T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.367
|
čitano: 6.302.968
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
T-Com Internet

zelenapaprika 

 

Razgovarao sa sa SZK i tehnicari su ostsavili agnetima poruku u sustavi za moj broj da ce mi se okvrino sprovesti optika do moje zgrade najkasnije 1.6,2021.

jer prikljucak postoji ali jos nije izgrađena struktura dokraja ... ajde barem sad znam na cemu sam , strpljen spasen i nalog dalje stoji za 500/200 

tako da to nisu nista stornirali :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 12:47 (4mal).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
marlo kaže...
A hoće li moj switch u koji sam ukljucio jedan kabel iz rutera t-comovog i dva max tv uređaja ništa drugo nejde preko tog switcha raditi ?

 Hoce. Bitno je samo da su jedino maxtv-i na switchu sami zbog Vlanova. Swich ko swich je isti...

8 godina
offline
Re: T-Com Internet
marlo kaže...
A koja je shema ako imam svoj ruter što di spajam, jel idem odmah iz ont u svoj ruter ili moram prvo kroz njihov ruter proć?

Tehnički je izvedivo da ide direktno ONT - tvoj router ali za to moraš imati nekog tko ti je raspoložen pomoći, SZK neće, oni to mogu eventualno napraviti bridge (ONT - njihov router - tvoj router). Čak je moguće i izbjeći ONT tj direktno optika u tvoj router (ako imaš SFP i voljnog tehničara).

 

Obično što se radi je bridge, ont -> speedport -> tvoj router a maxtv i telefonija ostaju na njihovom speedportu. 3+ maxtva idu na speedport + switch (to je novo) i u budućnosti (možda je već u nekom pilotu) na wifi od fritzboxa. Moguće je i nariktati kombinaciju dolje, tagirati VLANove za maxtv pa imati i TV na svojem routeru (to je zgodno ako imaš recimo neki mikrotik sa malo više portova) u bilo kojoj kombinaciji (ont + speedport ili ont u tvoj router).

Ivan35 kaže...

 možeš izbaciti njihov router i spojiti ont direktno u svoj router ako ne koristiš telefoniju, samo moraš vlanove podesit

Tako je, može i maxtv na vlastitom routeru ali može i telefonija - posebni VLAN za IMS + treba se dočepati konfe (potreban sx763 za skupljanje i dekripciju, kasnije se makne), kupi se (30ak usd, dlink) i spoji ATA, upucaju VOIP postavke i imaš i telefon - uz neki RPi imaš i pravu PBXicu...

ihush kaže...
...

Što ga nadrobi...

 

CGNAT nema veze sa bridge ili ne bridge, u pravilu ga nema uopće, čak i u router modu (na HTu pošto smo u njhovoj temi, na A1 je druga priča)

Količina STBova nije ograničena na modemu nego u backendu koji jednostavno ne da autorizirati STBove koje nisi platio

Svakodnevni reset veze (24h timeout) postoji i kod bridge moda, BRAS tj. RADIUS to forsira - događa se i na mobilnim mrežama samo korisnik to niti ne vidi

Oprema operatera je lošija jer kupuju sa dna kace - tek su se sa speedportovima i fritzevima približili SOHO opremi tipa Mikrotik koja košta jednako ili malo više nego njihovo smeće - jedan hAP lite je bolji izbor od bilo čega što provideri "poklanjaju" (iznajmljuju) a košta 150kn, pogotovo ako gigabit nije potreban tj sve je spojeno na gigabit switch (200tinjak kn) a da ne pričam o nekim boljim modelima od 100 eur na više - to se kupi jednom i ostaje "zauvijek", eventualno dodati u budućnosti neki APi radi WIFI6.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.1.2021 19:36 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...
marlo kaže...
A koja je shema ako imam svoj ruter što di spajam, jel idem odmah iz ont u svoj ruter ili moram prvo kroz njihov ruter proć?

Tehnički je izvedivo da ide direktno ONT - tvoj router ali za to moraš imati nekog tko ti je raspoložen pomoći, SZK neće, oni to mogu eventualno napraviti bridge (ONT - njihov router - tvoj router). Čak je moguće i izbjeći ONT tj direktno optika u tvoj router (ako imaš SFP i voljnog tehničara).

 

Obično što se radi je bridge, ont -> speedport -> tvoj router a maxtv i telefonija ostaju na njihovom speedportu. 3+ maxtva idu na speedport + switch (to je novo) i u budućnosti (možda je već u nekom pilotu) na wifi od fritzboxa. Moguće je i nariktati kombinaciju dolje, tagirati VLANove za maxtv pa imati i TV na svojem routeru (to je zgodno ako imaš recimo neki mikrotik sa malo više portova) u bilo kojoj kombinaciji (ont + speedport ili ont u tvoj router).

Ivan35 kaže...

 možeš izbaciti njihov router i spojiti ont direktno u svoj router ako ne koristiš telefoniju, samo moraš vlanove podesit

Tako je, može i maxtv na vlastitom routeru ali može i telefonija - posebni VLAN za IMS + treba se dočepati konfe (potreban sx763 za skupljanje i dekripciju, kasnije se makne), kupi se (30ak usd, dlink) i spoji ATA, upucaju VOIP postavke i imaš i telefon - uz neki RPi imaš i pravu PBXicu...

ihush kaže...
...

Što ga nadrobi...

 

CGNAT nema veze sa bridge ili ne bridge, u pravilu ga nema uopće, čak i u router modu (na HTu pošto smo u njhovoj temi, na A1 je druga priča)

Količina STBova nije ograničena na modemu nego u backendu koji jednostavno ne da autorizirati STBove koje nisi platio

Svakodnevni reset veze (24h timeout) postoji i kod bridge moda, BRAS tj. RADIUS to forsira - događa se i na mobilnim mrežama samo korisnik to niti ne vidi

Oprema operatera je lošija jer kupuju sa dna kace - tek su se sa speedportovima i fritzevima približili SOHO opremi tipa Mikrotik koja košta jednako ili malo više nego njihovo smeće - jedan hAP lite je bolji izbor od bilo čega što provideri "poklanjaju" (iznajmljuju) a košta 150kn, pogotovo ako gigabit nije potreban tj sve je spojeno na gigabit switch (200tinjak kn) a da ne pričam o nekim boljim modelima od 100 eur na više - to se kupi jednom i ostaje "zauvijek", eventualno dodati u budućnosti neki APi radi WIFI6.

 

Imamo mikrotik u firmi što smo dobili od Optime. Pošto takvi poslovi održavanja mrežne opreme spadnu na mene jer se svi drugi prave mutavi onda sam se igrao jako puno s njim.

Definitivno nije za kućnu upotrebu, i defitivno čak ni za IT profesionalce koji nisu duboko u mrežama. Obični port-forwarding je izazov, a o drugim stvarima da i ne pričamo. 

Ali definitivno je moćan i sve se može, ako znaš šta radiš. A na netu ima čuda toga oko konfiguracije, naravno, ako znaš šta tražiš i ako znaš što bi pitao.

Radije bih neki više user-friendly router za doma.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
8 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nitko nije rekao da je najjednostavniji za podešavanje ali za te novce nudi opcije kojih nema niti u puno skupljoj opremi. Nađeš tutorial, pozoveš nekog tko se razumije, jednom se podesi i više i ne diraš (osim port forwarda ali nije niti on neki bauk, 5 polja zs popuniti - samo izgleda strašno jer ima valjda 100 opcija).

15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Nuclear_Phoenix kaže...

Nitko nije rekao da je najjednostavniji za podešavanje ali za te novce nudi opcije kojih nema niti u puno skupljoj opremi. Nađeš tutorial, pozoveš nekog tko se razumije, jednom se podesi i više i ne diraš (osim port forwarda ali nije niti on neki bauk, 5 polja zs popuniti - samo izgleda strašno jer ima valjda 100 opcija).

 

To je ok, kome trebaju te opcije, al kažem, velikoj većini ljudi to za doma uopće ne treba. Pa tako ni meni, koji sam dosta zahtjevan korisnik.

Treba mi da bude jednostavno i da radi pouzdano, a ne da moram ići na tečaj konfiguriranja rutera ili zvati konzultanta za mikrotik.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
11 godina
offline
T-Com Internet

Koliko ranije mogu početi zivkati za produljenje ugovora, izlazi nam ugovor u 5 mjesecu, a znam da moram poceti zivkati i koristiti chat ranije da dobijem onu povoljniju max2 ponudu od 159-169kn. Trenutno imam onu ponudu 60+ za 179kn.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Doktorx, pošalji im mail pa bu oni zivkali tebe. Meni su produljili 3 mj prije isteka ugovora...
6 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Pozdrav,

 

Jel zna netko koliko kosta optika 100/20, ali samo internet.. znaci bez telefona i tv-a, to dvoje mi je nepotrebno.

Ne nalazim na njihovom webu cijenu samo za net, sve su neki paketi.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
online
T-Com Internet

Znaci imam sljedecu situaciju.

U novom stanu sam.

Trenutno je Bnet usluga. Koja je odjavljena s 31.1.

uzeo sam HT. Dosao je tehnicar da to sve spoji, ali nije mogao pronaci vidljivi kabel od telefona tj bakar.

Zvao sam bivseg vlasnika koji je to sve renovirao ali on ne znam gdje je to.

Otisao sam do susjeda koji je kat ispod (isti razmjestaj) i njemu je na jednom zidu u hodniku cim se udje u stan. Ali kod mene nema vidljive uticnice za telefon.

 

Kako bi ja pronasao taj kabel? Tko to moze ako ja ne znam? Elektricar? Ukoliko je bivsi vlasnik to stvarno odrezao i zatrpao, moze li se iz hodnika dovuci drugi kabel u stan?

 

Kako izgleda taj kabel? ima li odredene boje?

 

Bnet je bio s koaksijalnim spojen.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

Znaci imam sljedecu situaciju.

U novom stanu sam.

Trenutno je Bnet usluga. Koja je odjavljena s 31.1.

uzeo sam HT. Dosao je tehnicar da to sve spoji, ali nije mogao pronaci vidljivi kabel od telefona tj bakar.

Zvao sam bivseg vlasnika koji je to sve renovirao ali on ne znam gdje je to.

Otisao sam do susjeda koji je kat ispod (isti razmjestaj) i njemu je na jednom zidu u hodniku cim se udje u stan. Ali kod mene nema vidljive uticnice za telefon.

 

Kako bi ja pronasao taj kabel? Tko to moze ako ja ne znam? Elektricar? Ukoliko je bivsi vlasnik to stvarno odrezao i zatrpao, moze li se iz hodnika dovuci drugi kabel u stan?

 

Kako izgleda taj kabel? ima li odredene boje?

 

Bnet je bio s koaksijalnim spojen.

 ex bnet coax nema veze s telefonijom-linijama, zasebna mreža (nekad kabelska tv..) i mada je to danas 'sve isto' nije, nema veze s telefonskom mrežom, centralom itd.

-ali vjerojatno imaš negdje priključak, jer svaka kuća-stan ima, .. osim ako nema :) tj bnet-kabel se povlačio samo po zgradama-kvatrovima (ne kućama) koje imaju odgovarajuću infrastrukturu tj svi su prije već imali telefon.. a jedino je moguće da je nešto građeno prje recimo desetak godina i da je direktno-samo bnet.. (neobično, građevinska i sl..) možda, prije bi rekao da samo treba pronaći paricu + operater ima podatke o postojećem priključku .. ako to netko od susjeda nije uzeo kao slobodnu paricu za sebe.. tad novu možeš čekati beskonačno.

 

edit: i kao 'upozorenje' svima-ostalima.. npr A1 je sad sve-umixano, agent-trgovac realno nema blage veze o stvarnom stanju-žici.. nego samo prodaje-gura pakete. Može biti mobilna-homebox, može biti fixna-amis-bakar-optika i može bnet-coax, i sad nude uslugu neovisno o lokaciji, sve pod istim paketima i tek kad se želi priključiti možda se otkrije ovakav problem, tj korisnik bi trebao znati što ima (kao što zna koje gorivo treba za auto..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 13:00 (ihush).
13 godina
online
Re: T-Com Internet

U stanu ima sigurno kao i u hodniku. Samo je pitanje sto napraviti ako je u tom zidu ne mogu pronaci? Odnosno ako nema one klasicne telefonske uticnice, kako pronaci kabel koji meni treba? Pretpostavljam da je tanji od strujnog.

Mogu li ponvno kroz drugi put uci u stan? Vecina stanara ima Bnet iako ih dosta ima i HT.

Znam da koaksijalni nema veze s ovim sto meni treba ali sam samo napomenuo.

 

15 godina
offline
Re: T-Com Internet

-ovisi o gradnji (pridržavanje standarda, godina..) npr tel.priključak se u pravilu postavljao u predsoblje-ulaz, kao i ostale utučnice na standardnoj visini pa kreneš kuckati-kvrcati i čuješ zvuk.. tad si možda našao utičnicu :)

edit .. ili lakše, pitaš susjede.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 13:12 (ihush).
13 godina
online
Re: T-Com Internet

Gore sam napisao:

Otisao sam do susjeda koji je kat ispod (isti razmjestaj) i njemu je na jednom zidu u hodniku cim se udje u stan. Ali kod mene nema vidljive uticnice za telefon.

 

znaci morat cu zvat elektricara da ponovno uvede liniju. jer je ovaj sve zatrpao...

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

Znaci imam sljedecu situaciju.

U novom stanu sam.

Trenutno je Bnet usluga. Koja je odjavljena s 31.1.

uzeo sam HT. Dosao je tehnicar da to sve spoji, ali nije mogao pronaci vidljivi kabel od telefona tj bakar.

Zvao sam bivseg vlasnika koji je to sve renovirao ali on ne znam gdje je to.

Otisao sam do susjeda koji je kat ispod (isti razmjestaj) i njemu je na jednom zidu u hodniku cim se udje u stan. Ali kod mene nema vidljive uticnice za telefon.

 

Kako bi ja pronasao taj kabel? Tko to moze ako ja ne znam? Elektricar? Ukoliko je bivsi vlasnik to stvarno odrezao i zatrpao, moze li se iz hodnika dovuci drugi kabel u stan?

 

Kako izgleda taj kabel? ima li odredene boje?

 

Bnet je bio s koaksijalnim spojen.

 

 

Meni je prva pristupna točka bakru metar i nešto od ulaza u stan na stropu (onaj mali okrugli poklopac), a potom se žica spušta na zid gdje je utičnica za telefon. Ako je bakar postojao prije, onda sigurno mora biti negdje oko ulaza u stan.

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 17:05 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
ihush kaže...

edit: i kao 'upozorenje' svima-ostalima.. npr A1 je sad sve-umixano, agent-trgovac realno nema blage veze o stvarnom stanju-žici.. nego samo prodaje-gura pakete. Može biti mobilna-homebox, može biti fixna-amis-bakar-optika i može bnet-coax, i sad nude uslugu neovisno o lokaciji, sve pod istim paketima i tek kad se želi priključiti možda se otkrije ovakav problem, tj korisnik bi trebao znati što ima (kao što zna koje gorivo treba za auto..).

Korisnik nekada ne može znati što ima, pogotovo onaj neuki - "Eto, spojilo me!". Došli HT-ovi studenti prodavat pakete penzićima u mojoj zgradi, pa se susjeda jadna prenerazila. Poslije sam otišao k njoj vidjeti je li živa. Žena nema pojma o ničemu osim da je telefon aparat kojim može razgovarati.

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
zeryx kaže...

U stanu ima sigurno kao i u hodniku. Samo je pitanje sto napraviti ako je u tom zidu ne mogu pronaci? Odnosno ako nema one klasicne telefonske uticnice, kako pronaci kabel koji meni treba? Pretpostavljam da je tanji od strujnog.

Mogu li ponvno kroz drugi put uci u stan? Vecina stanara ima Bnet iako ih dosta ima i HT.

Znam da koaksijalni nema veze s ovim sto meni treba ali sam samo napomenuo.

 

 Ne mogu vjerovati da baš nitko u zgradi tko ima HT ne zna kud mu ulaze žice za telefon? Daj pogledaj kod nekog drugog susjeda (a ne ovoga koji nema pojma) imaju li na zidu visoko ili na stropu onaj mali poklopac čaše u kojoj su žice.

 


Na slici su strujni kablovi, ali sam ti htio pokazati što da potražiš, ako je uopće vidljivo na zidu.

 

https://isrv.insterne.com/imgs/a5f25fe31dff38b8-1024x681.jpg

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.2.2021 17:06 (zelenapaprika).
13 godina
online
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
zeryx kaže...

U stanu ima sigurno kao i u hodniku. Samo je pitanje sto napraviti ako je u tom zidu ne mogu pronaci? Odnosno ako nema one klasicne telefonske uticnice, kako pronaci kabel koji meni treba? Pretpostavljam da je tanji od strujnog.

Mogu li ponvno kroz drugi put uci u stan? Vecina stanara ima Bnet iako ih dosta ima i HT.

Znam da koaksijalni nema veze s ovim sto meni treba ali sam samo napomenuo.

 

 Ne mogu vjerovati da baš nitko u zgradi tko ima HT ne zna kud mu ulaze žice za telefon? Daj pogledaj kod nekog drugog susjeda (a ne ovoga koji nema pojma) imaju li na zidu visoko ili na stropu onaj mali poklopac čaše u kojoj su žice.

 


Na slici su strujni kablovi, ali sam ti htio pokazati što da potražiš, ako je uopće vidljivo na zidu.

 

https://isrv.insterne.com/imgs/a5f25fe31dff38b8-1024x681.jpg

 taj jedan jedini kojem sam usao u stan mi je pokazao gdje to tocno stoji. ima identican stan kao ja.

ovaj koji ne zna je bivši vlasnik stana u kojem sam sada ja.

 

imam 2 takva poklopca. ali sve unutra izgleda kao da su strujne zice.

i oba su iznad prekidaca tj uticnice. tako da pretpostavljam da nema veze s telefonom.

 

ali sutra dolazi elektricar pa ce pregledati i bit cemo pametniji.

13 godina
online
T-Com Internet

Pronasli smo tel. zicu negdje u stropu zazbukanu.

 

Kad je iz hodnika povlacimo cujemo da udara negdje u spoju zida i stropa. da ne busimo cijeli zid i trazimo, proveli smo kroz kanalicu od caox kabela nazad u stan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav svima!

Prije svega, nadam se da sam u ispravnoj temi.

 

Na T-Comu sam, imam internet (optika, 100/20), max tv i telefon te bi želio dodatni max tv prijemnik. Zbog neobične strukture stana imam poweline adapter u koji ide lan kabel direktno iz routera.

Za taj novi prijemnik bi trebao opet novi par powerline adaptera (bit će različite vrste nego ova dva koja već imam) te me zanima da li mogu nekim lan splitterom omogućiti da lan kabel iz routera ide u oba powelinea bez da moram još jedan lan vući od routera do novog powelinea? Hoće li "razdvajanje" stvarati probleme?

 

Također, malo manje vezano uz ovo, ima li MAX Tv mogućnost gladanja programa unatrag besplatno (bez dodatnog plaćanja snimalica)? Ne treba mi 10 dana, dovoljno je unutar 24 sata.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Pc44 kaže...
Također, malo manje vezano uz ovo, ima li MAX Tv mogućnost gladanja programa unatrag besplatno (bez dodatnog plaćanja snimalica)? Ne treba mi 10 dana, dovoljno je unutar 24 sata.

Hvala!

 Ne. Usluga "Snimalica" uključuje gledanje 3 dana unazad bez snimanja ili 14 dana snimljenog sadržaja.

Dakle, bez Snimalice, šipak.

14 godina
offline
Re: T-Com Internet

Mislim da možeš dodati samo treći powerline adapter(tamo gdje ti treba dodatni prijemnik).

Da li će to dobro raditi sa maxtv-om nisam siguran. Bilo bi najbolje ako možeš od nekoga posuditi pa isprobati.

 

Također ne bi bilo loše da adapteri budu od istog proizvođača.

 

13 godina
offline
T-Com Internet

Gdje unutar postavki rutera mogu "pogledati" jačinu WiFi signala (dometa).... radi se o Speedport Plus....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Tino_TA kaže...
Pc44 kaže...
Također, malo manje vezano uz ovo, ima li MAX Tv mogućnost gladanja programa unatrag besplatno (bez dodatnog plaćanja snimalica)? Ne treba mi 10 dana, dovoljno je unutar 24 sata.

Hvala!

 Ne. Usluga "Snimalica" uključuje gledanje 3 dana unazad bez snimanja ili 14 dana snimljenog sadržaja.

Dakle, bez Snimalice, šipak.

Aha, mogao sam tako i očekivati :D

Ovako mi kažu na tehničkoj podršci: Gledanje TV programa unatrag 48 sati je dostupno putem TV vodiča pomicanjem u prošlost (lijevo) putem daljinskog upravljača. Eh, ali nisu spomenuli cijenu :D

 

evincar kaže...

Mislim da možeš dodati samo treći powerline adapter(tamo gdje ti treba dodatni prijemnik).

Da li će to dobro raditi sa maxtv-om nisam siguran. Bilo bi najbolje ako možeš od nekoga posuditi pa isprobati.

 

Također ne bi bilo loše da adapteri budu od istog proizvođača.

 

 Baš zato što nisam siguran da li bi radio s tri, išao bi na opciju kupovine još jednog para powelinea (drugačijih od ovih prvh jer ovi prvi su već stari i nema ih nigdje). Samo me zanima da li je izvedivo s lan splitterom.

13 godina
offline
T-Com Internet

Zanima me iskustvo s T-Com optikom? 
Davno sam napustio T-Com jer su tada imali loš internet i konkurencija mi je nudila bolje pakete. Sada nekoliko godina poslije vidim da mi sadašnji operater (A1) ne nudi opciju optike na mojoj lokaciji, a T-Com nudi do 500mbs. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
ficosime kaže...

Zanima me iskustvo s T-Com optikom? 
Davno sam napustio T-Com jer su tada imali loš internet i konkurencija mi je nudila bolje pakete. Sada nekoliko godina poslije vidim da mi sadašnji operater (A1) ne nudi opciju optike na mojoj lokaciji, a T-Com nudi do 500mbs. Hvala!

 

Teško da itko ima bolji "internet" od HTa, na optici pogotovo.

Uzmi, nećeš ništa fulati, osim što će možda biti malo skuplje.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Re: T-Com Internet
Pc44 kaže...

Pozdrav svima!

Prije svega, nadam se da sam u ispravnoj temi.

 

Na T-Comu sam, imam internet (optika, 100/20), max tv i telefon te bi želio dodatni max tv prijemnik. Zbog neobične strukture stana imam poweline adapter u koji ide lan kabel direktno iz routera.

Za taj novi prijemnik bi trebao opet novi par powerline adaptera (bit će različite vrste nego ova dva koja već imam) te me zanima da li mogu nekim lan splitterom omogućiti da lan kabel iz routera ide u oba powelinea bez da moram još jedan lan vući od routera do novog powelinea? Hoće li "razdvajanje" stvarati probleme?

 

Također, malo manje vezano uz ovo, ima li MAX Tv mogućnost gladanja programa unatrag besplatno (bez dodatnog plaćanja snimalica)? Ne treba mi 10 dana, dovoljno je unutar 24 sata.

Hvala!

 

Ethernet kabel ima 8 žica. Za 100Mbit ethernet se koriste samo 4. Tako da kroz jedan kabel možeš profurati "2 kabela", 100Mbita će ti biti dosta za 2 MAXtva.

To i ja radim doma, kroz jednu ethernet žicu sam proveo MAXtv i "internet" u drugu sobu.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
T-Com Internet

Jel ima netko problem sa placanjem preko njihove aplikacije?

Izgleda da su uveli 3D security code, ali nema rubrike u tcom aplikaciji gdje da ga upisem.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav moze pomoc, dakle imam tcomom internet stick kojeg sam nedavno nakon duzeg vremena opet upregnuo u pogon. Ali ta veza nekako ceato puca, los signal a ja na 3 m od stika. Download apeed mi je katastrofa oko 5 mbpa, inace sa a otoka al veza je uvijek bila okp 10-15mbps

S obzirom da ja nisam ugovorom vezan, zanima me dal bi mozda bilo dobro da kupim neki 4g routwr jer mi ovaj stik bas i ne uljeva povjerenje. Dal bi se stanje onda popravilo? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
Bitanga kaže...
Pc44 kaže...

Pozdrav svima!

Prije svega, nadam se da sam u ispravnoj temi.

 

Na T-Comu sam, imam internet (optika, 100/20), max tv i telefon te bi želio dodatni max tv prijemnik. Zbog neobične strukture stana imam poweline adapter u koji ide lan kabel direktno iz routera.

Za taj novi prijemnik bi trebao opet novi par powerline adaptera (bit će različite vrste nego ova dva koja već imam) te me zanima da li mogu nekim lan splitterom omogućiti da lan kabel iz routera ide u oba powelinea bez da moram još jedan lan vući od routera do novog powelinea? Hoće li "razdvajanje" stvarati probleme?

 

Također, malo manje vezano uz ovo, ima li MAX Tv mogućnost gladanja programa unatrag besplatno (bez dodatnog plaćanja snimalica)? Ne treba mi 10 dana, dovoljno je unutar 24 sata.

Hvala!

 

Ethernet kabel ima 8 žica. Za 100Mbit ethernet se koriste samo 4. Tako da kroz jedan kabel možeš profurati "2 kabela", 100Mbita će ti biti dosta za 2 MAXtva.

To i ja radim doma, kroz jednu ethernet žicu sam proveo MAXtv i "internet" u drugu sobu.

Ovo i mene zanima. Imaš li neku schemu, uputu, kako razdvojiti jedan ethernet kabel i kako skrimpati konektore (koje žice idu u koje kanaliće konektora)?

I dodatno, ako mi iz rutera ide kabel u spavaću sobu preko switcha na tavanu, da li se maxtv može spojiti na takvu kombinaciju?

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice