Izbor dobre podloge za miša izdvojena tema

poruka: 628
|
čitano: 191.756
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Tak je.

"Ono si što jedeš" - ja sam pizza (ne, ozbiljno, pitajte @Tony1999)
13 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

mali info

kako mi novi miš ima laserski senzor, odlučio sam se na kupnju plastične podloge, iako i na platnenoj mi je radio super

već kojih tjedan dana koristim speedlink sevantus tvrdu podlogu, crna (nisam htio neku sa šarenilom ili jako upadljivim natpisima)

33x28, i trenutno mogu reći da ju više volim od stare platnene qck mini koju sam koristio dobrih 6 godina, a prije toga je bila korištena doma od strane  brata prije nego si je on kupio vespulu (on je koristio kojih 2 godine)

qck za svoje godine ne pokazuje tragove potrošenosti, uz redovito pranje se lako održava u tvorničkom stanju i drago mi je da mi je to bila prva poštena podloga

no sevantus sa druge strane mi nekako bolje paše, iako je tvrda podloga, no to je od osobe do osobe i osobnih preferencija

nije onako skroz glatka, ima grain ali je minimalan, miš odlično klizi, podloga ne klizi ni najmanje i meni dovoljne veličine

nožice će prije otić na mišu zbog tvrde podloge, ali to me ne dira jer to je jeftinjak za nabavit (pa čak i one koje si sam izrežeš kako ti paše)

cijena joj nije velika i drago mi je da sam se odlučio to kupit (a i nisam imao neke velike opcije za kupnju gledajući po trgovinama, pa mi je to nekako bio i najbolji izbor)

osobno dajem preporuku za nju ako netko traži tvrdu podlogu

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Moj PC  
2 0 hvala 3
13 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Imam Razer Goliathus Speed već par mjeseci i nikako mi ne leži. Igram prvenstveno CSGO i jednostavno se ne mogu nikako naviknuti, "prebrza" mi je tj. prekliska. Razmišljam uzeti QCK heavy pa me zanima zna li možda itko jeli to nešto "sporija" podloga?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2016 14:46 (Kiky877).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Kiky877 kaže...

Imam Razer Goliathus Speed već par mjeseci i nikako mi ne leži. Igram prvenstveno CSGO i jednostavno se ne mogu nikako naviknuti, "prebrza" mi je tj. prekliska. Razmišljam uzeti QCK heavy pa me zanima zna li možda itko jeli to nešto "sporija" podloga?

 nekoliko puta je ovjde već postan video, ali evo još jednom

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
13 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
matija656 kaže...

 Stvar je u tome što sam imao prethodnu verziju te goliathus podloge (isto speed) i to nema apsolutno nikakve veze sa ovom novom tankom verzijom. Zato sam i kupio ponovo jer sam bio full zadovoljan, ali ova tu nova, em izgleda ko tepih em je klisko smeće.

16 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Već sam naveo ako možete ikako kupite nova gaming killer 2 podlogu, skupa je, ja je imam već više od 5 godina izgleda ko nova, savršena podloga.

 

Na njemu sam isprobao najmanje 10 miševa i to gamerskih.

 

Po toj podlozi je prolivena kola, piva itd i nista je ne moze skrit.. izvanredno...

ako je uopće ima više igdje za kupit...

 

edit : evo http://www.performance-pcs.com/new-nova-microptic-killer-2-8000-dpi-precision-gaming-mousepad-black.html

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Poruka je uređivana zadnji put sri 6.4.2016 20:58 (CyberDemonVZ).
10 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Kiky877 kaže...
matija656 kaže...

 Stvar je u tome što sam imao prethodnu verziju te goliathus podloge (isto speed) i to nema apsolutno nikakve veze sa ovom novom tankom verzijom. Zato sam i kupio ponovo jer sam bio full zadovoljan, ali ova tu nova, em izgleda ko tepih em je klisko smeće.

Na koju tocno novu verziju mislis?? ako je Sphex to nije isto, ako je Goliathus 2013 Speed onda bi trebalo biti sve isto, osim sto ta ima zasivene rubove.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.4.2016 13:02 (The_Fichek).
13 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
The_Fichek kaže...

Na koju tocno novu verziju mislis?? ako je Sphex to nije isto, ako je Goliathus 2013 Speed onda bi trebalo biti sve isto, osim sto ta ima zasivene rubove.

Da, mislim na Goliathus speed 2013. Nema to veze sa onom Goliathus Speed koju sam kupio 2008. Bogu hvala, stigla je Qck heavy jučer. Od prve sekunde bolji feeling i precizniji aim. Jedino mi žao što sam uzalud bacio pare za Razer-ovu, a sad će skupljat prašinu.

10 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Zanimljivo, fala na info.

9 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Kupio sam novu podlogu, jer sam uzeo i novog parcova, sve piše pod moj pc. Nikako nemojte uzimat Roccat Siru Cryptic Blue. Uzeo sam podlogu u lokalnom šopu čisto da vidim šta oni nude i činila se okej jer dobro se zaljepi za stol, ionako volim da je fiksno. Prva 2-3 dana je bila super, ima plastični matt finish međutim jučer sam osjetio kad mičem sporije miš ko da imam zrnca pijeska ispod miša. Podignem miš ono sve super, podloga čista. Jednostavno je takva tekstura podloge takva - "pjeskovita" i valjda kak se troši tak ostavlja mikrozrnca stalno. Jebiga, bačeno 126kn, osim ako nemogu vratit, ne znam kak to ide točno, imam ju 5 dana. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
Kiky877 kaže...
The_Fichek kaže...

Na koju tocno novu verziju mislis?? ako je Sphex to nije isto, ako je Goliathus 2013 Speed onda bi trebalo biti sve isto, osim sto ta ima zasivene rubove.

Da, mislim na Goliathus speed 2013. Nema to veze sa onom Goliathus Speed koju sam kupio 2008. Bogu hvala, stigla je Qck heavy jučer. Od prve sekunde bolji feeling i precizniji aim. Jedino mi žao što sam uzalud bacio pare za Razer-ovu, a sad će skupljat prašinu.

 Ja sam godinama na goliathus control edition, cak se upgrejdao na onu extended(najvecu) ;D Super zadovoljan.
Doduse meni pasu "tezi" misevi i malo veci "otpor" pa mi je ovo savrseno. : )
Logitech g600 mis.

10 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

pozdrav.

 

Trebam novu podlogu za misa i ako ima i za tipkovnicu, mis je MS BOOSTER ( uskoro ce ici neki logitech ), sad bitna stvar, za FPS igre tipa BF4, CSGO, COD.

 

U hrvatskoj su cijene velike pa sam gledao nesto sa eBaya, uglavnom ima velikih samo neznam koje su kvalitetne.

 

Max cijena: 18€.

Battleog - 191silvinjo
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2016 11:21 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Roccat Taito Control u protisu 101kn. Naručio sam danas jer ju svi hvale i uspoređuju s goliathusom speed. Velika je i lijepo se drži na stolu, javim dojmove kad dođe kroz 2 dana.

10 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Mene isto interesira Taito Control, ali zar nije ta slicnija Control verziji Goliathusa, dok je Speed verziji slicniji "Roccat Taito Shiny" ??

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.4.2016 13:47 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

 

Ovdje je starija inačica Taito podloge, nova se samo zove Control al je ustvari isto sve osim što je ušiven rub u noviju verziju. 

10 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Vidio sam taj video i nebih rekao da se zove Control, a da je jednako brza i daje isti osjecaj kao ta starija za koju veli da je prakticki identicna na osjecaj kao Goliathus speed. Znaci pretpostavljam da ova ima malo zrnatu podlogu, daje vise otpora i te fore sto mi se ne svidja :(

9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Tako piše u komentarima, neki lik je napiso da se uzima taito control jer je to nasljednik original taita samo ima taj rub. Uostalom javim dojmove svakako da pomognem u odabiru drugima kad stigne podloga. 

14 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

da li je tko uspio probati steelseries dax podlogu? da li vrijedi 225 kn, sviđa mi se da je periva pa dugotrajna, imao qck mini nakon godine više nije upotrebljiva jednostavno izliže se tamo gdje miš klizi...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Primjetih da dosta brandova oko 200-250kn nudi prakticki iste one podloge od oko 100-150kn, samo perive.. Po meni bolje uzet 2 podloge od cca 100kn, nego jednu perivu od cca 200kn, dok got su sve istih dimenzija.

9 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Roccat Taito Control stigla jučer i istestirana cijeli dan na CS:GO. Podloga nije previše skliska, ali ni ne "koči" miš uopće, nekako je to sve izbalansirano, sve u svemu ja sam prezadovoljan. S Kone Pureom čisti užitak igranja. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Grebe li ista za ruke? Je li ugodna nakon duljeg koristenja..? 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša

Ništa ne grebe, čak mi ne smeta ni ušiveni rub. Podloga je dosta velika tak da imaš mjesta za pičit. Igro sam 5 sati u komadu sigurno, sve super. 

16 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Svaki optički miš ima lift off distance?

Mislio sam da je Asus Gladius jedini s tim problemom no evo i g402 ima lift off distance.

 

E sad koliko podloga utjece na to? Kod 402 je to u granicama normale kod gladiusa je uzas

 

Imam super podlogu no mozda ona ima problem s optickim misevima.

Molim Vas pomoc i prijedlog, ne zelim prodavati Asus Gladiusa ako podloga moze pomoci.

 

Tnx

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.5.2016 14:32 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Svaki optički miš, bio LED, IC (IR) ili laserski, ima lift off distance odnosno LOD. LOD udaljenost podloge od senzora do koje senzor "hvata".

Ta udaljenost je kod nekih manja, kod nekih veća. To ovisi o samom senzoru i o tome koliko je "duboko" u mišu smješten.

U pravilu oni koji imaju veći LOD imaju i bolje praćenje jer je ili senzor jači ili senzor bliže podlozi.

Ponekad smanjenje osvjetljenja (npr smanjenje svjetlosti LED diode ljepljenjem kodadića trake preko dijela rupe) pomaže tome da senzor slabije hvata.

Samo kod kugličnog miša nećeš pronaći LOD.

 

Twitter: @191x7
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Izbor dobre podloge za miša

Pozdrav, http://www.elipso.hr/informatika/podloge/MS-INDUSTRIAL-MP_X3ME-2/

Što mislite o ovoj podlozi, nemislim podlogu koristiti za igranje, ali bi bilo bolje (meni) što glađa površina na kojem će biti miš, nek miš leti  haha, inače imam miš Logitech m100, unaprijed hvala.

Zemlja je kuća slika, a srce čovjeka je riznica prizora života koji poput slika prolaze ljudskom sviješću, te čovjek živi i pati poput glumca, a uči poput gledatelja.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2016 16:45 (keyofdestiny13).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Skoro uzeo SHARKOON FireGround podlogu no u Elipsu danas sreo Coolermaster SWIFT-RX XL

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Izbor dobre podloge za miša
doktor1 kaže...

Skoro uzeo SHARKOON FireGround podlogu no u Elipsu danas sreo Coolermaster SWIFT-RX XL

Također koristim tu podlogu samo manjih dimenzija: Cooler Master Swift RX-S :)

Xbox: Muskarcina
8 godina
neaktivan
offline
Izbor dobre podloge za miša

Pozdrav svima,

zanima me izbor podloge za g502 proteus spectrum?

Zahvaljujem

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Izbor dobre podloge za miša

Hocu uzeti steelseries qck+ ali nijedna trgovina u hrvatskoj nema tu podlogu, a amazon naravno ne isporucuje kod nas. 

 

Da li netko zna gdje se moze uzeti po povoljnoj cijena ta podloga kod nas?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice