Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice izdvojena tema

poruka: 4.797
|
čitano: 1.217.738
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Jel se može na tipkovnici white shark spartan x ili white shark spartan, izabrati da bude osvjetljenje u samoj jednoj boji.
Ako ne, jel može preporuka takve neke mehaničke tipkovnice, sa hr znakovima i velikom enter tipkom, bez numeričkog dijela, a da se može osvjetljenje postaviti da bude samo u jednoj boji, a ne onako da bude sve šareno u svim bojama osvjetljenje.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.1.2022 13:25 (sage).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

 

Koliko vidim na ovom videu izgleda da može.

Jesu uopce te White shark tipkovnice koliko toliko ok?

Trazim isto neku mehanicku tipkovnicu za nekih 250-300kn sa crvenim ili smeđim switchevima (tkl ili 60%)

Naletio sam na white shark commandos ali nema recenzija na netu bar koliko vidim.

16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Redragon k552 TKL s crvenim switchevima je vjerovatno najbolja opcija za nisku cijenu. Izmjenjivi switchevi, solidna izrada, pogotovo u verziji kojoj možeš postaviti jednu boju.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
vex3855 kaže...

 

Koliko vidim na ovom videu izgleda da može.

Jesu uopce te White shark tipkovnice koliko toliko ok?

Trazim isto neku mehanicku tipkovnicu za nekih 250-300kn sa crvenim ili smeđim switchevima (tkl ili 60%)

Naletio sam na white shark commandos ali nema recenzija na netu bar koliko vidim.

 https://www.mall.hr/misevi-i-tipkovnice/redragon-dragonborn-k630-mehanicka-tipkovnica-tkl-led-crna?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=cse

 

Ja imam ovu vec 2 mjeseca i prezadovoljan sam,prva mehanicka tipkovnica koju imam.Smeđi switchevi,osjecaj tipkanja je super i ne cuje se preglasno.

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

REDRAGON K617 ili GK61? Koje switcheve preporucate?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jesi Fizz mozda nasao negdje u Hrvatskoj?

Ja sam naletio na nju samo na aliju

 

Po meni ak neces glasne switcheve onda red ili brown 

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Tu sam i ja gledao, i ja trazim nesto što bi mi bila prva mehanicka tipkovnica.

Malo me zivcira pinki boja pozadinskog ali prožvakao bi i to

 

 

Btw.sorry na dva posta za redom

12 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Samo na Aliju. Kako mislis pinky? Pa mozes mjenjat.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Mislio sam na ovu od Acex-a, ta ima samo jednu boju

13 godina
online
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

moze preporuka za logitech mehanicku tipku?

 

neku oko 500-600 kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Jel se može Redragon K552 moddati tako da ima HR layout? Jel ima negdje za kupiti HR keycaps? I odakle je najpovoljnije naručiti bolje switcheve za nju? Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ne postoji HR Layout. Ta tipkovnica uobičajeno dolazi s ANSI layoutom bez hrvatskih dijakritičkih simbola. Simbole možeš nalijepiti ili staviti keycapse koji imaju. Layout s ANSI ne možeš promijeniti na ISO.

K552 s izmjenjivim switchevima (nije svaka!) koristi Outemu switcheve te se mogu staviti samo Outemu. Dakle možeš mijenjati osjet/tip/zvuk ali ne i kvalitetu.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...

Ne postoji HR Layout. Ta tipkovnica uobičajeno dolazi s ANSI layoutom bez hrvatskih dijakritičkih simbola. Simbole možeš nalijepiti ili staviti keycapse koji imaju. Layout s ANSI ne možeš promijeniti na ISO.

K552 s izmjenjivim switchevima (nije svaka!) koristi Outemu switcheve te se mogu staviti samo Outemu. Dakle možeš mijenjati osjet/tip/zvuk ali ne i kvalitetu.

Stavio bi iste ove akko cs switcheve 

 

Koja k552 ima izmjenjive switcheve? Ovu sam mislio uzeti: Redragon kurama 2 k552 2

 

U čemu je razlika između ANSI i ISO, osim što Ž ode gore?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
MESFET kaže...

Koja k552 ima izmjenjive switcheve? Ovu sam mislio uzeti: Redragon kurama 2 k552 2

 

U čemu je razlika između ANSI i ISO, osim što Ž ode gore?

Koliko znam, samo Kumara K552, i to najnoviji dizajn/serija. Ne znam za druge. Dakle, lutrija.

 

ANSI ima dulji lijevi shift i nema lijevo tipku >< između Shift i Y (Z). Također, Enter/Return tipka je u jednom redu. To su glavne razlike.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
191x7 kaže...
MESFET kaže...

Koja k552 ima izmjenjive switcheve? Ovu sam mislio uzeti: Redragon kurama 2 k552 2

 

U čemu je razlika između ANSI i ISO, osim što Ž ode gore?

Koliko znam, samo Kumara K552, i to najnoviji dizajn/serija. Ne znam za druge. Dakle, lutrija.

 

ANSI ima dulji lijevi shift i nema lijevo tipku >< između Shift i Y (Z). Također, Enter/Return tipka je u jednom redu. To su glavne razlike.

 A super pa nije to strašno, čak mi je i draže imati dulji lijevi shift, a gdje nestanu ><?

Gdje bi mogao pronaći keycapse za Č Ć Ž Đ Š koji idu na mehanicke switcheve? Jel jedina opcija kupiti neku rabljenu meh. tipkovnicu pa iz nje uzeti?

16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Kao i na IOS, s Alt GR + ; i Alt Gt + : .

 

Naučiš gdje su Č, Ć, Š, Đ, Ž i nemaš muke.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Treba mi brzi odogvor...G513 US layout sa HR gravourom...to znaci mali ili veliki enter/shift i ima li č,ć,ž,š,đ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Ako je istina to vjerojatno znači ANSI s hrvatskim dijakritičkim simbolima.

No, koliko znam, Logi na našem tržištu ima ISO s hrvatskim dijakritičkim simbolima otisnutima (negraviranima).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
15 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
0v3rl0rd kaže...

 

Krenuo sam od Cherry MX Board 1.0 - izgleda mi jednostavna, bez nekih komplikacija, uštekaj i radi. Ima red silent switcheve. Kod nje mi smeta šta nema software za eventualno podešavanje tipki - bilo remap ili za osvjetljenje per-key.

 Cherry ima dvije aplikacije za konfiguriranje, Cherry Keys, koja je generička i trebala bi osim s njihovim raditi i s tipkovnicama i miševima drugih proizvođača i Cherry Utility koji radi samo s njihovima ali ima puno više opcija. Tako da bar remap mora raditi s ovom prvom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bežična tipkovnica i miš za Tv? Što jeftinije to bolje. Nije da će se puno koristit, stara kineska je dala svoje :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
FiTop kaže...
Bežična tipkovnica i miš za Tv? Što jeftinije to bolje. Nije da će se puno koristit, stara kineska je dala svoje :)

Od 17.1. https://www.lidl.hr/p/sitnice-koje-olaksavaju-rad-i-cine-zabavu-jos-zabavnijom/bezicna-tipkovnica-i-mis/p68264

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
5 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Bome da sam gledao Lidl katalog.. hvala puno! 

12 godina
neaktivan
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav ekipa.

 

Evo samo da javim svoje iskustvo: kako sam nedavno tražio savjete za kupnju mehaničke tipkovnice, odlučio sam se za GMMK TKL.

Naručio sam tipkovnicu iz Njemačke (CaseKing).

Tipkovnica definitivno nije jeftina - ali ju hladno mogu preporučiti bilo kome.

Uzeo sam sa Gateron RED switchevima, i osjećaj tipkanja je neusporediv sa običnim membranskim tikpovnicama. Definitivan preporod.

Do sada sam imao Logitechovu K375s tipkovnicu sa niskoprofilnim tipkama.
Mislio sam da će mi biti teško se priviknuti na visinu tipkovnice - ali ne, jednostavno u roku jednog dana sam osjetio doslovce da oko 50% lakše/brže tipkam.

Da li treba palm-rest - da, treba, i to mi je slijedeće u planu srediti. Jer šaka stoji pod malo većim kutem pa se zglob brzo "umori".

Kvaliteta izrade je odlična - a s obzirom na cijenu i mora biti :D

Veliki plus su hot-swap switchevi, pa sam tako eto i stavio "cliky" switcheve na tab, backspace i enter.

Software tipkovnice je dosta jednostavan, čak i prejednostavan,
A tikpovnica se sama po sebi može i programirati bez korištenja software-a na kompu.
Efekti su odlični - mada osobno držim lagano bijelo osvjetljenje. Ali led-ice nisu nešto previše jake - očekivao sam da će jače svjetliti, ali meni osobno ne fali jačine.

Naknadno sam stavio o-ringove na tipke, i nimalo mi ne smeta ono što zovu "mushy" osjećaj tipkanja, jer nije uopće tako izražen, a tipkovnica više nije ni približno glasna kao što je to bila bez o-ringova. Sada se samo čuje "backstroke", a i to planiram riješiti, nekada :D

I jedan minus - kabel. Kvalitetan je on, ali jednostavno sam se previše naviknuo na wireless tipkovnicu i miša. Ali ajde, izbušiti ću i rupu u stolu odmah do tipkovnice da ga ne gledam :D

Tako da, sve u svemu - jako sam zadovoljan tipkovnicom :)

 

Eto toliko od mene za sada, ako netko ima koje pitanje rado ću pomoći :)

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Pozdrav,

 

Koja je najjeftinija bežična tipkovnica, a da radi 4-5 tipki istovremeno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Evo mog projekta od ovog tjedna

prvo šta moram napisati da nakon šta sam sad probao ovu jeftiniju opciju custom tipkovnice

više se nikada ne vraćam gamerskim tipkovnicama, razlika  je nebo i zemlja, zvuk i feeling same tipkovnice,....

Radi se o Redragon K552

switchevi AKKO CS Jelly Switch Set Pink Linear podmazani Krytox GPL105 205 (Krytox skupo kao zlato)

Tempest Tape Mod tri sloja

PBT Doubleshot Backlit Keycaps

Coiled Type C USB Cable maknuo kabel i stavio priključak za usb c

Switch Sound Dampeners Sheet + spužva na dno tipkvnice

 

sad čekam da stignu prave hot swap tipkovnice, ima daleko više izbora i više opcija za modanje

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.1.2022 22:25 (bumer).
Moj PC  
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

Koristio netko White Shark Spartan X?

 

Počeo sam udarati mišem o tipkovnicu dok igram, dakle smeta mi numpad.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
Bok, trebam pomoć. Gledo sam logitech prodigy g213 ali vele slabo svijetli slova. Gledo i roccat horde aimo isti problem. Znači nešto u tom rangu 300-400 kn. Da ima čćšđž osvijetljene, i da je osvjetljenje što jače da se vidi i po danu. Može i rgb i mehanička, a i nemora.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
jelincav kaže...
Bok, trebam pomoć. Gledo sam logitech prodigy g213 ali vele slabo svijetli slova. Gledo i roccat horde aimo isti problem. Znači nešto u tom rangu 300-400 kn. Da ima čćšđž osvijetljene, i da je osvjetljenje što jače da se vidi i po danu. Može i rgb i mehanička, a i nemora.

 E, ja jučer kupio White Shark Spartan X. Prešao s Logitech G710+ stare 9 godina. Ima mana (jednu budem riješio o-ringovima, a drugu ću se naviknuti), ali za 300-400 Kn meni djeluje odlično.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
9 godina
neaktivan
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice
2 stvari mi se nesviđaju, prva je da svijetli i ispod tipki znači izgleda sve ko jedan cirkus, treba mi osvjetljenje samo slova. Druga je da čćžšđ nisu osvjetljeni već naknadno naprintani na tipke. A i volio bi imat numpad.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Savjetnik za odabir odgovarajuće tipkovnice

To što svijetli ispod tipki uopće ne izgleda loše, naštimaš si boju (ili RGB u patternu koji hoćeš), ne otežava vidljivost tipki, a super je ako nabaviš npr pudding keycape.

 

Hrvatski dijakritički simboli nisu naprintani nego osvjetljeni, isto kao i svi ostali keycapi.

 

Za numpad, onda uzmeš full-size verziju ove tipkovnice, a to je Legionnaire-X.

https://whiteshark.gg/hr/tipkovnice/legionnaire-x

 

E sad, na napomenem što su meni mane, zaboravio sam ih navesti.

1. Nema mod bez ikakvog osvjetljenja (nema osvjetljenje off, ima samo jednobojna i raznorazni rgb načini), na ovo se lako priviknuti.

2. Nema opcije podešenja intenziteta osvjetljenja, ali je jačina svjetla postavljena OK, nije presvijetlo pogotovo po danu.

3. Tipke su malo glasne kod bottom-downa, ali to je zato što sam navikao na tipkovnicu s o-ringovima. O-ringovi su mi na putu, kada stignu budem stavio i to će mi riješiti problem.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/test/191x7
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice