Moj jednostavni PC

poruka: 14
|
čitano: 6.788
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Moj jednostavni PC

Želim ukratko pokazati svoj jednostavni PC build

 

Komponente:

CPU: i5-10400F
Maticna: ASRock B460 Pro4
Hladnjak: Intel Stock

GPU: Gainward GTX 1660

RAM: CL17 2400MHZ Patriot & Kingston 8GB svaki

Ventilatori: 2x NZXT 120mm, 2x Thermaltake LED White 120mm

Napajanje: Corsair CV550 80+ Bronze

 

Planirao sam nadogradnju hladenja u slucaju da prijedem na i5-10600K, zanimaju me vaša mišljenja i ideje za nadogradnju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 13:08 (Šima99).
16 godina
offline
Moj jednostavni PC

Kućište mi se jako sviđa, osobno bi maknuo naljepnicu sa stakla.

Koristite blage riječi i jake argumente
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 13:15 (Dodinho).
4 godine
offline
Re: Moj jednostavni PC
Dodinho kaže...

Kućište mi se jako sviđa, osobno bi maknuo naljepnicu sa stakla.

 A i ja bi, ali je tu još zaštitna folija jer eto, vuće me da to ne maknem, ista fora kao što ljudi ne skidaju celofan sa daljinskog.

Kućište koje mi je definitivno bilo best buy, iako nije po protoku zraka najbolje, za mid range komponente je sasvim dovoljno, temperature na 100% load ne dolaze preko 70*C.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 13:24 (Šima99).
14 godina
offline
Moj jednostavni PC

Daj makni tu rugobu od stock hladnjaka, bode u oči.

4 godine
offline
Re: Moj jednostavni PC
Diablo86 kaže...

Daj makni tu rugobu od stock hladnjaka, bode u oči.

Koji da stavim, već je to u mojoj glavi neko vrijeme ali ne znam šta bi bilo najadekvatnije, htio sam Noctua NH-D15, mislim da se baš tako zove.


Ali u drugu ruku zbog ovog panela razmišljam o nekom pretjeravanju kao što je NZXT Kraken x53, tek tako da dobro izgleda.

 

Radije bi uložio u ovo https://www.mediamarkt.de/de/product/_samsung-c27f390fhr-2724203.html kao dodatni monitor radi faksa.
Performanse na prvom mjestu pa tek onda estetika.

 

Sadašnje stanje sa temperaturama se ćini sasvim dobrim.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 13:50 (Šima99).
10 godina
offline
Re: Moj jednostavni PC
Diablo86 kaže...

Daj makni tu rugobu od stock hladnjaka, bode u oči.

 Pa rekao je da će promijeniti hladnjak ako odabere jači proc

14 godina
offline
Re: Moj jednostavni PC

Ma bilo koji aftermarket će biti ljepši, jbg kad već imaš prozirnu stranicu

4 godine
offline
Re: Moj jednostavni PC

To stoji, ali kad već idem odradit nešto, pogotovo nešto što koristim svaki dan, treba dobro razmislit pa kupit, ali u svakom slučaju kad tad će doći na red i to.

Moj jednostavni PC

Imaš temu baš za to.

Slike vašeg hardvera

The planet broke before the Guard did!
4 godine
offline
Re: Moj jednostavni PC
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

Imaš temu baš za to.

Slike vašeg hardvera

 "Galerija gotovih rješenja PC-a i periferije (kupovnih ili samogradnje)"

 

Tako kaže na ovoj sekcij za postanje, nisam ovdje baš često, ali ne čini mi se da sam fulao?!?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.6.2021 20:14 (Šima99).
12 godina
offline
Moj jednostavni PC

Ako te zanima ljepota,onda stavi ljepši hladnjak.

Ako te zanima funkcionalnost,onda ostavi taj hladnjak i mjenjaj taj šrot od matične!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 11:13 (Milka30).
2 godine
protjeran
offline
Moj jednostavni PC

Meni je to generalno ok.  Iako iskreno build sa intelom mi je ono meh...  

Ono što bi ja mjenjao

1. Stock hladnjak 

2. Matičnu 

3. Napajanje je za ovu konfiguraciju ok ali ako uzmeš jaču grafu moraš ga mjenjat a osnova svakog dobrog pc -ija je napajanje... 

Aut inveniam viam aut faciam
7 godina
offline
Moj jednostavni PC

Hladnjak mijenjaj za neki tower koji će biti vizualno ljepši, a s tehničke strane hladniji i tiši.

Matična je okej. Ništa specijalno, ali budimo realni, što će ti više.

Napajanje bih zamjenio za neko jače i modularno da barem bude gold. Pretpostavljam da ćeš u budućnosti nadograditi računalo pa  nije loša investecija. Danas su barem isplativija i dugotrajnija.

Budući da imaš dobro kućište, probaj si nabaviti braided kablove za matičnu i grafičku. Odmah dignu interijer kućišta na jednu razinu. Također je urednije.

Hladnjak za SSD isto nije loša ideja. Vizualno i funkcionalno. Ja sam na Aliju naručio neki za 40 kuna i došao mi je za 2 tjedna. Ohladio Nvme SSD taman da mi pri igranju bude na oko 40 stupnjeva temperatura.

 

Ja sam si u kućište stavio još držać za grafičku i kontroler za ventilatore pa mi svi imaju jednaku brzinu. Quality of life improvements kako bi se reklo 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.6.2021 14:41 (Brki1994).
4 godine
offline
Re: Moj jednostavni PC
Brki1994 kaže...

Hladnjak mijenjaj za neki tower koji će biti vizualno ljepši, a s tehničke strane hladniji i tiši.

Matična je okej. Ništa specijalno, ali budimo realni, što će ti više.

Napajanje bih zamjenio za neko jače i modularno da barem bude gold. Pretpostavljam da ćeš u budućnosti nadograditi računalo pa  nije loša investecija. Danas su barem isplativija i dugotrajnija.

Budući da imaš dobro kućište, probaj si nabaviti braided kablove za matičnu i grafičku. Odmah dignu interijer kućišta na jednu razinu. Također je urednije.

Hladnjak za SSD isto nije loša ideja. Vizualno i funkcionalno. Ja sam na Aliju naručio neki za 40 kuna i došao mi je za 2 tjedna. Ohladio Nvme SSD taman da mi pri igranju bude na oko 40 stupnjeva temperatura.

 

Ja sam si u kućište stavio još držać za grafičku i kontroler za ventilatore pa mi svi imaju jednaku brzinu. Quality of life improvements kako bi se reklo 

 Da malo obnovim temu, nakon nekog vremena malo sam doradio taj postojeci build, komponente su izlistane pod "Moj PC".

 

Vise manje je sve novo uz dobro ulaganje u napajanje za možda i neke bolje upgradeove. :) 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.5.2023 10:53 (Šima99).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice