Savjetnik za izbor pc zvučnika izdvojena tema

poruka: 4.870
|
čitano: 1.213.306
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
3 godine
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nego sto je poanta? da linkas zvucnike stare 17g za 900kn? normalno da ti lupam td na takve budalastine! Kome treba odron star 17g nek ode na jakuševec nace ih za 100kn ne 900

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika
Survivor - eye of the tiger
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
tajo1960 kaže...
Envy kaže...
Pa daj čovječe napiši nešto svoje.. ne zovi kolege u pomoć. Ja sam Z-5500  kupio kada su bili tek izašli po svim testovima - rekli su to je to - AMEN.

Napiši nešto svoje a ne zovi 10 puta stručnije kolege od mene i 100 puta stručnije kolege u zvuku o tebe.

Lako je general sada biti poslije bitke, kada se Z-5500 odavno ne proizvode. Sad je fazon ajmo popljuvati Z-5500 jer smo si u glavi stvorili super računar.
Ako si faca kupi mi za 1/5 cijene onaj gore R1 sistem ili barem napiši nešto što ti imaš.

End of discussion.

E, sad si me zbilja matirao... pa sad i sam sebe pitam - a koje ja to kolege išta pitam, kad sjedim sam samcat u sobi i pišem ovdje? Sad ti znaš nešto što ja ne znam (o nekim kolegama za koje ja i ne znam da postoje). Moram se zamisliti nad ovim, ozbiljno! 

 

Ma, nisam ja general poslije bitke, ne moram to biti.

Gle, da ti sada izmamim jedan mali osmjeh na lice, pa da kažem da sada, trenutno sada, sjedim uz komp čiju zvučnu stranu čini Asus Xonar XD zvučna kartica i... zamislil, Logitech Z-4 2.1 zvučni sustav? Ne bi vjerovao, zar ne?

 

I to sa subwooferom koji je NA stolu, nije ISPOD stola, na Deflex Foculpods posebnim nogama što daje poboljšanje definicije finog basa koji isti treba odsvirati i svira, pa uz te noge nemam nikakve prenesene vibracije u stol...

 

Je li ti sada srce malo više na mjestu?

 

Uz drugi PC imam Edifier S2000 Pro aktivne zvučnike, a isto Asus Xonar XD zvučnu karticu, ali koja ne radi svoj posao do kraja, jer vučem optički signal sa izlaza, jer mi DAC i dalje elektronika u Edifier zvučnicima radi daleko bolje i kvalitetnije od Asusove elektronike.

 

O drugim zvučnicima koje imam doma ne mislim pisati, nije ni vrijeme ni mjesto ni tema, ali, da baš nisam neiskusam u pitanju audio tematike - nisam. Mislimda imam staža u audio području više nego ti godina života 

 

Uz treći PC nie bitno što imam.

Ovo je baš danas i vrijeme i mijesto i tema. 2 Stranice sitnog Offtpica neće moderatori zamjeriti.
Neću ti ništa kvariti nego ti to video ovjekovječi i objavi na YT kao što sam ja morao ovdje pokazivati pojedincima dizanje Develeoper izdanje Windows. Nećeš, znam da nećeš.

Tema da se otvoti nešto ko zvučnike i da profesionalci imaju neku spiku - ja sam ZA!
Razliku između zvuka Asusove Sonar i Realtekoe - ja nisam čuo--- ali ima jedna druga.. Thrutle (kornjača) koja je bolja od ove dvije - eh nju sam čuo. (Sorry možda sam pogrešno napisao, napisat ću na kraju posta).
Nema na stolu - ispod stola. Piše ti u upsutvu Z-5500 da 60cm moraju biti od drugih elektonskih komponenata... tako da osim Z-5500 malo što podržavam (od Logija) ispod 5.1 zvučnika. 2.1 je za sirotinju tko nema para za 5.1-

Dakle kada pripčaš tako pričaj sa mnom... mogu i ja prijatelja zamoliti koji je Gibonniju radio Unca Fibre u Šišmiš studiju u ZG da mi pomogne.

I boli me đon za Logija... kupit ću drugi samo da napravim 11.2 DolbyAmots (ali Receiver će me koštati brdo para) i već sam rekao ženi. Tecnhnics R1 prvo ide u kuću pa onda bračni krevet.

PS: Nudim ljudima Z-5500 za 1/4 trenutne cijene a ljudi neće. Daj neka meni netko ponudi BMW M5 ili telefon obični Readmi Note 9s za 1/4 cijene?
De budi malo realan.

PS2: I kakav stol imaš. Juče sam radio LED trake u stanu gdje je lik stol platio od punog drveta cca 1.000€. Nije isto taj stol od punog drva ili stol od nekog stakla ili iverice.

Dakle budimo realni Z-5500 je bio i ostao kralj PC Zvučnika. Proitv ove rečenice nemaš nikakvih argumenta. (podebljano, ukošeno i i podvučeno i markirano)
A o definiciji PC zvučnika (kao takvoj) i potrebama (PC-jaša kao takvoj) je dobar meterijal za otvoriti novu temu.

I taj Sonar je sra*je. Evo ti najbolje zvučne kartice na planeti:
Amazon.com: Turtle Beach - Sound Card PCI AU8820B2,TB400-3355-01,00007005 RevA00,(b.3): Computers & Accessories

Hoćeš dalje?
PS3: Imaš dakle 38 godina staža u Zvuku... baci ih 99,8%... jer ljudi danas čuda prave sa običnim laptopom. Ti si dionosaurus po tom pitanju.

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Da ali vidi cijene: 344€

 

Ja nudim (koegama bez moje marže i zarade) nešto šti je 120€, nije to mala razila.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Ma to nisu pc zvučnici nego kućno kino, ne oftopičari temu više :D
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
picajzla0707 kaže...
Ma to nisu pc zvučnici nego kućno kino, ne oftopičari temu više :D

Slažem se i kao padobranac (a i ostali) koji su donijet ćemo jedan zaključak:
Budimo realni Z-5500 je bio i ostao kralj PC Zvučnika. Ono što se pordrazumijeva kao PC Zvučnik. Da li kinezi izmisliti nešto duplo jače i kvaltetnije - pred nama je.

Kraj rasprave.

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Envy kaže...

Da ali vidi cijene: 344€

 

Ja nudim (koegama bez moje marže i zarade) nešto šti je 120€, nije to mala razila.

Evo oglas radi opisa zvucnika, ne radi cijene koja je bolesna naravno.

 

Mislim da je hvalevrijedno sto zelis pomoci kolegama u nabavci nesebicno otic u nabavku.

 

Meni se svidja ponuda za becks i tulum na z5500 sad kao ideja najvise. Iznos je takav kakav je, sve razumljivo.

 

Cujmo jedni druge kao kolege bez omalovazavanja iskustva i ukusa.

 

Pozdrav

Survivor - eye of the tiger
15 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...
Envy kaže...

Da ali vidi cijene: 344€

 

Ja nudim (koegama bez moje marže i zarade) nešto šti je 120€, nije to mala razila.

Evo oglas radi opisa zvucnika, ne radi cijene koja je bolesna naravno.

 

Mislim da je hvalevrijedno sto zelis pomoci kolegama u nabavci nesebicno otic u nabavku.

 

Meni se svidja ponuda za becks i tulum na z5500 sad kao ideja najvise. Iznos je takav kakav je, sve razumljivo.

 

Cujmo jedni druge kao kolege bez omalovazavanja iskustva i ukusa.

 

Pozdrav

A320 ćemo da dignemo iz Osijeka, imamo i stjuardesu.

I ta cijena koja je na njuškalu... i nije puno (cijena koliko sam ja platio, manje više) u odnosu za ovu cijenu koju sam ja našao, dakle nazvao lika i ispričao se sanji m5-10 minuta... Sve je ok. Nije puno jer je sam Logi sa sledećeom serijom ušparao na kvatiteti a time i kvaliteti.

Mislim netko pita tražim PC Zvučnik a ja mu kažem "Evo ti zvučnici koji su koštali 4000 kuna a ti ih dobiješ za 800" i netko to kao da i ne pročita... pa daj nek meni netko punudi tlefon Redmi Note 9s umjesto za 400 KM za, 150 KM. (MArka kuna).

Želim stvarno pomoći svakome.. ovdje na ovom forumu pola ih je iz BiH... a eto ti koji mogu dao sam link za Z-5500, izgleda daću ih ja pokupiti na kraju.

Uglavnom kao šti si rekao bez omaložavanja iskustva i ukusa.... l.p.

Evo i tebi piva:  

11 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ajmo slike/dojmovi o novim PC zvucnicima, jel tko sto uzeo na kraju?!

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 12:29 (metallic).
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

Ajmo slike/dojmovi o novim PC zvucnicima, jel tko sto uzeo na kraju?!

 Jakusevec ne radi

11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uff, da zivim u ZG stalno bi nesto vrebao, preslusavao i mijenjao.

Survivor - eye of the tiger
4 godine
neaktivan
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kupujem Edifier R1280DB. Ponude sa informacijama o starosti, korištenosti, očuvanosti i cijeni primam u privat. Hvala


I nakon godinu i pol dana slusanja na svojim Edifier R1700BT i dalje sam odusevljen. Pisao sam i prije, to su moji prvi aktivni zvučnici.
Za tu cijenu odlično.
Sada trebam malo manje zvučnike da mi budu na desku uz laptop i odlučio sam se za R1280DB.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

može savjet za kupnju zvučnika.

sad imam jeftinjavu GENIUS SP-HF 800A, gledam, Edifier R1280DB ili Presonus Eris E3.5.

e sad ovi Presonus su studijski monitori, pošto nisam audiofil a ni sluh mi nije nešto, koji bi bio dojam kod prelaska sa zvučnika koji uljepšavaju zvuk, na monitore koji pušta čisti zvuk.

bi li mi to zvučalo bljutavo? (nit smrdi nit miriše). ili da ipak uzmem Edifier??

a nešto kvalitetno u toj cijeni 700-100kn?

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Slusajuci ovu usporedbu na YT (koja koliko-toliko pomaze u nekoj usporedbi zvuka) moze se cuti da Edifier ima malo "jaci" bass, a da je Presonus bolji u srednjim tonovima, visoki su skoro podjednaki na oba zvucnika.

Ako ti je dosta bitan bass onda je bolja opcija Edifier, a ako zelis imat "cisci/tocniji" zvuk onda je mozda bolji Presonus (ako mislis zvucnike drzat blizu zadnjeg zida imaj u vidu da ce to jos malo vise "napumpat" bass).

 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Uz dužno poštovanje svima, ali kako možete uopće uspoređivati zvuk zvučnika preko youtubea?

 

Dakle taj zvuk snima nekakav mikrofon, zatim vi taj isti zvuk, koji je prošao tko zna koliko kompresija, reproducirate na svojim zvučnicima... Realno, kao da uspoređujete kvalitetu slike 2 monitora pregledavajići snimljeni video na svom monitoru...

 

Meni to nema nikakve logike... Kako ja mogu zvuk Logitecha Z5500 uopće dočarati ako ga pustim na svojim zvučnicima od 50kn? Kako možete dočarati dubinu basa od 35Hz na zvučnicima koji uopće nisu takav bas sposobni reproducirati???


Jedini način da dobijete uvid u reprodukciju zvučnika je da ih čujete uživo, ovo sve ostalo nema ama baš nikakvog smisla.

Moj PC  
1 1 hvala 1
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

SToji i to, al ajde stavi dobre slusalice i objasni zasto cujes razliku?

 

Kolega je napisao da je to samo mala pomoc a ne iskustvo uzivo...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav!

 

Tražim stereo zvučnike za komp,

bez subwoofera i potrebe za pojačalom.

Plug'n'play, ravno u matičnu.

 

Upotreba: multimedija, ponekad ..

za kvalitetniji doživljaj imam slušalice, ali ne koristim ih uvijek.

 

Recimo, u rangu do 1000 kn, pa što upadne.

 

Ako netko ima kakvu preporuku, slušam.

Hvala 

 

EDIT:

naletio na  Edifier R1280T -

da tražim dalje, ili bi to bilo idealno?

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 17:49 (fler).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Koliko mista na stolu imas, di bi kupio?

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Prostora dovoljno (nisu baš sićušni, ali bi stali); negdje u EU ili ako nađem kod nas, svejedno.

Ima li štogod slično a da nije skuplje, ili bi to bila solidna opcija?

 

Nemam sad vremena kopati po milijunima recenzija i vodiča itd.,

obzirom da nisu neke pare u pitanju (za takve stvari) pa ne očekujem čuda.

Split your lungs with Blood and Thunder
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 18:04 (fler).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

A gle, nije to sad ni mala suma za PC zvuk. Ovdje se cesto preporucuje edifer r1280hd za cijenu 1100kn.

 

Jesi vec naletio na njih, sto mislis?

 

Edit: vidim da si spomenuo r1280t. Mislim da je bolje dodati jos cca 200kn za optiku i bluetooth konekciju...

Ako te zanima taj stil.

Survivor - eye of the tiger
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.4.2021 18:18 (metallic).
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ma, pod "nije neka cifra" mislim da ne ciljam u ovom slučaju na nešto iz više klase.

 

Bluetooth mi ne treba, optika također.

 

 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Kuzim, onda r1280t ako ti pase stil.

 

Kad se trazi nesto manje i decentnije, spomenem rado creative labs t100.

Pogotovo ako ne zelis gamerski stil...

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

 

Mislim da će ipak biti Edifier, pogledao sam par jubito recenzija

i sviđaju mi se, tako da je to riješeno.

Hvala 

Split your lungs with Blood and Thunder
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Eto super! Jos imamo i fan club edifier tu na bugu. :D

Survivor - eye of the tiger
16 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
metallic kaže...

SToji i to, al ajde stavi dobre slusalice i objasni zasto cujes razliku?

 

Kolega je napisao da je to samo mala pomoc a ne iskustvo uzivo...

 Pa u principu takvu usporedbu je moguće jedino napravit ako već imaš par vrhunskih zvučnika ili slušalica koji mogu reproducirati zvuk bolje od onih koje na njima uspoređuješ, a također zvučni zapis treba biti nekomprimiran...

 

Ali raditi usporedbu na šrot zvučnicima, kakve većina ljudi ima jer zato i kupuju nove i bolje, je po meni besmisleno.

 

Recenzije mi imaju smisla ukoliko ih rade ljudi koji će opisati vlastiti doživljaj i kvalitetu zvuka, pa se onda takve ljude i posluša, ukoliko nisu plaćeni za to... U suprotnom, najbolje u dućan i poslušati zvuk...

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.4.2021 11:06 (lllnuclearlll).
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Ili ako imas slusalice sa vecim frekvencijskim rasponom od zvucnika s testa pa se jasno cuju razlike u karakteru.

To naravno nije isti zvuk kao ti zvucnici uzivo, al pomaze.

 

Dodatno, taj isti kanal nudi i "surce track" pismu koji puste tvoji zvucnici pa odma imas usporedbu 3 proizvoda u jednom videu.

 

Meni se svidja i bass test kod njega gdje vidis dokle svira koji.

 

Eto

Survivor - eye of the tiger
12 godina
offline
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Pozdrav

 

Isplati li se uzeti PANASONIC SC-MAX3500EK ?

 

Koristio bi naravno u osobne svrhe i neke feštice tu i tamo

 

Ako ne to može preporuka što uzeti

 

LP

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika
Remzi kaže...

Pozdrav

 

Isplati li se uzeti PANASONIC SC-MAX3500EK ?

 

Koristio bi naravno u osobne svrhe i neke feštice tu i tamo

 

Ako ne to može preporuka što uzeti

 

LP

 

Ja bi rađe neko mini pojacalo sa nekim zvucnicima.

Npr.

 

Pojacalo:

 

Zvucnici:

 

Ili nesto u tom stilu.

Imaju BT ili mogucnost spajanja PC-a/laptopa kao izvor zvuka.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Savjetnik za izbor pc zvučnika

Nisam nikad cuo ovakva pojacala? Ima tko iskustva s time?

 

P.s. jel njima svejedno koliko impedaciju imaju pasivni zvucnici ili?

 

Survivor - eye of the tiger
16 godina
online
Savjetnik za izbor pc zvučnika

Sa Aliexpressa sam narucio slicno pojacalo, 40w x2 i fakat ima strujni adapter da moze odhendlat tu snagu...

Pojacalo ima bluetooth i mene je fasciniralo malim dimenzijama, solidnom izradom i najvise cijenom, cca 300kn.

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.5.2021 14:03 (Batista).
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Koji media player kupiti?, Vaš audio kutak
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice