Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.402.168
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Video o proizvodnji Focal zvucnika.

U jednoj tvornici se rade kabineti koji se onda prevoze u drugu gdje se ugrađuju sami zvucnici (zato su valjda malo skuplji ).

 

MADE IN FRANCE

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Nema ljepšeg spola

Evo ova voli ploče, i samostojeće zvučnike

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 0:31 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Nema ljepšeg spola
minarelli kaže...

Evo ova voli ploče, i samostojeće zvučnike

 

 

 

Hm... Znači još pali ona krilatica "Dođi do mene da gledamo i slušamo ploče"

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Ja bi volio da se sagne po neku ploču sa donje police :D

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 8:10 (Zoki B).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Nema ljepšeg spola
spiderhr kaže...
minarelli kaže...

Evo ova voli ploče, i samostojeće zvučnike

 

 

 

Hm... Znači još pali ona krilatica "Dođi do mene da gledamo i slušamo ploče"

 

Evo, par iskustava moram izjavit da ne. Djevojke (u mom slučaju) nije bilo briga zašto sam uzeo dynaudio, zašto mi je ovaj master bolji od drugog, te općenito kada krenem objašnjavati odgovor na pitanje "A kaj će ti toliki zvučnici?" pobjegnu prvom prilikom. Dobro da ne započnem raspravu o kablovima..

11 godina
protjeran
offline
Re: Nema ljepšeg spola
spiderhr kaže...

Hm... Znači još pali ona krilatica "Dođi do mene da gledamo i slušamo ploče"

 

 

Evo još ljubiteljica audioopreme, nadam se da nije off

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 9:07 (minarelli).
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
15 $ za mjesec dana skidanja do mile volje,pa sknut cu cijelu ponudu 😂,amo popis sto treba skinut pa cemo sherat 😁
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 8:53 (volegradele).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Imam jedno pitanje za pametnije od mene ko se kuži, nije direktno vezano za hifi, ali ubiti i je

 

Znači u novom(starom) stanu mi je većinom stara dvožilna instalacija bez uzemljenja, uz to kronično fali utičnica pa ću si proštemat i nadodat par novih u sobi di će bit spojene komponente, da izbjegnem korištenje strujne letve

 

E ono kaj me zanima je dali da radim nulovanje na tim utičnicama?

Jedni vele obavezno, drugi vele ne, a ni sam više nisam pametan

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 9:42 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Imam jedno pitanje za pametnije od mene ko se kuži, nije direktno vezano za hifi, ali ubiti i je

 

Znači u novom(starom) stanu mi je većinom stara dvožilna instalacija bez uzemljenja, uz to kronično fali utičnica pa ću si proštemat i nadodat par novih u sobi di će bit spojene komponente, da izbjegnem korištenje strujne letve

 

E ono kaj me zanima je dali da radim nulovanje na tim utičnicama?

Jedni vele obavezno, drugi vele ne, a ni sam više nisam pametan

 Koliko ja znam, bolje je nulovat, jer bolje išta nego ništa. Užasna je činjenica da u večini slučajeva zgrade nemaju uzemljenje, nego su nulovane ili još gore, niti to.

 

Ima neka shema s fido sklopkom, ako je imaš. Fido i nulovanje ja mislim ne idu skupa, ali stvarno nisam siguran, pa neka me netko ispravi, molim vas.

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma kutija je ona stara s keramičkim osiguračima, al to mislim kad-tad promijenit

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Ma kutija je ona stara s keramičkim osiguračima, al to mislim kad-tad promijenit

 Ne znam utjecaj na zvuk, ali nulovanje bar neku sigurnost nudi, u odnosu na nenulovano. Siguran sam da ima neki električar na forumu...

Live long and prosper.
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma "utjecaj na zvuk" je nebitan u ovoj priči, a rokat cijeli stan da radim struju nisam u mogućnosti

11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Haha ma neću se ja bavit a-je-to zahvatima

 

Hrpa ljudi živi u starim kućama/zgradama sa starim instalacijama, jer nisu u mogućnosti sve izrokat zbog ful nove struje, lova je još tu rekao bi i najmanji problem, nego ono kaj te čeka kad to odlučiš radit

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Haha ma neću se ja bavit a-je-to zahvatima

 

Hrpa ljudi živi u starim kućama/zgradama sa starim instalacijama, jer nisu u mogućnosti sve izrokat zbog ful nove struje, lova je još tu rekao bi i najmanji problem, nego ono kaj te čeka kad to odlučiš radit

 Nisam siguran na šta misliš pod rokat cijeli stan, ali ako misliš da tako možeš uvest treću žicu i uzemljenje, varaš se. Moji su u stanu nedavno cijelu struju mijenjali, zgrada nema uzemljenje. Nije bilo nikakve šanse da se to uvede u naš stan, s obzirom da zgrada nije uzemljena, pa bez obzira na pare koje smo htjeli potrošit, rješenja nije bilo. Nulovano je na kraju, ali s nekom skupom kutijom za osigurače i dodatnim filterima i zaštitama.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Neki dan pokupio Sony STR-DE245. Ne radi jer je zaliven sokom.

Što mislite isplati li ga se popravljati ili?

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/str-de245.shtml

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Da, sve izrokat, počupat van, provuć bužire, jer je pol žica zažbukano

 

Stan mi je trenutno prazan od namještaja, al ima dobru kuhinju, kupaonu i ogroman ugradbeni ormar u hodniku, i da sad to idem trgat radi instalacije - e neću, jer ko za vraga struja baš tam većinom prolazi

 

E al sad ovo o čemu ti pričaš mi je isto jasno, jbg kaj je tu je, samo da mi ne zgori pojačalo nedajbog

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
minarelli kaže...

Da, sve izrokat, počupat van, provuć bužire, jer je pol žica zažbukano

 

Stan mi je trenutno prazan od namještaja, al ima dobru kuhinju, kupaonu i ogroman ugradbeni ormar u hodniku, i da sad to idem trgat radi instalacije - e neću, jer ko za vraga struja baš tam većinom prolazi

 

E al sad ovo o čemu ti pričaš mi je isto jasno, jbg kaj je tu je, samo da mi ne zgori pojačalo nedajbog

 Da, to je meni ogroman problem kod velikog dijela kuća i zgrada. I najgore je što ne možeš ti sam sredit svoj stan, jer ovisiš o zgradi. Teoretski bi mogao jednu žicu vuć negdi vanka, pa je ukopat duboko u zemlju, ali nije to to, ne radi se to tako i na kraju bi sigurno dobio ogromnu kaznu od HEPa. Na žalost, ograničen si sa zgradom, ali imaš mogućnost uzet malo kvalitetniju razvodnu ploču s nekim dodatnim filterima ili zaštitama. Zašto da ti samo letva ima zaštitu, kad može cijeli stan?

 

Usput, dobra je stvar promijenit žice u zidu, koje tu stoje 30+ godina i stavit malo deblje, kvalitetnije. Žica nakon dugo vremena otvrdne i jako teško bude čak i utičnicu promijenit, jer puca žica na bilo kakvo savijanje. Utičnice je dobro promijenit jer su svi spojevi zaprljani, korodirani i lošiji je spoj utikača i utičnice koja je stara, pa dolazi do mikroiskrenja, a u ekstremnijim slučajevima može doć i do iskrenja, pa izgori stan. Ja volim Vimar marku utičnica, fin dizajn, dobra kvaliteta. Žice smo kupili neke hrvatske, ne znam točno koja tvornica, ali kvalitetne, dobar udio bakra.

 

Elka kabeli, ja mislim.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 11:48 (Filox).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
spiderhr kaže...

Neki dan pokupio Sony STR-DE245. Ne radi jer je zaliven sokom.

Što mislite isplati li ga se popravljati ili?

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/str-de245.shtml

 ako je stk unutra onda ne, ako je klasika tranzistori onda da.

fid sklopka naravno može radit samo s fazom i nulom(slika 1), ali instalacija nije idiot proof ko s uzemljenjem, nek me ekipa ko radi jaku struju ispravi al mislim da se onda stavi sklopka koja okida na manje od klasicnih 20mA disbalansa, i brža, neznam tocno ali znam da bez uzemljenja je stvarno problem jer je većina toga napravljena tako da uzemljenje mora bit spojeno, npr komp zbog Y filtering kondića na ulazu ti vjerovato ima pola od 220v na šasiji, male struje ali vjeruješ li kineskom Y kondenzatoru da kad faila da će stvarno po specifikacijama failat tako da ne bude short nego open? pojašnjenje x i y kondenzatora na slici.


5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
spiderhr kaže...

Neki dan pokupio Sony STR-DE245. Ne radi jer je zaliven sokom.

Što mislite isplati li ga se popravljati ili?

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/sony/str-de245.shtml

 Pa ako se može popravit za 200-300 kuna onda bi bilo OK, sve preko toga mi ne djeluje isplativo. Ipak je to neki jeftiniji Sony, novijeg datuma, ništa vrijedno spomena. Sony Esprit i pre-Esprit serije da, sve ostalo... Meehhhh. Ako je malo para, OK, ako nije, baci.

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Wtf!? Jučer mi krenila trgovina hi-res fajlova s HDtracks, a Qobuz i dalje diskriminira.

 Ne diskriminiraju, nego su pametni. Pa kome se to radi s hrvatskom državom išta? Zar ne znaš da vanka u poslovnom svijetu postoji kratica ABC? Anything But Croatia? Aha...

Live long and prosper.
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Filox kaže...
Dead kaže...

Wtf!? Jučer mi krenila trgovina hi-res fajlova s HDtracks, a Qobuz i dalje diskriminira.

 Ne diskriminiraju, nego su pametni. Pa kome se to radi s hrvatskom državom išta? Zar ne znaš da vanka u poslovnom svijetu postoji kratica ABC? Anything But Croatia? Aha...

 Ali do prije neko vrijeme i HDtracks nas je isto izbjegavao, a sad više ne. A ABC mi je ipak pretjerano. Sigurno se ne primjenjuje kod nas pomoraca. Dapače.

 Ne, nije rečeno za pomorce, nego za ulaganja u bilo šta unutar granica Lijepe Naše. I ne, ne zajebajem se.

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Ali šta će ti to ako imaš CMC? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
nhooydz kaže...

Ali šta će ti to ako imaš CMC? 

 CMC? Croatian Music Channel? Aj, što jest jest, to je baš ono prava muzika. Em narodna, em kvalitetna, em vrhunski zvuk, produkcija i mastering...

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2020 14:11 (Filox).
9 godina
offline
Vaš audio kutak

Kakav steely dan, kakav pink floyd.. testirajte s ovim:

 

 

Svaka frekvencija pogođena i zlostavljana do kraja :P

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
minarelli kaže...

Haha ma neću se ja bavit a-je-to zahvatima

 

Hrpa ljudi živi u starim kućama/zgradama sa starim instalacijama, jer nisu u mogućnosti sve izrokat zbog ful nove struje, lova je još tu rekao bi i najmanji problem, nego ono kaj te čeka kad to odlučiš radit

 Sjećam se kad mi je jedan električar reka da ako nema uzemljenja nulovanje je obavezno. Ipak je to kakva takva zaštita. Ne znam zašto zazireš od letve. Ima ih vrlo kvalitetnih i to s naponskom zaštitom.

 

 

Evo isto je malo prije i meni rekao, i to čovjek kojeg dobro i dugo poznajem, elekričar je

 

Složen vod za hifu i tv, sad neuredno izgleda, al zagladit će se to

 

Uzeo sam ovakve štekere, bez brige neću ih "preslušavat" 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... da me ne bi netko krivo shvatio cak kad nesto i konkretno napisem, ko moj stari frend gradela (jedna od )... prezadovoljan sam svojim Rega - Dynaudio setupom, tu sam sad usidren naredni duzi period, pa sad samo uzivam u muzici i trazim onu dobrosvirajucu... pa za ljubitelje proga i world musice... Namah

feat. Chris Adler

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Prokleti corona virus upleo se u moje audio planove, topping nije na stanju u audiophonicsu još 10-ak dana zbog corone... A kad dođe mislim da će bit dobro krštenje rakijom  

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Kolega Tajo opskrbljen sam žičurinama svih vrsta 

 

 

 

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Gledajuci te hifi naponske/strujne kablove pitam se jel i njih treba "usviravati" kao sto se ima obicaj sa ostalim kablovima i komponentama?

Kakav je stav prosjecnog audiofila koji drzi do sebe u vezi toga? Jel tko to prakticirao i jel osjetio razliku (koju?) nakon usviramanja naponskog kabla ?

Mislim da sam negdje cuo raspravu o tome, ne na ovom forumu..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Kolega Bik stvarno ne bi znao, jedan kabel sam dobio toliko povoljno da mi se nije isplatilo kupovat konektore i nekakvu običnu žnjoru da to pošarafim, a drugi je išao u dealu tak da sam ga platio 0kn, a poprilično košta, nikad ga ne bi ni kupio ni platio tu cijenu, govorim za strujaše

 

Inače ne zamaram se njima, samo sam ih prištekao, i tu stoje

 
2 0 hvala 1
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice