Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.798
|
čitano: 1.219.393
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Sa BlackWidow stare negdi 10 godina na Redragon K539, ali cu ju vratit u roku 14 dana pa i dalje trazim novu. Ali mislim da cu opet BlackWidow jer je stvarno prosla kroz sve i svasta i dalje radi.

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

Ima netko iskustva sa Ducky tipkovnicama?Trenutno imam steelseries 6gv2 i mislim da je vrijeme za promjenu 😂

Razmisljao sam o Ducky one mini 3

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li ima tko iskustva sa ovom tipkovnicom? Vrijedi li te novce ili ima bolji izbor?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
monsieur kaže...

Da li ima tko iskustva sa ovom tipkovnicom? Vrijedi li te novce ili ima bolji izbor?

 Prema izgledu i onome što čitam to mi se čini da ne vrijedi ni blizu te novce.

 

Što tražiš od tipkovnice?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav planiram si uzeti mehaničku tipkovnicu po mogućnosti sa HR layoutom i jedino što sam našao da mi je ok je ova od MS-a.


MS ELITE C521 Brown


Tiha patnja mi je uzeti neku od Redragon-a ali vidim da su u njih samo US layout, pa me zanima mogu li tipke postaviti tako da

imam đ, š, č, ć, ž? Mogu li zamijeniti y sa z jer vidim da im je raspored tipkovnice u standradu QWERTY?

Redragon-Vara K551


 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Imam 10 godina BlackWidow, ali je vrijeme za novu. Blue/brown switch obavezno, ali msm da ce biti BlackWidow V3 TKL jer je na akciji u Iponu po ok cijeni jedino me muci njihovo rjesavanje reklamacija.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Xyloto, WhiteShark Legionnaire X ti ima ISO layout s osvjetljenim hrvataskim dijakritičkim simbolima.

Tko je točan OEM tog modela nisam siguran, ali za Spartan X koju imam doma je isti kao za Redragon, isti kineski OEM.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Vidio sam ali zaboravio sam napomenuti da tražim tišu tipkovnicu red/brown switch, ovaj je blue koliko sam vidio.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Xyloto kaže...

Vidio sam ali zaboravio sam napomenuti da tražim tišu tipkovnicu red/brown switch, ovaj je blue koliko sam vidio.

Outemu Red. Bez X su s Blue.

 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
6 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kakva je tipkovnica MS ELITE C515 (TKL, BLUE) ? Hvala ! :-)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Xyloto kaže...

 

Tiha patnja mi je uzeti neku od Redragon-a ali vidim da su u njih samo US layout, pa me zanima mogu li tipke postaviti tako da

imam đ, š, č, ć, ž? Mogu li zamijeniti y sa z jer vidim da im je raspored tipkovnice u standradu QWERTY?

Redragon-Vara K551


 Možeš imati naša slova, samo što na tipkama ne pišu.

Evo kako sam ja to kod sebe riješio

11 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Da vidio sam da tako većina ili dopiše ili lijepi naljepnice na tipke.

 

 

Na kraju sam se odlučio i naručio sam si ovu WHITE SHARK RGB gaming mehanička tipkovnica GK-2101 SPARTAN-X, HR layout, crveni switch.

191x7 thx za savjet oko white shark-a :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.3.2022 20:18 (Xyloto).
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

ima li gdje kupiti ovakva tipkovnica kao na slici..ergonomska tipkovnica, naslon za dlanove, ne mora imati ove fičere za zvuk itd, 

 

*imam ju 11 godina i već dvije godine ju koristim na poslu, nepoderiva je (nije mehanička) 

Genius GK040008 C

 

 

širina 50 cm, naslon za dlanove 5 cm...

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2022 11:08 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Daliboris kaže...

Kakva je tipkovnica MS ELITE C515 (TKL, BLUE) ? Hvala ! :-)

 Bilo tko? Hvala!

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Daliboris kaže...
Daliboris kaže...

Kakva je tipkovnica MS ELITE C515 (TKL, BLUE) ? Hvala ! :-)

 Bilo tko? Hvala!

A vjerojatno je bolja od membranskih za tu cijenu.

Ali ja ne bih. Generički switchevi kojima se ne zna brand, osvjetljenje koje je stalno raznobojno, upitan nkro...

WhiteShark Spartan I Spartan-X su malo skuplji, ali sigurno puno bolji.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bok svima. Da li znate gdje bi se mogli kupiti keycapsi sa HR layoutom za TKL tipkovnicu? Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Neka preporuka za hr osvjetljenu tipkovnicu sa hr znakovima, da je mehanička, da nema tipke za brojeve sa strane. Pretpostavljam da je sad aktualna ona white shark spartan x, tako nešto.. Ima li šta bolje do 300-400kn. Prije je bila neka tipkovnica, neki brend iz Slovenije, ne znam kako se zove. Da i mora imati osvjetljenje u jednoj boji, ne rgb samo.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2022 10:36 (sage).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Misliš na UVI. Ima ih po shopovima i imaju ugravirane HR znakove. Imaju i neke od Logitecha, kao kod mene G512 SE

 

https://www.nabava.net/tipkovnice/uvi?se=1237667

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Da uvi sad se sjetio kad sam vidio. Ne znam kakve su. Ima neka od 230kn. U biti ne bi da budu preglasne tipke. Ne mora nužno biti mehanička. Sad imam genius scorpion k10. Samo mi je velika, jer imam malo prostora na stolu. Zato gledam neku koja nema full layout. Znači bitno mi je samo da ima dobro osvjetljenje u jednoj boji da se može naštimati, da nije baš baš nekvalitetna skroz, ono da kvrcka previše. Vidio sam uživo white spark spartan x mislim, ili je prije bila white shark spartan verzija. Nekako su mi te tipke preglasne. Ili se to razradi s vremenom, nemam pojma. Baš sad gledam na netu nešto tipa ms elite c515 ili UVI Gear Greed Mini TKL, ne znam šta bi bilo bolje od toga. Nemam mogućnost vidit uživo prije kupnje...
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2022 11:07 (sage).
13 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Svaka ima u svom softwareu postavke za boje. Imaš reviewe po yt pa si pogledaj. Meni se za 230 kn čini i više nego ok osim osvjetljenja koje svijetli sve uokolo. Zato mi se ova TKL čini dosta bolja ali je zato i duplo skuplja. A i ima bolje tipke.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Za koju kažeš da osvjetljenje svjetli previše uokolo. Za ms elite ili uvi? Šta kažeš za white shark spartan x. Jel se isplati dat za nju mislim 400kn cca. Ili nešto drugo možda.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2022 11:50 (sage).
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
sage kaže...
Za koju kažeš da osvjetljenje svjetli previše uokolo. Za ms elite ili uvi? Šta kažeš za white shark spartan x. Jel se isplati dat za nju mislim 400kn cca. Ili nešto drugo možda.

 Spartan X vrijedi te novce, a još bolje ako ugrabiš na akciji.

 

Gle, svaku možeš utišati dodavanjem debelih o-rings (gumene ili silikonske podloške) na keycape, podmazivanjem switcheva, dodavanjem neke pjene (npr od ambalaže, spužve, ...) ispod ploče između ploče i donje plastike tipkovnice, promjenom switcheva...

U velikoj večini slučajeva o-rings su dovoljni, pogotovo ako su deblji ili ako staviš duple tanke. Investicija od par dolara s AliExpressa.

 

Postam sliiku za par minuta. Jednobojno (trenutno narančastu koristim).

 

Vidiš dva o-ringa što sam stavio ispod žice stabilizatora na Spacebaru, skužio sam da mi ga utišaju značajno i tipka Space bude malo tvrđa.

Prvi "mod" koji sam sam smislio. XD

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2022 16:49 (191x7).
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Uz Spartan X ja sam morao kupiti podložak za ruku. Probao sam tu malu tipkovnicu i s podložkom može proći, bez me boli ruka. Također dosta je glasna. Prije nje sam koristio Logitech G910 koja je znatno tiša i ima podlogu za ruku.
Odlučio sam se vratiti na G910 jednom kad promjenim switcheve na par tipki. Nakon toga Spartan X ide u prodaju.
''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

 

bi li mi netko mogao/želio preporučiti dobru i noviju tipkovnicu, sličnu Logitech Gaming G510 koja dobro radi s novim Logitech GHub programom?

 

Trenutno koristim navedenu tipkovnicu i nemam primjedbi na nju, osim što ista nije podržana novim Logitech GHub programom, a diskontinuirani Logitech Gaming Software se u posljednje vrijeme počeo ponašati malo čudno (npr. prebacuje profile i automatski ih učitava tijekom igara, iako sam jasno stavio samo jedan profil kao default & persistent).

 

Trebao bih nešto ergonomski (s naslonom za ruku) i da na lijevoj strani imam programabilne tipke (kao kod G510) - iste uglavnom koristim samo za Escape/Enter i strelice. Također, tipke za upravljanje glazbom (stop/play/prevous/next...) su itekako dobro došle.

 

Tipkovnicu bih koristio za posao/pisanje i gaming. Budžet bi bio oko 1000 kn, ali sam spreman "protegnuti" se za cca 500 kn ako bi to donijelo neku razliku.

 

Unaprijed zahvalan.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Da li je razlika izmedu Redragon K530 i K630 samo da je ova prva bezicna?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ja sam u potrazi za tipkovnicom vec 2 tjedna i nikako naci ono sto mi se svida. Volio bih zamjeniti BlackWidow staru 10 godina, a ono sto mi se i svidi nema kod nas u Hrvatskoj ili ima sa HR gravurom i slovima koja nisu osvjetljenja itd.

Uvjeti su blue/brown po mogucnosti cherry switchevi ( ili slicno njima), do 1000 kn, da ne izgleda svemirski znaci cisti izgled tipkovnice. Pa eto ako netko ima neki pametan prijedlog rado ga prihvacam. Nije problem ni iz EU naruciti.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tražim meh. tipkovnicu, HR layout, sa num padom, da može svitlit u jednoj boji.

Najbitnije je da je šta tiša.

Cijena do nekih 500KN.

 

Gledao sam ovako nešto

https://www.nabava.net/tipkovnice/tipkovnica-ms-industrial-elite-c520-cijena-led-red-switch-mehanicka-175557011

https://www.nabava.net/tipkovnice/white-shark-gk-2102-legionnaire-x-rgb-mehanicka-tipkovnica-cijena-usb-crvena-198558221

 

 

Molim preporuku.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koristim Legionnaire X na poslu, sam sam si ju kupio da ne moram lupati po membranskim šrotovima a-la-došlo-uz-komp. OK je.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

Koristim Legionnaire X na poslu, sam sam si ju kupio da ne moram lupati po membranskim šrotovima a-la-došlo-uz-komp. OK je.

Je li koliko bučna??

Da ne bi ženu probudija kad ode leć.

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Grancigula kaže...
191x7 kaže...

Koristim Legionnaire X na poslu, sam sam si ju kupio da ne moram lupati po membranskim šrotovima a-la-došlo-uz-komp. OK je.

Je li koliko bučna??

Da ne bi ženu probudija kad ode leć.

 Pa, nije ako ju držiš na mekoj podlozi (npr deskmat, xxl podloge i slično) i staviš deblje o-ringove. 

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice