavljao remen. Urar?

 

E, koji je to uopće model Seiko-a?

 

 

 Sat je od mog prijatelja i nije bio ispravan. Urar je izvršio popravak. Ja sam ga samo uzeo malo da uživam u dašku prošlih vremena. Inače, sat je Seiko Seahorse 7625-8120. Jako lijep sat, no treba imati na umu da je za današnja mjerila jako mali, negdje oko 37 mm u promjeru. Na mojoj ruci izgleda relativno ok, ali to je moja ruka (poprilično mala)

morrisoN
14 godina
neaktivan
offline
Nosite li sat?

Ima li tko iskustva s chrono24 stranicom?

xFire: rebelsy | steam: rebelsy | origin: rebelszuka | battlenet: rebelsy#21796
9 godina
offline
Re: Nosite li sat?
Brat si kupio Sector Patrick De Gayardon, 44mm, OK satic! Nagovorio sam ga da nosi sat😉 nije imao naviku, a sad kaze da ga ne zeli skinuti! Sam si je izabrao, na to nisam utijecao, osim da si kupi! 😁 Sad vec razmislja o nekom automatiku! 😆 pozz ekipa! ☺️✌️
Odmori se u Istini!
10 godina
offline
Nosite li sat?

Moja kolekcija,taj prvi je danas stigao i vjerovatno najljepsi sat sto sam imao,dok taj zadnji Swatch ima dobrih 18-20 godina "radnoga staza"

 

Imam jos jedan na popravku Fossil Millenium iz 2000 al kopca otisla original nemoguce naci.

4 godine
protjeran
offline
Nosite li sat?

Znam da je malo off topic ali sam htio podijeliti sa vama jedan sat koji je u mojoj obitelji

preko 30 godina ako se ne varam, cisto jer znam da ovdje ima jako puno ljubitelja seika ( ukljucujuci i mene )

Sat je na navijanje i to navijanje je takav uzitak raditi svaki mj. 😁

Iako doduse danas nije ponedjeljak 🤣

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.10.2019 21:49 (bloodborne).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Nosite li sat?

@rebelsy

Kupio sam jedan sat tamo. 

 

 

Poprilicno jednostavno i stranica te vodi kroz svaki dio kupnje. Kod mene je prvo bilo da sam poslao zahtjev za kupnju sata osobi koja ju prodaje, dobio sam mail da je on to prihvatio te sam uz to dobio podatke za uplatu. Uplacujes stranici novce, kada oni dobiju tvoje novce, salju prodavacu poruku da posalje sat na tvoju adresu, kada tebi sat dode moras poslati potvrdu stranici da si ti dobio sat, nakon toga oni prebacuju novac na prodavaca.

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 18:08 (Phattiie).
8 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

jel zna neko di bi mogo popravit seiko 5?

krunica mi je ispala van i ne mogu vise namjestat vrijeme ni datum...

ovaj urar kod nas u osijeku di sam i kupio sat mi je reko 400-500kn (ne sjecam se vise tocno) i da se ceka mjesec dana krunica...

sat dsam platio 1500kn

 

ili da je probam umocit u ljepilo i gurnit unutra?

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 18:22 (dani_os).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
dani_os kaže...

jel zna neko di bi mogo popravit seiko 5?

krunica mi je ispala van i ne mogu vise namjestat vrijeme ni datum...

ovaj urar kod nas u osijeku di sam i kupio sat mi je reko 400-500kn (ne sjecam se vise tocno) i da se ceka mjesec dana krunica...

sat dsam platio 1500kn

 

ili da je probam umocit u ljepilo i gurnit unutra?

 Nadam se da se šališ s ovom boldanim.

 

Ako je samo ispala, a to mi nije baš vjerovatno, onda i ne treba popravak. To bi svaki urar trebao za par kuna vratiti. No, kao što rekoh, najverovatnije da nije samo ispala, nego da se "na silu" povlačeći još nešto oštetilo. Svejedno, popravka seiko 5 sata ne bi trebala koštati više od 100-200 kn, jer toliko ih ima da čitavi mehanizmi ne stoje 500 kn, koliko ti je rekao urar. Pretpostavljam da je sat sa nekom od 7s26 ili 7s36 verzija mehanizma.

Potraži drugog urara, jer mislim da te ovaj pokušava preveslati.

morrisoN
8 godina
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
dani_os kaže...

jel zna neko di bi mogo popravit seiko 5?

krunica mi je ispala van i ne mogu vise namjestat vrijeme ni datum...

ovaj urar kod nas u osijeku di sam i kupio sat mi je reko 400-500kn (ne sjecam se vise tocno) i da se ceka mjesec dana krunica...

sat dsam platio 1500kn

 

ili da je probam umocit u ljepilo i gurnit unutra?

 Nadam se da se šališ s ovom boldanim.

 

Ako je samo ispala, a to mi nije baš vjerovatno, onda i ne treba popravak. To bi svaki urar trebao za par kuna vratiti. No, kao što rekoh, najverovatnije da nije samo ispala, nego da se "na silu" povlačeći još nešto oštetilo. Svejedno, popravka seiko 5 sata ne bi trebala koštati više od 100-200 kn, jer toliko ih ima da čitavi mehanizmi ne stoje 500 kn, koliko ti je rekao urar. Pretpostavljam da je sat sa nekom od 7s26 ili 7s36 verzija mehanizma.

Potraži drugog urara, jer mislim da te ovaj pokušava preveslati.

 

ovaj je poznati stari urar u osijeku...kao ovlasten za seiko...tamo sam ga i kupio...

zapeo sam za vrata sa satom i krunica mi ispadne...

 

salim se, da...s ljepilom..

nemam pojma koji je mehanizam...

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 19:14 (dani_os).
15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
dani_os kaže...
morrisoN kaže...
dani_os kaže...

jel zna neko di bi mogo popravit seiko 5?

krunica mi je ispala van i ne mogu vise namjestat vrijeme ni datum...

ovaj urar kod nas u osijeku di sam i kupio sat mi je reko 400-500kn (ne sjecam se vise tocno) i da se ceka mjesec dana krunica...

sat dsam platio 1500kn

 

ili da je probam umocit u ljepilo i gurnit unutra?

 Nadam se da se šališ s ovom boldanim.

 

Ako je samo ispala, a to mi nije baš vjerovatno, onda i ne treba popravak. To bi svaki urar trebao za par kuna vratiti. No, kao što rekoh, najverovatnije da nije samo ispala, nego da se "na silu" povlačeći još nešto oštetilo. Svejedno, popravka seiko 5 sata ne bi trebala koštati više od 100-200 kn, jer toliko ih ima da čitavi mehanizmi ne stoje 500 kn, koliko ti je rekao urar. Pretpostavljam da je sat sa nekom od 7s26 ili 7s36 verzija mehanizma.

Potraži drugog urara, jer mislim da te ovaj pokušava preveslati.

 

ovaj je poznati stari urar u osijeku...kao ovlasten za seiko...tamo sam ga i kupio...

zapeo sam za vrata sa satom i krunica mi ispadne...

 

salim se, da...s ljepilom..

nemam pojma koji je mehanizam...

 Na poleđini sata piše koji je mehanizam. Ako je prozirni pokopac, piše na staklu. Ako je sat noviji, 90% je da piše 7s26 ili s736. Stariji seiko 5 modeli su imali 6309, a još stariji 7005 ili 7009 mehanizam.

 

edit. To što je poznati urar, ne umanjuje činjenicu da te pokušava opljačkati.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 19:13 (morrisoN).
8 godina
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...
dani_os kaže...
morrisoN kaže...
dani_os kaže...

jel zna neko di bi mogo popravit seiko 5?

krunica mi je ispala van i ne mogu vise namjestat vrijeme ni datum...

ovaj urar kod nas u osijeku di sam i kupio sat mi je reko 400-500kn (ne sjecam se vise tocno) i da se ceka mjesec dana krunica...

sat dsam platio 1500kn

 

ili da je probam umocit u ljepilo i gurnit unutra?

 Nadam se da se šališ s ovom boldanim.

 

Ako je samo ispala, a to mi nije baš vjerovatno, onda i ne treba popravak. To bi svaki urar trebao za par kuna vratiti. No, kao što rekoh, najverovatnije da nije samo ispala, nego da se "na silu" povlačeći još nešto oštetilo. Svejedno, popravka seiko 5 sata ne bi trebala koštati više od 100-200 kn, jer toliko ih ima da čitavi mehanizmi ne stoje 500 kn, koliko ti je rekao urar. Pretpostavljam da je sat sa nekom od 7s26 ili 7s36 verzija mehanizma.

Potraži drugog urara, jer mislim da te ovaj pokušava preveslati.

 

ovaj je poznati stari urar u osijeku...kao ovlasten za seiko...tamo sam ga i kupio...

zapeo sam za vrata sa satom i krunica mi ispadne...

 

salim se, da...s ljepilom..

nemam pojma koji je mehanizam...

 Na poleđini sata piše koji je mehanizam. Ako je prozirni pokopac, piše na staklu. Ako je sat noviji, 90% je da piše 7s26 ili s736. Stariji seiko 5 modeli su imali 6309, a još stariji 7005 ili 7009 mehanizam.

 

edit. To što je poznati urar, ne umanjuje činjenicu da te pokušava opljačkati.

 ne znam, ne vidim ja tu nista sta ppise...

to sam i mislio...

ko kad odes u ovlasteni servis pa ti naplacuju remen od 55kn - 300kn

8 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

tak izgleda...

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?

Po svoj prilici, ovo je tvoj sat. Tu piše da je mehanizasm 7s36.

 

Ako se ne vidi na zadnjem poklopcu, mora pisati negdje na samom mehanizmo, možda na rotoru.

 

Uostalom, piše na prednjoj strani, na ciferu (jako sitnim slovima, označeno na ovoj slici)

 

Edit: Doduše, ovo nije obična petica sa 7s26 kod koje je kruna na 4 i kakvih ima u velikom broju. Ovo je sport varzija, a kruna je na 4. Nisam siguran da li to komplikuje zamjenu krune, jer je izbor dijelova sužen. No, i dalje mislim da popravka ne bi trebala biti 500kn.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.10.2019 20:38 (morrisoN).
8 godina
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?
morrisoN kaže...

Po svoj prilici, ovo je tvoj sat. Tu piše da je mehanizasm 7s36.

 

Ako se ne vidi na zadnjem poklopcu, mora pisati negdje na samom mehanizmo, možda na rotoru.

 

Uostalom, piše na prednjoj strani, na ciferu (jako sitnim slovima, označeno na ovoj slici)

 

to je to da...

vidi se, da na slici kad se uveca...7s36

10 godina
offline
Re: Nosite li sat?

@dani_os

 

E, bog lega...

Potraži drugo mišljenje, kao što ti je predložio morrisoN, pa usporedi koju su ti oni dali ponudu?

 

Možeđ se obratiti Montreu, jer su oni dileri satova za HR. E, sada ne znam dal' si u OS išao kod ovog Urara Živkovića, jer vidim na Montreovim stranicama 

da su oni ovlašteni Seiko servis. 

 

U svakom slučaju potraži drugo mišljenje.

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
8 godina
protjeran
offline
Re: Nosite li sat?

kod njega sam, da iso...

tamo sam i uzeo sat...

upravo sam to i napravio...

poslo mail sinoc montreu i kazu da je cjena sa kljucem i krunicom sa montazom oko 300kn..

mi u osjeku imamo vise para pa je kod nas skuplje...lol

 

zeznio sam se u biti...bio je upit zivkovicu i za kasnjenje pa kao servis i krunica 490kn...

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 10:08 (dani_os).
15 godina
offline
Nosite li sat?

Seiko SNXS79J, čeka se novi kožni remen sa Geckote... :)

8 godina
protjeran
offline
Nosite li sat?

nikad kozni remen ne bi stavio...

dobar sat...

 

seiko mi je no.1

15 godina
offline
Re: Nosite li sat?
A šta fali ovoj koži? Nije isti sat, no...
morrisoN
14 godina
online
Nosite li sat?

koža je zakon a ne ove metalne - "člankonožačke" koje depiliraju svakog zdravog  dlačno obdarenog mužjaka...

Ju je je? Je ju je!
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice