The Witcher: Monster Slayer

poruka: 12
|
čitano: 3.100
|
moderatori: DrNasty, pirat
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
protjeran
offline
The Witcher: Monster Slayer

Spin-off igra studija Spokko (CDPR grupa):

 

https://thewitchermonsterslayer.com/

 

E sad, prije nego sto svi povicu "Witcher GO" ili tak nesto,

ovo bi trebao biti "location based RPG", sto god im to znacilo,

ali s obzirom da je CDPR iza toga, moguce da i nece biti blesavi grind

kao PkMn GO.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
The Witcher: Monster Slayer

A nego šta će bit?

Igra koja te tjera da hodaš po kvartu, ubijaš čudovišta, skupljaš "nešto" i levelaš. Mobilna igra prepuna mikrottransakcija, nema što drugo bit.

 

Ono što je eventualno moguće, je da će biti zabavna, da će imat neku priču i poantu i da se neće svodit na "hvatanje" bezbroj mobova u traženju savršenog shiny primjerka. Ali sa druge strane gotovo sam 100% uvjeren da ćeš na sličan način tražit drop savršenog komada opreme iz seta koji ti treba.

 

Witcher je tematika, sve ostalo su nijanse. Ima sigurnih 5-6 naslova takvih i svi su na istu foru. Daily questovi, arene, pointovi za punjenje, pointovi za borbu, "random" encounteri koji zahtjevaju kretanje realnim svijetom, često region locked gluposti.

 

CDPR je iza toga ne znači ništa, i oni vole novac. Činjenica da ulaze u mobilni svijet po meni ne znači ništa dobro, eventualno dokazuje da se i kod njih pokreću ti korporativni trendovi gdje je bitna zarada i godišnji rast. Oni vjerojatno neće napraviti trash proizvod i must pare za svakakve gluposti kao neki od konkurenata, ili u istoj mjesri, ali sumnjam da će biti imuni na to.

Uostalom koliko mobilnih igara ima koje nisu mikrotransakcije i izvlačenje para na istima? Prodaju se eventualno portovi prastarih igara sa PC na mobitel, a i u njih uspješno ubacuju real money store.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher: Monster Slayer

Ne, bas suprotno, nije igra koja te tjera da hodas po gradu, nego van grada,

dakle poljskim putevima, prirodom, brdima, stazama za rekreaciju.

 

Dakle to je super stvar, jer ce napokon neke pomaknuti iz fotelja da se napokon i prosecu,

a biti van grada, smoga, cov19 i ostalog sranja je svakako pozitivna stvar.

 

Mikrotransakcije postoje i u Gwentu, ali u obliku skin-ova ili dodatnih resursa za

kreiranje premium-look karata - dakle princip kao i u CS-u, nije "pay to win",

i nitko se ne buni. Hoces imati poseban Ciri skin - platis 10€ i dobijes.

Jesi li zbog toga bolji u igri od drugih igraca? Apsolutno ne!

 

Po gradu ces eventualno nailaziti na merchente, koji nisu nesto sto je napeto,

nego su to monsteri, koje nalazis u divljni.

 

Sve u svemu, meni se cini simpaticno. Zasto ne - sansa da naidjes na nekog

tko ima slican hobi je velika. Dakle dok lutam u potrazi za skirevenim

i neistrazenim lokacijama sa Geocachingom, mogu igrati i ovo.

 

https://www.geocaching.com/play

 

A da samo znas koliko sam divnih stvari otkrio, i divne lokacije, na koje ovako nikad nebi naisao,

i to samo zato sto je zajednica tako velika, i jednostavno te vuce da ides u prirodu.

 

Naravno da postoje i stvari unutar grada, ali to me ne zanima, jer gdje je puno ljudi,

a ti kao nesto trazis, izgleda sumnjivo. Jednom sam se tako popeo na jedan most,

pa spustio na sredini ispod, i dotrci neka starija bakica i vikne "sinko nemoj se baciti,

ako trebas pomoc, pricat cemo" - nasmijao sam se i doviknuo "evo me za sekundu, moram nesto

provjeriti, pa dodjem na kavu" - tko zna dali bi zvala hitnu i vatrogasce da joj nisam odgovorio -

od tad vise nista u okrugu grada ne trazim.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
The Witcher: Monster Slayer

Ma daj, igrao sam sa klincima PokemonGo , apsolutno svima je jasno kaj radiš jer bar 20  ljudi u krugu 2 minute hoda radi to isto. Svaki event manje ili veće skupine ljudi hodaju gradom, od centra, Jaruna... Klinci više ne igraju, al točno po lokacijama po kvartu znađ kaj rade ljudi sa mobitelom u ruci.

 

Poanta je da je nebitno koja je igra i ko ju radi, princip je isti, sve su ostalo nijanse

 

A ovo u gradu i van njega - bullshit!

 

Baš me zanima ko pametan radi igru tako da ljudi u gradu ne mogu igrat, već da moraju izlaziti iz grada - hodat, kretat se, da. Favorozirat će se ko i u PokemonGo veće lokacije - trgovi, parkovi, spomenici - te će te prisiljavati hodat i kretat se među njima.Ova naša prčija od Zagreba je nezgodna da moram svaki dan izać oz nje da bih igrao - gameri su gameri, sportaši su sportaši. Sportaši voze bicikl, hodaju, planinare... da bi uživali u prirodi, a ne blejali u mobitel. Gameri ne planiraju izlet u prirodu da bi mogli igrat. PokemonGo community je casual ekipa 95% i ugl igra da im prome vrijeme dok moraju ić na posao, u školu... Postepeno ih potiče izlaziti iz kuće radi evenata, ali ne provest popodne u Maksiđiru, na Medvednici ili Žumberku, već "po kvartu" , povremeno radi ekipe ili eventa nešto dalje.

 

Prodavat će se sve što se u Witcheru prodaje kod herbalista u storeu za pravi novac, vjerojatno i rijeđi đaterijali, a moći će se ingame skupljat u nekim eventima. Moguće da će eventi tražiti invite koji ćeš moć skupit ili opet kupit u storeu.

 

3 igre sam vidio, jednu igrao skoro 2 godine. Sve se može besplatno, ali te uvelike potiče da kupuješ.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher: Monster Slayer

Mislim da nisi procitao ni pogledao trailer. A i ako poznajes Witcher svemir,

trebalo bi ti biti jasno da Leshene, Giante i ostale zvjerke ne sreces u gradovima.

 

I pogledaj princip GeoCachinga - ne trcis sa mobom u ruci. Odes negdje na izlet,

ukljucis aplikaciju, kaze ti otprilike generalnu tocku, i opis sto trazis, i onda

se zaputis u tom smjeru i razgledas uokolo. Ako gledas u mob, neces nikad naci.

 

Nije cilj napravit zombije kao PkMnGO, nego istrazivati stvaran svijet, i tako bi i

ovo trebalo biti - ti se kreces, i eventualno dobijes notifikaciju da je nesto blizu,

a ne trcat s mobom u ruci.

 

Nadam se da je to tako kao i prikazano na traileru i opisano na webu.

Dakle da su puunoo povuki iz GeoCachinga, i da ce bas takve zanimljive stvari u prirodi

biti mjesta gdje ces moci nesto i pronaci u igri. A ne lutanje po gradu, to je za debile,

osobito sad u doba korone - nema smila. Jedino dobro za amerikance, manje ce se debosi ubijati

(oruzjima), a vise ce poginuti dok se vozaju sa mobom u ruci. 2 birds with 1 stone.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
The Witcher: Monster Slayer

Zaboravi!

 

Tražit ćeš ih po parkovima i bit će ih hrpa. Svaki parkić, svaki spomenik, sve ko i druge slične igre. "Priroda" je onaj komad trave na Zrunjevcu primjerice. Svaki komad trave, svako mjesto sa 5 stabla na hrpi, svaki bara, sve se broji, makar usred grada.

 

Nijedna gra koja te forsira izlazit autom i vozit pol sata da bi ubijao mobove u prirodi u startu ne može biti uspješna - neće biti publike za nje.

 

A ti živi u uvjerenju da ovo nije još jedan MMO sličan PokemonimaGo.

 

Witcher 3 ima 1 veliki grad i nešto sela sa prosjekom od 30ak stanovnika. Stvarni svijet ima gradove, gdje je Zagreb među minijaturnima za ciljanu publiku, a ima cca 20km u promjeru. NITKO neće 10-15 kilometara vozit da bi ulovio/ubio monstera, to ti mogu garantirat. Morat će ih biti u svakome parku i kao "rare spawn" jednako kako je u PokemonGo i sličnim igrama. Prsječan igral ovakvih igara nema namjeru iz Centra ić do Jaruna... sve dalje od zrinjevca je napor. Ako ne može pješice, neće ni pokušavati - u prosjeku.

 

Publika koja igra igre i publika koja vikendom odlazi u prirodu nisu iste publike i nemaju puno zajedničkih dodirnih točaka. Zaboravi igru koja cilja na ekipu koja čeka godišnji i odlazak van grada da bi igrali mobilnu igru. U RH još teoretski moguće, na zapadu zaboravi. New York primjerice, OK, ako si na Manhatanu, pa Central Park, ali ako nisi - a igra izgleda kako ti pokušavaš uvjerit ekipu ovdje da će bit - možeš zaboravit! Što bi ljudi trebali, sjedat na vlak, vozit se sat vremena u smjeru da bi lovili moba kojeg još nisu?

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher: Monster Slayer

Cuj, ja sam okruzen sumama i brdima - i svaki vikend sam negdje na brdu, sumi, jezeru, bilo pjeske,

biciklom, ili kajakom niz rijeku. Tako da grada ne vidim. I vjerujem da ce meni biti zanimljivo.

Mer´ku necu ni komentirati, ionako bolesni narod koji se ubijao radi pokemona, njima ovo nece biti nista drugacije,

osim ako ih developeri ne natjeraju - a nadam se da hoce, i da nece biti encountera sa monsterima unutar gradova.

 

Geocaching + TW:MS zvuci kao win.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: The Witcher: Monster Slayer
Čitatelj kaže...

Nadam se da je to tako kao i prikazano na traileru i opisano na webu.

Dakle da su puunoo povuki iz GeoCachinga, i da ce bas takve zanimljive stvari u prirodi

biti mjesta gdje ces moci nesto i pronaci u igri. A ne lutanje po gradu, to je za debile,

osobito sad u doba korone - nema smila. Jedino dobro za amerikance, manje ce se debosi ubijati

(oruzjima), a vise ce poginuti dok se vozaju sa mobom u ruci. 2 birds with 1 stone.

 Nisam nikad GeoCachao ali ako se ne varam, fora s tim je da igraci sami ostavljaju cacheve na mjestima gdje hoce. Znaci oznaci ti otprilike lokaciju i napise "izmedju tri drveta koja cine pravokutni trokut". I sad ti dodjes tamo i trazis ta tri drveta.

Dok ce ovo, isto kao i Pokemon GO i slicne igre, imat monstere ili sta vec na random mjestima i ti ces imati tocnu lokaciju (quest marker), i morat ces samo pratiti quest marker i kad dodjes tamo ces vidjeti monstera na mobu. Neces nista posebno morati traziti na tim mjestima.

Ne ocekujes valjda da ce netko iz CDPRa obici cijeli svijet i opisivati zanimljive lokacije gdje su skriveni monsteri?

7 godina
protjeran
offline
The Witcher: Monster Slayer

Ne ocekuje da ce CDPR obici cijeli svijet, ali poznavajuci koliko su detaljni, vjerujem da ce oznaciti gradove

sa "spawn NPC" a prirodu sa "spawn monsters", i to je dovoljno, te kartografiju mogu vuci od bilo koga,

recimo moje ocekivanje je da koriste Here kartografiju, jer Google svoju prodati nece, kao ni Microsoft.

 

Da se netko potrudi, moze sam u roku od mjesec dana na karti svijeta oznaciti prirodu i gradove, i to je sve.

A da se stavi 10 ljudi, to ce odraditi jos detaljnije i jos brze.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
The Witcher: Monster Slayer

28.04.2021. je prvi draft igraca, koji su prijavili za testiranje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
The Witcher: Monster Slayer

Nisu u CDPR-u nimalo naivni, a dolazi nam i Witcher next-gen edition uskoro.

Ovo mi već liči na "kravu muzaru" 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: The Witcher: Monster Slayer

The Pokemon Company i Nintendo rade istu stvar - zasto nebi smjeli i sestrinskoj firmi CDPR-a?

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice