T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.372
|
čitano: 6.309.692
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
myroman kaže...

Ja poslao mail na tehničku podršku i dobio sam generički odgovor tipa:

"Po Vašem priključku s brojem telefonske usluge xxxxxx vidljivo nam je kako imate aktivne brzine downstreama 66.66 Mbps, te za upstream 15.99 Mbps sto je ujedno i najveća dostupna brzina po Vašoj adresi stoga nije moguće povećanje iste."

Dakle, dog HT generalno to ne otvori, ništa od povećanja brzina. 

S obzirom da većini građana van najvećih gradova ne mogu pružiti optiku ne znam zašto škrtare s tim vectoringom. Cuclaju nas dok ide...

 Listajući jedne dnevno novine i HT-ove oglase u njima, te gledaju njihove planove na Webu (Objave o namjeri gradnje optičke mreže | Hrvatski Telekom d.d. (ht.hr)), ispada da će nam u par godina teči med i mlijeko. Međutim, nismo svi u tim planovima HT-a, a ni kod konkurencije nije bitno bolja situacija. Sve to kasni i rasteže se beskrajno. 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Čak i kad puste vectoring, nije uključena veća brzina od 50/10, jedino mi je stabilnija veza.
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...

 Ovo ?

 Da, to. Ali ti je vrlo čudno to, omjer mi je malo sumnjiv. Po uploadu ispada da si blizu centrale, po downloadu da si daleko te imaš jako puno CRC, HEC i FEC grešaka.

Kakva ti je kućna instalacija?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
14 godina
offline
T-Com Internet

Prijavi smetnju. Imaš grešaka kojih nesmije biti i download bi po ovome trebao biti veči.

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
MadDogMattis kaže...

 Ovo ?

 Da, to. Ali ti je vrlo čudno to, omjer mi je malo sumnjiv. Po uploadu ispada da si blizu centrale, po downloadu da si daleko te imaš jako puno CRC, HEC i FEC grešaka.

Kakva ti je kućna instalacija?

 Neki dan sam skuzio da mi je brzina bila 7-8 mb, kriminalno niska.

Ja sam maksimalno 800 metara od centrale.

Pa kućna instalacija nebi trebala biti problem jer je novi utp kabel provučen, a znam da sam prije uvođenja HD kanala na maxtvu imao bzinu do 38mb.

Govorili su da može onih maksimalnih 50 tada, ali zbog maxtv mi je manje.

2 godine
offline
T-Com Internet

Optika upravo dobila i veće brzine - opcija 1 Gbit/s;

Znači u downstreamu od 700 Mbit/s do 1 Gbit/s, te u upstreamu od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s.

Prodaje se zajedno s opcijama Premium Smart Modem i Premium Smart Mesh, i prodaja je počela već od danas.

 

Mi ostali na bakru smo nažalost još uvijek na maksimumu od Turbo 50, tu nema još promjene.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Probao na mail. Dobio najgeneričniji mail ikada. Jako loše. Odbijenica koju bih čak i mogao razvlačiti dalje, pa kasnije možda i regulatorno tijelo malo uplesti...

 

Ulogirao se na moj.hrvatskitelekom, pokrenuo chat, kroz par minuta objašnjen problem, upit proslijeđen tehničaru, smetnja prijavljena, napomena za profil u centrali i vectoring, nije čak ni tražen niti broj računa niti OIB što uglavnom traže oni koji ne znaju što odraditi pa odugovlače.

Pohvalio bih "Ines" ma kako se ona god zvala IRL, stvarno je korektno odradila chat. :)

 

E da, ako imate problem s brzinama ili puštenim previsokim profilom (da puca veza pod opterećenjem), slobodno možete vrtjeti Speedtest dok vam agent "provjerava liniju". Tako će izmjeriti lošije. XD

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 17:20 (191x7).
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dali onda vectoring kreće za ozbiljno ove godine. Ja čekam da moju centralu dograde ili stave samo neku kvačicu da omoguće funkciju, ja sam oko 500m od centrale i trenutno sam na oko 40-45mbita pa se nadam da će vectoring to malo podebljati. Neznam i jel postoji mogućnost da i dvije parice spoje pa da se i na taj način povećaju brzine ako ima mjesta naravno
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
Dali onda vectoring kreće za ozbiljno ove godine. Ja čekam da moju centralu dograde ili stave samo neku kvačicu da omoguće funkciju, ja sam oko 500m od centrale i trenutno sam na oko 40-45mbita pa se nadam da će vectoring to malo podebljati. Neznam i jel postoji mogućnost da i dvije parice spoje pa da se i na taj način povećaju brzine ako ima mjesta naravno

 Ovo prvo ne znam, al ovo drugo je čvrsto ne.

LP
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...
Dali onda vectoring kreće za ozbiljno ove godine. Ja čekam da moju centralu dograde ili stave samo neku kvačicu da omoguće funkciju, ja sam oko 500m od centrale i trenutno sam na oko 40-45mbita pa se nadam da će vectoring to malo podebljati

 Svaka VDSL DSLAM pločica omogućava vectoring, vjerojatno si stavljen na 8b profil. Zovi i neka ti stave 17a profil, odnosno vectoring (ilitiga "kvačica" o kojoj govoriš), jer na udaljenost od 500m bi trebao imati puno veće maksimale - sasvim dovoljno da iskoristiš Turbo 50. Centrale su već odavno "dograđene" za tu funkcionalnost.

11 godina
offline
T-Com Internet

Profil mi je odavno na 17a a i zar vectoring nije na 30a i 35b?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 23:15 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Doktor-X kaže...

Profil mi je odavno na 17a a i zar vectoring nije na 30a i 35b?

 Ne kod HT-a, HT koristi 8b i 17a za VDSL.

16 godina
offline
T-Com Internet
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 0:55 (4mal).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...
Doktor-X kaže...
Dali onda vectoring kreće za ozbiljno ove godine. Ja čekam da moju centralu dograde ili stave samo neku kvačicu da omoguće funkciju, ja sam oko 500m od centrale i trenutno sam na oko 40-45mbita pa se nadam da će vectoring to malo podebljati

 Svaka VDSL DSLAM pločica omogućava vectoring, vjerojatno si stavljen na 8b profil. Zovi i neka ti stave 17a profil, odnosno vectoring (ilitiga "kvačica" o kojoj govoriš), jer na udaljenost od 500m bi trebao imati puno veće maksimale - sasvim dovoljno da iskoristiš Turbo 50. Centrale su već odavno "dograđene" za tu funkcionalnost.

 Meni je lik jučer (petak) na telefonu (nazvali su me nakon prijave kvara) rekao da je provjerio - da Gradina (moje mjesto), centrala na kojoj sam, ne podržava Vectoring i da će to tehničar koji izađe na teren (danas rano ujutro) vidjeti što se može učiniti.

Prije koju godinu, kada sam zadnji put imao probleme s vezom prije ovih sadašnjih mi je jedan od najboljih tehničara s kojima sam otklanjao probleme na liniji rekao da je u centrali DSLAM koji podržava Vectoring ali da još ne aktiviraju (onda).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

 

E da, ako imate problem s brzinama ili puštenim previsokim profilom (da puca veza pod opterećenjem), slobodno možete vrtjeti Speedtest dok vam agent "provjerava liniju". Tako će izmjeriti lošije. XD

 Ma joj, tako sam ja zvao 0800 9000 još dok sam imao obični ADSL i rekli bi mi da u sustavu piše da ne mogu imati više od 10 megabita. I ipak sam na kraju dobio VDSL s višim brzinama. Tako da mi ta njihova mjesrenja u službi za korisnike znače koliko i lanjski snijeg. Sjetim se uvijek starih priča kako preko bakrene parice neće ići brzina veća od 2400 bita, pa 9600 i sl. Na kraju smo masovno dogurali do 56K.

 

Naprosto treba dobiti optiku.

7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Paprika , žičane veze su dale svoje, optika je samo napredna "žica" , a budućnost je definitivno u bežičnom povezivanju...

😉
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tremmert kaže...

Optika upravo dobila i veće brzine - opcija 1 Gbit/s;

Znači u downstreamu od 700 Mbit/s do 1 Gbit/s, te u upstreamu od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s.

Prodaje se zajedno s opcijama Premium Smart Modem i Premium Smart Mesh, i prodaja je počela već od danas.

 

 Jel ima koji link...

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Paprika , žičane veze su dale svoje, optika je samo napredna "žica" , a budućnost je definitivno u bežičnom povezivanju...

😉

 Zar misliš da će 5G ikada moć zamjeniti optiku ?

Pa dan danas mi bolje zvuči povezati sa lan kabelom ako mogu nego koristiti wifi.

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
Tremmert kaže...
Doktor-X kaže...
Dali onda vectoring kreće za ozbiljno ove godine. Ja čekam da moju centralu dograde ili stave samo neku kvačicu da omoguće funkciju, ja sam oko 500m od centrale i trenutno sam na oko 40-45mbita pa se nadam da će vectoring to malo podebljati

 Svaka VDSL DSLAM pločica omogućava vectoring, vjerojatno si stavljen na 8b profil. Zovi i neka ti stave 17a profil, odnosno vectoring (ilitiga "kvačica" o kojoj govoriš), jer na udaljenost od 500m bi trebao imati puno veće maksimale - sasvim dovoljno da iskoristiš Turbo 50. Centrale su već odavno "dograđene" za tu funkcionalnost.

 Meni je lik jučer (petak) na telefonu (nazvali su me nakon prijave kvara) rekao da je provjerio - da Gradina (moje mjesto), centrala na kojoj sam, ne podržava Vectoring i da će to tehničar koji izađe na teren (danas rano ujutro) vidjeti što se može učiniti.

Prije koju godinu, kada sam zadnji put imao probleme s vezom prije ovih sadašnjih mi je jedan od najboljih tehničara s kojima sam otklanjao probleme na liniji rekao da je u centrali DSLAM koji podržava Vectoring ali da još ne aktiviraju (onda).

 Aha, onda si najvjerojatnije na starom Ericssonovom DSLAMu. To je tolika rijetkost ovih dana da mi to uopće nije palo na pamet.

Oni su većinom ADSL, rijetko koji ima VDSL mogućnost, ali oni koji imaju VDSL - nemaju opciju vectoringa.

Ako ti je tehničar rekao da već postoji DSLAM koja podržava, onda te treba prebaciti sa Ericssona.

 

Gale92 kaže...
Tremmert kaže...

Optika upravo dobila i veće brzine - opcija 1 Gbit/s;

Znači u downstreamu od 700 Mbit/s do 1 Gbit/s, te u upstreamu od 350 Mbit/s do 500 Mbit/s.

Prodaje se zajedno s opcijama Premium Smart Modem i Premium Smart Mesh, i prodaja je počela već od danas.

 

 Jel ima koji link...

 Unutarnji info, ako nazoveš SZK, mogu ti već ponuditi.

Vjerujem da će objaviti to na webu sljedeći tjedan, jer je ponuda stigla tek jučer u petak.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Stigla 1gb optika ponuda u tcom...45kn mj. bez ugovone obveze.. i dobiva se Speedport Smart 3 modem i Premium Smart Smesh...Navodno da se i mjenja ONT od Nokie da ide....bude probao pa cemo vidjet....

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 15:02 (galinjo24).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

Gdje je stigla...nevidim ponudu za privatne korisnike 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 16:25 (4mal).
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Ide od danas tek ponuda i mogucnost aktivacije

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 16:30 (mstaglicic).
16 godina
offline
T-Com Internet

BTW novi korisnici ce dobit SSS3 modem i mesh

Mi koji imam vec 500/200 i isti modem cemo samo povecat brzinu ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 16:46 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
4mal kaže...

BTW novi korisnici ce dobit SSS3 modem i mesh

Mi koji imam vec 500/200 i isti modem cemo samo povecat brzinu ;-)

 

Nadam se da su ispravili sva sranja s njim. Preporodio sam se otkad ga više nemam.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
16 godina
offline
Re: T-Com Internet

E ipak dobis novi isti ruter samo je konfiguriran za vece brzine i taj mesh, samo mi nije jasno ako vec imam taj.modem zasto ne puste sami update ili konfiguriraju nego mora opticar dolazit mjenjat ruter za isti.

 

 

P.s

Ispravili su i super radi za sada 😎

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 16:50 (4mal).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
bunker kaže...

Paprika , žičane veze su dale svoje, optika je samo napredna "žica" , a budućnost je definitivno u bežičnom povezivanju...

😉

 Tako kažu reklame. Više volim žičane veze. U praksi su se dokazale boljima. Bežične (mobile i WiFi) su promjenjive kvalitete, a negdje su i nedostupne. Tako da, dajte vi meni moju žicu, a vi se nastavite igrati s bežičnim mrežama.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Jel ima tko taj Mesh,jel sta pojaca signal wifi..msm jel se osjeti

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Jel ima tko taj Mesh,jel sta pojaca signal wifi..msm jel se osjeti

 

Nije poanta samo u "pojačavanju" signala. Poanta je da je to malo pametniji WiFi AP... emitira i 2.4Ghz i 5Ghz na istom SSIDu, i prebacuje uređaje s jednog na drugi (i router i band) ovisno o jačini signala i mogućnostima.

Ti vidiš jedan SSID i to puno pojednostavljuje spajanje. A da ćeš nešto osjetiti, to je relativno i ovisi o prostoru, lokacijama, uređajima i sl.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 17:01 (Bitanga).
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Onda se isplati dati tih 20kn vise na racunu,koliko placam 500mb...jer dobivam znaci taj uređaj i 500mb vise....to je dvije kave mj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 17:01 (galinjo24).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Onda se isplati dati tih 20kn vise na racunu,koliko placam 500bm...jer dobivam znaci taj uređaj i 500mb vise....to je dvije kave mj.

 

Pa da, nama koji plaćamo ekstra taj router već od ranije ispada da će brzina biti duplo veća za iste pare.

Samo sam ja taj router zamijenio malo boljim, jer sam imao puno problema s performansama i funkcionalnost od kad sam ga bio počeo koristiti. Nemam više nimalo povjerenja u njega, ali tehnički se vodi da ga i dalje imam i plaćam.

 

Uglavnom, podnio sam i ja zahtjev sad za aktivacijom 1Gbps pa ćemo vidjet.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.5.2021 17:03 (Bitanga).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice