T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.362
|
čitano: 6.300.929
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
T-Com Internet

Na koji mail mogu direktno kontaktirati tehničku službu/podršku? Izbjegao bih govorne automate na 0800 9000 i razgovor s agentima (teško je pogoditi na nekoga tko nešto dobro zna ili pak tko nešto smije bez da radi milijun popratnih radnji).

Trebao bih aktivaciju vectoringa na liniji. Na istoj centrali, istom DSLAM-u već ima ljudi kojima radi. Kod mene je ZTE 931 VII v4 (poslovnjački, podržava vectoring) i profil 8b (za vectoring treba 17a koji mi bez vectoring daje nešto manje brzine).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
T-Com Internet

Vektoring imaju svi ili nitko. Nema biranja. Zte v4 radi na vektoringu. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wontay kaže...

Vektoring imaju svi ili nitko. Nema biranja. Zte v4 radi na vektoringu. 

 8b profil je vDSL profil bez vektoringa. 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
8 godina
offline
T-Com Internet

OK, ja imam profil 17a, to znači da mi je aktivan vectoring?

Download/upload je 50/10.

Ili moram nekog zvati da mi se to aktivira?

Sorry možda postavljam glupa pitanja, nisam baš u tome doma. :)

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
myroman kaže...

OK, ja imam profil 17a, to znači da mi je aktivan vectoring?

Download/upload je 50/10.

Ili moram nekog zvati da mi se to aktivira?

Sorry možda postavljam glupa pitanja, nisam baš u tome doma. :)

 Najvjerojatnije nije. Trebalo bi se vidjeti na xdsl statistikama negdje u blizini profila, vector, g.vector tako nekako se zove

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
7 godina
online
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

Na koji mail mogu direktno kontaktirati tehničku službu/podršku? Izbjegao bih govorne automate na 0800 9000 i razgovor s agentima (teško je pogoditi na nekoga tko nešto dobro zna ili pak tko nešto smije bez da radi milijun popratnih radnji).

Trebao bih aktivaciju vectoringa na liniji. Na istoj centrali, istom DSLAM-u već ima ljudi kojima radi. Kod mene je ZTE 931 VII v4 (poslovnjački, podržava vectoring) i profil 8b (za vectoring treba 17a koji mi bez vectoring daje nešto manje brzine).

 tehnicka.podrska@t.ht.hr  Odgovor mozes ocekivati kroz 2-3 dana iz mog iskustva.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 13:12 (Li0nHeart).
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
myroman kaže...

OK, ja imam profil 17a, to znači da mi je aktivan vectoring?

Download/upload je 50/10.

Ili moram nekog zvati da mi se to aktivira?

Sorry možda postavljam glupa pitanja, nisam baš u tome doma. :)

 Najvjerojatnije nije. Trebalo bi se vidjeti na xdsl statistikama negdje u blizini profila, vector, g.vector tako nekako se zove

E da, G.vector receive i G.vector send su postavljeni na off.

A sad, da li ima smisla zvati i pitati za uključivanje...

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gdje se to vidi (da li je On ili Off)?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Gdje se to vidi (da li je On ili Off)?

 dsl statistike u ruteru, negdje oko profila...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...
Gdje se to vidi (da li je On ili Off)?

 Ja to imam pod Internet->DSL

Ali imam FritBox ruter pa ne znam kako je kod tebe...

15 godina
offline
T-Com Internet

Ovisi li o paketu koji imaš hoće li T-com aktivirati vectoring ili ne?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima u tcom samostalni internet,   nešto kao nekakav max paket na bakru?

Ili se mora uzet i telefon, ne nude na takav način.

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: T-Com Internet

ako mislis na internet bez telefona moze se.

ja imam net + max tv

13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
masteratw0rk kaže...

t-com provodi opticki kabel od kutije na tavanu do mjesta gdje zelis modem. ostatak kucne instalacije, odnosno provlacenje utp kabela od modema do drugih prostorija odradujes sam.

Ima li smisla spojiti media converter/ONT uredaj sa routerom putem powerline adaptera?

Gledam sto manje busiti, ako bi powerline vukao 100 Mbps to bi bilo sasvim u redu.

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Osobno nikad to nisam vidio ni pokusavao, pa nisam ni siguran dali bi i kako bi funkcioniralo.
Ako bi potpuno izbjegavao busenje, radije bi stavio ont i modem na tavanu, pa od modema dalje powerline.

Inace za provuc opticki kabel je dovoljna jedna rupa od 10mm, nemas nikakvih komplikacija i siguran i stabilan internet, tako da dobro razmisli. Powerlinei i nisu bas najsretnije rjesenje
 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Clarkec kaže...

 Mjerenje putem mobitela meni uvijek pokaže oko 230 Mbit upload, dok na kompu oko 135, a ja imam 200/100. Mobitel nije predviđen za mjerenje brzine WIFI mreža nego točno mjeri mobilne.

Po mom mišljenju, testovi traju prekratko. Da na kompu mjeri još 30ak sekundi brzina bi pala na 100 Mbit sigurno jer krene sa 200 i pada skroz dok ne završi speedtest, ali ne padne na točnu brzinu.....

 

Ne znam kako je kod tebe, ali kod mene grafovi idu uzlazno.

 Ne znam kako je na 500 Mibt, uvest cu si sad koji dan da probam, ali upload na 200/100 mi ne ide uzlazno... Na 500/250 bi išao vjerojatno...

Testirao sam na nekim stranicama gdje sam možeš odrediti duljinu mjerenja i daje točnije podatke.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 20:42 (Clarkec).
13 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
masteratw0rk kaže...
Osobno nikad to nisam vidio ni pokusavao, pa nisam ni siguran dali bi i kako bi funkcioniralo.
Ako bi potpuno izbjegavao busenje, radije bi stavio ont i modem na tavanu, pa od modema dalje powerline.

Inace za provuc opticki kabel je dovoljna jedna rupa od 10mm, nemas nikakvih komplikacija i siguran i stabilan internet, tako da dobro razmisli. Powerlinei i nisu bas najsretnije rjesenje

 Koliko je osjetljiv opticki kabel na vrucinu? Najzgodnije mjesto za dovesti ga busenjem bi prolazilo kraj peci na drva. Ne pricamo o nekim ekstremnim temperaturama, ali svejedno

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
McSimon kaže...
masteratw0rk kaže...
Osobno nikad to nisam vidio ni pokusavao, pa nisam ni siguran dali bi i kako bi funkcioniralo.
Ako bi potpuno izbjegavao busenje, radije bi stavio ont i modem na tavanu, pa od modema dalje powerline.

Inace za provuc opticki kabel je dovoljna jedna rupa od 10mm, nemas nikakvih komplikacija i siguran i stabilan internet, tako da dobro razmisli. Powerlinei i nisu bas najsretnije rjesenje

 Koliko je osjetljiv opticki kabel na vrucinu? Najzgodnije mjesto za dovesti ga busenjem bi prolazilo kraj peci na drva. Ne pricamo o nekim ekstremnim temperaturama, ali svejedno

 

LP
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
srcipesak kaže...
djigibao kaže...
Gdje se to vidi (da li je On ili Off)?

 dsl statistike u ruteru, negdje oko profila...

 

myroman kaže...
djigibao kaže...
Gdje se to vidi (da li je On ili Off)?

 Ja to imam pod Internet->DSL

Ali imam FritBox ruter pa ne znam kako je kod tebe...

 

Ovo sa slike?

 Ali sta imam od toga ako je ukljuceno kad je uvijek 50/10 brzina?

Evo slike brzine i ostalog:

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.4.2021 22:42 (djigibao).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet

Točno to, nemamo nikakve koristi kad T-Com daje max 50/10 na parici.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet
Hrky kaže...

Točno to, nemamo nikakve koristi kad T-Com daje max 50/10 na parici.

 T-Com priprema nove cjenike. Budu valjda do kraja godine povećali brzine na bakru do 100Mbit

10 godina
offline
T-Com Internet

Jel to insiderska ili gat iz kave? Pričalo se da bude i optika otišla na 500/250 min pa je stigo demant, kao neće infrastruktura to podnijeti :D Zato pitam i za dsl, praktički veća brzina > veće opterećenje. Jasno da skok s 50 na 100 nije kao s 200 na 500, ali ipak u slucaju da ima 6x ljudi na 50/10 nego na 200/100 optici, opet se radi o jednakom povećanju "koje možda infrastruktura neće podnijeti".

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...
Hrky kaže...

Točno to, nemamo nikakve koristi kad T-Com daje max 50/10 na parici.

 T-Com priprema nove cjenike. Budu valjda do kraja godine povećali brzine na bakru do 100Mbit

 Šta je moguće dignuti brzinu na 100 preko bakra ?

Ja sada imam nekih 30ak + maxtv(imam i HD programe ako to igra kakvu ulogu)..

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.4.2021 23:13 (MadDogMattis).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
https://m.bug.hr/forum/post/povezivanje-internet/kvaliteta-dsl-parice/6352752

Po dsl statistici, na mojoj liniji download može do 100 mbit/s, ali T-Com ne pušta više od standardnih 50/10.
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
izzy007 kaže...
Hrky kaže...

Točno to, nemamo nikakve koristi kad T-Com daje max 50/10 na parici.

 T-Com priprema nove cjenike. Budu valjda do kraja godine povećali brzine na bakru do 100Mbit

 Šta je moguće dignuti brzinu na 100 preko bakra ?

Ja sada imam nekih 30ak + maxtv(imam i HD programe ako to igra kakvu ulogu)..

 Uz SUPER vectoring na bakru je moguće i do 200Mbita. 

Odnosno čitajući malo, kažu da uz SUPER VECTORING do 300m udaljenosti od centrale su moguće teoretske brzine do 300Mbita/s

 

U Njemačkoj T-com nudi na bakru brzine do 100Mbita. Kod nas to još nije pušteno. Netko je tu u temi linkao odluku od HAKOM-a gdje se spominje TCOM i bakar te brzine od 100Mbita i novi cjenici.

 

Ali da bi to uopće i mogao imati, kad TCOM to jednom upogoni, moraš imati omogućen vectoring na svojoj parici.

Kod mene je to omogućeno, i tehničar je izmjerio Max brzinu na parici od 100Mbita, ali je pušteno samo 50Mbita jer je to trenutno važeći cjenik po kojem je to maximalna brzina koju u Tcomu nude.

Drugim riječima, pušten je vectoring, a ne super vectoring.

 

"Compared to VDSL, the latest change to the VDSL standard offers a significant increase in the potential data rate.
With what is known as Supervectoring (also called: Vectoring+, Super Vectoring or Supervectoring 35b), the transmission frequency on existing copperlines after vectoring is significantly increased again. Speeds of up to 300 Mbps are possible"

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 10:22 (izzy007).
8 godina
offline
T-Com Internet

Ja poslao mail na tehničku podršku i dobio sam generički odgovor tipa:

"Po Vašem priključku s brojem telefonske usluge xxxxxx vidljivo nam je kako imate aktivne brzine downstreama 66.66 Mbps, te za upstream 15.99 Mbps sto je ujedno i najveća dostupna brzina po Vašoj adresi stoga nije moguće povećanje iste."

Dakle, dog HT generalno to ne otvori, ništa od povećanja brzina. 

S obzirom da većini građana van najvećih gradova ne mogu pružiti optiku ne znam zašto škrtare s tim vectoringom. Cuclaju nas dok ide...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
izzy007 kaže...

 Uz SUPER vectoring na bakru je moguće i do 200Mbita. 

Odnosno čitajući malo, kažu da uz SUPER VECTORING do 300m udaljenosti od centrale su moguće teoretske brzine do 300Mbita/s

 

U Njemačkoj T-com nudi na bakru brzine do 100Mbita. Kod nas to još nije pušteno. Netko je tu u temi linkao odluku od HAKOM-a gdje se spominje TCOM i bakar te brzine od 100Mbita i novi cjenici.

 

Ali da bi to uopće i mogao imati, kad TCOM to jednom upogoni, moraš imati omogućen vectoring na svojoj parici.

Kod mene je to omogućeno, i tehničar je izmjerio Max brzinu na parici od 100Mbita, ali je pušteno samo 50Mbita jer je to trenutno važeći cjenik po kojem je to maximalna brzina koju u Tcomu nude.

Drugim riječima, pušten je vectoring, a ne super vectoring.

 

"Compared to VDSL, the latest change to the VDSL standard offers a significant increase in the potential data rate.
With what is known as Supervectoring (also called: Vectoring+, Super Vectoring or Supervectoring 35b), the transmission frequency on existing copperlines after vectoring is significantly increased again. Speeds of up to 300 Mbps are possible"

 postoji li način da provjerim kakvo je stanje kod mene ?

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
MadDogMattis kaže...
izzy007 kaže...

 Uz SUPER vectoring na bakru je moguće i do 200Mbita. 

Odnosno čitajući malo, kažu da uz SUPER VECTORING do 300m udaljenosti od centrale su moguće teoretske brzine do 300Mbita/s

 

U Njemačkoj T-com nudi na bakru brzine do 100Mbita. Kod nas to još nije pušteno. Netko je tu u temi linkao odluku od HAKOM-a gdje se spominje TCOM i bakar te brzine od 100Mbita i novi cjenici.

 

Ali da bi to uopće i mogao imati, kad TCOM to jednom upogoni, moraš imati omogućen vectoring na svojoj parici.

Kod mene je to omogućeno, i tehničar je izmjerio Max brzinu na parici od 100Mbita, ali je pušteno samo 50Mbita jer je to trenutno važeći cjenik po kojem je to maximalna brzina koju u Tcomu nude.

Drugim riječima, pušten je vectoring, a ne super vectoring.

 

"Compared to VDSL, the latest change to the VDSL standard offers a significant increase in the potential data rate.
With what is known as Supervectoring (also called: Vectoring+, Super Vectoring or Supervectoring 35b), the transmission frequency on existing copperlines after vectoring is significantly increased again. Speeds of up to 300 Mbps are possible"

 postoji li način da provjerim kakvo je stanje kod mene ?

 Kvaliteta linije?

 

Uđi u modem preko IPa i provjeri statistiku linije 

LP
7 godina
offline
Re: T-Com Internet
zabbax21 kaže...
MadDogMattis kaže...
postoji li način da provjerim kakvo je stanje kod mene ?

 Kvaliteta linije?

 

Uđi u modem preko IPa i provjeri statistiku linije 

 Ovo ?

2 godine
offline
Re: T-Com Internet
Hrky kaže...

Ovisi li o paketu koji imaš hoće li T-com aktivirati vectoring ili ne?

 Ne, u pravilu se vectoring pušta ako si do ~750m udaljenosti od DSLAM-a. Ako si na standardnom VDSL 8b profilu, a blizu DSLAM-a si, možeš zvati i pitati da ti puste vectoring - SZK nema te ovlasti, ali oni pošalju upit dalje i to se napravi u kratkom roku.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice