Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.287
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...
Ajme izrigat cu se od kolicine proljeva u zadnjih par postova..da mi je znat cemu sve to…moje moje moje ..samo samo samo,japanci japanci japanci..eto Accuphase,Luxman i Audio Note mos kupit za sitnis i jos ti mirovinsko plate koliko se brinu za kupca..🤯

A tek prije 20-30 godina pa uređaji su krojeni od jupiterovog bakra i čelika..

 Pa ljudi pišu svoja iskustva. Ja ne mogu pricat o puno toga, ali ono engleza sto sam imao i slusao, nisam bas bio impresioniram. Sve japansko sto sam kupio imam i dalje doma, jer me impresioniralo.

 

Jednostavno je.

Live long and prosper.
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

Da, mnogo sam puta (na svim Forumima) npr. linkao Sonyjeve nekdašnje perjanice; TA-N1 i prateći preamp TA-E1.

 

I oni i Yamaha i Onkyo i Marantz i Denon....pa i još neki mogu i danas proizvesti beskompromisni hifi.

Samo je pitanje koliko bi to danas koštalo i bilo isplativo.

A u praksi ionako uglavnom samo mas konzumna audio/video oprema mlati pare.

 

 Kao što sam i rekao, nekad su radili, danas se više ne zamaraju. Pa nema više ništa vrijedno spomena od Sonya, a da se danas prodaje...

 Napravili su ne tako davno jedan krasan integrirac, oznaka mu je Ta a1es, imao sam ga pa posudio kolegi koji me molio da mu prodam. Taj kolega doma je poservisirao sve i svašta, od krella , levinsona do metaxasa i hrpu engleza. Prodao sam mu ga.

Moje iskustvo je da se može komotno natjecati sa odličnim pre i izlaznim fazama te je u stanju rekreirati prostor i reverb prostorije koje nisam nikada čuo kod integriraca, minus mu je snaga d 80W ali za lake zvučnike tu nema problema, prvih nekoliko W odrađuje u A klasi.

 

E sad kad netko ode na liste Sterea.de, Audia.de, Stereoplaya.de tamo ima hrpa uređaja u njihovim tabelam bolje pozicionirana od njega, neke od tih sam čuo i nema šanse da su ni blizu tom Sonyu. Zašto je tome tako? Zato jer te firme ulažu u potplaćivanje magazina i agresivni marketing a s ciljem da bi nešto prodali, Sony to ne treba raditi jer vrijedi kao sve te firme zajedno i još na ne znam koju potenciju, tj ne mora prodat ni jedan komad.

Prave informacije možeš dobit na nekom forumu od samih vlasnika i stvarno kad potražiš mišljenja korisnika tu nema kraja hvalospjevima.

Meni je žao da nisu išli napravt i neke separate uz integriraca ajer to je prvi ES nakon 25 godina, u biti napravili su Hap-z1es muzički server koji je isto izvanredno ocjenjen od strane vlasnika.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 18:56 (Sveti Ilija).
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
analogni kaže...

Da, mnogo sam puta (na svim Forumima) npr. linkao Sonyjeve nekdašnje perjanice; TA-N1 i prateći preamp TA-E1.

 

I oni i Yamaha i Onkyo i Marantz i Denon....pa i još neki mogu i danas proizvesti beskompromisni hifi.

Samo je pitanje koliko bi to danas koštalo i bilo isplativo.

A u praksi ionako uglavnom samo mas konzumna audio/video oprema mlati pare.

 

 Kao što sam i rekao, nekad su radili, danas se više ne zamaraju. Pa nema više ništa vrijedno spomena od Sonya, a da se danas prodaje...

 Naravno da ima. Jesi vidio TA-A1ES?

 

Nisam vidio Ilijin odgovor. Dijelom bih se složio s njim, dijelom i ne jer ipak engleski uređaji višeg razreda i nude dosta toga za razliku od početnih modela, recimo Musical Fidelity M8xi koji je odlično odrađen. Prije si uglavnom znao što dobijaš za novce, danas treba biti oprezan (imao sam dosta pokvarenih uređaja tijekom godina baveći se hifom). Ovi TOTL uređaji koje Ilija spominje su izrađeni vrhunski, a danas je to u tim sferama da je prosječnom forumašu to nemoguće platiti.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.9.2021 22:07 (Just Outlaw).
2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Da se nadovezem samo, imam NadC328 koji je 70% zraka a ostalo el. komponente i mogu reći da mi zvuči vrhunski i radi ko vurica, a naslušao sam se i puno skupljih japanskih pojačala, nego gledam da piknem JBL L82 Classic zvučnike pa jel ima netko iskustava sa njima? Nebi se puno raspravljao kako zvuce jer sam ih cuo uzivo i meni osobno nema boljega od JBL zvuka, vise me zanima s neke tehnicke strane i jeli dobar build quality? Unaprijed hvala

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Cuo si te JBL sa kojom aparaturom i u kojem prostoru?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Duka69 kaže...

Da se nadovezem samo, imam NadC328 koji je 70% zraka a ostalo el. komponente i mogu reći da mi zvuči vrhunski i radi ko vurica, a naslušao sam se i puno skupljih japanskih pojačala, nego gledam da piknem JBL L82 Classic zvučnike pa jel ima netko iskustava sa njima? Nebi se puno raspravljao kako zvuce jer sam ih cuo uzivo i meni osobno nema boljega od JBL zvuka, vise me zanima s neke tehnicke strane i jeli dobar build quality? Unaprijed hvala

 Pozdrav,

 

zvučnici se kupuju prema veličini sobe ili barem prema nekom obliku, ako su poslušani u nekoj većoj slušaoni i zvuče odlično može se desiti da u manjoj sobi zvuče prenaglašeno u nekom području tu sad mislim da bas jer posjeduju atenuaciju visikotonca koji me jako podsjeća na PSB.

Kaže 44 HZ + još room gain, ne znam baš za neku manju sobu tj ni ne znamo kakva je soba, za pojačalo je isto pitanje sinergije a koliko vidim za Nad i same snage tj kontrole.

Ovaj Mind/woofer je papirnat što je meni osobno dobro.

 

ima tu nekakav review koji si vjerovatno već proučio ...

 

2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Slušao sam ih par sati kod poznanika u stanu (dnevni boravak) ja bi rekao 4mX3mX2m visine, znaci relativno manji prostor a cini se da je u igri bilo neko mid range Marantz pojačalo kupljenjo prije par godina (provjerit cu tocno koji model), moj prostor je slicnih mjera samo je podrumski i podosta je nakrcan :)

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Bili su sniženi 3-4000kn nedavno na Sigmi. Jedino je bezveze što posebno naplaćuju stalke. Kad već slušaš tako nešto, obrati pažnju na KLH model Five. Po recenzijama bolji od tog JBL-a, stalci uključeni u cijenu.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Da nažalost to mi je promaklo, a sumnjam da ce ubrzo bit ponovno, sto se khla tice nazalost preveliki su mi i nemam ih di smjestiti

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Duka69 kaže...

Da nažalost to mi je promaklo, a sumnjam da ce ubrzo bit ponovno, sto se khla tice nazalost preveliki su mi i nemam ih di smjestiti

 Pusti ti to promaklo. Nazovi i reci da nudiš tu cifru. Nije baš da svaki dan čuda prodaju.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam znao da se moze sa njima ko na placu? Heheh a koja je rocno cifra bila? Neznam niti to...

7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...

Bili su sniženi 3-4000kn nedavno na Sigmi. Jedino je bezveze što posebno naplaćuju stalke. Kad već slušaš tako nešto, obrati pažnju na KLH model Five. Po recenzijama bolji od tog JBL-a, stalci uključeni u cijenu.

 Bila je njihova akcija u svibnju, zvučnici i originalni stalci za 13000.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak

Ok hvala na info, mislim da ce oko bozica eventualno imat novu ako ce uopce drzat taj model jos :/

2 godine
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Uvijek pitaš jel imam kakav popust za keš, dat će ti bar 10% a možda ima neki demo koji stoji pa dobiješ i više.
Vezano za smještaj, u podrumu je pretpostavljam debeli betonski zid a ako je soba prenakrcana i nemaš mogućnost dovoljno odaljit od stražnjeg i bočnih zidova rađe ih donesi od prijatelja doma na probu, nema veze što je port sa prednje strane.
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Trebao bi kupiti nove earpad-ove za bose 700 slušalice (2g. stare i odljepljuje se koža i izlazi van spužva ;))...jel tko naručivao kakve pa da ima kakvu preporuku od kud i kako najbolje naručiti, jer baš gledam i ne pronalazim u europi baš nešto...većinom amerika i kina... (https://wickedcushions.com/collections/bose-replacement-ear-pads/products/replacement-ear-pads-for-bose-nc-700?variant=39305806381135)

 

Možda bolje da postavim pitanje u "slušalice za galzbu" temi...? vidi da je tu veća aktivnost, pa prvo tu pitam...:)

thx

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne znam dali je ok pitanje za temu, no s obzirom da je ova relativno aktivna, postavit ću ovdje.

 

Trebao bih neki Dab+ internet receiver koji bih doma spojio na AV pojačalo.

Na pojačalo je spojena FM antena (ima ugrađeni tuner) s krova kuće. Nije potrebno da mi Dab+ rec ima ugrađen DAC, mogu ga spojiti optičkim ili koaksijalnim kablom na pojačalo.

Nisam baš nešto upoznat s ponudom tih stvari, no našao sam neke ovakve stvarčice na amazonu, tako nešto bi me zanimalo.

Ima netko možda neku sugestiju ili preporuku? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Ima li ekipe koja je isla na MULTIPAK 2021 da npisu malo neke dojmove...sta im se svidjelo, sta nije, sta ih je ugodno iznenadilo a sta razocaralo...?

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim da je AudioCinema Art ažurirao cijene prema gore. 

Kako bi Rojs rekao: Tko je jamio, jamio je.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

išao ja ..Teoharov  male kutije šou program kako sviraju...martens zvucnici ...sjedim ispred njih ...sviraju mi bocno :D Dachorn neam kaj rec...top...nove focal arie meh..bolje mi svira Kanta 2 (iako covjek kaze da njemu bolje sviraju arie od kanti) al ako nista drugo u obranu nove su kutije bile ne previse usvirane pa mozda zato...marohei vrijedne spomena iako puno bolje sviralo na tape decku sto sam cuo zadnji put ...ovako u kratko od mene 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...

Vidim da je AudioCinema Art ažurirao cijene prema gore. 

Kako bi Rojs rekao: Tko je jamio, jamio je.

 

 I ne samo oni... I Sonus art je poskupio sa gotovo svom robom. Ne znam ima li to veze s Brexitom ili...

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
bukowski kaže...
agramTango kaže...

Vidim da je AudioCinema Art ažurirao cijene prema gore. 

Kako bi Rojs rekao: Tko je jamio, jamio je.

 

 I ne samo oni... I Sonus art je poskupio sa gotovo svom robom. Ne znam ima li to veze s Brexitom ili...

 Nisam siguran koliko je Brexit zaslužan, neovisno o Brexitu bi cijene išle gore koliko sam informiran.

Svakih X godina cijene se dižu, inflacija i želja za većim profitom.

 

Sonus Art su dodali MK II uređaje i šiknuli gore cijene.

ACA je samo šiknula gore cijene.

 

A bit će toga još.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2021 22:14 (agramTango).
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...
bukowski kaže...
agramTango kaže...

Vidim da je AudioCinema Art ažurirao cijene prema gore. 

Kako bi Rojs rekao: Tko je jamio, jamio je.

 

 I ne samo oni... I Sonus art je poskupio sa gotovo svom robom. Ne znam ima li to veze s Brexitom ili...

 Nisam siguran koliko je Brexit zaslužan, neovisno o Brexitu bi cijene išle gore koliko sam informiran.

Svakih X godina cijene se dižu, inflacija i želja za većim profitom.

 

Sonus Art su dodali MK II uređaje i šiknuli gore cijene.

ACA je samo šiknula gore cijene.

 

A bit će toga još.

 Vidio sam da su u zadnjih godinu dana svi bezobrazno digli cijene proizvoda, bas sam pogledao u sonusu da su im bugdet pojačala i reciveri poskupili 1000 i više kuna...Sječam se da sam početkom prošle godine kupio Denon reciver za 2800kn, danas isti taj košta 3750kn...da ne pričam ostalo, Marantz pm6006 je koštao oko 3000kn, noviji 6007 model im je 4500kn itd...

 

Čini mi se da zvučnici nisu išli gore cijenom, ali ostalo bome dižu, svi ne samo u sonusu, ali to mislim da je to međusobni deal izmedju trgovina...

 

Volio bih da ih Kinezi zaj.... sa svojim budget opremom za koju zadnje vrijeme vidim u recenzijama da dobivaju vrlo dobre ocjene....također vidim da je sve više proizvođača odj.... dealere i sami shipaju svoju opremu za free i daju trial periode koji su i po mjesec dana...

 

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Sve su to pripreme za Black Friday 2021. 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Za digitaliju (mob i Komp....prvenstveno ) fale čipovi (Korona kriza), ali za analogiju ne bi trebalo biti problema....

 

A naši trgovci ionako Hifu prodaju u malim količinama, pa probaju to nadoknaditi visokim maržama.....

 

Benzin je prije 15-ak g npr. bil skoro 60 % jeftiniji, a cijena sirove nafte je znala biti i veča nego  nekih zadnjih godina.....

...cigare poskupile cca 110 %....alkohol 106 %.....hrana 35 %....

 

Lud hebe zbunjenoga.....

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
analogni kaže...

 

Lud hebe zbunjenoga.....

 Nemoj se suzdržavat, tu se mogu koristiti sve riječi.

Ovo sam prijavio desetak puta i ništa, pa onda nek ide sve u tri pinte materine.........

11 godina
offline
Vaš audio kutak

Majke ti mile, novi Bowersi 805 D4 = 64.000,00 kn za par.

Prethodnik 805 D3 = 45.600,00 kn za par.

20 iljada skuplje... dokle više...

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Standard za Engleze, za minimalan pomak cijena 50% gore. Svatko tko je vidio koji otpad stavljaju u skretnicu može i sam uložit 100 maraka i sam izmjenit pola toga pa dobit bolje zvučnike.

Problem je jedino možda kvaliteta samih drivera jer opet standard za engleze je da ako stavrno ne moraju nikad neće ugradit ništa kvalitetno nego će opet modificirat  i izmišljat toplu vodu pa to predstavljat kao neko revolucionarno rješenje naravno platit novinarima da pišu bajke.

 

 
0 3 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Engelzi nemaju dosta kamiona/vozaća da dofuraju benzin na postaje.

 

Doduše. Hifu mogu prevoziti i večim kombijima do kanala ( za EU).

 

Srećom, nisu jedini proizvođači Hife u svijetu (a pogotovu ne u EU).

 

Loše je jedino što je USA daleko, pa prevoz do nas košta,  a i nameti su veći kod nas.

 

Tak da npr. neka kompnenta kod nas košta 1.000 €, a u Amera manje od  1.000 $ (plus nominalno manji tečaj $ prema €).

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

jedan krasan tekst o najvišoj bowers seriji

 

http://www.htguide.com/forum/showthread.php?43406-Disappointment-of-my-B-amp-W-805-D3

 

 

za ove nove opet standard procedura

prvo plaćena reklama

https://www.whathifi.com/features/inside-the-bowers-and-wilkins-factory-to-see-the-new-800-d4-speakers

 

a kad netko već da hrpu love za to jednostavno ne smije dobit lošu recenziju jer na kraju kako bi isplatio plaće novinarima i urednicima, razlika je 11 dana u objavi ova dva linka.

 

https://www.whathifi.com/reviews/bowers-and-wilkins-805-d4

 

pa onda kaže kao zaključak...

Our Verdict

The new 805 D4 standmount speakers deliver significantly improved performance over the previous version, with their clarity, rightness and occasional revelations keeping us listening

 

U prijevodu značajno su unaprijeđeni u jasnoći i ispravnosti zvuka.

 

Ok a postavlja se pitanje kako je onda zvučao model D3 kad su ovi toliko bolji, D3 su dizali u nebesa koliko je dobar.

Mislim možeš značajno unaprijedit zvuk kad sa nekog plastikanera prijeđeš na ozbiljan zvučnik ali značno unaprijedit zvučniko koji je gotovo identičan , čak koristi i identične drivere doduše sa novim magnetom je bulšit koji može doći samo iz engleske.

Još jedna stvar 805 D3 mjeri vrlo loše na neovisnim mjerenjima, skretnica mu je napravljena za 150 kuna pa zato ima na netu linkova od ljudi koji su konstrurali vlastite e sad može biti da su u 803 d4 to ispravili pa zvuči ispravnije, što želim reći - čekamo model 805 D5 da nam otvori oči koliko je D4 biu u stvari loš

 

 
2 2 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

https://tooloudfest.com/

 

Nakon Pakraca je na redu drugi Hifi sajam.......

 

Tko ima, nek uzme keš sa sobom....mozda nešto sjedne.......

 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice