Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.196
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
10 godina
offline
Vaš audio kutak

.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

eto van onda jedan random folder većinom diy uradaka/igračaka bilo je dobrih i loših stvari, od prije 10ak god i nešto novog.
ima svega aktivnih skretnica zvućnih kartica pojačala usb naponskih  pojačala za slušalice i raznih iznutrica.

jeli sad smin pisat na ovoj temi ili triban stavit sliku nekog kupljenog uređaja? kako ide šta skuplji uređaj to će mi mišljenje više vrjedit?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 17:35 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
I koji je zakljucak tvojih delanac,sve isti kujac ili ima razlike ,sto govore grafovi i mikrofoni?
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Hvala ti na odgovoru i slikama dabar_solta_V2, cijenim trud ali odgovorio si mi na pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.5.2019 17:40 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

bez uvrede al čim sam vidio zvučnik od auta u DIY kutiji za kuću nisam htio dalje ni gledat ... Ostatak kutija također ručni rad  koji izgleda kao da su ih pojeli termiti 1974' za vrijeme srpanjske žetve dok je bila suša 4 mjeseca i pun mjesec . 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Dabar, ove sam zvučnike gledao pred dosta vremena, činilo mi se puno zvuka za ne tako puno love. Ajd dobro da ih nisam naručio jer bi srušio zgradu. Pošto uživaš u grafovima i mjerenjima a ova recenzija ih ima pregršt, daj mi molim te reci valja li ovo išta. Ne zajebavam nego me zanima a grafovi mi ništa ne znače. Ti bi ako su grafovi u redu po tvojim kriterijima naručio ove zvučnike bez da ih poslušaš kako sam i ja naručio Tannoye, bez slušanja ali sam čitao tuđa mišljenja, dojmove i recenzije i isti su bili odlični a opet, uz neodgovarajuće pojačalo mene su boljele uši. A opet, to sam isto pojačalo htio naručiti kao i zvučnike, po odličnim dojmovima i recenzijama a kad sam ga čuo sa tim zvučnicima... Jebiga nešto moraš sam poslušat. Glazba se sluša, ne gleda. Uglavnom, kak se tebi čine ovi grafovi?

 

http://nuke.nonsoloaudiofili.com/DynavoiceDefinitionDF8/tabid/275/Default.aspx

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
znaci ja iz razlicitih mjerenja i grafova ne mogu niti otprilike ocjenit kako ce nesto zvucat iako mjerenja koristim uvik ko i svako sta je u zivotu napravi 2 zvucnika ili bilo sta od elektronike a da nije napamet.

ali trapula radi, ti zato sta je zvucnik iz auta odma znas da to nevalja priko slike i bez slusanja, a zato sta je kutija lose zavrsne obrade odma su je termiti izili a kutija mrtva skroz jer je drvo tako slozeno a napunjena kuhinjskim spuzvama zaj mi je sta nisan nasa tu sliku i skretnica rucno motana sve izgleda bozesacuvaj al zvucalo je dovoljno dobro, pogotovo jer ovaj bas iz auta nije ni svira mid.

samo si dokaza da vas ima sta slusate samo cjenu i izgled a to kako zapravo nesto slozeno i zvuci nije bitno.

sritno
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
znaci ja iz razlicitih mjerenja i grafova ne mogu niti otprilike ocjenit kako ce nesto zvucat iako mjerenja koristim uvik ko i svako sta je u zivotu napravi 2 zvucnika ili bilo sta od elektronike a da nije napamet.

ali trapula radi, ti zato sta je zvucnik iz auta odma znas da to nevalja priko slike i bez slusanja, a zato sta je kutija lose zavrsne obrade odma su je termiti izili a kutija mrtva skroz jer je drvo tako slozeno a napunjena kuhinjskim spuzvama zaj mi je sta nisan nasa tu sliku i skretnica rucno motana sve izgleda bozesacuvaj al zvucalo je dovoljno dobro, pogotovo jer ovaj bas iz auta nije ni svira mid.

samo si dokaza da vas ima sta slusate samo cjenu i izgled a to kako zapravo nesto slozeno i zvuci nije bitno.

sritno

 

Par stranica prije si rekao da vjeruješ samo grafovima. Ne provociram nego me zanima pošto se razumiješ u grafove i mjerenja da li je ovo dobar zvučnik? Prevedi stranicu na engleski pa vidi, znači lik se bacio u über detaljnu analizu i mjerenja pa pretpostavljam da se iz svega toga da nešto zaključiti. Dvostruki visokotonci, 38mm soft dome i trakasti supertweeter, basevi od 20cm, od 23Hz, 94 jebena decibela osjetljivost, 28kg kutija... Kad sam ih vidio momentalne sline ALI, nigdje recenzija, nitko ih nema jedino ova talijanska analiza i raskapanje kompletne kutije. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Pojam dobrog zvuka je relativan od pojedinca. Meni je covjek koji je stavio  sony xplode  woofer bez skretnice  od auta  spojen na sony liniju staru 10god u sobu plus  spojena  uz to  i 2 org sonyeva zvucnika  bez visokotonaca tvrdio  kako je to brutalno  skupa sa pacijentom koji je samostojeci zvucnik stavio na ormar jer jel ..to je isto kao i mali zvucnik samo  je veci pa ga  ne mozes stavit bilo gdje. S druge strane cuo sam nekolicinu samogradnji pa čak  i zvučnika koji su se usudili pojavit na  HiFi sajmu  i iskreno mala većina toga me fascinirala... Jednostavno mi nije bilo to to. I ne nije mi bit u cijeni jer sam cuo zvucnike od 1000 pa  do +200 000kn i cak sam se iznenadio kada su u nekim situacijama zvucnici koji su bili 2x skuplji mi zvucali losije od jeftinijih ALI  takodjer uzimam u obzir druga slusaona . Drukciji izvor /amplifikacija itd itd.  Izmedju ostalog ako amp samo boosta signal i sve je isto kroz tvoju pricu  reci mi kako sam ja prije  13-15god  skoro  čuo veliku razliku između Onkyo i Nikko  pojačala gdje je onkyo zvučao jako "metalno"  oštro  i tvrdo na basu dok je nikko bio svilenkast  i puno mekši  na basu  i pazi  to govorim o razdoblju dok sam poceo istrazivat zvucnike u osnovnoj skoli (cca 7-8 razred)  gdje nisam imao nikakvog znanja ni iskustva  a kamoli cuo za audiofiliju ili zvucnike od  50 000kn 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Mislim svaka čast na tvom trudu i svaki rad je hvale vrijedan,ali ovo gore šta si sve stavio malo ima veze sa hifi!Auto zvučnik je auto zvučnik,zna se koja mu je namjena.Diy uradci mogu bit vrlo dobri proizvodi,znam par ljudi koji su izvrsni u tome i imaju zavidne uređaje,posebno bih naglasio izradu zvučnika koja zahtjeva vrlo dobre stolarske sposobnosti,sama kutija zvučnika je vrlo važan element kod konstrukcije.Stavljanje ne odgovarajućih drivera kao sto je auto zvučnik je neozbiljno osim ako se ne radi iz zabave.

Vrhunski konstruktori pojačala i zvučnika znaju vrlo dobro koristit mjerenja koja rade prilikom izrade uređaja ili zvučnika,točno znaju sto traže i kako to dobit,nas slušatelje,korisnike to uopće ne zanima,nas samo zanima finalan proizvod i zvuk.

Znam par poznanika koji imaju vrhunske diy zvučnike koji i u diy varijanti ozbiljne novce koštaju ali usporedno sa komercijalnim proizvodom to je sitniš,a sviraju odlično u sklopu vrhunskog High End sistema.

 

Eto sad znamo da nikakvog iskustva nemaš sa gotovim hifi proizvodima a o njima strapas non stop,drži se svoje diy domene i ako imaš koji savjet na tom polju slobodne rec a za ovo ostalo stani malo sa strane ili kreni u neku akviziciju pa testiraj (slušno) i komentiraj.Znam da nije jeftin hobi ali pomalo ima vremena i ima vrlo dobri proizvoda u SH za razumne novce.

AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...
dabar_solta_V2 kaže...
znaci ja iz razlicitih mjerenja i grafova ne mogu niti otprilike ocjenit kako ce nesto zvucat iako mjerenja koristim uvik ko i svako sta je u zivotu napravi 2 zvucnika ili bilo sta od elektronike a da nije napamet.

ali trapula radi, ti zato sta je zvucnik iz auta odma znas da to nevalja priko slike i bez slusanja, a zato sta je kutija lose zavrsne obrade odma su je termiti izili a kutija mrtva skroz jer je drvo tako slozeno a napunjena kuhinjskim spuzvama zaj mi je sta nisan nasa tu sliku i skretnica rucno motana sve izgleda bozesacuvaj al zvucalo je dovoljno dobro, pogotovo jer ovaj bas iz auta nije ni svira mid.

samo si dokaza da vas ima sta slusate samo cjenu i izgled a to kako zapravo nesto slozeno i zvuci nije bitno.

sritno

 

Par stranica prije si rekao da vjeruješ samo grafovima. Ne provociram nego me zanima pošto se razumiješ u grafove i mjerenja da li je ovo dobar zvučnik? Prevedi stranicu na engleski pa vidi, znači lik se bacio u über detaljnu analizu i mjerenja pa pretpostavljam da se iz svega toga da nešto zaključiti. Dvostruki visokotonci, 38mm soft dome i trakasti supertweeter, basevi od 20cm, od 23Hz, 94 jebena decibela osjetljivost, 28kg kutija... Kad sam ih vidio momentalne sline ALI, nigdje recenzija, nitko ih nema jedino ova talijanska analiza i raskapanje kompletne kutije. 

 Stereophile magazin nakon svakog testiranja objavi na kraju članka rezultate mjerenja da se vidi koliko odstupaju od tvorničkih podataka,ali naravno slušni test je najbitniji!

AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
volegradele kaže...

 

Eto sad znamo da nikakvog iskustva nemaš sa gotovim hifi proizvodima a o njima strapas non stop,drži se svoje diy domene i ako imaš koji savjet na tom polju slobodne rec a za ovo ostalo stani malo sa strane ili kreni u neku akviziciju pa testiraj (slušno) i komentiraj.Znam da nije jeftin hobi ali pomalo ima vremena i ima vrlo dobri proizvoda u SH za razumne novce.

Upravo tako, to sam odmah i  ja shvatio nakon slika koje je stavio.

Ja apsolutno cijenim i poštujem DIY i sam često potežem i radim neke stvari i guštam u tome, stoga respect kolegi što radi.

 

Međutim to nema nikakve veze s onim o čemu mi ovdje raspravljamo.

 

Kao što već rekoh, imate nekoliko trgovina u Zagrebu gdje će vam tgovci vrlo rado spojiti različite komade opreme te odabrano možete poslušati.

Tada budete shvatili da nisu sva pojačala ista, da ne zvuče isto da svaki proizvođać ima svoj "zvuk" ali i da između raznih serija istog proizvođaća može biti velikih razlika.

Uzmimo u obzir Onkyo koji inače proizvodi opremu koja je otvorena i svjetlija dok npr model koji ja imam radi apsolutno toplo jer je to bio izlet u ozbiljniji HIFI od strane Onkya.

Isto vrijedi i za ostalu opremu.

DAC nije samo DAC, svaki proizvođač će imati drugačiji zvuk, isto tako je i sa modelima unutar istog proizvođača.

CD player nije samo cd player isto što sam gore napisao vrijedi za više manje svu opremu.

 

Svaki komad opreme na neki način kolorira zvuk, na kupcu je da odredi što mu i kako odgovara, ne može nitko nikome reći ovo bolje zvuči, može reći ovo MENI bolje radi, što ne mora biti da nekome drugom to isto tako  bude.

Zato se oprema kupuje, slušanjem i niti na koji drugi način.

Naravno da je uho adaptivno i da se nakon nekog vremena navikneđš i ti na zvuk koji imaš ali da se zvuk s vremenom mjenja na novoj opremi, mjenja se i to drastično.

 

Pa moja cura koja nema veze s HIFI je došla doma nakon što sam promjenio kablove za zvučnike, slušao sam tada iste pjesme koje koristim za usporedbu i naravno već i ona zna kako zvuče koliko ih je puta čula, te je odmah rekla šta sam mjenjao da se čuje više basa.

 

Tako da te priče da kablovi ne znače ništa da su obične žice, da je pojačalo samo pojačivać signala, da se oprema ne usvirava itd, možete baciti u vodu, uzmite vremena poslušajte malo opreme pa onda komentirajte.

 

pozz

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo ja vec godinu dana imam onkyo tx nr 656 u kombinaciji sa dali zensor 3 + dali e-9f subwooferom.

Zvuk je odlican i sad su vec zvucnici ustimani nakon toliko sati rada, uzitak je slusati muziku (šaram po svim žanrovima tako da se ne slusa jedan te isti), a jos je veci pustiti film i uzivati u punom zvuku kojeg zvucnici sa subom izbacuju.

Redovno svaki dan imam makar sat vremena uzivanja na kaucu slusanja glazbe i pravo je opustanje nakon radnog dana 

Sub sam uzeo zbog kompletnog dozivljaja, ali zensor 3 su u vecini slucajeva dovoljni sami za sebe obzirom na njihove mogucnosti reprodukcije niskih tonova, naravno nisam pozalio sa subom jedino je zena malo njurgala zbog pozicije u boravku posto cvijet vise tamo ne stoji 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Zensor 3 je jako, jako dobar zvučnik :)

Poanta svega je i da je čovjek u konačnici zadovoljan s onim što ima.

Budimo realni i uho se navikava na opremu, lagali bi kada bi rekli da nije tako, ali i da oprema sa vremenom zvuči sve bolje, također je istina.

 

Sada će se ekipa smijati, budem probao naći link što sam čitao prije par godina, lik je uzeo neke Castle zvučnike, samostojeće i nakon mjesec dana usviravanja su on i stari bili izuzetno zadovoljni, falilo im je malo basa pa su uzeli sub.

Imali su običaj igrati šah nedjeljom ujutro i tako su isto nakon više od pola godine igrali šah, mjuza lagano svirala kada je odjednom počeo udarati jače bas.

Nikog osim njih nije bilo u sobi, te su mislili da se sub sam pojačao, no nije.

Onda su ga isključili i skužili da bas dolazi iz Castle zvučnika te da su navodno tek nakon skoro 6 mjeseci sjeli kako spada.

 

Osobno mi se čini pre dug vremenski period al opet, možda je moguće?

 

Probam naći link ali ne garantiram :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ja sam sa NAD M3 imao pinku utegnutiji bas ali sa malo manjom ekstenzijom dok sa Pathosom imam mrvu masniji ali sa odlicnom kontrolom.Kod mene se radi o kompresijama pa treba malo vise šuca da se osjeti ali mi dobro pase u prostor jer ipak je zvucnik povecih dinenzija,da je bas reflex ustroja,bumijalo bi na sve strane!!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Pitanje za ove sto se malo kuze u elektroniku, kako vam se cini ovo sa slike...nista specijalno, dobro, lose...nista pametnog za rec...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

super komentari, točno šta san tražia,  hvala.

 koliko dobro sviraju oni zvućnici uopće nije ni najmanje bitno, bitno je da ste se svi složili s tin da ovo moje sa slika ništa nevalja jer je diy i loše izgleda iako nije sve diy ima par slika i gotovih stvari, a niste nikad imali prilike poslušat niti jedan uređaj od navedenih.

 

šta se tiće ovih dvostrukih visokotonaca odma bi reka nevalja jer zašto ne stavit jedan pravi tweeter i dobar waveguide i izbjeć "zaćešljavanje" visokih tonova. google multiple tweeters comb filtering.

 a ova skretnica pošto je ovo hifi tema zabranjen je ferit na induktoru i elektrolit kondenzator nebitno šta je bipolar, a mkp nije jensen mundorf itd  boze sacuvaj to je za u skovace xD, sprd...

 

 

ovaj sad odjedanput sa mjerenja su nepotrebna dođe na ovo:

"Vrhunski konstruktori pojačala i zvučnika znaju vrlo dobro koristit mjerenja koja rade prilikom izrade uređaja ili zvučnika,točno znaju sto traže i kako to dobit,nas slušatelje,korisnike to uopće ne zanima,nas samo zanima finalan proizvod i zvuk."
iako red prije kaže ovo :

"Stavljanje ne odgovarajućih drivera kao sto je auto zvučnik je neozbiljno osim ako se ne radi iz zabave."

 

a one kutije su bile napravljene za fešte di nema struje i auto zvućnik uz fullrange od kućnog kina je stavljen samo radi basa. rućno motane skretnice bez ferita s debelom žicom i s mkp kondenzatorima.

parametri auto zvućnika koji je napravljen za male kutije odgovaraju ovoj minijaturnoj kutiji i tu bi klasićni kućni zvućnik veoma loše sjea, čak i radi loše iskoristivosti jer su te kutije rađene za fešte di se s auto radia na 12V vadi signal i bile su debeli overkill za svrhu a svirale su na kraju i u radioni jer su zvućale bolje od sonyevih od neke linije.

 

kaže nemam iskustva s gotovim proizvodima jer ih nisam nikad slika? to šta nisan stavi slike gotovih proizvoda je jednostavno, nemam potrebu slikavat nešto gotovo jer sve šta san tu napravi je spoji dvi tri žice neš ti to može svak, eventualno ako mi je neko da da popravim pa da sam rastavlja imam slika djelomićno rastavljenih komponenti ali slabo i to.

 

tako da če te mi morat vjerovat na rić iako gradele kaže sad da neznam ni diy ko njegovi poznanici koji imaju pazite sad ovo "..vrhunske diy zvučnike koji i u diy varijanti ozbiljne novce koštaju .." jer je ipak to jedino bitno tu, audio je samo usput.

 

edit: jel se neko susreta s ovakvim glupostima ko na slici zadnjoj, ovo cudo nataknuto na midbas, kakva su vam mišljenja jeli se može iz lošeg mid zvućnika izvuć išta dobro s ovakvin usmjeravanjen? je da se radi o jbl-u al mislim da se radi o blagoj prevari. u dilemi san dali da ovo skinen ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 19:10 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Danas sam dobio ovakav Technics komplet:

Pojačalo SU-C04

Tuner ST-C04
Kazetofon RS-M04

Još nisam probao radi li sve to.


Vidljivo je da ga se mora počistiti izvana, nije godina brisan.

Fotka je s neta, jer me sram fotkat trenutno stanje.

I još jedan zvučnik Marantz HD400, drugog još moram dobiti.

 

https://www.hifiengine.com/manual_library/marantz/hd400.shtml

 

Edit: Pojačalo i tjuner rade. Kazetofon nisam isprobavao.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.5.2019 21:38 (spiderhr).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
daj slike koga se sramiš ovih ovde noobova? to je staro bar 40 godina kako drukcije moze izgledat. a i ne može izgledat gore od otockog diy audia.


računaj na obaveznu zamjenu svih elektrolita.
imaš hr.mouser.com , brz shiping i imaš dobar izbor raznih dimenzija. ne kupuj elektrolite na ebay.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
dabar_solta_V2 kaže...
daj slike koga se sramiš ovih ovde noobova? to je staro bar 40 godina kako drukcije moze izgledat. a i ne može izgledat gore od otockog diy audia.


računaj na obaveznu zamjenu svih elektrolita.
imaš hr.mouser.com , brz shiping i imaš dobar izbor raznih dimenzija. ne kupuj elektrolite na ebay.

 

 Malo sam ga prebrisal, vidljivo je bilo da je prljav.

 

Evo fotki nisu nešto.

9 godina
offline
Vaš audio kutak

Baš sam sucker na vintage stvari, meni super izgleda.. Naravno, uz čišćenje će biti još bolje. 

 

Ja bih ti preporučio da ga propuhaš sa kompresorom iznutra, onim što ne ostavlja tekućinu ali morao bi zamoliti nekoga da potvrdi koliko je to sigurno raditi. :D

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

dobar je to komad opreme, da li sve radi na njemu? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Za sada pojačalo radi kao i sam tjuner. Spojio sam zvučnike od Samsung linije SCM-9100.

Aux ulaz isto radi jedino nisam isprobao kazetofon.

Moja prva linija i još radi (ok, zna zezat cd player pa ga ugasio, ladica se stalno otvara neće se zatvoriti).

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.5.2019 9:55 (spiderhr).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

To sve restauriraj, trebat će izmijeniti kondenzatore na pojačalu i tuneru, kazetaru i gumice (mada, takav kazetar stvarno nikom ne treba), kupi poštene zvučnike i na konju si.
Mada, ja bih to sve prodao i kupio neki noviji receiver (ako ti treba radio) i zvučnike :)

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...

To sve restauriraj, trebat će izmijeniti kondenzatore na pojačalu i tuneru, kazetaru i gumice (mada, takav kazetar stvarno nikom ne treba), kupi poštene zvučnike i na konju si.
Mada, ja bih to sve prodao i kupio neki noviji receiver (ako ti treba radio) i zvučnike :)

 

Imam AVR Pioneer VSX-1017 i zvučnike Wharfedale 9.3 :)

Vjerojatno ću to sve ostaviti pošto je mikro sistem i jedino ću u dogledno vrijeme nabavit zvučnike.

A za zamjenu ću angažirati frenda da to sredimo zajedno, ipak je više u lemljenju i svemu tome ;)

14 godina
offline
Vaš audio kutak

gledam neki cd player ubosti, ali kako bas nisam pri parama za neke jace, onda ili neki novi entry tipa yamaha s300 ili onkyo.

kakva su vam iskustva sa tim entry modelima? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Striko2009 kaže...

gledam neki cd player ubosti, ali kako bas nisam pri parama za neke jace, onda ili neki novi entry tipa yamaha s300 ili onkyo.

kakva su vam iskustva sa tim entry modelima? 

 Na akciji ti je sada Marantz cd6006, 2750,00kn, inače je 3500,00kn, ja sam ga uzeo prije skoro 2 tjedna i mogu samo reći da je odličan cd player, radi uredno i preko usb, dobar dac ima:

 

https://www.whathifi.com/marantz/cd6006/review

 

pozz

14 godina
offline
Vaš audio kutak

gledam sad po njuskalu pa ima arcamov cd player ili ovaj cambrige azur 540 

 

trazim sad po netu reviewe, ali bez slusanja uzivo nece biti odluke 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
spiderhr kaže...
Father_Dougal kaže...

To sve restauriraj, trebat će izmijeniti kondenzatore na pojačalu i tuneru, kazetaru i gumice (mada, takav kazetar stvarno nikom ne treba), kupi poštene zvučnike i na konju si.
Mada, ja bih to sve prodao i kupio neki noviji receiver (ako ti treba radio) i zvučnike :)

 

Imam AVR Pioneer VSX-1017 i zvučnike Wharfedale 9.3 :)

Vjerojatno ću to sve ostaviti pošto je mikro sistem i jedino ću u dogledno vrijeme nabavit zvučnike.

A za zamjenu ću angažirati frenda da to sredimo zajedno, ipak je više u lemljenju i svemu tome ;)

 

Isplatilo bi ti se uložit u elektrolite u ovom slučaju - posebno ak nećeš plaćati nikoga da ti to obavi, jer su unutra pravi diskretni tranzistori i solidno napajanje -a to je put u solidan sound, bez obzira što je "mikro linija" u pitanju. Otvori šasiju (isključi iz struje prvo ) i s mekanom keficom lagano očisti prašinu. Kupi kontakt sprej - pazi, ni slučajno nemoj koristiti WD40 - pošpricaj sve potove i prekidače i vrti ih lijevo desno ili stiskaj po minutu dvije, da što više očistiš kontakte. Ako imaš s čim i ispuši sve. Tuner je malo osjetljiviji na "radove" pa pazi ako ćeš njega čistit unutra.

 

Ako još nakon toga promjeniš elektrolite i prelemiš sve moguće hladne lemove  (očistiš prednju ploču za dojam )  - mislim da zvuk može biti bolji od AV risivera, iako bi ovaj tvoj trebao biti bolji od prosjeka a Technics generalno nema baš u amplifikaciji nekih bisera.

Ja sam se dugo zabavljao sa jednim Sanyo pojačalom Plus serije iz tog vremena (tzv. "zlatno doba" audia - s pravom), nažalost nisam imao više prostora za dodatne eksperimente.


"Kameni" elektroliti dosta unazađuju performansu, kao i prljavi kontakti potenciometra (u prvom redu, preklopnici ulaza/kontrola su isto bitni), pa kad se to sredi može se male novce uživati u dobrom zvuku i lijepim nostalgičnim uređajima.

 

 

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
11 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

Mali offtopic, ali možda će nekoga zanimati moj novi projekt koji se lagano zahuktao sada ;)

 

Naime, u jedno staro Sanyo DCA 311 pojačalo ugrađujem kompletno đubre od kompjutera, s time da zadržavam kompletnu funkcionalnost fronte originalnog pojačala, sa izmijenjenim funkcijama.

 

Već sam pokrenuo temu pod samogradnjom, pa ako hoćete, nabacite pogled ;)

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice