Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

poruka: 38
|
čitano: 5.707
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Ja imam kantu sa r9 380 imam sto igrat. Neznam zbog koje bi igre uzeo bolju graficku iako sam planirao. Sad pogotovo mi ne treba. Imam ps4 i emulatore snes, psp, nds na mobitelu. Ps3 na pcu. Nemam potrebe za jacom grafom. Koja igra vrijedi vama grafe 3060 ili bolje? Cak i po cijenama prijasnjim.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil

To sve mijenjaj, a ne samo grafičku. Kada se jednom odlučiš na nadogradnju.

8 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Buducnost PC, ali i opcenito igranja mi nije toliko usko povezana sa hardverom, ili njegovim cijenama, vec samim igrama.

 

Kvalitetni naslovi sve rijedje izlaze, igre su sve krace i krace, i naravno, sve skuplje i skuplje. Neovisno o platformi.

 

Trenutno imam i pc i ps5, nisam pristasa niti jednog tabora, jednostavno postoje igre koje cu radije odigrati zavaljen u kauc, na 50" tv-u, dok cu neke opet uvijek radije igrati na 1080p na 25" monitoru. I tu ne pricam o keyboard+mouse vs kontroler, ili slicno, vec jednostavno, neke story cinematic singleplayer igre cu uvijek igrati "na lezecke", neke druge cu uvijek igrati iz sjedeceg polozaja. 

 

I mislim da vecina ljudi tako rezonira, ta iskljucivost "pc ili konzola" mi nema nikakvog smisla, mozda u nekim slucajevima, no za vecinu ljudi tu nema iskljucivosti.

 

Hardver.... uvijek je nesto bilo, s cime su se opravdavale sulude cijene hardvera, njihovo sporo uvodjenje u siroke mase, i tako ce uvijek i biti. Danas je to rudarenje, sutra ce biti ovo ili ono, no, apsurdnost toga je da maltene na mjesecnoj bazi izlazi novi hardver, novi i mocniji, naravno drasticno skuplji, no realni benefiti ne postoje.

 

Sve je to samo dobar marketing, za vecinu ljudi, par postotaka je nesto sto nece niti primjetiti, no, svakako, kome treba - treba, i tu nema prigovora. Meni osobno, iako se cesto uhvatim u razmisljanjima o apgrejdu, realan i stvaran pomak i dobit su toliko marginalni, sve i da imam i zelim uloziti cak i neke ozbiljnije novce. 

 

Ponavljam, ima ljudi kojima treba, ima ljudi koji mogu, meni niti treba, niti imam tolike novce, sve sto bi htio odigrati jos uvijek mogu na postojecoj konfiguraciji.... Da, da je malo bolja graficka, dobro bi doslo. Da, kad bih presao s r5 1 generacije na r5 zadnje generacije - nebi bilo lose.

 

No, ono sto moram platiti vs ono sto cu s time dobiti, nema sanse, jer ta razlika je napumpana i umjetno stvorena izbacivanjem novih generacija procesora, koje su jedan sasvim solidan desk cpu gurnule na marginu, nekih kvalitetnih naslova koji bi iskoristavali benefite jednostavno nema, tako da, bilo kripta ili nebilo, bile cijene ovakve ili onakve - ne brinem oko apdejta hardvera, niti kupovine neceg novog, jer jednostavno, kad je kompjuter ugasen, svejedno je koji je hardver u njemu. A ugasen stoji ne zato sto je preslab da bi se na njemu igralo, vec zato sto nema igara koje bi na njemu igrao. Uvjetno receno, svatko nesto voli i preferira, no, po mom ukusu..... power off, dok ne zatreba za nesto konkretno.... 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Damir22 kaže...

Buducnost PC, ali i opcenito igranja mi nije toliko usko povezana sa hardverom, ili njegovim cijenama, vec samim igrama.

 

Kvalitetni naslovi sve rijedje izlaze, igre su sve krace i krace, i naravno, sve skuplje i skuplje. Neovisno o platformi.

 

Trenutno imam i pc i ps5, nisam pristasa niti jednog tabora, jednostavno postoje igre koje cu radije odigrati zavaljen u kauc, na 50" tv-u, dok cu neke opet uvijek radije igrati na 1080p na 25" monitoru. I tu ne pricam o keyboard+mouse vs kontroler, ili slicno, vec jednostavno, neke story cinematic singleplayer igre cu uvijek igrati "na lezecke", neke druge cu uvijek igrati iz sjedeceg polozaja. 

 

I mislim da vecina ljudi tako rezonira, ta iskljucivost "pc ili konzola" mi nema nikakvog smisla, mozda u nekim slucajevima, no za vecinu ljudi tu nema iskljucivosti.

 

Hardver.... uvijek je nesto bilo, s cime su se opravdavale sulude cijene hardvera, njihovo sporo uvodjenje u siroke mase, i tako ce uvijek i biti. Danas je to rudarenje, sutra ce biti ovo ili ono, no, apsurdnost toga je da maltene na mjesecnoj bazi izlazi novi hardver, novi i mocniji, naravno drasticno skuplji, no realni benefiti ne postoje.

 

Sve je to samo dobar marketing, za vecinu ljudi, par postotaka je nesto sto nece niti primjetiti, no, svakako, kome treba - treba, i tu nema prigovora. Meni osobno, iako se cesto uhvatim u razmisljanjima o apgrejdu, realan i stvaran pomak i dobit su toliko marginalni, sve i da imam i zelim uloziti cak i neke ozbiljnije novce. 

 

Ponavljam, ima ljudi kojima treba, ima ljudi koji mogu, meni niti treba, niti imam tolike novce, sve sto bi htio odigrati jos uvijek mogu na postojecoj konfiguraciji.... Da, da je malo bolja graficka, dobro bi doslo. Da, kad bih presao s r5 1 generacije na r5 zadnje generacije - nebi bilo lose.

 

No, ono sto moram platiti vs ono sto cu s time dobiti, nema sanse, jer ta razlika je napumpana i umjetno stvorena izbacivanjem novih generacija procesora, koje su jedan sasvim solidan desk cpu gurnule na marginu, nekih kvalitetnih naslova koji bi iskoristavali benefite jednostavno nema, tako da, bilo kripta ili nebilo, bile cijene ovakve ili onakve - ne brinem oko apdejta hardvera, niti kupovine neceg novog, jer jednostavno, kad je kompjuter ugasen, svejedno je koji je hardver u njemu. A ugasen stoji ne zato sto je preslab da bi se na njemu igralo, vec zato sto nema igara koje bi na njemu igrao. Uvjetno receno, svatko nesto voli i preferira, no, po mom ukusu..... power off, dok ne zatreba za nesto konkretno.... 

Žuto

Kvaliteta je subjektivni doživljaj ali igre nikada nisu bile duže. Single player naslovi su danas od pedesetak sati ako se žuriš, ako igraš detaljno oko stotinjak sati. RDR 2, Horizon, Valhalla, Cyberpunk, Fallout, Diviosn, Ghost recon, Witcher 3, Zelda, Death Stranding, Final Fantasy XV,Monster hunter...da ne nabrajam dalje.

 

Zeleno

Također, ali to nije vezano uz platformu jer na PC imam spojen monitor i TV i barem 70% toga igram na TV-u.

 

 

8 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

pa eto, sve sto si nabrojao u zutom, meni je od toga jedino interesantan bio HZD i Fallout... ovo ostalo, meni nije pruzilo nikakvu zabavu, kamoli ne 100 sati igranja....

 

No to je sad vec stvar ukusa, naravno...

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Sto reci. Mislio sam da je nakon prvog vala mining ludila prije nekoliko godina tome dosao kraj, al izgleda da je mining opet ovdje i ko zna do kad.

 

Imam lude srece da sam prosle godine slucajno naletio na svoju Gaming x 5600xt kad je u 10. mjesecu bila u ADM-u za 2400 kn. Tjedan dana poslije bile su razgrabljene..

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Rasprava nije u svezi glede kraja igranja na PC... nego ovo ludilo oko cijene novih a bome i starih grafa. Recimo da sad dođe do kraja rasta cijene BTC i da ova cijena od 60000 bude smrznuta naredne dvi tri godine.

To znači da naredne godine i dalje je rudarenje isplativo odnosno potražnja za grafama bi mogla biti veća od ponude i samim time cijena.

Do sada se govorilo da su konzole krivac za stagnaciju u grafičkom prikazu igara a sad odjednom imaš next gen igre koje ne možeš osjetiti u svoj svojoj ljepoti jer GPU je suludo skup.

Pa do nazad par mjeseci kupovale su se nove grafe radi Cyberpunk 2077...da bi se taj svijet doživio u punoj snazi(eto ispalo drukčije:(

Prije godinu kad sam onako bezveze gledao za uzeti novi PC... nova rx580 je bila 1500kn...a sada takva polovna 3000kn...još 800kn i imaš novu konzolu.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Menii je frend prodo prije 2 godine GTX 1060 6 Gb za 850 kn, di češ bolje ok na novim igrama se osjeti da je slabija več ali za te pare mogu šutit...

 

Ja mislim da če kad dođu nove kartice mineri sve pokupovat a ove iz rigova sad če bit đabaljana.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice