T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

poruka: 177
|
čitano: 68.888
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Eto, dok sam dozio s posla, vidio sam da navlače neke žice po šahtevima, stao i pitao da šta to oni rade i veli čovjek, mečemo optički kabel. I lik mi veli da bu u pogonu bilo to do kraja godine, max u siječnju.

 

E sad, meni je jasno kaj je to optički kabal, ali kakvu ću ja imat korist od toga?

 

Jasno mi je da oni mogu stavljat više usera na jednu žnjoru, ali osim toga...?

 

Koja su vaša oćekivanja, koje nove usluge možemo oćekivati? Veće brzine, niže cijene? Neki drugi sadržaji?

Moj PC  
4 0 hvala 2
16 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

U Rijeci su u mojoj zgradi vec postavili.. Par dana nakon što su postavili zvali su iz t-coma sa obavijesti da je optika postavljena i da tehnicari moraju doci jos postaviti neki uređaj u stan... Koliko znam i u neke dijelove Karlovca je također postavljena optika...

 

Možeš ocekivati vece brzine i nize cijene. Samo je pitanje u kojem vremenskom razdoblju Smijeh

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 18:26 (AlterEgo).
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

da,

 

  u Rijeci se vec naveliko vuce optika po neboderima kao neki pilot projekt.

Ali povečanja brzina neče biti zbog konkurentnosti. Svaki operater mora  nuditi iste brzine. Što se optike tiče tu su ogromne  brzine moguče.  A cijene če ostati iste

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
cicco kaže...

da,

 

  u Rijeci se vec naveliko vuce optika po neboderima kao neki pilot projekt.

Ali povečanja brzina neče biti zbog konkurentnosti. Svaki operater mora  nuditi iste brzine. Što se optike tiče tu su ogromne  brzine moguče.  A cijene če ostati iste

 Nece brzine vece, nece smanjit cijene... Super... Mršti se

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

drugi operateri su se bunili jer bi tako t-com imao monopol...

15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

a bilo bi vrijeme da malo dignu brzine...imam frenda u eng koji placa 250 (20 i mozda nesto sitno funti) kn  ima 24 mbita (sto kaze da je NAJMANJA brzina moguca kod njih)...vec mi je dosadilo gledat 1.2 mb/s na torrentima :S

VITIS NEMO SINE NASCITUR - Nitko nije rodjen da ne pogrjesi.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
cicco kaže...

da,

 

  u Rijeci se vec naveliko vuce optika po neboderima kao neki pilot projekt.

Ali povečanja brzina neče biti zbog konkurentnosti. Svaki operater mora  nuditi iste brzine. Što se optike tiče tu su ogromne  brzine moguče.  A cijene če ostati iste

 

Da ima moj prijatelj zivi u zgradi uz Andreu download mu povuce i do 2,5 megabajta, ali upload nije nesto velik.. Uz sve to ima besplatan telefon i cini mi se internet i maxtv....

14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

6 mjeseci je sve besplatno, dobije se novi broj (kompletno novi priključak) a stara linija se ne dira! Sad neznam kako kad prodje tih 6 mjeseci 

16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ma u nekim djelovima Rijeke Viškovo nisu jos ni telefon razvukli !

15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

"T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu"

 

Lijepo od njih,znači u Slavoniji su negdje oko 2025,13 godina nakon smaka svijeta :)

Moj PC  
20 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Ha ha ha! Kakva optika, pa u Dubravi telefonske žice još idu po zraku. Smijeh

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Tom69 kaže...

Ha ha ha! Kakva optika, pa u Dubravi telefonske žice još idu po zraku. Smijeh

 

Dubrava je bila jedan od prvih kvartova koji je pospremio žice pod zemlju.

 

Ili si ti možda tog iskustva da si kupio ciglu tamo pa sad pljuješ?

14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

kod mene u rijeci isto sve živo prekopali zbog optičkih kablova

Ako kome treba Lockerz pozivnica neka se javi porukom (odmah dobije 100 bodova ko se registrira))
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Zdravko kaže...

"T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu"

 

Lijepo od njih,znači u Slavoniji su negdje oko 2025,13 godina nakon smaka svijeta :)

nije istina, mi imamo optičke kablove već 15 godina, odma poslije rata su ih razvukli. okolica Slatine.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign
16 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
malo zaigrano dijete kaže...
Zdravko kaže...

"T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu"

 

Lijepo od njih,znači u Slavoniji su negdje oko 2025,13 godina nakon smaka svijeta :)

nije istina, mi imamo optičke kablove već 15 godina, odma poslije rata su ih razvukli. okolica Slatine.

I u Osijeku se optika razvlaci naveliko jos od proljetos.

16 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
malo zaigrano dijete kaže...
Zdravko kaže...

"T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu"

 

Lijepo od njih,znači u Slavoniji su negdje oko 2025,13 godina nakon smaka svijeta :)

nije istina, mi imamo optičke kablove već 15 godina, odma poslije rata su ih razvukli. okolica Slatine.

A ja vidim da su u zgradi kod moje stare (Osijek) postavili razvodne kutije blizu stanova i da će skoro razvući u domove...

 

Nego, nije kod ovoga pitanje samo veće brzine interneta, o tome ni ne pričaju previše. Ono na što žele baciti naglasak (koliko sam ja shvatio) je drastično povećanje usluge MaxTV i mogućnost daljeg proširenja usluge, kvalitetniji HD i slično...

 

15 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
malo zaigrano dijete kaže...
Zdravko kaže...

"T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu"

 

Lijepo od njih,znači u Slavoniji su negdje oko 2025,13 godina nakon smaka svijeta :)

nije istina, mi imamo optičke kablove već 15 godina, odma poslije rata su ih razvukli. okolica Slatine.

tako je i u požegi. ima već dosta kako su stavili optičke.

16 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Kod mene su ih postavili u proljeće ili čak prošlu zimu, nisam siguran, bilo je to već dugo.

Pitam se samo kad bude to zaživjelo...

 

You must take your opponent into a deep dark forest where 2+2=5, and the path leading out is only wide enough for one.- Mihail Talj
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

i kod mene u čakovcu kablove po šahtima počeli vući još u 4mjesecu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

U Rijeci se prvo neboderi kabliraju, privatne kuće ostaju zadnje. U planu je u narednih 5 - 10 godina komplet izbaciti bakrene vodove.

15 godina
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
cicco kaže...

U Rijeci se prvo neboderi kabliraju, privatne kuće ostaju zadnje. U planu je u narednih 5 - 10 godina komplet izbaciti bakrene vodove.

Hehe, za toliko godina mozda nebude zični prijenos struje :D

I don't care...
15 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Da li ima kakve naznake za Slavonski Brod.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

dobro je čut da ih postavljaju, samo da to krene Smijeh

Dompa
16 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

U Splitu također, ali ništa od toga barem još nekoliko godina, s obzirom da bi tako korisnici dobili puno bolju i jeftiniju uslugu.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

ljudi,jel zna netko kada ce poceti funkionirati ti kablovi??!!!Naime,zivim u Zagrebu, u Dubravi,i ne mogu dobiti adsl(jednom mi kaze zbog PCM-a a drugi put zbog nedovoljne brzine) a vec se tri godine svadam sa t-comom zbog toga!!Sad mi je zadnja nada da cu ikad dobiti adsl jedino ta optika pa me zanima jel netko nesto zna o tome!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Nemoj polagati velike nade u optiku zbog; a) cijene , b) ne simetricnih brzina u pocetku , c) vjerojatnosti da ce bas tebe izabrati kao test subject-a, d) malog broja test subject-a. Solucija trazi alternativu; U Dubravi BT- net ako se ne varam nudi usluge kablovskog interneta (B-net nema koncesiju za Dubravu), Optima( nista jer nema vlastitu mrezu vec T-comovu), Iskon (nista ista prica kao i Amis), eventualno Metronet ( trebas provjeriti no najvjerojatnije isti problem infrastruktura). Ako ne upali dial-up jos uvijek funkcionira.............lol
Poruka je uređivana zadnji put čet 8.4.2010 21:32 (Evil Philanthropist).
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
U Šibenik bi moglo 2048
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu
Toni93 kaže...
U Šibenik bi moglo 2048

I u Šibeniku se polaže optika. U Iženku (za neupućene: selendre u okolici Šibenika u kojima se ljudi srame reći odakle su pa kažu "Tu iz Ižbenka") bi moglo 2048.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
15 godina
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

To je istina, jer kod nas u kvartu su uveli optiku kod nekoliko ljudi (stalno im puca veza). Sto se toga tice da je to skupo, pokazuje cinjenica da to uvode svakom posebno, a ne svima od jednom.

[url=http://profile.xfire.com/markoidzan][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/0/markoidzan.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
T-com počeo polagati optičke kablove u Zagrebu

Recesija je snažno pogodila Hrvatsku i mi želimo doprinijeti oporavku kroz planirana znatna ulaganja u optičku pristupnu mrežu od koje će profitirati cjelokupno gospodarstvo. Vjerujemo da će regulatorna pitanja koja su dovela do odgode ovog programa modernizacije biti riješena na način kojim će se T-HT-u omogućiti ostvarivanje fer povrata na znatna ulaganja koja nijedan drugi operater ne može osigurati.

Any sufficiently advanced technology is indistinguishable from magic
Moj PC  
0 3 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice