T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.395
|
čitano: 6.332.580
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Ponoviti ću još jednom, otvoreni profil je mač s dvije oštrice.

Imao sam 17a 40/6 pušteno i postizao te brzine bez pucanja veze, nestabilnosti ili nekakvih gadnih grešaka.

Sada s otvorenim profilom 30/5 i to je to. Kladim se da su me vratili na 8b.

Vectoring nema.

 

Koliko me pamčenje služi ti navodno nisi spojen na FTTC ormarić već na lokalnu centralu. Tako da sa otvorenim profilom ni ne možeš imati nekog benefita. Vectoring i supervektoring idu samo u FTTC. A što se tiče centrala puštaju samo profil 8b i eventualno onima koji su najbliži 17a. 

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

trazio sam otvaranje profila ali jos nista se nije dogodilo... ili je ali ne vidim razliku... i dalje 20mbita dl

 

sta znaci ovo tu na slici?

trazio sam ih da mi otvore profil.

 

javili su se da moze i da posaljem broj osobne i jos nesto s racuna.

 

jave se 2 dana kasnije i kazu da mogu spojiti optiku. ja sav sretan odgovorim da jos bolje da sam jos u veljaci podnio zahtjev za optikom i cekam da se uvede u zgradu. i moze daj optiku.

 

jave se opet za dan/dva, ipak ne moze optika jos nemam sve tehnicke uvjete. da ce nastaviti s otvorenim profilom.

 

jave se za dan/dva da ne moze otvoreni profil jer sam podnio zahtjev za optikom....

10 godina
offline
T-Com Internet

Hahah, upao si u birokratsku petlju :D Ako si dobio link na sms ili email za dati suglasnost za optiku - provjeri link opet i dok ti (kroz par dana) pise da je storniran zahtjev, onda zovi ponovno za otvoreni profil.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
srcipesak kaže...

Pa jel imas pristup statistikama? Jel se vidi jel 8b ili 17a? Iskopaj pa vidi u čem je kvaka.

Nemam. Bridge mode s isključenim WiFi. Ne može se pristupiti ničemu.

Koristim svog Asusa.

 pff uvijek mozes pristupiti :D Ako si zbrljo mrežu i ne složio rute, možeš se spojiti direkt na lan od HT rutera. Ako si mu i dhcp iskljucio, dodas si rucno adresu : tipa 192.168.1.123 ako je HT ruter 192.168.1.1 i moras do njega moći.

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...

Hahah, upao si u birokratsku petlju :D Ako si dobio link na sms ili email za dati suglasnost za optiku - provjeri link opet i dok ti (kroz par dana) pise da je storniran zahtjev, onda zovi ponovno za otvoreni profil.

 nisam dobio nista.

ali sam trazio da otkazu zahtjev za optikom, pa cu otvoriti profil i za mjesec dva traziti optiku :D 

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...
srcipesak kaže...

Hahah, upao si u birokratsku petlju :D Ako si dobio link na sms ili email za dati suglasnost za optiku - provjeri link opet i dok ti (kroz par dana) pise da je storniran zahtjev, onda zovi ponovno za otvoreni profil.

 nisam dobio nista.

ali sam trazio da otkazu zahtjev za optikom, pa cu otvoriti profil i za mjesec dva traziti optiku :D 

 Tebi je sad profil 8b čisto sumnam da će te prebacit onda na 17a sa otvorenim profilom. Bolje ti je prijeći na optiku ako ju imaš u kvartu a trebao bi ako si u centru grada njegdje jer je HT prošle godine provlačio optiku kroz centar grada pa sve do zelenog brijega. Jedino Viktorovac i željezaru nisu dirali. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 19:04 (froxie24).
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

 

Koliko me pamčenje služi ti navodno nisi spojen na FTTC ormarić već na lokalnu centralu. Tako da sa otvorenim profilom ni ne možeš imati nekog benefita. Vectoring i supervektoring idu samo u FTTC. A što se tiče centrala puštaju samo profil 8b i eventualno onima koji su najbliži 17a. 

 Ja sam na lokalnoj centrali (relativno sam daleko nekih 500m kabla) i imam 17a profil odavno, a sada sa otvorenim profilom i promjenjenom pozicijom u podzemnom kablu imam max 79mbita po statistici mada mi je sync sa centralom 65 a brzina koju speedtest mjeri 51-53 tako da je meni otvoreni profil ok došao jer prije sam imao 40-43 mbit max

 

dsl_downstream 64985
dsl_upstream 26403
dsl_max_downstream 79332

dsl_max_upstream 26314 

https://www.speedtest.net/result/a/7652538002.png

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 19:39 (Doktor-X).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
zeryx kaže...
srcipesak kaže...

Hahah, upao si u birokratsku petlju :D Ako si dobio link na sms ili email za dati suglasnost za optiku - provjeri link opet i dok ti (kroz par dana) pise da je storniran zahtjev, onda zovi ponovno za otvoreni profil.

 nisam dobio nista.

ali sam trazio da otkazu zahtjev za optikom, pa cu otvoriti profil i za mjesec dva traziti optiku :D 

 Tebi je sad profil 8b čisto sumnam da će te prebacit onda na 17a sa otvorenim profilom. Bolje ti je prijeći na optiku ako ju imaš u kvartu a trebao bi ako si u centru grada njegdje jer je HT prošle godine provlačio optiku kroz centar grada pa sve do zelenog brijega. Jedino Viktorovac i željezaru nisu dirali. 

 ma nisam više u sisku :D

 

nisam promijenio grad na forumu.

 

u sisku imam optiku vec 2 godine cca... ili kad su vec uveli na zelenjaku. 

 

ovo sam sada u gorici.

14 godina
offline
T-Com Internet

ima li tko ovdje iz Novalje? Trebao bi si uzeti internet za tamo i ne znam što bi bilo najidealnije, gigabox ili adsl? Szk kaže da je adsl brzina oko 40mb/s što nekako sumnjam da je istina. I zanima me kako je preko ljeta, dal brzina značajno padne?

 

I dali je moguće uzeti gigabox/adsl bez ugovora? Taj podatak ne mogu nać na stranicama

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Do prije neki dan imao otvoreni profil i brzinu 70\30.

Prekjucer restirao ruter (stavio na tvornicke postavke) i sada mi je brzina 40\30.

 Potrebno opet zvati SZK i to vratiti kako je bilo ili da probam nesto drugo?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Jole-Ri kaže...

Trenutno u HT unlimited tarifi imam neograničen internet.

200GB kad potrošim, posaljem poruku i dobijem opet 200 GB po full brzini i tako dalje... tako da je neograniceno kod HT.

 

Ja sam trenutno prezadovoljan ponudom 5G u HT.

 

Blizu sam relativno blizu odasiljaca i za sad kad god mjerim, brzina mi nije pala ispod 900 mbits za download i 120 za upload.

 

Prezadovoljan sam jer optičku infrastrukturu nemamo  a VDSL nam je jadan sa 30mbit i 9 upload, tako da je ovaj 5G za mene preporod 😅

 

 

 Može mi netko objasniti koja je fora sa ovom "porukom" ?

 

Nakon 200 gb potrošenih pada brzina i treba poslati neku sms poruku da bi se dobilo još prometa po full brzini?

#YOLO
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Da li se terminalna operma od HT još uvijek može vratiti u t-centru nakon završetka ugovora ako neko zna? hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: T-Com Internet
Danas me nazove neka teta iz TCom-a i obavijesti me da kao pošto koristimo dosta usluga od njih( ja mobilna tarifa Unlimited a starci Max3 paket) stavlja nas pod Premium korisnike i da ćemo ubuduće imati popuste za tarife...
Pošto nisam u tom trenutku mogao pričati kažem, O.K...bok bok!
Za 15 min dolazi poruka na telefon da mi je odobren popust na tarifu od 10%!?...već mi je onda mirisalo na Magentu koju ne želim....zovem službu za korisnike i normalno, stavljen sam Magentu bez mog pristanka...lud,lud🤬
Koji način, bez objašnjenja, igrom riječi, na preskok...
Za uključiti im je trebalo 2 min a za poništiti im treba minimalno 72 sata i to u najboljem slučaju...ovo poništenje će trajati, znam!
Pripazite kad vas nazovu, i tražite objašnjenje za njihove popuste obavezno!
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
U takvim razgovorima budi jako oprezan da ne kažeš ok, da, može ili neku sličnu riječ. Ja takve ponude u načelu ne volim jer mi se uvijek nešto prešuti.
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
AdR03 kaže...
Jole-Ri kaže...

Trenutno u HT unlimited tarifi imam neograničen internet.

200GB kad potrošim, posaljem poruku i dobijem opet 200 GB po full brzini i tako dalje... tako da je neograniceno kod HT.

 

Ja sam trenutno prezadovoljan ponudom 5G u HT.

 

Blizu sam relativno blizu odasiljaca i za sad kad god mjerim, brzina mi nije pala ispod 900 mbits za download i 120 za upload.

 

Prezadovoljan sam jer optičku infrastrukturu nemamo  a VDSL nam je jadan sa 30mbit i 9 upload, tako da je ovaj 5G za mene preporod 😅

 

 

 Može mi netko objasniti koja je fora sa ovom "porukom" ?

 

Nakon 200 gb potrošenih pada brzina i treba poslati neku sms poruku da bi se dobilo još prometa po full brzini?

 

Da se ne zloupotrebi kao internet, ali kad posaljes poruku dobijes opet 200 gb, sve normala... uglavnom, neogranicen ti je.

Kod tele2 bivseg je bilo prije 5GB pa posaljes poruku, sad su smanjili na 2Gb.

Tako da ovo u HT je i vise nego super.

RIJEKA
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Znači poruku pošalješ samo sa broja kada iskoristiš 200 gb?

 

Dobiješ li neku obavjest od njih da si iskoristio ili primjetiš po padu brzine pa onda šalješ?

 

Što se pošalje u poruci?

 

Oprosti na možda glupim pitanjima, ovih dana uzimam 5g ruter i T-com karticu i jedino čega se bojim je ovih 200 gb

#YOLO
11 godina
offline
T-Com Internet

koji 5G router uzimaš?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
AdR03 kaže...

Znači poruku pošalješ samo sa broja kada iskoristiš 200 gb?

 

Dobiješ li neku obavjest od njih da si iskoristio ili primjetiš po padu brzine pa onda šalješ?

 

Što se pošalje u poruci?

 

Oprosti na možda glupim pitanjima, ovih dana uzimam 5g ruter i T-com karticu i jedino čega se bojim je ovih 200 gb

 

Kad potrošiš 200 GB dobiješ obavijest, sms.

I onda posaljes poruku sadržaja BRZINA na 13909 i u roku par sekundi dobijes poruku da ti je aktivirano i to je to. I tako svaki put kad potrosis 200 gb u toku mjeseca,

RIJEKA
8 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Fanu kaže...

koji 5G router uzimaš?

 https://www.satshop.fi/huawei-5g-cpe-pro-2-h122-373.html

#YOLO
5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Koliko se može dobiti najbolja cijena za gigabit optiku HT-a (bez ikakvih paketa , samo internet) na dvije godine ugovora bez magente?

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 17:13 (Blackcastle).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Vratio sam se s mora. Vdsl. Nikakvo povećanje brzine, otvoreni profil i slično. 8b i dalje i sve po starom.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Izgleda da ipak neće svima koji su na FTTC-u automatski aktivirati otvorene profile. 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
Vratio sam se s mora. Vdsl. Nikakvo povećanje brzine, otvoreni profil i slično. 8b i dalje i sve po starom.

 

froxie24 kaže...

Izgleda da ipak neće svima koji su na FTTC-u automatski aktivirati otvorene profile. 

 Meni nitko nije ništa sam ponudio već sam pročitao slučajno na bug forumu da se "to nešto radi", otišao u moj t-com aplikaciju, razgovarao s agenticom i sutra u jutro brzina hop s 50/10 na 100/50 ....

nije došla večer eno, potanski kombi donosi speed port plus.

opet pročitam da je to zbog većeg down.

 

lijepo si ga ja instaliram i sad imam 160/45 (nešto manji UP) ali, ja oduševljen..

 

naravoučenije;

 

NAZVATI, KONTAKTIRATI, ne čekati i plakati.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
Nitko ne čeka i nitko ne plače. Tehnički uvjeti na liniji sigurno ne dopuštaju skokove u brzini kakve ti imaš. Provjerit ću sutra sa službom za korisnike ali sam 99 posto siguran da je tako.

Svašta se ovdje piše. Hrpa toga nema veze sa stvarnošću.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.8.2021 21:23 (zelenapaprika).
14 godina
offline
T-Com Internet

Da se puno ne zamarate brzina vdsl-a ovisi isključivo o duljini parice.

Ako je netko bio udaljen 200 metara od kabineta brzina je bila 50 mb/s dok je sada moguča 200 mb/s.

Tko je bio udaljen 1000 metara brzina je bila 30 mb/s i ostat će 30 mb/s. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Da se puno ne zamarate brzina vdsl-a ovisi isključivo o duljini parice.

Ako je netko bio udaljen 200 metara od kabineta brzina je bila 50 mb/s dok je sada moguča 200 mb/s.

Tko je bio udaljen 1000 metara brzina je bila 30 mb/s i ostat će 30 mb/s. 

 Što se tehnički ili kako već promijenilo da se sada može?

Nisam nikada istraživao, ali je uvijek bilo kao preko bakra ne ide više 20-30 ADSL/VDSL-a nikako, a sada imam 70/30 cca na bakru...

Ima netko ELI5?

Pretpostavka je majka svih zajeba. || To do list....go to Pamplona and run in front of bulls!!
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Ne znam koja si godina proizvodnje, ali tamo 90tih u doba početaka interneta se preko tih istih žica max guralo 56k :D

Bakar u ovom slučaju je medij komunikacije i promjenom terminalne opreme možeš povećavati brzinu. Naravno da svaki medij ima svoje loše strane. Kod bakra su gubici s daljinom, plus kak svaka nova "nadogradnja" troši veći "spektar" (8b = 8mhz, 17a = 17mhz, 35nesto = 35mhz) pa time dobivaju veće brzine + vectoring i ostale điđe. Recimo u UK kolko sam pred par godina guglao je bilo normalno imati do 120mbit vdsl kao naš 50mbit. Nikakva magija osim da su koristi modeme/rutere s 2 linka, 2 parice spojene s providerove strane i na net izlazis kao da imas 120mbit konekciju. Sad ako su i kod njih poceli tjerat sve te nadogradnje, ne znam mozda ce i do 500mbit dogurati :D 

 

Optika je tu zahvalnija, jel vlakno kao medij koji prenosi svjetlost raznih valnih duljina, gotovo nema gubitke (linkovi mogu ici kilometrima bez značajnih gubitaka). Isto tako, zamjenis terminalnu opremu i opa evo 1gbit, evo 10gbit, evo 100gbit, koliko oćeš, koliko treba. Ovi ogromni core ruteri već danas pod normalno tjeraju 10G i 100G portove, ne znam možda i 1T portovi postoje :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...

Ne znam koja si godina proizvodnje, ali tamo 90tih u doba početaka interneta se preko tih istih žica max guralo 56k :D

 

 Guralo se i puno manje. 2,4K, 9,6K... To je bio sport za strpljive. I s pojavom modema koji su nudili veće brzine uvijek bi se pisalo o tome da je to max što bakar podnosi.

 

Suma sumarum, tko ima uvjete za optiku, sretan je i neka to iskoristi maksimalno. Sve ostalo nije ni to koljena tome.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...

 Suma sumarum, tko ima uvjete za optiku, sretan je i neka to iskoristi maksimalno. Sve ostalo nije ni to koljena tome.

 kako kome..

moj kolega s posla ima optiku T-com, do ulaza mu je dovedena i nekadašnja bNet optika a on siroče ima najnižu brzinu interneta jer ga brže ne zanima. 

ni ne znam koja je najniža optika na T-com.

 

lik ne zna što je torrent, ne igra multiplayer igre, ne radi ništa na računalu za što bi mu trebale veće brzine, a ima dovedene dvije optike do ulaza u stan...mrnjau.. njemu bi bilo dosta i da ima bakar 6/2

 

što se tiče tog supervektoringa i udaljenosti od kontrolne kutije, ja sam udaljen 15 metara pa ipak ne mogu imati točno 200/100 .

komplet bakrena instalacaija je promijenjena prije par godina i opet neće, kažu u t-com, ne može..

 

dakle, ni udaljenost ne znači maksimalno dostupnu brzinu uz speed port + router.

možda uz neki bolji, da..

 

što je uzrok ?

 

ne mora biti uzroka, jednostavno su mi toliko odredili, jer, misle si oni;  zašto bismo mu pustili 200/100 ?! 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
sorry

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 1:47 (Jebodiah).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice