Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.405.230
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Je li netko slusao/posjeduje Dali Opticon? Kakav je taj hibridni visokotonac?

 

Ima li netko iskustva za on-wall zvucnicima (znam da oni bas ne spadaju u punokrvni hifi)? Konkretno Dali Opticon LCR MK2, Dali Fazon LCR, Lyngdorf MH-2 i sl.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ne znam kakav je taj visokotonsa na Dali Opticon.....

 

Susjed ima samostojeće Dali Ikon 7 i Bookshelfe Dali Ikon 1.

Ok su to zvučnici, ali možda malo više za HT nego za Hifi.

 

Oni Dali Optikon CLR MK2 su zidni zvučnici i to nije baš pravi Hifi....

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Da, to sam i napisao da to bas i nije pravi hifi ali prostor je takav kakav je i treba izvuci najbolje sto se moze da slusanje bude prihvatljivo :)

Da idem na booksh. trebam jos i stalke i sve to negdje smjestiti a ne ide da ne bude blizu zidova. Na taj nacim onda mogu staviti i samostojece. Uglavnom prostorno spetljano...zelje su jedno a ...

Za niske tonove je zaduzen SVS SB-1000 pro (usput i on poskupjuje cca 1000kn u 10om mjesecu).

 

Bas sam izabrao vrijeme za kupovinu kada sve cijene dobrano rastu :(

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.10.2021 19:32 (john142).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Kvragu i hifa i ulaganje i muzika i svi vi skupa. Malo pojacao muziku, crko visokotonac na lijevom Sonus Faberu. Ne bi gospa nasla originalni za kupit, ali ja srecu serviser u Dobrog Zvuka ima iskustva u popravljanju Sonusa, pa kaze da ce ga moc sredit. Sad cekam... Srecom, nije kao skroz crko, jer kad sam ga malo dotakao prstom proradio je, ali je kontakt ostećen, jer kad se pojača, onda počne prekidat. Nadam se da će bit brzo i kvlitetno popravljen, ali svejedno sam se zajebo ko nikad do sad. Pojacalo je pokazivalo od 100 do 150w snage kad je tweeter odlucio prestati svirat, a zvucnici su deklarirani da podnose pojačala do 200w. Moj jadnik ima samo 100w. Nemojte da vas zbuni, na VUmetrima uredno moze signal ići do 200w, stari japanci imajunuvijek zaliha i zaliha.

 

Tek sad kad sam vratio stare zvucnike (Mission 773) vidim kolika je ovo ogromna razlika u kvaliteti. Kad sam tek uzeo Sonuse baš i nisam tako drastičnu promjenu na bolje primjetio, ali sad su mi Mission neslušljivi, mutni, nedefinirani, uzas.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Eto ti Japanca,sprzio je Talijana..ja to do sad nikad nisam napravio..treba znat granicu 😄
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 16:32 (volegradele).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

Kvragu i hifa i ulaganje i muzika i svi vi skupa. Malo pojacao muziku, crko visokotonac na lijevom Sonus Faberu. Ne bi gospa nasla originalni za kupit, ali ja srecu serviser u Dobrog Zvuka ima iskustva u popravljanju Sonusa, pa kaze da ce ga moc sredit. Sad cekam... Srecom, nije kao skroz crko, jer kad sam ga malo dotakao prstom proradio je, ali je kontakt ostećen, jer kad se pojača, onda počne prekidat. Nadam se da će bit brzo i kvlitetno popravljen, ali svejedno sam se zajebo ko nikad do sad. Pojacalo je pokazivalo od 100 do 150w snage kad je tweeter odlucio prestati svirat, a zvucnici su deklarirani da podnose pojačala do 200w. Moj jadnik ima samo 100w. Nemojte da vas zbuni, na VUmetrima uredno moze signal ići do 200w, stari japanci imajunuvijek zaliha i zaliha.

 

Tek sad kad sam vratio stare zvucnike (Mission 773) vidim kolika je ovo ogromna razlika u kvaliteti. Kad sam tek uzeo Sonuse baš i nisam tako drastičnu promjenu na bolje primjetio, ali sad su mi Mission neslušljivi, mutni, nedefinirani, uzas.

 

Daj mu onda oba nek ti promijeni komplet ožičenje i zalemi to kak spada 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
Filox kaže...

Kvragu i hifa i ulaganje i muzika i svi vi skupa. Malo pojacao muziku, crko visokotonac na lijevom Sonus Faberu. Ne bi gospa nasla originalni za kupit, ali ja srecu serviser u Dobrog Zvuka ima iskustva u popravljanju Sonusa, pa kaze da ce ga moc sredit. Sad cekam... Srecom, nije kao skroz crko, jer kad sam ga malo dotakao prstom proradio je, ali je kontakt ostećen, jer kad se pojača, onda počne prekidat. Nadam se da će bit brzo i kvlitetno popravljen, ali svejedno sam se zajebo ko nikad do sad. Pojacalo je pokazivalo od 100 do 150w snage kad je tweeter odlucio prestati svirat, a zvucnici su deklarirani da podnose pojačala do 200w. Moj jadnik ima samo 100w. Nemojte da vas zbuni, na VUmetrima uredno moze signal ići do 200w, stari japanci imajunuvijek zaliha i zaliha.

 

Tek sad kad sam vratio stare zvucnike (Mission 773) vidim kolika je ovo ogromna razlika u kvaliteti. Kad sam tek uzeo Sonuse baš i nisam tako drastičnu promjenu na bolje primjetio, ali sad su mi Mission neslušljivi, mutni, nedefinirani, uzas.

 

Daj mu onda oba nek ti promijeni komplet ožičenje i zalemi to kak spada 

 Je, poslana su oba. Nek on meni popravi tweeter, ima tko ce mi radi upgrade skretnice i ožičenja ako budem htio. To mi je manji problem sad.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Eto ti Japanca,sprzio je Talijana..ja to do sad nikad nisam napravio..treba znat granicu 😄

 E, bas tako, jel sad vidis koliko su mocni ti stari japanci? To sta pise 100w zaboravi, ima onoliko koliko pojacas.   

 

Meni su ovo treci zvucnici koji idu na servis, ali prvi koji su vrijedni spomena.   

 

Moze lako bit da je nesto prije bilo lagano osteceno, jer ovaj zvucnik je radjen za jaka pojacala i puno snage. Vise ljudi (i tajo isto) mi je govorilo kako su gazili Sonuse i kako im treba snage da prosviraju, a po specifikacijama, trebao sam bit unutar dopustenih granica. Ili je ostecenje postojalo, ili je neki peak otisao predaleko. Usput, svirao je Tidal, Creadence, Fortunate son. Tko to ne raspali?

Live long and prosper.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
volegradele kaže...
Eto ti Japanca,sprzio je Talijana..ja to do sad nikad nisam napravio..treba znat granicu 😄

 E, bas tako, jel sad vidis koliko su mocni ti stari japanci? To sta pise 100w zaboravi, ima onoliko koliko pojacas.   

 

Meni su ovo treci zvucnici koji idu na servis, ali prvi koji su vrijedni spomena.   

 

Moze lako bit da je nesto prije bilo lagano osteceno, jer ovaj zvucnik je radjen za jaka pojacala i puno snage. Vise ljudi (i tajo isto) mi je govorilo kako su gazili Sonuse i kako im treba snage da prosviraju, a po specifikacijama, trebao sam bit unutar dopustenih granica. Ili je ostecenje postojalo, ili je neki peak otisao predaleko. Usput, svirao je Tidal, Creadence, Fortunate son. Tko to ne raspali?

 Koji je to japanac i koji sonus?

Inače ti vumetri nisu za pokazivanje snage iako je označena ali to je više iz estetike.

 

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...
Filox kaže...
volegradele kaže...
Eto ti Japanca,sprzio je Talijana..ja to do sad nikad nisam napravio..treba znat granicu 😄

 E, bas tako, jel sad vidis koliko su mocni ti stari japanci? To sta pise 100w zaboravi, ima onoliko koliko pojacas.   

 

Meni su ovo treci zvucnici koji idu na servis, ali prvi koji su vrijedni spomena.   

 

Moze lako bit da je nesto prije bilo lagano osteceno, jer ovaj zvucnik je radjen za jaka pojacala i puno snage. Vise ljudi (i tajo isto) mi je govorilo kako su gazili Sonuse i kako im treba snage da prosviraju, a po specifikacijama, trebao sam bit unutar dopustenih granica. Ili je ostecenje postojalo, ili je neki peak otisao predaleko. Usput, svirao je Tidal, Creadence, Fortunate son. Tko to ne raspali?

 Koji je to japanac i koji sonus?

Inače ti vumetri nisu za pokazivanje snage iako je označena ali to je više iz estetike.

 

 

Sve je pod Moj PC. Hitachi HMA 8500 i SF Concerto (s bi-wire, prva verzija).

 

Ma znam ja da VUmetri nisu precizni i da to nako otprilike, možda se stalna snaga može pratit, peakovi sigurno ne, pretroma je kazaljka. Ali kad već imam taj pokazatelj, koristim ga sebi za referencu koliko sam nešto glasno pojačao.   

Live long and prosper.
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Testing testing testing ...

 

Holo Spring 3 KTE vs. Schiit Yggdrasil A2

 

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
8 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sveti Ilija kaže...
Filox kaže...
volegradele kaže...
Eto ti Japanca,sprzio je Talijana..ja to do sad nikad nisam napravio..treba znat granicu 😄

 E, bas tako, jel sad vidis koliko su mocni ti stari japanci? To sta pise 100w zaboravi, ima onoliko koliko pojacas.   

 

Meni su ovo treci zvucnici koji idu na servis, ali prvi koji su vrijedni spomena.   

 

Moze lako bit da je nesto prije bilo lagano osteceno, jer ovaj zvucnik je radjen za jaka pojacala i puno snage. Vise ljudi (i tajo isto) mi je govorilo kako su gazili Sonuse i kako im treba snage da prosviraju, a po specifikacijama, trebao sam bit unutar dopustenih granica. Ili je ostecenje postojalo, ili je neki peak otisao predaleko. Usput, svirao je Tidal, Creadence, Fortunate son. Tko to ne raspali?

 Koji je to japanac i koji sonus?

Inače ti vumetri nisu za pokazivanje snage iako je označena ali to je više iz estetike.

 

 

Sve je pod Moj PC. Hitachi HMA 8500 i SF Concerto (s bi-wire, prva verzija).

 

Ma znam ja da VUmetri nisu precizni i da to nako otprilike, možda se stalna snaga može pratit, peakovi sigurno ne, pretroma je kazaljka. Ali kad već imam taj pokazatelj, koristim ga sebi za referencu koliko sam nešto glasno pojačao.   

 Koja je razlika između Da200 i 250 dac-a?

Krasan je Hitachi nema šta, jel refreshan?

Ja sam u zadnje vrijeme razmišljao da si za kolekciju nabavim 9500 mk2, čekam neki pokvareni...

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

 

 Koja je razlika između Da200 i 250 dac-a?

Krasan je Hitachi nema šta, jel refreshan?

Ja sam u zadnje vrijeme razmišljao da si za kolekciju nabavim 9500 mk2, čekam neki pokvareni...

 

 Kako kažu japanci, masu je toga izmijenjeno od 200 do 250 modela, sve su poboljšali, a i 250 ima daljinski, moj nema, što znači skroz drugačiji atenuator, neki električni su stavili u 250, tako nešto. E da, u 250 sav signal ide preko digitale, što znači da se čak i analogni signal (ima jedan ili dva analogna ulaza, jer može bit i preamp) prvo konvertira u digitalni, pa onda nazad. To mi nema nikakvog smisla, ali eto, valjda njima u Luxmanu ima. Meni je to sve nebitno, ja svog koristim samo za optiku iz PCa.

 

Hitachi nije još refreshan, radi ko sat, 1984. godina, nema nikvih znakova korištenja na njemu, ni najmanje ogrebotine, ko nov. Jedino mi je desna zelena dioda pregorila, pa mi jedan VUmetar nije osvijetljen. Uskoro ga planiram refreshat, najviše da mu prmijenim ulaze/izlaze iza, jer su ulazi neki užas koji nije ni pozlaćen, a izlazi su oni stari plastični na stezanje, pa jedva uguram kabel, užasan kontakt. Kupit će neke primjerene VBT, skupe ko sam đava.     Unutra će samo najbolje, Mundorf, Nichicon, ali to će odlućit majstor. Napajanja i MOSFETi se neće dirat.

 

Taj 9500 će bit zeznut za refreshat, pogotovo ako nije u dobrom stanju. Tu su sve djelove nešto posebno uparivali, posebno izrađivali, neka je dobra priča s tim modelom. Zvijer u svakom slučaju.

 

Ja bi sebi volio još jednog 8500 nabavit, pa ih onda gonit u bridgu... Tako postaju mono blokovi od 150W na 8 ohma i govore ljudi da daju puno bolji zvuk.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2021 23:36 (Filox).
2 godine
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...
Filox kaže...
volegradele kaže...
Eto ti Japanca,sprzio je Talijana..ja to do sad nikad nisam napravio..treba znat granicu 😄

 E, bas tako, jel sad vidis koliko su mocni ti stari japanci? To sta pise 100w zaboravi, ima onoliko koliko pojacas.   

 

Meni su ovo treci zvucnici koji idu na servis, ali prvi koji su vrijedni spomena.   

 

Moze lako bit da je nesto prije bilo lagano osteceno, jer ovaj zvucnik je radjen za jaka pojacala i puno snage. Vise ljudi (i tajo isto) mi je govorilo kako su gazili Sonuse i kako im treba snage da prosviraju, a po specifikacijama, trebao sam bit unutar dopustenih granica. Ili je ostecenje postojalo, ili je neki peak otisao predaleko. Usput, svirao je Tidal, Creadence, Fortunate son. Tko to ne raspali?

 Koji je to japanac i koji sonus?

Inače ti vumetri nisu za pokazivanje snage iako je označena ali to je više iz estetike.

 

 

 A i ta estetika s vumetrima...kako za koga. Meni su vumetri općenito ružni i samo mi nagrđuju izgled pojačala.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Sveti Ilija kaže...

 

 Koja je razlika između Da200 i 250 dac-a?

Krasan je Hitachi nema šta, jel refreshan?

Ja sam u zadnje vrijeme razmišljao da si za kolekciju nabavim 9500 mk2, čekam neki pokvareni...

 

 Kako kažu japanci, masu je toga izmijenjeno od 200 do 250 modela, sve su poboljšali, a i 250 ima daljinski, moj nema, što znači skroz drugačiji atenuator, neki električni su stavili u 250, tako nešto. E da, u 250 sav signal ide preko digitale, što znači da se čak i analogni signal (ima jedan ili dva analogna ulaza, jer može bit i preamp) prvo konvertira u digitalni, pa onda nazad. To mi nema nikakvog smisla, ali eto, valjda njima u Luxmanu ima. Meni je to sve nebitno, ja svog koristim samo za optiku iz PCa.

 

Hitachi nije još refreshan, radi ko sat, 1984. godina, nema nikvih znakova korištenja na njemu, ni najmanje ogrebotine, ko nov. Jedino mi je desna zelena dioda pregorila, pa mi jedan VUmetar nije osvijetljen. Uskoro ga planiram refreshat, najviše da mu prmijenim ulaze/izlaze iza, jer su ulazi neki užas koji nije ni pozlaćen, a izlazi su oni stari plastični na stezanje, pa jedva uguram kabel, užasan kontakt. Kupit će neke primjerene VBT, skupe ko sam đava.     Unutra će samo najbolje, Mundorf, Nichicon, ali to će odlućit majstor. Napajanja i MOSFETi se neće dirat.

 

Taj 9500 će bit zeznut za refreshat, pogotovo ako nije u dobrom stanju. Tu su sve djelove nešto posebno uparivali, posebno izrađivali, neka je dobra priča s tim modelom. Zvijer u svakom slučaju.

 

Ja bi sebi volio još jednog 8500 nabavit, pa ih onda gonit u bridgu... Tako postaju mono blokovi od 150W na 8 ohma i govore ljudi da daju puno bolji zvuk.

 Ja na svojim uređajima gledam što više da ostanu original, recimo na Sony Tan77es sam ostavio konektore za zvučnike isto tako na Kenwoodu L1000M dok na Yamahama B1 i B2 ću zamjenit jer su smješno mali, strujni kabel stavljam na sve bolji tj 2x2,5mm, na B1 će ići 2x4mm ali ostaje standard uvodnica. Nikakvo rezanje za Iec konektor ne dolazi u obzir dok recimo Sony Tan7 ima Iec pa se može malo poigrat sa raznim srujnim kablovima.

To ako ti konektor nije pozlaćen nema veze, pa danas se pozlaćuje svako sranje a ispod toga je ko zna šta, više ne možeš kupit ni dobar bakar a da nije neki reciklirani šrot.

U ovim vremenima ćeš teško doći do Nichicona, jednostavno ih nema nigdje za kupiti kao ni Elne, naravno ako pričamo o glavnim elektrolitima, onim malih zelenih nichicon bipolaraca ima, mundorf pojma nemam di bi koristio, preveliki jer su svi visokog napona - bitno je da staviš folije di možeš i miran si do kraja.

U biti mi ne treba 9500 ali onako čisto da ga imam, ako naiđe pokvaren.

 

Za jednog kolegu sam nedavno nabavio Onkyo p308 i M5590 izlaz, ovaj izlaz je prekrasan ali nije mi ga se dalo spajati, samo sam ga prosljedio...

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

 Ja na svojim uređajima gledam što više da ostanu original, recimo na Sony Tan77es sam ostavio konektore za zvučnike isto tako na Kenwoodu L1000M dok na Yamahama B1 i B2 ću zamjenit jer su smješno mali, strujni kabel stavljam na sve bolji tj 2x2,5mm, na B1 će ići 2x4mm ali ostaje standard uvodnica. Nikakvo rezanje za Iec konektor ne dolazi u obzir dok recimo Sony Tan7 ima Iec pa se može malo poigrat sa raznim srujnim kablovima.

To ako ti konektor nije pozlaćen nema veze, pa danas se pozlaćuje svako sranje a ispod toga je ko zna šta, više ne možeš kupit ni dobar bakar a da nije neki reciklirani šrot.

U ovim vremenima ćeš teško doći do Nichicona, jednostavno ih nema nigdje za kupiti kao ni Elne, naravno ako pričamo o glavnim elektrolitima, onim malih zelenih nichicon bipolaraca ima, mundorf pojma nemam di bi koristio, preveliki jer su svi visokog napona - bitno je da staviš folije di možeš i miran si do kraja.

U biti mi ne treba 9500 ali onako čisto da ga imam, ako naiđe pokvaren.

 

Za jednog kolegu sam nedavno nabavio Onkyo p308 i M5590 izlaz, ovaj izlaz je prekrasan ali nije mi ga se dalo spajati, samo sam ga prosljedio...

 Mislim da mi nema smisla ostavljat original ulaze/izlaze, ne pridonosi to nekom boljem, originalnijem zvuku, samo mi daje lošiji kontakt za interconect i pogotovo za zvučnički kabel. 

to bi po meni trebalo mijenjat na svakom vintage uređaju. O komponentama unutra se može raspravljat želi li osoba da bude sve što originalnije, ili će se radit upgrade/downgrade... Naravno da ću promijenit i onaj obični nikakvi strujni kabel s nečim normalnijim, ne zato što mislim da ću dobit neki turbo bolji zvuk, nego zato što to moje pojačalo zaslužuje. Loše i stare žice, loši i stari konektori. Ide IeC konektor i pola zadnje ploče će se izrezat i vjerojatno zamijenit s pleksiglasom. Uostalom, imam doma 2 dobra strujna kabela od kojih je jedan jako skupi ručni rad, šteta da samo stoji bezveze.    

 

Ako su Mundorfi i Nichiconi mogli u bratov HMA 6500, onda će sigurno i u 8500.    

 

Šteta za Onkyo kombinaciju, to nije loše, baš bi volio čut M5590 ili nešto od tih sličnih Onkyo mrcina.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 1:37 (Filox).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Testing testing testing ...

 

Holo Spring 3 KTE vs. Schiit Yggdrasil A2

 

 

 Odlično. Svakako javi dojmove.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
hudo kaže...

Testing testing testing ...

 

Holo Spring 3 KTE vs. Schiit Yggdrasil A2

 

 

 Odlično. Svakako javi dojmove.

 

Evo bas odspojio Yggy, spakirao ga i ide jednom YT revieweru na testiranje :)

 

Ukratko: Spring ima bolji fokus, siri stage, bolje se osjeti "zrak" izmedju instrumenata, ali i mrvu crnija pozadina. Detalji su takodjer nesto na strani Springa. Tonom i timbrom su recimo slicni, nisam 100% siguran dali je Spring mrvu neutralniji, ali minorna razlika u mom sistemu. Yggy nesto jace udara, osjeti se dinamika, ali i muzikalnost. Pozornica mu je isturenija naprijed, ispred linije zvucnika, dokle kod Springa pozornica krece nesto iza zvucnika, ali pojedini instrument moze iskociti vise naprijed pa daje dojam dobre dubine i slojeva, od ispred do iza zvucnika.

Jasno je da je Spring bolji DAC po gotovo svim mjerilima, ali ta muzikalnost i dinamika Yggya moze privuc mnoge i razumijem zasto bi ga netko mozda zadrzao.

 

Kako Spring ima gotovo savrsen jitter na USBu, uopce me ne brinu USB kablovi, DDC, streameri i slicno:) Vrtim Roon i Tidal na dediciranom Asus media laptopu.

 

Jucer sam probao i HQPlayer sa upsamplingom na 768khz i 1,536khz (Spring 3 za razliku od May modela je non oversampling, NOS DAC), ali tesko mi je jos reci kolika je razlika jer kada prebacujem izmedju Roon ASIO izlaz i HQP izlaz, HQP crkne i moram ga restartati. Ali definitivno ima neke razlike, treba mi jos par sati testiranja da skuzim sto tocno.

 

Btw - skoro vratio Spring i trazio povrat novca - jer mu je falilo basa, mesa u srednjim, gornje extenzije. Spring ima 3V izlaz i zbog prevelikom gaina koristim Rothwell RCA atenuatore. Maknem taj fensi smensi hifi atenuator, i gle cuda evo basa nazad, srednji su puni, sve se to vratilo! Ja mislio da Spring zvuci toliko losije od Yggya, kad ono to bili RCA atenuatori (teoretski, to je samo otpornik i ne bi trebao utjecat na kvalitetu osim skinuti -10db jacinu signala)! Ucis dokle si ziv ...

 

~~ sound sommelier ~~
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Concept 500, jel to čemu?
Bili su jedni na njuškalu za oko 3000 eura, to si ti prodavao ili si kupio?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...
Concept 500, jel to čemu?
Bili su jedni na njuškalu za oko 3000 eura, to si ti prodavao ili si kupio?

 

Da, vidio ih u njuski, to nisam bio ja, ja uzeo nove u richersound Belfast. Novi bili oko 2.8k €, dokle drugi ducani trazili dosta vise (4.1k€: https://www.hifihut.ie/speakers/floor-standing-speakers/q-acoustics-concept-500-floorstanding-speakers-black-rosewood.html). Richersound zna imati odlicne popuste! Kod njih bio uzeo Tannoy xt8f za 1k€ dokle su drugi trazili barem 1.5k€!

 

Meni pasu QA, zamjenili Focale 1028be: puni zvuk za razliku od lean focala, solidne extenzije gore i dole, srednji jako muzikalni i ugodni, i najveca prednost: pozornica. Thomas&Stereo je napravio dobar review (

,
).

Za razliku od Focala, koji iako odlicni traze dosta dobro tretiran prostor, puno su zahtjevniji, dokle QA dobro rade i u prosjecnim prostorijama i nije toliko izbirljiv.

Takodjer, QA dobro skalira na skuplju elektroniku, zato ih ja i ganjam sa dosta skupljim front endom, daleko sam od 70% cijene zvucnici, 30% elektronika, upravo obrnuto:)

Dugo vec nisam imao ovako neki zvucnik koji me ne tjera na upgrade. Nisu savrseni naravno, vise su muzikalni nego analiticni, ali uzivam u muzici bez da osluskujem detalje i pomjeran ih centimetar ljevo desno.

 

~~ sound sommelier ~~
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Koja je veličina sobe?

 

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Sveti Ilija kaže...

Koja je veličina sobe?

 

 Dnevna spojena sa kuhinjom, cca 35 kvadrata, mozda 40, neznam tocno (iznajmljen stan)

~~ sound sommelier ~~
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
gocc01 kaže...
Filox kaže...

Kvragu i hifa i ulaganje i muzika i svi vi skupa. Malo pojacao muziku, crko visokotonac na lijevom Sonus Faberu. Ne bi gospa nasla originalni za kupit, ali ja srecu serviser u Dobrog Zvuka ima iskustva u popravljanju Sonusa, pa kaze da ce ga moc sredit. Sad cekam... Srecom, nije kao skroz crko, jer kad sam ga malo dotakao prstom proradio je, ali je kontakt ostećen, jer kad se pojača, onda počne prekidat. Nadam se da će bit brzo i kvlitetno popravljen, ali svejedno sam se zajebo ko nikad do sad. Pojacalo je pokazivalo od 100 do 150w snage kad je tweeter odlucio prestati svirat, a zvucnici su deklarirani da podnose pojačala do 200w. Moj jadnik ima samo 100w. Nemojte da vas zbuni, na VUmetrima uredno moze signal ići do 200w, stari japanci imajunuvijek zaliha i zaliha.

 

Tek sad kad sam vratio stare zvucnike (Mission 773) vidim kolika je ovo ogromna razlika u kvaliteti. Kad sam tek uzeo Sonuse baš i nisam tako drastičnu promjenu na bolje primjetio, ali sad su mi Mission neslušljivi, mutni, nedefinirani, uzas.

 

Daj mu onda oba nek ti promijeni komplet ožičenje i zalemi to kak spada 

 Je, poslana su oba. Nek on meni popravi tweeter, ima tko ce mi radi upgrade skretnice i ožičenja ako budem htio. To mi je manji problem sad.

 Tweeter popravljen, sutra kupim zvučnike, kaže da je sve prošlo dobro, zavojnica je bila u pitanju. 350 kuna, a servis mi je radio serviser iz Dobrog Zvuka u Splitu. Cijena stvarno nikakva. Prije par godina mi je mijenjao zavojnice na dva velika basa od starih zvučnika, a na Mission 773 mi je mijenjao gume na membranama baseva jer su bile ispucale. Prva dva posla su bila super obavljena, sutra ću znat koliko dobro su Sonusi popravljni, nadam se dobro.

 

Cijeli dan su Sonus Faber Concerto nakon 20 godina opet bili izloženi u prostoru dućana i svirali za mušterije.    

 

Dobio sam pohvale da su zvučnici ko novi. Osim šta sam ja sjebo jedan tweeter...   

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.10.2021 20:14 (Filox).
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Stara kuka Gogi,tatamata zanata!

AUDIOFIL
Moj PC  
3 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

Stara kuka Gogi,tatamata zanata!

 Evo svira, sve je u redu, ne primjetim ništa drugačije. Još malo dok se ne usvira nova zavojnica... Ajme, za 350 kuna sam prošao najbolje na svijetu. Sve pohvale za servis.

 

Usput sam vidio i čuo male bookshelf AudioVector zvučnike od nekih 8-9000 kuna. Zanimljivo dobar, precizan i dubok bas u tako maloj kutiji, pa pretpostavljam da su još bolji isti takvi, ali samostojeći, od nekih 14000 kuna. Ribon tweeter zvuči odlično, bar ovako malo u njihovom prostoru i s njihovom opremom. Bilo spojeno na neko Arcam pojačalo i cd player, ništa posebno. Svejedno, kvalitetan i pun zvuk, brz, precizan, a nimalo naporan. Eto sad mogu počet razmišljat o drugom sustavu, za drugi kat kuće.   

Live long and prosper.
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže..

 Evo svira, sve je u redu, ne primjetim ništa drugačije. Još malo dok se ne usvira nova zavojnica...

 Sad skuri  idrugi visokotonac, da zamijenje špule budu iste......

3 godine
offline
Vaš audio kutak

Jedno pitanje za  analogne entuzijaste. Trebao bi neku preporuku ( iskustva ) za MC phono stage. Novo  / rabljeno svejedno. Bitno je da dobro radi.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
volegradele kaže...

Stara kuka Gogi,tatamata zanata!

 Evo svira, sve je u redu, ne primjetim ništa drugačije. Još malo dok se ne usvira nova zavojnica... Ajme, za 350 kuna sam prošao najbolje na svijetu. Sve pohvale za servis.

 

Usput sam vidio i čuo male bookshelf AudioVector zvučnike od nekih 8-9000 kuna. Zanimljivo dobar, precizan i dubok bas u tako maloj kutiji, pa pretpostavljam da su još bolji isti takvi, ali samostojeći, od nekih 14000 kuna. Ribon tweeter zvuči odlično, bar ovako malo u njihovom prostoru i s njihovom opremom. Bilo spojeno na neko Arcam pojačalo i cd player, ništa posebno. Svejedno, kvalitetan i pun zvuk, brz, precizan, a nimalo naporan. Eto sad mogu počet razmišljat o drugom sustavu, za drugi kat kuće.   

 zavojnica se ni u jednom svemiru ne može usvirati

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže.

 zavojnica se ni u jednom svemiru ne može usvirati

 Hm, mnogi se ne bi složili sa tvojim mišljenjem...

 

Nisu struje kod zavojnica  drivera zvučnika visokih vrijednosti (kao npr. kod Hifi mrežnih trafoa koji se definitvno moraju malo usvirati), ali ako mogu skuriti istu, onda to i nije za odbaciti.

Ipak su tu naponi (i struje), poglavito u iikovima, bitno veće nego npr. kod analognih interkonekata.

A mnogi kažu da se i oni moraju "usviravati"....moguće....

 

Večina visokotonaca se (kod žešće svirke poglavito) dosta zagrijava (neki imaju i ferofluid za hlađenje).

Kako se zagrijavanjem žica pomalo i mijenja struktura materijala istih, moguće je da će zvuk nakon dužeg korištenja biti malkice drukčiji nego kod sasvim novog visokotonca...ali nije pravilo....

2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Danas sam kupio jedno malo pojačalce da imam za usviravat zvučnike koji mi duže stoje a htio  bi recimo ih prebacit nekad u glavni sistem.

Pioneer A A9J, mogu reći da za malu prostoriju te normalne razine slušanja i da zvučnici nisu neki kratki spoj tipa dynaudio ili bowers stvarno je odlično pojačalo.

Imao sam davno hrpu kojekakvih englezića koji su smješni prema ovom malcu. Doduše nije baš ni malac jer ima 12 kila ali snagoom je 60W iako japanci uvijek daju vrlo konzervativno podatke o snazi.

Jedino pojačalo koje mi pada na pamet kvalitetom je AA Pucini SE ali on je mrvicu toplijeg karaktera, ovaj je kontra pa bi dobro sjeo na tonski malo toplije zvučnike.

Stvarno krasno malo pojačalo sa odličnom pozornicom, dobrom rezolucijom itd, naravno pri ne preglasnom slušanju.

 

Pogled na unutašnjost govori sve, pravi dual mono...

 

 

Eto ako nekom naleti jeftino na oglasniku mislim da je dobra prilika, novo je bilo ko 7000 kuna, a nađu se za cca 300-350 eura.

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.10.2021 21:42 (Sveti Ilija).
 
4 4 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice