A1 - Flatbox DUO 1TB

poruka: 1.802
|
čitano: 563.278
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Mogu li slobodno ubacit SIM iz A1 ZTE rutera u taj B315 od Tele2 i radit će bez problema? Nisam siguran.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

da

13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni danas oni poslali zamjenski (isti onaj ZTE).. znam da mogu prebacit u drugi ruter karticu al im jednostavno ne želim dat gušta...... kad ih plaćam..... pa neka i srede uslugu odnosno neka imaju uvid da ne valja i neka isporučuju druge rutere....

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav zelio bih a1 ruter onaj zte koristiti kao wifi extender ili bridge da ga iskoristim da mi ne stoji. Nigdje ne mogu pronaci opciju u postavkama rutera za to. Moze mi netko objasniti kako da ga spojim preko wifia na kabelski ruter da prosirim wifi po kuci? Hvala
Black Spider
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Nema opciju da ga koristis ko AP, al mozes mu rucno postavit IP adresu i iskljucit DHCP i radit ce. Al za to ga moras kablom spojit, nisam siguran da ga mozes wifiem spojit na prvi.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Pozdrav svima! Danas mi je stigao A1 Flatbox router ZTE MF286R, priključio sam ga i signal je full, ali brzina i nije neka, varira dosta i to između 5 i 20 mbit/s, bude i više ali na kratko, probao sam preko wifi 2.4ghz i 5ghz, nisam primjetio neku razliku u brzinama. Imam još dva rutera i to od Tele2 Huawei B315s-22 i od T-coma Hybrid Huawei HA35-11 pa me zanima koji bi bio najbolji? Ovaj ZTE mi se ne čini nešto kvalitetnim. Hvala!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bpodnar kaže...
Pozdrav svima! Danas mi je stigao A1 Flatbox router ZTE MF286R, priključio sam ga i signal je full, ali brzina i nije neka, varira dosta i to između 5 i 20 mbit/s, bude i više ali na kratko, probao sam preko wifi 2.4ghz i 5ghz, nisam primjetio neku razliku u brzinama. Imam još dva rutera i to od Tele2 Huawei B315s-22 i od T-coma Hybrid Huawei HA35-11 pa me zanima koji bi bio najbolji? Ovaj ZTE mi se ne čini nešto kvalitetnim. Hvala!

 Ak nešto izgleda lijepše ne znači da je bolje. Ja sam prebacio sim-icu u B315s-22 koji još imam od pokućnog i usluga mi radi mnogo bolje neg šta je radila u tom zetejcu.

LP
14 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
zabbax21 kaže...
bpodnar kaže...
Pozdrav svima! Danas mi je stigao A1 Flatbox router ZTE MF286R, priključio sam ga i signal je full, ali brzina i nije neka, varira dosta i to između 5 i 20 mbit/s, bude i više ali na kratko, probao sam preko wifi 2.4ghz i 5ghz, nisam primjetio neku razliku u brzinama. Imam još dva rutera i to od Tele2 Huawei B315s-22 i od T-coma Hybrid Huawei HA35-11 pa me zanima koji bi bio najbolji? Ovaj ZTE mi se ne čini nešto kvalitetnim. Hvala!

 Ak nešto izgleda lijepše ne znači da je bolje. Ja sam prebacio sim-icu u B315s-22 koji još imam od pokućnog i usluga mi radi mnogo bolje neg šta je radila u tom zetejcu.

 A šta je bolje? Brzina, signal? Imam njihov novi ZTE ništa ne valja ... razmišljam u tele2 uzet B535, košta soma kn da ne pljunem bezveze ak nema napretka.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Probat ću onda Tele2 router pa ćemo vidjeti jer ionako ovaj T-com Hybrid moram vratiti.
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Meni danas aktivirali Flatbox i na prvu je dojam pozitivan. Brzine 60/40 trenutno, moram vidjeti kako je u udarnim terminima. 

 

Torrenti rade normalno, TVVIET Iptv zasad radi normalno. Čekam Dinamo - Krasnodar da pomnije istestiram.

 

U teoriji, ako su mi sa ovim ZTE-om brzine kakve jesu, sa nekim kvalitetnijim bih sigurno dobio još više ili ovisi? Taj Huawei od TELE 2 bi bio neki best buy ili ima bolje za te novce?  

 

I još nešto, fiksni telefon će raditi i sa nekim drugim routerom?

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.2.2021 18:55 (Hexfire).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Stavio SIM u Huawei B315, pravim speedtest za speedtestom, nisu brzine bogzna šta ali onda nekoliko speedtestova zaredom download ne ide iznad 1-2, okrećem ruter od tornja do tornja ali bez obzira nije htjelo preći 2 pa sam za sad vratio u ZTE, morat ću se poigrat još. Nisam doseguo ovaj 1 terabajt data cap tako da ne znam...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Meni danas aktivirali Flatbox i na prvu je dojam pozitivan. Brzine 60/40 trenutno, moram vidjeti kako je u udarnim terminima. 

 

Torrenti rade normalno, TVVIET Iptv zasad radi normalno. Čekam Dinamo - Krasnodar da pomnije istestiram.

 

U teoriji, ako su mi sa ovim ZTE-om brzine kakve jesu, sa nekim kvalitetnijim bih sigurno dobio još više ili ovisi? Taj Huawei od TELE 2 bi bio neki best buy ili ima bolje za te novce?  

 

I još nešto, fiksni telefon će raditi i sa nekim drugim routerom?

 Nisu torrenti samo po sebi problem ak imas CGNAT vec je problem prijava podataka na privatne trackere pa na to pripazi ako koristis.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Upogonio sam taj stari ruter B315s-22 i već par sati testiram, brzina je slaba u downloadu, varira ali sad je u udarnom terminu ispod 10 mbit/s. Upload je redovno preko 30 mbit/s, ali download slab, a udaljen sam od A1 odašiljača možda 1km zračne linije. T-com hybrid mi je bio izgleda bolja opcija jer sam imao minimalno 20mbit/s preko bakra, a sa mobilnom išlo je i preko 30.
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bpodnar kaže...
Upogonio sam taj stari ruter B315s-22 i već par sati testiram, brzina je slaba u downloadu, varira ali sad je u udarnom terminu ispod 10 mbit/s. Upload je redovno preko 30 mbit/s, ali download slab, a udaljen sam od A1 odašiljača možda 1km zračne linije. T-com hybrid mi je bio izgleda bolja opcija jer sam imao minimalno 20mbit/s preko bakra, a sa mobilnom išlo je i preko 30.

 Stavi karticu od A1 u mob i napravi nekoliko testova. Pogledaj na cellmapperu koje frekvencije ima toranj na koji se spajaš.

Taj B315 je 4g router (ne 4g+, nema nikakve agregacije). Velika je vjeorjatnost da imaš dostupnu još neku frekvenciju na koju bi neki 4g+ router mogao raditi agregaciju.

 

Imao sam i ja i B315 i taj ZTE. B315 mi je davao nešto sitno bolje rezultate i bio je stabilniji, ali daleko je to od mogućnosti koje se mogu dobiti s poštenim routerom.

12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Neda mi se to isprobavati jer nemam drugih (boljih) routera i sad da idem kupovati nešto samo da bih vidio jel je brzina bolja, nema smisla. Evo slika sa cellmappera, sa oba odašiljača imam optičku vidljivost.
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
bpodnar kaže...
Neda mi se to isprobavati jer nemam drugih (boljih) routera i sad da idem kupovati nešto samo da bih vidio jel je brzina bolja, nema smisla. Evo slika sa cellmappera, sa oba odašiljača imam optičku vidljivost.

Imas na ovome sto je na 1km sve bandove dobar ruter i Iskre P56 imo bi brzine preko 200mbs 

Evo kodmene 3km udaljen od centra Vtc Iskre p56 na krovu i samo malo bolji ruter Huawei b535 oko 150mbs

https://www.speedtest.net/result/10996620651

-
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 7:34 (horihoro).
12 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Da, za ovu udaljenost mislim da mu antene niti nebi bile potrebne, napredak vjv nebi bio razmjeran ulogu u njih, no to će netko iskusniji znati reći.

Definitivno bi već s B535 imao veliki napredak, a kamoli s nečim boljim.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Ja sa B525 bez ikakvih antena imam brzinu konstantno 100Mbps vec tjedan dana, 7800m je udaljen repetitor na koji sam spojen i ima samo B1. Ako repetitor nije zagusen sa previse korisnika bilo koji huawei router bi trebao davati prihvatljivu brzinu.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.2.2021 15:46 (deepshitcro).
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...
Ja sa B525 bez ikakvih antena imam brzinu konstantno 100Mbps vec tjedan dana, 7800m je udaljen repetitor na koji sam spojen i ima samo B1. Ako repetitor nije zagusen sa previse korisnika bilo koji huawei router bi trebao davati prihvatljivu brzinu.

 Dobar si na 8Km 100Mbps na B1 na koji toranj se spajaš šta ti piše u routeru?

9 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Evo piknuo sam si b525 da zamjenim onaj šrot zte mf283+. Prije sam imao 5-10, a sad imam oko 30 mbita. Peak mi je bio 50. Možda da još piknem dodatne antenice jer mi je rsrp visok? Uglavnom zadovoljan sam i još k tome napokon imam dobar wifi po cijeloj kući.

Ovo su mi trenutni parametri, može li se s antenicama to još poboljšati?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Može netko napisat kako da saznam na koji sam toranj i frekvenciju spojen?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
A1 - Flatbox DUO 1TB

Pitanje. Vidim ovih Huawei B525 routera od Tele2 po njuškalu. Znači mogu kupiti bilo koji od tih i u njega ubaciti svoju Flatbox SIM karticu ili treba na nešto paziti? Da li će mi raditi fiksni telefon preko njega? Vidim da su oko 300-500kn. Toliko bih dao čisto da vidim ima li poboljšanja u odnosu na ovaj ZTE.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Spajam se na drugi kraj, U Arsanj.

Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
12 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
deepshitcro kaže...

Spajam se na drugi kraj, U Arsanj.

 Pitam jer mi je čudno da A1 ima samo B1 na tornju. Pa koji eNb ID tornja ti piše u routeru na koji se spaja?

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Pitanje. Vidim ovih Huawei B525 routera od Tele2 po njuškalu. Znači mogu kupiti bilo koji od tih i u njega ubaciti svoju Flatbox SIM karticu ili treba na nešto paziti? Da li će mi raditi fiksni telefon preko njega? Vidim da su oko 300-500kn. Toliko bih dao čisto da vidim ima li poboljšanja u odnosu na ovaj ZTE.

 Ja sam samo stavio unutra i radilo je. Brzine će ti biti barem duplo veće.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Sorry što gnjavim, znači radi ti i fiksni telefon? Čisto da sam siguran da sam dobro shvatio.

A ove vanjske antene, koristiš nešto? Koji je trošak toga?
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...
Sorry što gnjavim, znači radi ti i fiksni telefon? Čisto da sam siguran da sam dobro shvatio.

A ove vanjske antene, koristiš nešto? Koji je trošak toga?

 Radi fiksni. Antene nisam probao jer ih nemam, ali ovo za vanjske antene i mene zanima.

13 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB

Odlično.

 

Btw, jesi imao kakvih padova u brzini nakon probnog perioda? Jer čitao sam neke komentare da kao radi odlično prvih 15 dana dok možeš otkazati, a nakon toga dolazi do pada brzine. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Odlično.

 

Btw, jesi imao kakvih padova u brzini nakon probnog perioda? Jer čitao sam neke komentare da kao radi odlično prvih 15 dana dok možeš otkazati, a nakon toga dolazi do pada brzine. 

Ma kakvi, ja na A1 imam 5-50 a na TComu 100-250.. u rasponu.. trenutno.. iako sam danas tek uzeo A1.. razlika boli glava.. samo što na TComu dosegnem data cap od 400 GB..

9 godina
offline
Re: A1 - Flatbox DUO 1TB
Hexfire kaže...

Odlično.

 

Btw, jesi imao kakvih padova u brzini nakon probnog perioda? Jer čitao sam neke komentare da kao radi odlično prvih 15 dana dok možeš otkazati, a nakon toga dolazi do pada brzine. 

 Pa to nema veze s mozgom A1 kartica s10+ preko 300mbs brzina 

-
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice