Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera

poruka: 11
|
čitano: 5.206
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Iskoristavanje tele2 pokucnog

Ako netko zna. Jel se moze iskoristit ruter od tele2 pokucnog (ne koristi se više) da ga spojim na utp u sobi i da preko njega dobijem bolji 5ghz wifi signal? Pc spojim na ruter jer imam samo jedan utp u sobi. Jer mi trenutni wifi od 5ghz slabo pokriva cijeli stan

Znaci ruter od tele2 u zid, pc u ruter i imam 5ghz wifi

Bez smijanja jer ja stvarno ne znam jel to izvedivo

sent via S10e
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera

Taj router ne podržava WiFi client mode. Jedino ne znam ako bi stavio tvornički FW, ali za nekoga tko postavlja takvo pitanje je bolje ne ulaziti u to.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera
Može. Ja imam b715 kao glavni (server) i preko njega imam 5 Ghz wifi. U prizemlju imam zte mf286 koji je utp kablom spojen sa b715 i konfiguriran i radi mi 5 Ghz u prizemlju. Inače, je moguće i ide bez problema. Konfiguracija ide ako je server (b715) IP 192.168.1.1 Na mf 286 isključiti dhcp i staviti IP na
192.168.1.2 i radi bez problema.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.12.2020 17:32 (Rocki).
12 godina
offline
Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera

Također imam 5Ghz sa tim ruterom i HT karticom.

Samo Rijeka.
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Iskoristavanje tele2 pokucnog
Moby-Split kaže...

Bez smijanja jer ja stvarno ne znam jel to izvedivo

Zašto bi ti se itko smijao? Nismo svi stručnjaci za sve. Uostalom, ovo je sasvim jedno normalno pitanje.

15 godina
offline
Re: Iskoristavanje tele2 pokucnog

-može. Prvi port je LAN/WAN, na njega spojiš mrežnim kablom s modema, isključiš LTE.

-svaki router (modem) treba biti u svom subnetu (treći broj IPa), ako je glavni modem npr 192.168.1.1, tele2 postaviš na 192.168.2.1 .. i imaš dvije wlan mreže. Ne moraš ništa konfigurirati osim ip-routera/modema.

-uvjek kreni od reseta (rupica, držiš dok 'blicne' i pustiš..), spojiš se žicom na tele2 dok podešavaš.

-možeš isključiti update opciju (soft-firmwire modema), da eliminiraš neku promjenu-reset..

-podešavanje wlana... na ovaj način imaš dvije mreže, možeš isključiti 2.4ghz ili podešavati širinu kanala, .. na glavnom modemu isključiš 5ghz da ne smetaju jedan drugom itd.

-software je ok, zadovoljava potrebe i ako zatrebaš može poslužiti za pravo umrežavanje (kreiranje ruta-otvaranje portova FWD..) + mogućnost ddns-noip-a.. (jedino što ovisiš o vanjskom modemu ima li otvroren port no o tome brineš kad ti zatreba..).

 

edit: na slici vidljivi defaultni podatci .. 192.168.0.1 .. tak da se ne mora ništa posebno mijenjati-podešavati ip ako je modem na 192.168.1.1 .. radit će ''outofbox'' (i nakon reseta..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 17:40 (ihush).
13 godina
offline
Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera

Ovako stoje stvari. Iz tele2 rutera je izvađena tele2 kartica i aparat je resetiran. U njega sam ukopca kabel iz zida od tcoma. Onda sam poveza komp i tele2 ruter i sve radi. E sad. Ja sad imam u stanu 2 wifia od tcoma (2,5 i 5) i dva od tele2. Na ovaj od tele2 se spajam sa lozinkom koja je na njemu. Tako da sam tek sad zbunjen. Na onu http str se ne mogu povezat. A kad na mob uđem u taj 5g od tele2 i idem na napredne postavke, upravljanje usmjerivacem  prebaci me na http od tcoma

I nekad mi uslugu ugasi pise prijavi se na mrezu, nema sim kartice u uređaju.

Ja bi u principu želija dobit 5ghz signal od tcoma u dijelu stana di ga ne mogu ulovit, a da taj signal dobijem sa ovim ruterom od tele2

Edit: evo sam uspija pristupit http od tele2. Al mi to nista ne znaci

sent via S10e
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:42 (Moby-Split).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera
Rocki kaže...
Može. 

 Evo da se zahvalim gospodinu na njegovom vremenu i šta mi je objasnija kako da odradim. Moj naklon gospodine. Sve radi kako spada. 

sent via S10e
4 godine
offline
Re: Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera
Sve ok, ako ti još treba bilo koja pomoć, samo pitaj.
Pozz.
2 godine
neaktivan
offline
Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera

Zna li tko može li se router Tele2 (Huawei B315s-22) koristiti i za ostale kartice pokućnih interneta. Imam ga, a ne želim Telemach, pa da ne trošim stotinjak € bez veze ! Hvala :-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskorištavanje tele2 pokucnog rutera
Može. Radi na sve kartice.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice