A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 565.288
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Upali USB tethering na androidu i spoji mob na router sa openwrt/neki mikrotik sa usb/nešto slično ili wifi tethering i definiraj taj wifi kao wan na isto nekom openwrt/mikrotik - MacGvyer rješenje.

 

A zašto ih nema gotovih, jeftini 4CA router baziran na openwrt ili nešto? Količine. Zamisli koliko kinez štanca mobitela a koliko 4G routera... Routere slažu od last gen ili starijih 4G modema koji su ostali "višak" od mobitela a ako nisu reuse od mobitela, onda su novi razvoj koji opet košta + količine + relativno malo tržište. Pa certificiranje, pa licence Qualcommu, Huaweiju i ekipi...

 

Zašto ne stavimo openwrt na mob? Bilo je pokušaja, slab interes, nema drivera (baseband na mobitelu je vjerojatno najzaštićeniji dio hw i sw), šarolikost ponude (qualcomm, huawei, nokia, quectel) koja opet vodi do kompliciranog održavanja takvog projekta...

15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
sa obzirom da kod nas u vecini naselja je 3CA, osim zagreb, di ima 4CA, dovoljan ti je router sa 4CA....npr ja imam kombinaciju, gdje samsung note 9 je spojen kablom na asusov router i proslijeduje net a asus dalje kablom i wifiom....tako sam dobio 5CA na najjeftiniji nacin, note 9 mi visak
battletag:MasnaKrvavic#2275
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Nuclear_Phoenix kaže...

Upali USB tethering na androidu i spoji mob na router sa openwrt/neki mikrotik sa usb/nešto slično ili wifi tethering i definiraj taj wifi kao wan na isto nekom openwrt/mikrotik - MacGvyer rješenje.

 

A zašto ih nema gotovih, jeftini 4CA router baziran na openwrt ili nešto? Količine. Zamisli koliko kinez štanca mobitela a koliko 4G routera... Routere slažu od last gen ili starijih 4G modema koji su ostali "višak" od mobitela a ako nisu reuse od mobitela, onda su novi razvoj koji opet košta + količine + relativno malo tržište. Pa certificiranje, pa licence Qualcommu, Huaweiju i ekipi...

 

Zašto ne stavimo openwrt na mob? Bilo je pokušaja, slab interes, nema drivera (baseband na mobitelu je vjerojatno najzaštićeniji dio hw i sw), šarolikost ponude (qualcomm, huawei, nokia, quectel) koja opet vodi do kompliciranog održavanja takvog projekta...

 Koristim trenutno USB tethering direktno sa PC-em kada torrent skidam, ali je nestabilno što se tiče signala (u kući imam konstanto jednu crticu, ~-110dBm) i samog mobitela (gubi se konekcija, ugasi se tethering, itd.). Nije mi baš neko riješenje držati mobitel cijelo vrijeme spojen preko USB-a jer koristim mobitel. Također moram nakon svakih 10GB slat poruku da mi se produži "brzi" internet. Imam tasker aplikaciju koja radi to automatski, ali nekada ne proradi pa moram ručno slat poruku. Naručio sam B818 pa ćemo vidjet oće se situacija promjeniti, bit će stvarno tužno ako sa ruterom koji košta skoro 2000kn i antenom od 1000kn ne mogu imat brzine ko na mobitelu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 23:55 (bero213).
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dado16 kaže...
sa obzirom da kod nas u vecini naselja je 3CA, osim zagreb, di ima 4CA, dovoljan ti je router sa 4CA....npr ja imam kombinaciju, gdje samsung note 9 je spojen kablom na asusov router i proslijeduje net a asus dalje kablom i wifiom....tako sam dobio 5CA na najjeftiniji nacin, note 9 mi visak

 Ovo se čini kao ok riješenje samo šta ja imam problema sa jačinom signala, a na mobitel se ne može spojiti antena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2021 23:55 (bero213).
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...
dado16 kaže...
sa obzirom da kod nas u vecini naselja je 3CA, osim zagreb, di ima 4CA, dovoljan ti je router sa 4CA....npr ja imam kombinaciju, gdje samsung note 9 je spojen kablom na asusov router i proslijeduje net a asus dalje kablom i wifiom....tako sam dobio 5CA na najjeftiniji nacin, note 9 mi visak

 Ovo se čini kao ok riješenje samo šta ja imam problema sa jačinom signala, a na mobitel se ne može spojiti antena.

 da definitivno ti treba router + antene... b818 bi ti bio dovoljan

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo moji Iskri p56 montirane na vrh krova 

-
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...

 Za 3000kn netgear M2 sa vanjskim antenama

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 9:26 (DDavorin).
7 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

I kakva je razlika nakon montiranja antena na krov? Od 18 do 22h,. Jel poboljšanje veliko?

dododomba
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
dododomba kaže...

I kakva je razlika nakon montiranja antena na krov? Od 18 do 22h,. Jel poboljšanje veliko?

Naravno ispod 100mbs nije radi se o Huawei b535 samo bi trebo bolji ruter islo bi preko 200mbs

Ujutro Ujutro
Navece Navece
-
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Ako bude kojih "promjena" lako se UO raskine

tu svi hvalite Huawei B535 pa ću i ja isprobati da vidim jeli što bolje.....

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
bero213 kaže...

 Za 3000kn netgear M2 sa vanjskim antenama

 

Uh ovo je prvi koji je u rangu s mobitelom, ali sad sam vec narucio b818. ako b818 ne bude radio, budem probao onda taj uzeti..

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
horihoro kaže...

Evo moji Iskri p56 montirane na vrh krova 

 gdje kupit te antene, na njihovoj stranici mogu kupovati samo firme.. ja trenutno imam ovu:

https://www.eurodk.com/en/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna

 

ali bi nabavio takvu slicnu ako ima gdje za kupiti

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bero213 kaže...
horihoro kaže...

Evo moji Iskri p56 montirane na vrh krova 

 gdje kupit te antene, na njihovoj stranici mogu kupovati samo firme.. ja trenutno imam ovu:

https://www.eurodk.com/en/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna

 

ali bi nabavio takvu slicnu ako ima gdje za kupiti

 Za antene imaš na ovom linku  ANTENE u mom postu. A na ovom linku imaš TABELU ROUTERA koji si mogao pogledati prije kupovine.

8 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
DDavorin kaže...
bero213 kaže...
horihoro kaže...

Evo moji Iskri p56 montirane na vrh krova 

 gdje kupit te antene, na njihovoj stranici mogu kupovati samo firme.. ja trenutno imam ovu:

https://www.eurodk.com/en/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna

 

ali bi nabavio takvu slicnu ako ima gdje za kupiti

 Za antene imaš na ovom linku  ANTENE u mom postu. A na ovom linku imaš TABELU ROUTERA koji si mogao pogledati prije kupovine.

 kolko je ta antena bolja u odnosu na ovu sto sam ja kupio? Ako ima dosta velika razlika uzet cu je.. adaptere sam vec narucio iz p-mobile.hr

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.3.2021 21:58 (bero213).
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

ZdravacVZ DDavorin vi ste mi pomagali tako da vas tagam, pisao sam na 39. stranici i u PM-ovima

 

Otišao danas do ova tri tornja koji su mi blizu (3316 u Orahovici, 3076 u Čačincima i 3094 u Feričancima), prilažem slike sva 3 speedtesta i rezultate frekvencija 1, 3 i 20 koje mi pokazuje ltewatch (trenutno sam na Huawei B315s-22). imgur link jer nije htio uploadat svih 6 slika direktno u poruku. Tornjeve testirato s mobitelom na A1 i dva speedtesta su bila 10-ak metara od tornja, jedino ovaj u Orahovici nekih 100-ak metara jer je taj u ograđenom području (a taj je i dalje dao najbolji rezultat + ima frekvenciju 20 koja. koliko ja pretpostavljam, ima najbolji rezultat na ltewatch).

 

Ako treba još što testirat recite, i dalje gledam koji ruter i antene uzet.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Očito ovaj 3076 je najlošiji. Mogao si uključiti cellmaper app i mapirati tornjeve pošto si već testirao brzine. Pojavili bi se osvježemi podaci i možda još koja frekvencija na tim tornjevima. Kojim mobitelom si testirao brzine?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Iskreno sam zaboravio na cellmapper, koristio sam ga samo na kompu da nađem tornjeve i frekvencije. Testirao sam na frendovim Galaxy S7 ili S8, nisam siguran koji ali sad gledam i piše da se 4G LTE spaja na 2, 4 i 12 tako da ne znam koliko su ovi moji rezultati pouzdani. Ja imam Galaxy S9 ali i taj se spaja na 2, 4, 12 i 66 ali ne stane mi A1 sim u njega.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Iskreno sam zaboravio na cellmapper, koristio sam ga samo na kompu da nađem tornjeve i frekvencije. Testirao sam na frendovim Galaxy S7 ili S8, nisam siguran koji ali sad gledam i piše da se 4G LTE spaja na 2, 4 i 12 tako da ne znam koliko su ovi moji rezultati pouzdani. Ja imam Galaxy S9 ali i taj se spaja na 2, 4, 12 i 66 ali ne stane mi A1 sim u njega.

 2,4,12,66 ne kužim na kaj ti se spaja šta su ti brojevi? Ide sim od a1 u Galaxy S9 samo trebaš po perforaciji smanjiti na nano sim ako znaš kako se to radi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 19:24 (DDavorin).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Gledam na ovoj stranici i čitam Network, ne znam jesu ti bandovi isto što i frekvencije koje pokazuju ti tornjevi na cellmapperu ali 1, 3 i 20 su pod roaming tako da nisam siguran. Nisam čuo za tu perforaciju.

 

EDIT: frendov mob je Galaxy S8

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.3.2021 19:44 (Ramsy).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Gledam na ovoj stranici i čitam Network, ne znam jesu ti bandovi isto što i frekvencije koje pokazuju ti tornjevi na cellmapperu ali 1, 3 i 20 su pod roaming tako da nisam siguran. Nisam čuo za tu perforaciju.

 

EDIT: frendov mob je Galaxy S8

 Lega ili trolaš ili moraš par tema pročitati od početka pa do kraja...... Evo za sim možda otkriješ o čemu pričam  https://i.imgur.com/l1HV1zn.jpg

3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nema trollanja, odgovor na moj post je bio da napravim speedtest s A1 SIMom na tim tornjevima i to sam napravio, jedino nisam mislio na to da li je S8 uopće ispravna opcija.

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Gledam na ovoj stranici i čitam Network, ne znam jesu ti bandovi isto što i frekvencije koje pokazuju ti tornjevi na cellmapperu ali 1, 3 i 20 su pod roaming tako da nisam siguran. Nisam čuo za tu perforaciju.

 

EDIT: frendov mob je Galaxy S8

 S8 je dobar mobitel, iskreno, moram priznati da sam zaboravio na tvoj post. No, vidim da ima potencijala oko tebe, ovaj toranj di potežeš preko 80 Mbps sa S8, a ako uistinu ima 3 frekvencije toliko bi ti išlo i sa Huawei B715.

 

Jesi probao izmjeriti sa S8 kod sebe doma? Kolko ti tamo pokazuje?

 

Ono što je sad malo bed, je to da A1 za nove pretplatnike smanjuje količinu prometa (nije više 1 TB)

 

Načelno, ovo je moje mišljenje; Ako su dostupne 3 frekvencije onda B715, a ako su dostupne 4 frekvencije, onda B818.

 

Taqkođer, ako su dostupne 4 frekvencije, a ne daje vam se puno love, i zadovoljni ste npr. sa cca 60 Mbps, onda B535 ili B715. Zato jer, iako ima 4 frekvencije, vi ćete uvijek moći odabrati 3 koje imaju najmanje zagušenje.

To je neko moje mišljenje onak, generalno za sve!

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 11:14 (ZdravacVZ).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nisam mjerio s S8 doma ali sam na Flatboxu od prije ove promjene s 1024gb na 400gb tako da meni ostaje isto (barem dok ne promjene i za nas, nadam se da neće).

 

Valja li probat prvo s B715 pa onda probat i neke vanjske antene? Kontam si da mogu probat B715 pa ga vratit ako ništa ne postignem.

 

EDIT: niti trebam niti vjerujem da ću postići neke bijesne brzine, da ja vučem nekih 40 dl ali konstantno i bez varijacija u pingu da me jebe in-game ja sam sretan čovjek.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 12:59 (Ramsy).
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Nema trollanja, odgovor na moj post je bio da napravim speedtest s A1 SIMom na tim tornjevima i to sam napravio, jedino nisam mislio na to da li je S8 uopće ispravna opcija.

Nismo shvatili brojeve koje si naveo da ti se mob spaja, A1 imas b20 800mhz b3 1800 b1 2100 i b7 2600mhz

-
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Guglao sam Galaxy S8 network specs pa sam postao brojke koje mi je pokazala ova stranica, možda su one moje brojke totalno nevezane za ove A1 frekvencije ali pretpostavljam da se S8 spaja na njih.

 

EDIT: frequencycheck . com nudi rezultate za nekoliko modela S8-ice ali nisam siguran koji je u pitanju.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 14:32 (Ramsy).
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ramsy kaže...

Nisam mjerio s S8 doma ali sam na Flatboxu od prije ove promjene s 1024gb na 400gb tako da meni ostaje isto (barem dok ne promjene i za nas, nadam se da neće).

 

Valja li probat prvo s B715 pa onda probat i neke vanjske antene? Kontam si da mogu probat B715 pa ga vratit ako ništa ne postignem.

 

EDIT: niti trebam niti vjerujem da ću postići neke bijesne brzine, da ja vučem nekih 40 dl ali konstantno i bez varijacija u pingu da me jebe in-game ja sam sretan čovjek.

 Ako pitaš mene, DA, na tvom mjestu bi se obratio u PM kolegi DDavorinu za B715. Antene ti mogu preporučiti P56 iz firme Kerman, Nedelišće (googlaj).

Kolega DDavorin je već ovdje i pisao, a mislim da ne postoji osoba koja ima negativna iskustva s kolegom. Naprotiv. I osobno mogu reći sve pozitivno!

 

Dosta skroman si ti sa 40 Mbps. To vjerujem da uopće neće biti problem sa B715, čak i više.   

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 14:50 (ZdravacVZ).
3 godine
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Živim u malom području i imam loša iskustva s internetom cijeli život, trenutno je Flatbox oke ali brzina može biti bilo što od 40 do 0,9, ovisi koliko je ljudi spojeno, vrijeme dana i da li pada kiša/puše vjetar. tako da ne pucam na nešto što meni ne treba (jedan korisnik u kući, gledam YT, twitch, igram igre, da mogu npr. vrtit twitch stream i igrat igru bez laganja to bi bio vrhunac).

11 godina
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pozdrav svima.

Ovako, trebao bih pomoć. Uskoro se useljujem u drugi stan koji trenutno nema nikakvu zicanu vezu za internet (bakrena ili opticka - bit ce ugradjeno negdje kroz ovu godinu).
Ali pošto mi treba internet, jedina opcija mi ja A1 Flatbox. Planiram OBAVEZENO uzeti bez ikakvih ugovornih obveza. Lokacija stana je zagreb - dugave.

E sad, nemam apsolutno nikakvih, ali bas nikakvih iskustava sa bezicnim internetom. Citao sam malo o iskustvima sa Flatbox-om i naletio na sam neke teme gdje ljudi savjetuju da se ne uzima onaj "ZTE" router od A1 vec

da se potrazi nesto drugo. Koliko vidim, taj ZTE bez ugovorne obveze dode 500 kuna. 

Da li mi moze itko preporuciti neki router koji se mozda moze uzeti ovako u nekom ducanu (nezz, tipa hg spot, instar, links blabla) koji je sigurno bolji od tog ZTE-a ? Ali da je cjenovno u tom nekom rangu otprilike.

 

Hvala puno :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 21:28 (prc12).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Osim ako nisu nešto mijenjali nedavno, moraš uzeti ZTE od njih. A dodatno si možeš kupiti bolji router ako ti taj nije dovoljan. Uzmi 14 dana pa isprobaj kako radi na tvojoj lokaciji.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
neaktivan
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Iskreno, nisam stigao pravo pogledati. Trenutno mi je u zadnje vrijeme malo strka. Mislio sam na prvu da je opcionalno. Ali ajd, uzet cu onda taj ZTE kad moram ali svejedno sam otvoren za neke druge prijedloge. Moze i malo skuplji router od 500 kuna ako ce stvarno donijeti poboljsanje. Ali ono, kao sto sam i rekao, da ga mogu uzeti ovako u nekom ducanu kao sto je npr. links itd. Da ne moram izmisljati toplu vodu sa narucivanjima od nekuda jer nemam vremena trenutno za to. Pa ako itko ima ikakav savjet, bio bih jako zahvalan :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice