Pro Evolution Soccer 2019

poruka: 1.215
|
čitano: 213.230
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
dayvee kaže...

Ma dajte,

 u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. 

  Pa sve navedeno mozes slobodno reci i za FIFU. ne znam koja je razlika.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
jovial kaže...
dayvee kaže...

Ma dajte,

 u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. 

  Pa sve navedeno mozes slobodno reci i za FIFU. ne znam koja je razlika.

 

Razlika je jer online u FIFI dubinske lopte u prostor, lopte preko obrane u prostor i dupli pasovi nisu ni blizu toliko precizni i ne prolaze toliko često i komp ni blizu ne pomaže toliko.

Isto tako u FIFI ne možeš visit na duplom pritisku u obrani cijelo vrijeme i da komp za tebe sa 3 igrača cijelo virjeme juri protivnika i automatski oduzima loptu, što većina iskusnih PES online igrača radi, a da to ne ostavi ozbiljne posljedice i rupe u formaciji, više moraš sam radit u FIFI i sa više mogućnosti za grešku.

Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 19:41 (dayvee).
8 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
dayvee kaže...

Ma dajte,

u FIFI jednostavno odeš u običan Online Seasons, znači nikakav FUT, nikakve sličice, nikakve ikone i boostovi igrača; odabereš klub poput Ajaxa, Mainza, Atalante, West Hama, AEKa, Flamenga, Spartaka gdje je prosijek ocijena 75 i matchmaking te spoji s igračima koji su odabrali npr. Everton, River Plate, Legia, CSKA, Bordeaux, Bešiktaš gdje je također prosijek ocijena 75 i možeš odigrat pravi nogomet gdje nisu svi igrači supermeni s ocijenom 90, i gdje možeš istraživat i uživat u nogometu i gdje moraš znati iskoristit potencijal ekpie i karakteristike i mane koje ona ima i sve to uz draž najtecateljskog igranja za rating i bodove.

 

U PES-u nema šanse da odigraš natjecateljsku utakmicu i da nađeš protivnika koj nije odabrao jedan od 10 najjačih klubova tipa Real, Barca, PSG. City.

 

 

Finalna verzija PESa 2019 bit će vjerojatno znatno brža od dema, i prošle godine je demo bio dosta sporiji, a onda su vratili brzinu po starom za retail verziju.

 

U PESu općenito u obrani i u napadu kompjuter previše pomaže. U obrani to eksploatiraju sa silovanjem dovstrukog pritiska, pa onda kompjuter sa 3 igrača stišće i juri protivnika za tebe, a u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. Svaka čast malobrojnima koji igraju na manual, ali Online igra PESa sa klasičnim postavkama uz asistenciju kompjutera što velika večina igra, puno je dalje od simulacije i puno bliže arkadi od online FIFE. (naravno govorim bez FUTa, bez boostova i ikona).

 U fifi online seasons i nije toliko los pogotovo je bio dobar u fifi 17 gde sam samo to igrao negde oko 5 meseci ali u sezoni nisam imao konkurenciju jer sam znao po 10 puta za redom da osvojim prvu diviziju i nije mi bilo zanimljivo. Presao sam na jedan sajt gde se igra za pare i zaradio za kratko vreme nekih 100 $ koje jos nisam unovcio 😂. Ja kad kazem fifa pomislim na fut jer je to najpopularniji mod u igri i stvarno je sve ekstra osmisljeno, nasminkano jos samo da gameplay nije retardiran kao sto jeste ja se ne bih skidao sa toga. Ali nazalost realnost je drugacija.

Pes ima odlican gameplay i daleko vise podseca na fudbalsku simulaciju nego fifa i tu nema dileme.

Gameplay = Pes

Sve ostalo = Fifa

Svako prolece na Zvezdu mirise...
12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
JohnnyBlaze kaže...

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

 a sta bi i pes trebao biti kung fu nogomet kao fifa?

pes je simulacija...a ako se nekom igra arkadetina ima fifu...

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
SimeKZ kaže...
Hexfire kaže...
Snoozly kaže...
SimeKZ kaže...

 Niti jedna od te dvije igre nije simulacija ničega, niti ce ikad bit. 

 Zato stoji ovo "koliko je god to uopće moguće" jer je očito da niti jedna igra nije simulacija, ali što se tiče samog gameplaya PES je tu puno bliže nego FIFA

 A zbog čega za FIFU ne vrijedi "koliko je god to uopće moguće"? Ako je nešto simulacija onda se gleda svaki aspekt, a ne samo i isključivo gameplay. A i tu bi se dalo raspravljati koliko je PES realan kad su napadači tromi ko šleperi, a obrambeni cijelu tekmu šprintaju na 100% snage bez umaranja.

 Zato jer je preko 20mil ljudi u krivu, dok je nesto manje od 1mil ljudi u pravu... Kuzis, to je to. PES je nerealno spor, igraci nemaju fluidne i prirodne pokrete. Svi pricaju o nekakvoj prirodnoj putanji lopte, ja taj osjecaj nemam. Uopce nemam osjecaj da je igrac lupio loptu, nego na pritisak Xa lopta koda odleti do drugog igraca. 

 oni koji su fanovi nogometa i koji stalno gledaju i prate nogomet sigurno nece igrat fifu, jer to nema veze sa zakonima fizike a i nogometom...

fifu igraju vecinom djeca ili stariji koji su zeljni zabave,a ne da igraju igricu koja ce im simulirat sport koji vole...

evo ja sam blizu 40 god...i imam dosta prijatelja koji jos uvijek igraju nogometne igrice..i niti jedan jedini ne igra fifu...

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
dayvee kaže...

Ma dajte,

u FIFI jednostavno odeš u običan Online Seasons, znači nikakav FUT, nikakve sličice, nikakve ikone i boostovi igrača; odabereš klub poput Ajaxa, Mainza, Atalante, West Hama, AEKa, Flamenga, Spartaka gdje je prosijek ocijena 75 i matchmaking te spoji s igračima koji su odabrali npr. Everton, River Plate, Legia, CSKA, Bordeaux, Bešiktaš gdje je također prosijek ocijena 75 i možeš odigrat pravi nogomet gdje nisu svi igrači supermeni s ocijenom 90, i gdje možeš istraživat i uživat u nogometu i gdje moraš znati iskoristit potencijal ekpie i karakteristike i mane koje ona ima i sve to uz draž najtecateljskog igranja za rating i bodove.

 

U PES-u nema šanse da odigraš natjecateljsku utakmicu i da nađeš protivnika koj nije odabrao jedan od 10 najjačih klubova tipa Real, Barca, PSG. City.

 

 

Finalna verzija PESa 2019 bit će vjerojatno znatno brža od dema, i prošle godine je demo bio dosta sporiji, a onda su vratili brzinu po starom za retail verziju.

 

U PESu općenito u obrani i u napadu kompjuter previše pomaže. U obrani to eksploatiraju sa silovanjem dovstrukog pritiska, pa onda kompjuter sa 3 igrača stišće i juri protivnika za tebe, a u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. Svaka čast malobrojnima koji igraju na manual, ali Online igra PESa sa klasičnim postavkama uz asistenciju kompjutera što velika večina igra, puno je dalje od simulacije i puno bliže arkadi od online FIFE. (naravno govorim bez FUTa, bez boostova i ikona).

 passovi u pes19 hvala bogu vise nisu tako precizni...a jos su ovo top ekipe u demou..

kad se bude igralo sa slabijim ekipama jos ce to bolje/realnije izgledat....

dodavanja trokutom bome neprolaze vise tek tako

13 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Je Mortis, oni koji prate nogomet preferiraju PES, zato i ima 100k prodanih primjeraka godišnje, a nogomet je najpopularniji sport na planeti. 

 

 

Ovo što je dayvee rekao sve stoji. Svi koji su isprobali obje igre to znaju. Ostalo su fanboj sraćkanja.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.8.2018 23:10 (Hexfire).
Moj PC  
2 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
dayvee kaže...
jovial kaže...
dayvee kaže...

Ma dajte,

 u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. 

  Pa sve navedeno mozes slobodno reci i za FIFU. ne znam koja je razlika.

 

Razlika je jer online u FIFI dubinske lopte u prostor, lopte preko obrane u prostor i dupli pasovi nisu ni blizu toliko precizni i ne prolaze toliko često i komp ni blizu ne pomaže toliko.

Isto tako u FIFI ne možeš visit na duplom pritisku u obrani cijelo vrijeme i da komp za tebe sa 3 igrača cijelo virjeme juri protivnika i automatski oduzima loptu, što većina iskusnih PES online igrača radi, a da to ne ostavi ozbiljne posljedice i rupe u formaciji, više moraš sam radit u FIFI i sa više mogućnosti za grešku.

 ne znam koliko su dubinski i dupli pasovi precizni u pesu, ali znam da u fifi mozes iz okreta odvalit diagonalu preko citavog terena i pogodit suigraca u nogu. Dupli pasovi ista stvar, iz okreta, petom, glavom, sve iz prve. Ne znam kako je u PES-u, ali u FIFI uopce ne postoji potreba da igrac stopa loptu. samo iz prve...

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
jovial kaže...
dayvee kaže...
jovial kaže...
dayvee kaže...

Ma dajte,

 u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. 

  Pa sve navedeno mozes slobodno reci i za FIFU. ne znam koja je razlika.

 

Razlika je jer online u FIFI dubinske lopte u prostor, lopte preko obrane u prostor i dupli pasovi nisu ni blizu toliko precizni i ne prolaze toliko često i komp ni blizu ne pomaže toliko.

Isto tako u FIFI ne možeš visit na duplom pritisku u obrani cijelo vrijeme i da komp za tebe sa 3 igrača cijelo virjeme juri protivnika i automatski oduzima loptu, što većina iskusnih PES online igrača radi, a da to ne ostavi ozbiljne posljedice i rupe u formaciji, više moraš sam radit u FIFI i sa više mogućnosti za grešku.

 ne znam koliko su dubinski i dupli pasovi precizni u pesu, ali znam da u fifi mozes iz okreta odvalit diagonalu preko citavog terena i pogodit suigraca u nogu. Dupli pasovi ista stvar, iz okreta, petom, glavom, sve iz prve. Ne znam kako je u PES-u, ali u FIFI uopce ne postoji potreba da igrac stopa loptu. samo iz prve...

 Ovo uopce nije istina, ništa šta si napisao nije istina. Ocito je da veze sa fifom nemas. Ako u FUTu sa Silvom ( Man City ), TOTY mozes pogresno dodat... a pogotovo kad ides iz prve gadat nest, onda ništa sta si napisao nema smisla.

 

Morits, koliko ti godina imas momak ? Oni koji prate nogomet igraju PES, ostali FIFAu. Kaj je s glavom da tak nesto uopce napises ? Smijesno.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Mortiis kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

 a sta bi i pes trebao biti kung fu nogomet kao fifa?

pes je simulacija...a ako se nekom igra arkadetina ima fifu...

 Arkada je i jedno i drugo. U pesu po meni bolja grafika, ali je sve usporeno i pre robotski dok u fifi pokreti igraca izgledaju puno bolje i po reakcijama je realnije.

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
SimeKZ kaže...
jovial kaže...
dayvee kaže...
jovial kaže...
dayvee kaže...

Ma dajte,

 u napadu komp previše pomaže sa dodavanjima, ne moraš pazit na smjer i snagu, osobito su overpowered dubinska dodavanja u prostor i lob passovi koji prolaze previše često i napamet, te se online svodi na spam toga, kao i previše preciznih duplih pasova. 

  Pa sve navedeno mozes slobodno reci i za FIFU. ne znam koja je razlika.

 

Razlika je jer online u FIFI dubinske lopte u prostor, lopte preko obrane u prostor i dupli pasovi nisu ni blizu toliko precizni i ne prolaze toliko često i komp ni blizu ne pomaže toliko.

Isto tako u FIFI ne možeš visit na duplom pritisku u obrani cijelo vrijeme i da komp za tebe sa 3 igrača cijelo virjeme juri protivnika i automatski oduzima loptu, što većina iskusnih PES online igrača radi, a da to ne ostavi ozbiljne posljedice i rupe u formaciji, više moraš sam radit u FIFI i sa više mogućnosti za grešku.

 ne znam koliko su dubinski i dupli pasovi precizni u pesu, ali znam da u fifi mozes iz okreta odvalit diagonalu preko citavog terena i pogodit suigraca u nogu. Dupli pasovi ista stvar, iz okreta, petom, glavom, sve iz prve. Ne znam kako je u PES-u, ali u FIFI uopce ne postoji potreba da igrac stopa loptu. samo iz prve...

 Ovo uopce nije istina, ništa šta si napisao nije istina. Ocito je da veze sa fifom nemas. Ako u FUTu sa Silvom ( Man City ), TOTY mozes pogresno dodat... a pogotovo kad ides iz prve gadat nest, onda ništa sta si napisao nema smisla.

 

Morits, koliko ti godina imas momak ? Oni koji prate nogomet igraju PES, ostali FIFAu. Kaj je s glavom da tak nesto uopce napises ? Smijesno.

 

da pratis ne nogomet,nego bilo koji sport...znao bi da se kretanje igraca i lopte u fifi kosi sa svim mogucim zakonima fizike...

ono sto se u fifi događa, za tako nesto nije sposoban niti jedan covjek na svijetu..pa kome se igra takva glupost,slobodno

8 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

A nemate se sta prepirati, neka igra ko sta hoce i kome se sta svidja. Ja znam da me fifin hendikep, skripting ili ko zna sta vec nece vise jebati. Ono kad vidis da te igra jebe i ti nastavljas igrati, gubis zivce ali ne vredi, ides protiv sebe ako takva situacija bude i sa pesom treba zavrsiti i sa njim sto se tice online igranja. 

Svako prolece na Zvezdu mirise...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
dayvee kaže...

 

 

 

Finalna verzija PESa 2019 bit će vjerojatno znatno brža od dema, i prošle godine je demo bio dosta sporiji, a onda su vratili brzinu po starom za retail verziju.

 BETA je bila sporija a DEMO je bio isti kao retail.

7 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Uglavnom, moj zaključak je da ove godine neću kupiti ni jednu ni drugu igru prvi put nakon pet godina. Možda zaigram nešto PESa kad izađe f2p verzija, ali 30+ eura na igru poput PESa ili FIFE ove godine sigurno neću dati 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Brutalan je ovaj pes

Sad smo 1vs1 igrali 2-3h

Grafika dosta poboljšana kao i sam igra

I da,ovaj PES radi na više od 60hz za razliku od 18

Točnije meni radi na 75Hz i baš je fluidno

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
JohnnyBlaze kaže...
Mortiis kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

 a sta bi i pes trebao biti kung fu nogomet kao fifa?

pes je simulacija...a ako se nekom igra arkadetina ima fifu...

 Arkada je i jedno i drugo. U pesu po meni bolja grafika, ali je sve usporeno i pre robotski dok u fifi pokreti igraca izgledaju puno bolje i po reakcijama je realnije.

 Gdje ces to reci, ako je ista prednost pesa nad fifom to su onda bas pokreti igraca, trcanje, reakcije itd. sto sve izgleda mnogo realnije i fluidnije nego u fifi. Pes je mnogo veca simulacija i igra je za sladokusce, a kao sto neko rece fifa je za djecu i zabavu gdje mozes praviti po 10 finti i onda dati gol sa 30m.

8 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
erminn kaže...
JohnnyBlaze kaže...
Mortiis kaže...
JohnnyBlaze kaže...

Meni je pes jednostavno prespor i pretrom. Odigrao nekih 20 utakmica ovog dema i bas je sporo sve. U fifi se mogu brze kombinacije odigrat i izbacit igrac na bok ili promjenit stranu i otvorit prostor dok je tu ipak grafika po meni odlicna, ali igrivost ipak nije na razini fife.

 a sta bi i pes trebao biti kung fu nogomet kao fifa?

pes je simulacija...a ako se nekom igra arkadetina ima fifu...

 Arkada je i jedno i drugo. U pesu po meni bolja grafika, ali je sve usporeno i pre robotski dok u fifi pokreti igraca izgledaju puno bolje i po reakcijama je realnije.

 Gdje ces to reci, ako je ista prednost pesa nad fifom to su onda bas pokreti igraca, trcanje, reakcije itd. sto sve izgleda mnogo realnije i fluidnije nego u fifi. Pes je mnogo veca simulacija i igra je za sladokusce, a kao sto neko rece fifa je za djecu i zabavu gdje mozes praviti po 10 finti i onda dati gol sa 30m.

 Slazem se, a ovo za 10 finti i gol sa 30m treba ipak skil 😀

Svako prolece na Zvezdu mirise...
15 godina
online
Pro Evolution Soccer 2019

Izgled menija, lige, stadioni, sastavi, lopte..sve na accu ovog lika .

 

https://twitter.com/psnHakoom

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
erminn kaže...

 Gdje ces to reci, ako je ista prednost pesa nad fifom to su onda bas pokreti igraca, trcanje, reakcije itd. sto sve izgleda mnogo realnije i fluidnije nego u fifi. Pes je mnogo veca simulacija i igra je za sladokusce, a kao sto neko rece fifa je za djecu i zabavu gdje mozes praviti po 10 finti i onda dati gol sa 30m.

 Ja bih volio da mi svoje tvrdnje demonstriraš u igri? Čak ako si i loš igrač nađi nekoga tko će mi prodati 10 finti i zabito gol s 30 m. Pričaš mi o simulaciji u kojoj obranu igraš s jednim gumbom a AI sve odradi za tebe. Istovremeno govoriš o arkadi u kojoj moraš kombinirati sedam gumbi da bi kvalitetno igrao obranu te većinu stvari moraš sam odraditi? Ok, ja kužim da netko više voli ovo ili ono, no moramo zadržati bar malo objektivnosti kada hvalimo ili kritiziramo neki proizvod.

 

Osobno, obje ove igre su teško sranje. Mogu to dokumentirati s bezbroj primjera. Niti jedna igra nema veze sa simulacijom. Poštujem da svatko igra ono što ga više veseli ali ne priznajem da ove dvije igre imaju previše veze s pravim nogometom. Imao sam jednu raspravu gdje mi lik objašnjava kako je fifa sranje jer ne može napraviti ovo ili ono. Onda skužim da lik uopće nema pojma čemu služe pojedini gumbi i kako ih koristiti. Neke od tih stvari u pesu mu igra sama odradi a u fifi to mora odraditi sam. I tu nastaje problem. Znači, nepoznavanje igre njemu je argument zašto igra ne valja. Sigurno ima i obrnutih primjera.

12 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Argumenti da fifa ne valja sigurno nikom od ljubitelja nogometa/pesa nisu da se ne zna nesto napraviti..

Nego su argumenti arkadna ponašanja igrača(trčanje,dodavanje,body contact,driblinzi,šutevi,skakanje...te oni golmanski bolje da ni ne spominjem...znači usporim igru sa 50 na 35,golman se svejedno 3 puta baci i ustane dok za to vrijeme najbrzi svjetski golman to nebi uspio odraditi niti jednom i lopte na terenu koji su onaj uvjerljivo najbitniji dio nogometne igre...i to nema apsolutno nikakve veze s time jel netko zna igrat ili ne zna...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
Mortiis kaže...

Argumenti da fifa ne valja sigurno nikom od ljubitelja nogometa/pesa nisu da se ne zna nesto napraviti..

Nego su argumenti arkadna ponašanja igrača(trčanje,dodavanje,body contact,driblinzi,šutevi,skakanje...te oni golmanski bolje da ni ne spominjem...znači usporim igru sa 50 na 35,golman se svejedno 3 puta baci i ustane dok za to vrijeme najbrzi svjetski golman to nebi uspio odraditi niti jednom i lopte na terenu koji su onaj uvjerljivo najbitniji dio nogometne igre...i to nema apsolutno nikakve veze s time jel netko zna igrat ili ne zna...

Pretjeruješ. Uopće nije tako. Vidi se da pričaš napamet.  Mogao bih isto reći za pes, naravno neargumentirano kao i ti. Mislim kako ti nije neugodno spominjati dodavanja koja su u pesu dostigla zavidan nivo što se nerealnosti tiče? Uostalom o tome govorei cijela igračka pes zajednica. Sve ostalo što si nabrojao mogli bi staviti kao upitnik i u pesu. Nego, daj mi malo pojasni to igranje u obrani s jednim gumbom gdje comp sve radi za tebe i tactical defending u fifi gdje sve moraš raditi sam?

 

Naravno, fifa je arkadna pa mi čudno zašto se obrana ne igra arkadno kao u pesu? Svatko bi to očekivao za arkadnu igru. Gle, ako lik ne zna kojim gumbom mu igrač prilazi a kojim odlazi u prazan prostor, čemu služi koji gumb igrajući obranu te kojim gumbom se treba zagraditi u skoku, ne znam onda koje su mu kvalifikacije da mi priča valja li igra ili ne valja? Da se razumijemo, ista stvar je i obrnut slučaj.

 

Obje igre prvenstveno gledam kroz online komponentu jer kako netko kaže offline igranje sam ostavio u devedesetim godinama. Stoga, igra je onakva kakvom je naprave dva igrača. Ako igraju dva igrača koja znaju igrati onda tekme mogu biti jako interesantne. Ako igraš s nekim tko koristi propuste igre i siluje igru, naravno da to nema veze s nogometom. No ista stvar je u obje igre. Netko je to lijepo objasnio prije desetak dana na fifa forumu. Igre su onakve kakvima je sami napravimo. No o online komponenti pesa je glupo govoriti. Možda se ove godine konačno nešto pozitivno dogodi u tom segmentu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 19:00 (movie).
15 godina
online
Pro Evolution Soccer 2019

Jel poznaje netko od Vas osnove modeliranja i simuliranja? Jel znate koliko je složen nogomet kao sport da bi se mogao simulirati u poptunosti? Uzmimo samo čovjeka koji je dio toga. Danas ne postoji potpuna simulacija čovjeka, da postoji imali bi pravi AI i mogli bi se svi igrati doktora itd. Tako da niti jedna igra ne može biti potpuna simulacija.

 

E sad. Već 22 točkice na ekranu + lopta se mogu nazvati kao simulacija nogometa. Pa tako i PES i FIFA su simualcije nogometa.

 

FIFA 

-bolji marketnig

-više para, veća firma

- igra ju više profesionalnih nogometaša nego PES (popularnost)

- kvalitetniji ali često i više prilagođeni online modovi prosječnoj odrasloj osobi/djetetu koja će ih igrati  (općenito masi, što ne znači nužno kvalitetu)- ljudi če rađe u kasino nego raditi

- često nerelana dječja sa driblinzima i prolascima koje mnogi negiraju i lažu se čak i ovoj temi

- bolji komentatori

- bolji izbornici

 

 

PES

-ludi japanci iako polako sumnjam da su japanci jer su u nekim stvarima previše lijeni

-nema licenci, manja firma

- marketing sa pucanjem u nogu svake godine

- katastrofalno dosadni komentatori

- nemaštoviti izbornici, online modovi 

- bolje taktiziranje ( neke stvari i fifa ove godine uzmia od toga)

- na terenu njabolje kaj se nudi od nogometa trenutno

-spaja generacije do 8-80

 

E sad tko više što voli. Što mu više odgovara. Sa time ako nemaš frendova sa kojima igraš bilo online ili offline kupi FIFU jer će ti biti zabavnija što zbog popularnosti što zbog bolje online komponente. Igranje protiv računala je zastarjelo i igra još par mazohista i to ne samo u nogometnim igrama .

 

PES je bolji nogomet, ali je trenutno lošija igra kao paket. No savšena nogometna igra ako imaš frendove sa kojima igraš. 

 

 

Usput dobili ste napokon i u FIFU Dinamo. Pa sad možete gazit Barcu online, osvojit LP ili složiti UT sa Messiem i Ronaldom.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 19:03 (plavi08).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

plavi08 , mogu se s tobom složiti u 98% stvari koje si iznio. Prvi pokušaj realnog sagledavanja stvari. Onih 2% ostaje jer se nikada nećemo u svemu moći složiti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pro Evolution Soccer 2019

2% se odnosi na ukus pojedinca i osobnom viđenju nekih stvari 

15 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
plavi08 kaže...

2% se odnosi na ukus pojedinca i osobnom viđenju nekih stvari 

 Točno to. Po prvi put da je netko izvrsno detektirao većinu bitnih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 19:10 (movie).
13 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
movie kaže...
plavi08 kaže...

2% se odnosi na ukus pojedinca i osobnom viđenju nekih stvari 

 Točno to. Po prvi put da je netko izvrsno detektirao većinu bitnih stvari.

 Još je u šoku jer sam mu jučer u 94' minuti zabio pobjednički gol. Inače nije toliko objektivan.

 

 

Što se liste tiče, samo dvije stvari da nadodam. Kao prvo potencira se često to da je Konami mala jadna firma što je daleko od istine. Da kod njih ima prave volje dići PES na razinu FIFE, imaju sigurno financije za to. Ali klasični gaming je Konamiju postao malo bitan uz mobilni i pachinko aparate, pa se PES studio krpa kako zna.

 

A i ono što nikad neću shvatiti je to potenciranje da je PES za ekipu i da se s FIFOM ne možeš toliko zabaviti. Otkud takvi glupi zaključci meni nije jasno jer za razliku od mnogih igrao sam dovoljno dugo i jednu i drugu igru. Faktor zabave ovisi prvenstveno o tome kakvog imaš protivnika s druge strane. A dal je između vas FIFA, PES, NHL, NBA, manje bitno.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
online
Re: Pro Evolution Soccer 2019

Danas cijeli dan na poslu razmišljam kaj bi bilo da sam nakon gol Paredesa zvadil van i stavil stopera. 

 

 

Nije KONAMI malen, al nije EA. Da je malen već bi PES bio mrtav kak im ide zadnjih 7-8 godina.

 

 

Gle sa ekipom moš i drva kalat, ok je to. Al opet bih rađe igral PES 

12 godina
offline
Re: Pro Evolution Soccer 2019
plavi08 kaže...

Danas cijeli dan na poslu razmišljam kaj bi bilo da sam nakon gol Paredesa zvadil van i stavil stopera. 

 

 

Nije KONAMI malen, al nije EA. Da je malen već bi PES bio mrtav kak im ide zadnjih 7-8 godina.

 

 

Gle sa ekipom moš i drva kalat, ok je to. Al opet bih rađe igral PES 

 Igral bi PES jer ti je to navika, mi smo kao ekipa odavno izbacili PES iz grupnog igranja jer je jednostavno losiji ( po nasem videnju ). Tako da je to cisto subjektivno misljenje koje se nikako ne moze koristit kao + u korist te igre.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
6 godina
offline
Pro Evolution Soccer 2019

Davno smo u drustvu zakljucili da je PES daleko pristupacniji nego FIFA. Za pocetak, ako se u Fifi hoces braniti, bolje ti je da znas kontrolirati lijevu gljivu, da li je bolje uklizati ili se tijelom izboriti. Ako se u PESu hoces braniti, stisnes X i cekas da igrac dode do napadaca. Pokusavao sam na novome PESu naci opciju za "standing tackle" ali izgleda da to ne postoji, a to se onda moze nadovezati na "pravi nogomet" jer nisam nikada vidio u pravom nogometu toliko uklizavanja koliko u PESu.

Ne znam koliko je itko od vas igrao Fifu sa slabijim igracima, ja sam nedavno poceo igrati obicne online, tzv Head2Head utakmice sa cijelim Premiershipom i plan je pobijediti 20 za redom igrajuci sa svakim od klubova u EPLu. Razlika kakav napad jedan Arsenal/Chelsea moze sloziti i kakav jedan Huddersfield moze je nebo i zemlja. Ozil je u stanju okrenuti se na mjestu, napraviti dribling i dodati savrseno dodavanje na Aubu koji je pozicioniran gdje treba dok ce se sa Huddersfieldom to dogoditi samo u slucaju da se lopta odbije 3 puta od obrambenih igraca. Potpuno je druga stvar to sto FUT svi igraju sa najboljim igracima na svijetu pa se svi cine prebrzi, tim vise kad dodas raznorazne chem stylove.

No i pored toga, svako svome ali je PES 2012. godine izgubio vodstvo nad Fifom i sad ga mozes jebat bez nekih ogromnih investicija.

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Pro Evolution Soccer 2019

1. Ovo sa X će ti proći ako igraš protiv FIFA igrača koji je naviknut staviti ciglu na trčanje jer će igrač sam pravoremenio krenuti u nastavak sprinta ili općenito ljudi koji ne znaju sa sprintom. U PES-u pogotovo novom će ti se lopta udlaljiti od tebe i lagano ju je pokupiti. Kreni tako na boljeg igrača morati češ često po čevape. Al da je funkciuoniralo do PES-a 18 je. Bilo je puno učinkovitije. Trebalo mi je dugo da naučim igrat obranu na 18 baš zbog toga.

Tactical defending neću spominjat jer nikad nisam ni znao to igrat. Vjerojatno ima svojih čari. No napamet pretpostavljam da to koristi malen broj ljudi slično kao izvođenje više od 2-3 driblinga u PES-u .

 

2. Gumb koji tražiš je O ili kaj već imaš postavljeno za pucanje.

 

3.Uklizavanja ovise o stilu igre. Možeš ih raditi u obje igre. Manje ili više uspiješno u to ne bi ulazio. Ima ih u stvarnom životu jako puno koja se zanemare. Probaj brojat kad gledaš neku tekmu pa usporedi sa tekmom u FIFI ili PES-u.

 

4.Razlika između slabijih i boljih igrača je  vidljivija u obje igre. Sa time da u obje igre sa time što u FIFI možeš sa svima raditi akrobacije sa fintama, probaj to isto u PES-u vidjeti češ gdje će lopta završiti. 

 

5. PES je izgubio vodstvo odmah nakon PES 6 jer sljedećih par nije bilo tolko revlocionalno. Nije ni FIFA al ima pametniji marketing. Ti spominješ 2012. jer je to prvi napredak koji je FIFA ostvarila nakon 2005. ovo između bolje da se zaboravi. Isto kao i PES nakon 6. pa sve do 10. No Japanci nemaju više ideje kako vratit PES tamo di mu je mjesto po onome na terenu i jedinom pogođenom sloganu. 'The Pitch is Ours!'

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 10:17 (plavi08).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice