Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.379
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
6 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
djigibao kaže...

 ...mene isto interesira gdje su te postavke?

 Ja koristim preko browsera, mozda je ovo u aplikaciji koju je potrebno skinut i instalirat (pretpostavljam sa Microsoft Store-a) ili...?

 Ja sam skinio Tidal aplikaciju za Windowse, nemam pojma odakle, valjda s Tidal stranice. Uđem u settings i ne vidim te postavke.

 Klikni dole desno na ikonicu zvučnika i onda na  "more settings"

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 21:18 (Aigor).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
djigibao kaže...

 ...mene isto interesira gdje su te postavke?

 Ja koristim preko browsera, mozda je ovo u aplikaciji koju je potrebno skinut i instalirat (pretpostavljam sa Microsoft Store-a) ili...?

 Ja sam skinio Tidal aplikaciju za Windowse, nemam pojma odakle, valjda s Tidal stranice. Uđem u settings i ne vidim te postavke.

 Evo stavio asm i ja sad aplikaciju i ima u postavkama ta opcija (vidi slike):

 
 

 

EDIT:

Ustvari treba ovo napravit (slike)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.8.2021 21:26 (djigibao).
5 godina
offline
Vaš audio kutak

Vidim i ja sad. Na default izlazu nema opcije More settings. Sad je sve podešeno.

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Eto snasli ste se i bez mene:)

Da, treba desktop aplikacija, web audio ne podrzava biranje razlicitih drivera i WASAPIja, te uvijek prolazi kroz win mixer koji rade re/up sampling.

 

Upravo zbog ove opcije ja i ostajem na Tidalu kada izadje Spotify, jer on vjerojatno nece imati bit perfect podrsku, kao sto niti Amazon Music nije ima dosta dugo (nacuo da ima sada), a niti Apple Music / iTunes nema na PCu.

Nije da je neka ogromna razlika, ali ocu bit perfect playback iz principa:)

 

 

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
 

E da, i još jedno pitanje. Kako držite postavke u Windowsima? Deafult format za shared mode, da li držite na studio quality, 24-bit, 192 KHz ili na manjim ili je to nebitno?

 

 

Windows upsampling algoritam je optimiziran za brzinu, ne kvalitetu, jer mora raditi na smece PCima bez da optereti CPU. Iskreno mislim da i nema neke velike veze sto je tamo odabrano, ali ja osobno drzim Windowse na 44/24, tako da DAC upsamplea na svoju nativnu najvecu rezoluciju (svi DACovi to rade, ako nisu Non Over Sampling) jer vrlo vjerojatno ima bolji algoritam.

 

A kome se da zezat i experimentirat, neka skine HQPlayer, ima 30min playanje na besplatnoj verziji, i probao najbolji moguci upsampling koji postoji (sinc-M, ako se ne varam, treba potraziti koje su pravilne postavke jer ih ima brdo), a ako se radi ujedno konverzija u DSD, interni format mnogih Direct Stream DACova (interno prebacuju PCM u DS inace), niti najbolji CPU vam nece biti dovoljan:)

Moj DAC je max 192/24 i samo PCM, tako da je razlika sa HQPlayerom vrlo mala, ali ovi kojima DAC podrzava 768/32 i vise mogu osjetiti znacajnu razliku (crnija pozadina, zrak, separacija, ostrima)

~~ sound sommelier ~~
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Kae, niš se Hifi ne sluša ?

 

Pa barem je ovih dana bilo dosta svježije za upaliti Hifu (barem tu na Sjeverozapadu).

 

Danas bude vruće, pa ćemo opet na jezero.....

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Evo idem i ja na jezero
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Na koje....slano   ?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Mezo
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne razumijem se puno a uzeo bi si soundbar koji bi koristio i za glazbu sa mobitela. Soba je 24 kvadrata, tv je hisensov pa sam mislio i hisense soundbar. Naišao sam na ovo pa me zanima mišljenje i jel se može dobiti više za ovoliko ili nešto više novca

 

https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/HISENSE-HS218/

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

U sobi ugodnih 33c

To Each His Own.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Hifa je doma ugasena na ugodnih 22-23C a ja se przim na 35 i svako malo rashladim na 26 😁
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
nul-3 kaže...

Ne razumijem se puno a uzeo bi si soundbar koji bi koristio i za glazbu sa mobitela. Soba je 24 kvadrata, tv je hisensov pa sam mislio i hisense soundbar. Naišao sam na ovo pa me zanima mišljenje i jel se može dobiti više za ovoliko ili nešto više novca

 

https://www.elipso.hr/audio__video/soundbarovi/HISENSE-HS218/

 

 

 Ako je i za glazbu, onda bolje neke aktivne zvučnike...

 

Možda koji Edifier....

 

https://hd-multimedia.com/trgovina/edifier-r1280db/

 

https://hd-multimedia.com/kat_p/proizvodaci/edifier/

 

 

 

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Najbitnije bi mi bilo da lako switcham sa TVa na BT (mobitel). I vidim da spominju ovo hdmi arc spajanje da se može upravljati putem daljinskog od tv-a sa zvučnicima. To se odnosi na postavke zvuka a ne na glasnoću?

 

Ovo su mi prvi zvučnici tako da ne znam jel postavljam glupa pitanja.

 

I jel ima još koja preporuka osim tihe edifier? 

 

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Soundbar te kvalitete je loš izbor za slušanje glazbe.

 

Edifier aktivni zvučnici su jedna od najpovoljnijih opcija.

 

https://homedjstudio.com/edifier-r1280db-review/

 

https://everydaylistening.net/2018/03/11/edifier-r1280db-review-easygoing/

 

Ovi gore imaju ugrađen DAC u sebi, pa možeš spojiti neki transport (CDP, BDP, TV,) na njegove digitalne ulaze (Coax i Optički), a mobitel sa Blutooth...

 

Ima i AUDIO PRO aktivne monitore:

 

https://www.audiopro.hr/proizvod/presonus-eris-e4-5-bt-aktivni-studijski-monitori-par?idPro=51247

 

https://www.audiopro.hr/proizvod/presonus-eris-e3-5-bt-aktivni-studijski-monitori-par?idPro=51251

 

Ima ih i ovdje dole, al malo skupljih:

 

https://audiocinema-art.hr/shop/zvucnici/aktivni-bezicni-zvucnici

 

 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Preporucit nekome tko trazi soundbar klasicne zvucnike mi bas nije pametno,osim sto oboje reproduciraju zvuk nista drugo nemaju zajednicko!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Zašto ne ?

 

Pa početni Soundbar će dati loš zvuk za glazbu (a traži se za glazbu).

I nisu u pitanju klasični (pasivni) zvučnci već aktivni....

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 21:25 (analogni).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ma ne govorim o cijeni i kvaliteti,soundbar je jednostavni lifestyle zvucnik,malen zgodan poboljsava TV zvuk i ugođaj,pogotovo u suradnji sa subwooferom.
Nema to veze sa hifi-om nit se trazi to od njih.
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Ma sve pet !

 

Soundbar poboljša zvuk (skoro) svakog Tv-a, pa vjetojatno i neki početni.

 

Ali ako korisnik traži nešto baš za glazbu, onda je aktivni zvučnik (samo malo veće cijene) puno bolje riješenje.

Pogotovu ako ima na komodi mjesta za njih, negdje sa strane Tv-a.

Ipak je to zasebna škatula, sa večim driverima od onih u soundbaru i večinom s boljom amplifikacijom u sebi (napose oni koji imaju AB klasu ampa).

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Stikli su zvučnjaci  Edifier R1280DB

 

Pošto nisam neki audiofil te do sada nisam imao posebne zvučnike nego sam glazbu puštao sa TV-a/alexe i sl. ovo je preporod. Ne znam kako sam mogao slušati TV bez njih.

 

Ne mogu ih ocjeniti pošto nemam s čim usporediti, ali ja sam zadovoljan. Jedino što nemaju hdmi ARC, a sa optičkim kabelom kad su povezani onda ne mogu sa daljincem od TV-a regulirati glasnoću, ali sam ih spojio preko BT-a i tako mogu kontrolirati glasnoću preko daljinca od TV-a. 

 

A sad, hoće li stati na komodu to ćemo vidjeti. Trenutno nešto sređujem pa ne mogu namontirati, ali komoda je široka 147cm, TV 111cm (isto širine) te svaki zvučnik po 14,6. Dakle ima manje od 7 cm za rasporediti . No to je u spavaćoj, tako da nije bed, kad se bude selilo nekud u dnevnu uzet će se svakako nova komoda. I nažalost nije bilo crnih, nije neki bed ali da su bili na stanju vjerovatno bi uzeo crne.

 

 

Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Uživaj.......

 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Jel tko možda slušao Elipson  Heritage XLS15?

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Razmišljam između odabira zvučnika do cca 2000 kn :

Yamaha nsf 51 ili Dali spektor 2. Znam da je velika razlika između tih zvučnika, ali svejedno, oni su mi ubiti u igri.

Prostorija cca 30 kvadrata.

 

Spojeni če bit na stereo receiver yamaha R-N602 koje imam i s kojim sam jako zadovoljan. Uglavnom za muziku, slušanje radia, youtube, filmovi....ubiti za sve pomalo, woofer nemam, a dobar čist bass opčenito volim, a neznam kolko ga ima dali u tim manjim zvučnicima.

Kad cu dalje bit pri lovi, woofer če svakako doč.

 

Pa ako netko ima iz prve ruke koje od gore navedenih zvučnika da mi napiše svoja iskustva prednosti, mane, preporuku.....bio bi zahvalan.

 

Lp

                                              

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 20:48 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Vaš audio kutak

Pozdrav svima,

pratim ovu temu na forumu i jednom zgodom prije par mjeseci naletio sam na ovdje iznesenu ideju o slaganju audio streamera s raspberry pi single board računalom kao DIY projekta. Poklopilo se baš u trenutku kad sam naručio prvi raspberry pi i ušao u svijet beskonačnih mogućnosti koje to čudo nudi, a da mi uopće nije pala na pamet ideja da ga integriram u HIFI. Evo, registrirao sam se na forum samo da podijelim iskustva nakon što sam završio dva streamera za oba sustava koje imam. Žao mi je što se ne mogu referirati na originalni post koji mi je dao inspiraciju, jednostavno ga više ne mogu pronaći.

 

Uglavnom, krenuo sam s bazom raspberry pi 3b+, ali ubrzo sam shvatio da je raspberry pi 4b jednostavno bolji uređaj za ovakav projekt, mada i 3b+ posluži bez problema. Kao softver koji sve skupa vrti isprobao sam najprije Volumio (https://volumio.org/), a zatim Moode Audio (https://moodeaudio.org/). U konačnici rade manje više isti posao, ali zbog određenih elemenata koji su me beskrajno živcirali s Volumiom, ostao sam na Moode Audiu. I jedno i drugo softversko rješenje dovoljno je zrelo da je instalacija trivijalna i svodi se na instalaciju na SD karticu i praćenje uputa od 5-6 koraka- i ne bi trebala biti problem nekome tko voli tehniku i razumije barem malo softversku stranu. Sve skupa rezultira odličnim softverom koji se vrti na raspberryju i može raditi i 24/7, a pristupa mu se putem web sučelja s bilo kojeg internet preglednika. Osobno najčešće koristim tablet ili mobitel odlaskom na url https://moodeaudio.local. Dalje je sve manje više intuitivno i samo je stvar osobnih preferencija ili ukusa koje sučelje vam više odgovora. S reprodukcijske strane, nisam uočio neku razliku, niti bih se upuštao u raspravu o tome. Streamati možete s lokalne mreže, NAS-a, USB diskova, SD kartice, interneta... Softver podržava valjda sve moguće kontejnere u kojima zvuk može biti spremljen.

 

Dalje, ekipa koja je upoznata s mogućnostima raspberryja zna da postoji mogućnost slaganja 1 ili više add-on kartica kao nadogradnje (nazivaju ih hat). Ja sam odlučio nabaviti hat DAC karticu. U zadnje vrijeme došlo je do pravog buma s pojavom najrazličitijih rješenja. Bez velikih očekivanja, naručio sam s aliexpressa jedan takav hat s ESS 9038q2m čipom. Radilo se o jeftinijem rješenju, ali sposobnom vrtjeti pcm 384/32 i dsd 128. To čudo svira! Zaista sam ostao ugodno iznenađen zvukom i za sekundarni sistem ne trebam ništa više od toga. Ukupni trošak mi je bio oko 100€ za cijeli stroj (raspberry pi 4b + HAT DAC). Sve skupa može poskupjeti ako hoćete fensi custom kućište i primjerice linearno napajanje, ali i tu su cijene zapravo ok, obzirom na to što se dobije.

 

Ako već imate posebni DAC, možete ga povezati putem USB-a s raspberryjem ili kupiti hat s SPDIF izlazima po želji pa spojiti. Kombinacija ko u priči :)

 

Isti takav streamer složio sam i za primarni sustav. Moram reći da je doista impresivno što ta mala jeftina kutija radi. U primarnom sustavu koristio sam DAC ugrađen u Primare SPA-21 ili CA C540v2 CD player. Subjektivni dojam bio je da raspberry s hat DAC-om radi bolji posao od oba uređaja (ali Primare tu radi u drugačijem modu pa je moguće da je zbog toga ukupan dojam bio bolji). Za kraj, odlučio sam kupiti Topping d30pro kao trenutno prilično razvikani best buy DAC i staviti ga u cijelu priču. Povezan je putem USB-a i radi odlično. Očekivano, nešto je mirnijeg zvuka, mrvicu tamnijeg karaktera što odgovara sustavu koji imam pa će na kraju ostati u tom obliku. Usvakom slučaju od teške, lijepo oblikovane kutije očekuješ da svira dobro pa je puno veći vow efekt kad vidiš neuglednu raspberry kutijicu i čuješ kako svira. Neću više o Toppingu jer je ideja bila prezentirati Raspberry pi. Raspberry pi u primarnom sustavu nije više DAC, već samo ima ulogu streamera i transporta i tu se neće ništa promijeniti u doglednoj budućnosti.

 

Sve skupa, jako sam zadovoljan rezultatima ove avanture. Raspberry pi kao streamer najtoplije preporučam svima koji žele streamati. Raspberry pi kao streamer s DAC hatom možda neće moći progutati klasični audiofil, ali vjerujem da bi velikoj većini ljubitelja glazbe s entry level sustavima bio potpuno prihvatljiv. Na kraju, stvarno ne trebaš potrošiti bogatstvo, a dobiti "puno muzike".

Evo, malo sam se raspisao... Ako nekog zanima neki detalj više...

 
11 0 hvala 6
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

Razmišljam između odabira zvučnika do cca 2000 kn :

Yamaha nsf 51 ili Dali spektor 2. Znam da je velika razlika između tih zvučnika, ali svejedno, oni su mi ubiti u igri.

Prostorija cca 30 kvadrata.

 

Spojeni če bit na stereo receiver yamaha R-N602 koje imam i s kojim sam jako zadovoljan. Uglavnom za muziku, slušanje radia, youtube, filmovi....ubiti za sve pomalo, woofer nemam, a dobar čist bass opčenito volim, a neznam kolko ga ima dali u tim manjim zvučnicima.

Kad cu dalje bit pri lovi, woofer če svakako doč.

 

Pa ako netko ima iz prve ruke koje od gore navedenih zvučnika da mi napiše svoja iskustva prednosti, mane, preporuku.....bio bi zahvalan.

 

Lp

                                              

 U bojama zvuka ti na taj reciever mogu spojiti obje zvučnike. Ako si u mogučnosti posjetiti ih i od toga ćeš saznati više no što možeš pročitati ovdje ili generalno na netu.

Ako nikako ne možeš, Andrew Robinson na jubitobiju ima recku točno tih modela i ono što opisuje ima smisla s obzirom na to da se radi o budget tornjevima. Možda će tebi biti fenomenalni i sve to možeš zanemariti.

Spektre sam čuo u surround konfiguraciji i zvuče fenomenalno - vrlo živo i detaljno te čak i prastari, loše ripani spotovi sa jubitobija na njima zvuče odlično. Za bas ne mogu govoriti jer su bili upareni sa subom, vjerujem sa razlogom :-/

 

8 godina
offline
Vaš audio kutak

ide li se u Pakrac na multipak da ostavimo suze i dušu na sustavima koje možemo samo sanjati :D 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ono zdravoseljacki 4 kg vs 14 kb biram teze 😜

Mada sam slusao malce Dali Zensor 1 i odlican mali bookshelf,pogotovo kad se upari sa subwooferom


Edit:
vidjeh tek sad da su Yamahe samostojece zato i jesu tezi,nezz nemam dobrih iskustava sa jeftinim samostojecim zvucnicima,biram rađe manji kvalitetniji bookshelf!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 15:07 (volegradele).
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo jedne male perspektive velicine i dimenzije zvucnika te sonicnog karaktera.

 

Priložio fotku Sonos Play 1 - velik je ko dvije limenke pive i nest tezi od kile i pol. 

Zvučno svira 45Hz (puštao test tonove), 40 Hz ima tiši odziv i kreće rolloff, a na 35 Hz se jedva čuje da uopće išta pokušava reproiducirati.

Morao sam mu smanjivat niže frekve na integriranim tone kontrolama u appu jer po defaultu toliko drma po basu da se ostalo zasjeni.

 

Pustio frendu koji ide po techno partijima stereo par i lik je reko jebote led, pa ovo zvuči ko da ne ide dublje, mo'š složit parti u manjoj sobi sa ovim.

Naravno da ide dublje sa dva samostojeća zvučnika visine metra u kombinaciji sa portanim subom i pojačalom.

Ta kombinacija je deset puta veća, teža i isto tolko skuplja. I dobiješ 20Hz umjesto 40Hz.

 

Čisto ilustracija što može kvalitetan aktivni zvučnik sa DSPom smješnih dimenzija.

 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Hvala vam na odgovorima.

Još samo jedno pitanje. 

Kao što sam gore napisao koristim stereo receiver yamaha r-n602, trenutno spojen sa MAGNAT MONITOR SUPREME 202 zvučnicima, koji znam da ne mogu iskoristit puni potencijal te yamahe, uskoro uzimam neke zvučnike. ( prethodni post )

 

Zanima me pošto vidim da receiver koji imam, ima mogučnost spajanje 4 zvučnika na ta dva postoječa kanala tj.4, al onda kao izlaz da na svakom kanalu upola snage što bi u ovom slučaju bilo ako se ne varam 4x40 w po kanalu ( znači da istovremeno svira 4 zvučnika ) to bi bilo A+B 

Pa me zanima čemu to ( za kaj se to koristi ) i jel bi takvo spajanje dalo dobar zvuk, ili bolje recimo uzet jače zvučnike pa ih spojit normalno samo na A - 2x 80 w?????

 

Dobio sam neku dobru ponudu ( za gotovinu ) za POLK SIGNATURE S 15e, pa zato pitam, da su S20e vjerojatno bi ih odma uzeo, pošto su jači kolko vidim na netu.

 

Uvijek sam imao av receiver ( surround ) pa me ovo zanima da netko malo pojasni.

Hvala još jedom.

 

Edit:

Dal je bolje onda spojit npr.  Dva para ( A+B ) POLK S15e zvučnika ili normalno jedan par ( A ) POLK S20e.....

Martin
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 17:09 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Drži se ti stereo zvuka, dakle 2 kvallitetna Front zvučnika.

 

Ona A+B mogučnost spajanja bi bila eventualno ako si netko želi ozvučiti terasu npr. ili sl., ali to nije Hifi.

 

Dobar je stereo receiver, ali danas sutra za neki pravi napredak u zvuku bi trebalo nabaviti pravo Stereo integrirano pojačalo.

Receiveri su uvijek neka vrsta kompromisa, kada je u pitanju stereo zvuk.

 
3 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice