Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

poruka: 38
|
čitano: 5.710
|
moderatori: DrNasty, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo
Znači šta mislite kako bi se ovo moglo odraziti na PC igranja s obzirom na cijenu grafički.Vrlo lako bi se moglo dogoditi da balon neće puknuti nego će ove cijene ostati recimo više godina.

Znači narednih par godina bi grafičke za gamere mogle biti nedostupne po normalnim cijenama.

Neovisno o problemu u svezi pandemije koja ide svom kraju pa samim time i vraćanju normalnom tempu proizvodnje silicija za GPU.

Konzole bi mogle povećati na taj način dio kolača na štetu PC gaming...tako da i oni koji su najodaniji PC kutiji isprobaju konzolu i na kraju odustanu od PC kao platforme za gaming.

Konzolama se pružila jedinstvena prilika a da to nisu tražile...2022 izazu sve te "nex-gen" igre koje su odgođene radi virusa.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
HCMAA kaže...
Znači šta mislite kako bi se ovo moglo odraziti na PC igranja s obzirom na cijenu grafički.Vrlo lako bi se moglo dogoditi da balon neće puknuti nego će ove cijene ostati recimo više godina.

Znači narednih par godina bi grafičke za gamere mogle biti nedostupne po normalnim cijenama.

Neovisno o problemu u svezi pandemije koja ide svom kraju pa samim time i vraćanju normalnom tempu proizvodnje silicija za GPU.

Konzole bi mogle povećati na taj način dio kolača na štetu PC gaming...tako da i oni koji su najodaniji PC kutiji isprobaju konzolu i na kraju odustanu od PC kao platforme za gaming.

Konzolama se pružila jedinstvena prilika a da to nisu tražile...2022 izazu sve te "nex-gen" igre koje su odgođene radi virusa.

 Na koje majnanje se to odnosi tocno, BTCa ili nekih alternativnih coinova? Osobno nisam cuo vec par godina da se spominje majnanje, pa ako nesto znas, bilo bi lijepo da podijelis :D

14 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Ja baš suprotno, kako su najavili dolazak PS4 eskluziva na PC te kako nove Bethesde igre neće dolaziti na PS5 odustao od konzole. Na PC dolazi praktički sve nema neku konkurenciju...+ imam 3060 ti i miran sam godinama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Ili cu igrat na pcu ili necu uopce igrat.kakve konzole qurci palci.

 

Ako ti je problem dat 4000 iljade nemoj ni igrat

 
0 21 hvala 0
8 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Je, taman sad za te pare si ubodes jednu rx580 8g, i miran si minimalno iducih..... mjesec dana? 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Ako je ovo neko poluanketno pitanje onda ću podijeliti svoj slučaj bez želje da nagađam 

Planirao sam jesenas/zimus preći na 1440p i izdvojiti cca 9k kuna s nekim povoljnim monitorom. Odustao zbog cijena na neodređeno. Ne kupujem od jeseni ništa ni na steamu i u međuvremenu našao nove hobije, ali pratim vijesti. Ne planiram preći na konzole niti preplaćivati korporacijama i trgovinama 40+ % pa makar odustao skroz od gejminga. Igram inače od commodorca 64

 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Kakvo je stanje sad a pitanje je dokad če trajati očito moram svoju 1080ti cijeniti više nego ikad. Ali da dođe neka nemoralna ponuda možda bih i razmislio.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 21:57 (vrinho).
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Meni čovjek prije dva tri dana nudio 500e za Gtx 1070,ali morao sam mu se zahvaliti na ponudi 😄


Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Koliko onda veijedi 1060 6GB? 2k kuna? Više od toga?
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Cijene najvažnije komponente - GPU je takva da nam se gaming laptopi počinju činiti povoljnima.

Eto, budućnost gaminga na PC-u izgleda kao kupovina gaming laptopa svake 3 godine (kako budu izbacivali nove GPU).

Taman prodaš stari i opet uzmeš sve novo.
SSD koliko si mi života uštedio...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

opet debilana o smrti pc gejmanja, konzole preuzimaju blablabla 

dokle više jebote ovih proroka, svaku generaciju novi i uvijek isto trkeljaju 

Moj PC  
3 1 hvala 1
10 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Ja sam uspio naručiti PS5 sa dve igre i dva kontrolera. Za dva tjedna stiže. Kako su cijene na Njuškalu bolesno napucane i za konzole i za grafičke, ovaj bundle je cjenovno u rangu neke 3070 pa možda netko želi konzolu koliko i ja zaigrat Stalker 2 kad izađe pošto su otkazali GT. To bi bila lijepa zamjena.

 

Precijenjeni PS5 za precijenjenu 3070 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
picajzla0707 kaže...

opet debilana o smrti pc gejmanja, konzole preuzimaju blablabla 

dokle više jebote ovih proroka, svaku generaciju novi i uvijek isto trkeljaju 

da, tako su pre par godina govorili o preskupim hard diskovima, memorijama..fokušima nuklearka, svetska kriza i ostala sranaj, a opet se sve vrati na staro.

pogledajte da su po dućanima najskuplje grafičke dostupne, a to su one koje bi po logici trebale bit nedostupne, jer su najbolje za majnanje.

 

tako se isti piše i na srpskim forumima, ista deca, ista njasra.

3 godine
online
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Buducnost Pc igranja pred izlazak Diabla II Resurected?🤣🤣🤣🤣🤣no way🥱
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Stabilizirati će se opet cijene. Većina stanovništva ipak ima određeni psihološki limit do kojeg će ići kupnja pa bi samim time proizvođači pucali sami sebi u nogu.

Kada će doći do stabilizacije cijena? Teško za reći, ali bi se krajem godine ili početkom iduće moglo tržište donekle vratiti u normalu. Ništa ne traje vječno, pa tako niti "zlatna gorznica" u vidu mining craze-a i pandemija.

Treba sada zagristi zube, izgurati s hardverom koji imamo (a na formumu realno veliki broj ludi ima iznadprosječan hardver ako ćemo se voditi sa Steam chartsom).

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
GSP kaže...

Ili cu igrat na pcu ili necu uopce igrat.kakve konzole qurci palci.

 

Ako ti je problem dat 4000 iljade nemoj ni igrat

 4000 ti danas treba samo za monitor.

14 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil

Ovisi što želiš. Ako nisi pre zahtjevan uzmeš za 1600 kn 32" IPS 2560x1440  FreeSync 75Hz.

5 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Problem je što ljudi misle da ako idu igrat na PC-u da sve mora radit na milijun FPS-a na ultra-turbo-high postavkama i u bar 4K rezoluciji. Može se i sa generaciju, dvije starijim grafikama normalno igrat igre, ne mora sve bit na turbo najjače i ne mora uvijek bit 300+ FPS-a u igri. Kako smo nekad igrali i nismo se zamarali s tim, bitno da grafika može pokrenut igru, ako je dobra igra. Ne vidim nikakav problem ako netko ima 1070, 1060 grafike da sad ne može kupit novu 3060 grafiku. Pa šta? Jel može 1060 pokrenut igru? Može. Eto ga, igra se.

Live long and prosper.
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
bloodborne kaže...
GSP kaže...

Ili cu igrat na pcu ili necu uopce igrat.kakve konzole qurci palci.

 

Ako ti je problem dat 4000 iljade nemoj ni igrat

 4000 ti danas treba samo za monitor.

 2500kn 2k27 inch ips 144hz

3 godine
online
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
forumaš kaže...

Ovisi što želiš. Ako nisi pre zahtjevan uzmeš za 1600 kn 32" IPS 2560x1440  FreeSync 75Hz.

 Vani je takav 1100-1200

10 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Ekipa koja se bavi bitcoinom i majna druge "valute" su najobičnije budale. Radi se o prijevari stoljeća koja cilja isključivo na ljudsku lakomost. Postoji psihološka točka kada većina zaključi da su zaradili dovoljno (podudara se s točkom kada većina zaključi da se nešto jednostavno više ne isplati) i počet će masovna prodaja btc i ostalih valuta. Cijena će tada drastično pasti i mnogi će izgubiti sve što imaju uključujući kredite, hipoteke i ostalo što su uzeli da bi se "obogatili" na btc. Kukanjava će biti neusporedivo veća nego kod Švicaraca. I to će mi biti gust gledati jer ne žalim takve budale koje vodi lakomost.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...

Ovisi što želiš. Ako nisi pre zahtjevan uzmeš za 1600 kn 32" IPS 2560x1440  FreeSync 75Hz.

 Vani je takav 1100-1200

mene je došao 1400 i nešto sitno nedavno na akciji, vrijedi svake lipe.

15 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Mislim i dalje da PC ima brojne prednosti nad konzolama.

Sa druge strane, ukoliko se ovako nastavi trend dizanja cijena na PC tržištu, ja osobno na njemu nemam što raditi tako skoro. Gledao sam kupiti PC za 12k kuna, onda se budget popeo na 16ak, sada mi 20-22k nisu dovoljni za ono što sam planirao, a AMD je izbacio konfu sa 5950+3080 za 27-30k kuna (ovisno o nalinu plaćanja) i moram priznat da sam tu odustao.

 

Cijene su otišle toliko gore, da iskreno sumnjam, kad bi bilo konzola na tržištu, da itko pametan još uvijek lagano može opravdavati kupnju PC-a.

 

Prednosti PC-a : KB+M koji su mi toliko ispred controllera u svemu što traži precizno ciljanje (pucačine, first prson akcijske/RPG igre, dobar dio 3rd person iagara gdje se mora ciljati... da ne nabrajam)

Mane PC-a: za konfu koju bih htio dobije se XBox X, PS5, Switch i barem godišnja zaliha igara.

 

Trenutno imam PS5 sa 2 controllera, ispalo me oko 4500kn, uzeo sam PS+ - skoro 5k kuna. U međuvremenu sam kupio, odigrao i preprodao 2 igre, gdje sam u plusu oko 150kn (nešto manje jer sam jednu skupljao autom i jednu vozio autom, pa je nešto otišlo na benzin). Dobio sam sa druge strane gro PS4 best naslova, besplatnih igara, ne stignem igrat.

 

 

Budućnost PC tržišta je takva da će ljudi moć kupovati low-mid range kartice, (da ne kažem da 2-3 godine stare kartice koštaju suludo puno, 1080Ti mogu sad prodat za više nego sam ju kupio lani) i sve skupa ide u krivom smjeru. Možda PS4 nije bio dobar za 4k, igre su jedva radile, ali na PS5 sve teče glatko, igram na 4k i uživam. Grafika možda nije na razini koju bih imao na high end PC, ali mi ne smeta.

Ao se nastavi ovaj trend PC cijena, sve više ljudi će se odlučivati za PC5, XBox. Da, falit će puno igara, da, Fortnite na ne-PC je koma, MOBA igre fale, MMORPG dobar dio je PC only, te će uvijek biti zagriženih PC gamera poput mene. Ali trend u mladima je da se igraju i na mobitelima i bitno da su igre brze, dinamične, šarene i sa štosnim zvucima. Sve teže će i roditelje bit nagovorit na PC kraj svega navedenog. Ako se cijene ne normaliziraju 2-3-4 godine, sigurno će imat strahovit utjecaj na PC gaming scenu. Jednom kad i prođe mining ludnica, jako, JAKO teško će bit ptivući ljude nazad na high-end gaming PCeve.

 

Da ne kažem da proizvođači konzola izuzetno puno ulažu u gaming studije i agresivno godinama privlače sceu na konzole, na PC-u maltene, osim kickstartera, nema ozbiljne inicijative od bilo koga da se privuku ili zadrže studiji. Znam 5-6 ekskluziva koje dolaze na konzole u ovom trenu, neke koje su već došle i dio koje su i tu i na PC. Iskreno ne znam nijednu na PC koja me iole privlači. Remaster Diabla je onako... a D4 je toliko daleko da je suludo pričati o tome.

 

Možda sam trenutno revoltiran stanjem na tržištu, ali iskreno nVidia i AMD su se pokazali gnjusovima kojima su pare na pameti, što možemo reći da je razumno jer vode business, a ne dobrotvorne udruge i da im nema smisla prodavati wafere ispod cijene radi gamera. Sa druge strane gameri su im uvelike financirali razvoj svih ovih godina, jako malo ili ništa ne dobivamo nazad, godinama pratimo trend rasta cijena i hiperzaradu, situacije gdje je RTX 2000 bilo samo dizanje cijene serije GTX 1000 , pa opet nikome ništa, i sad ova situacija da su grafe dostupne samo minerima koji su spremni platiti suludu cijenu jer će ionako više zaraditi, te pojedinim gamerima kojima pare nisu problem. Jednom kad prođe mining groznica će bit "hey kid, wanna buy some GPU's" i opet će biti dobrovoljaca. Pitanje samo koliko. Moji klinci već 2-3 godine čekaju gaming PC jer nikako da se odlučim kupiti sebi novi da mogu naslijediti moj. U svemu tome i kad im dam svoj više ih ne zanima kraj mobitela + PS5, mobitela uglavnom. Sram me to reć, ali tako je. Koliko slušam od prijatelja, to je trend i kod ostalih. Mi smo, budimo realni, stara garda. Klince će teško kad prođu 12. ili 15. bit dobit na PC jer će do tada bit naviknuti na sasvim nešto drugo.

Moj PC  
8 0 hvala 1
14 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Situacija je sve kompliciranija. Microsoft je kupio Bethesdau te novi Fallout, Elder Scrolls, The Evil Within....nebude izlazio na PS5, barem po sadašnjim najavama. S druge starne na PC izlazi sve, čak i PS4 ekskluzive. Vjerojatno i PS5 ekskluzive nakon više godina.

Tu je i emulator za Nitendo igre. RTS igre. Nema plaćanja on line poreza. Igre na velikim popustima vrlo brzo nakon izlaska CD keys. Dosadašnja arhiva igara. Kod mene nema dileme što ću koristiti kroz 3-4 godine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Rhodin kaže...

 

 

Prednosti PC-a : KB+M koji su mi toliko ispred controllera u svemu što traži precizno ciljanje (pucačine, first prson akcijske/RPG igre, dobar dio 3rd person iagara gdje se mora ciljati... da ne nabrajam)

Mane PC-a: za konfu koju bih htio dobije se XBox X, PS5, Switch i barem godišnja zaliha igara.

 

 

 KB+M zar ne ide na PS ?

Meni je ipak prednost sto od plejke 5 bolju grafiku ima i PC star 5 godina.

A nisu toliko ni bitne te graficke, koji ce k kome 30X0 kartica ? 

4K sa ultra detaljima na igrama ce radit i na duplo slabijim karticama, a 8K jos cijelu generaciju nece ni na novim....

Ja npr imam jos 1060 6Gb i na 1080p sve igre mi rade na ultra sa nekih 40-70fps, koje sam do sad probao i vjerujem da mnoge bolje izgledaju nego na plejci 5

edit, zapravo final fantasy mi je stakao iznad high detalja ali vjerojatno zbog bottlencka, ne graficke

za malo para, pogotovo ako kupujes polovno, se slozi jako dobar pc za gejming. Ove 30X0 su samo preseravanje koje nicemu ne sluzi, da radi 8k na njima bi imale smisla

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.3.2021 9:25 (sks78).
6 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Od 2007 do 2018 sam koristio PC i to grafu gtx260:)...međutim neovisno što se grafa pokvarila sam odlučio kupiti ps4pro... kupio ga 2018...za vrijeme PC 99% igara je bilo piratluk... A ovako za konzolu kupujem polovne i nove na akcijama... zahvaljujući kupnji konzole 2018 sam u zaostatku tako da vrhunske igre na disku dobiješ za šaku riže

Prije par dana završio prvi The last of us... Igretina...kakve nema na PC

Međutim kupnja Bethesda je učinila da sam razmišljao nakon ps4pro uzeti PC...međutim ove cijene za sada su sulude...meni ne trbi super duper grafika... međutim ispod rtx3060 se ne računa.

Ali njena realna cijena je ispod 3000kn a ne puta dva... U tom slučaju je bolja opcija konzola za 500€.

Evo sad koristim ps4pro spojen na Sony tv od 65'(xg9505).

Desperados 3 demo odlično radi na gamepad... Među prvim igrama koje sam uzeo za ps4pro i to prije kupovine konzole je Diablo 3...već gušt igrati Diablo na gamepad i TV od 65'.

Ako ovo potraje Xbox4 here we come:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Pc za gaming se nikad nije mogao mjerit sa konzolama jos od doba ps2 koji je donio podrsku za mis i tipkovnicu tako da jedina prednost pc-ija nad konzolom sto je 90% "pc gamera" trebalo pc za svakodnevne stvari tipa surfanje office pa su kupili pc sa grafom  jer je to oduvjek bilo jeftino (do 2015 se mogao kupit solidan laptop za gejmanje multimediju i ostalo u rangu cijene konzole).

Ovih par posto sto je jedino gejmalo na pc -iju su bili entuzijasti. Tako da neko gejmanje na pciju je danas irelevantno jer treba cca 2000 eura za neki rig koji je toliko koliko okej i future proof je dok sa konzolom si miran cca 5 i vise godina za 4tinu cijene. Mislim moze se gejmat i na intel hd i amd vega ali opet je to neusporedivo sa konzolom...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludil
Pojavom smart tv-a,stvari kao YouTube postaju puno veći gušt na tv-u...povežeš tipkovnicu i miš s tv-om...YouTube... Internet...Android igre... Android ozbiljne aplikacije

Sada PC ima puno veću konkurenciju nego prije deset godina...evo prošli misec instalirao lightroom na mobitel...radi ko metak i 90% alata za obradu su tu.

Nema potrebe za čekati da slike prebaciš na PC i onda obrada kad i s mobitelom možeš obaviti stvar.

Tako da kad postoji ozbiljna alternativa onda nećeš davati pare za GPU kojemu je cijena 2 i više puta veća od normalne poradi određenih događaja a s druge strane imaš i ostale alate s kojim možeš obaviti posao ili zabavu.

Evo bitcoin na 60000$...ne virujem da će cijene GPU biti išta drukčije pa do kraja 2022 nego sada... upitna i 2023.

Po ovim cijenama za gamer PC možeš kupiti... konzolu+mobitel+laptop+tablet itd
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

U zadnjih 10 godina je izašlo toliko dobrih igara koje nisam nikad ni taknuo. Sad je vrijeme za prošnjofat po steam backlogu. Što se mene tiče, ako grafa poživi, miran sam još godinama.

Epic je isto tako podijelio hrpu besplatnih igara koje se mogu pregledati i započeti igrati.

 

 

I'm very large!
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Budućnost PC igranja s obzirom na kripto ludilo

Za danasnje igranje konzola je bolja po meni ali na PC se da puno vise naucit...

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice