Garmin

poruka: 108
|
čitano: 77.419
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...

Da li neko zna kako isključiti notifikaciju na satu sa prelaskom koraka, malo me nervira što svake minute zavibrira mi sat, bacim pogled misleći da mi je neko poslao sms, a ono mi pokazuje koliko sam koraka prešao.Ako isključim skroz praćenje fizičke aktivnosti onda mi ne broji korake, a i predjenu distancu, a to ne želim?  :(

 Koji sat? Meni toga nema. Vibrira samo kad prođem zacrtan broj koraka.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Garmin
CyberDemonVZ kaže...
Koji sat? Meni toga nema. Vibrira samo kad prođem zacrtan broj koraka.

 Garmin Fenix 3, prekjuče ga kupio, polovnog, uradio fabrički reset, sve radi ok, ali ovo iritira svake minute mi se na ekranu pojavi broj koraka, i zavibrira, samo napolju dok hodam

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 18:52 (Lijepi Dzoni).
12 godina
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Koji sat? Meni toga nema. Vibrira samo kad prođem zacrtan broj koraka.

 Garmin Fenix 3, prekjuče ga kupio, polovnog, uradio fabrički reset, sve radi ok, ali ovo iritira svake minute mi se na ekranu pojavi broj koraka, i zavibrira, samo napolju dok hodam

 Mislim da će ti ovo samo Goole moći srediti...

Pretraži malo, ne znam ni otprilike zašto bi to bila opcija. Nema mi smilsla da ti vibracija javlja da radiš korake :D

 

(Jedino što mi pada na pamet da je negdje određeno da ti je dnevni broj koraka, recimo 2, pa onda on javlja svaki put kad prođeš, recimo 2, 4, 6...?)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Koji sat? Meni toga nema. Vibrira samo kad prođem zacrtan broj koraka.

 Garmin Fenix 3, prekjuče ga kupio, polovnog, uradio fabrički reset, sve radi ok, ali ovo iritira svake minute mi se na ekranu pojavi broj koraka, i zavibrira, samo napolju dok hodam

 Kaj se to ne odradi najlakše preko connecta?

12 godina
offline
Re: Garmin
tomo007 kaže...
Lijepi Dzoni kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Koji sat? Meni toga nema. Vibrira samo kad prođem zacrtan broj koraka.

 Garmin Fenix 3, prekjuče ga kupio, polovnog, uradio fabrički reset, sve radi ok, ali ovo iritira svake minute mi se na ekranu pojavi broj koraka, i zavibrira, samo napolju dok hodam

 Kaj se to ne odradi najlakše preko connecta?

 u pravu si, rijesio sam preko Garmin Connect-a, ovo treba iskljuciti.....  

 

[img]https://i.imgur.com/VqpmSjU.jpg[/img]

12 godina
offline
Garmin

Ko mnogo šeta po planinama i želi tačno pokazivanje termometra na satu trebao bi kupiti vanjski eksterni senzor temperature, sa slike, ja sam ga juce kupio, ekstra stvarčica, nije teška, lako se zakači bilo gdje (ruksak, pertle, jakna...) i pokazivat će vam stvarnu temperaturu.....košta u Sarajevu u Garminu 32 eura.

[img]https://i.imgur.com/V04n6bp.jpg[/img]

 
1 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Garmin

Pošalji neki link. Spaja se direktno sa satom?

12 godina
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...

Ko mnogo šeta po planinama i želi tačno pokazivanje termometra na satu trebao bi kupiti vanjski eksterni senzor temperature, sa slike, ja sam ga juce kupio, ekstra stvarčica, nije teška, lako se zakači bilo gdje (ruksak, pertle, jakna...) i pokazivat će vam stvarnu temperaturu.....košta u Sarajevu u Garminu 32 eura.

[img]https://i.imgur.com/V04n6bp.jpg[/img]

 Znači onaj standardni ispis temperature, više neće skidati s mobitela, neko će mjeriti u stvarnom vremenu?

Spaja se putem bluetootha, isto kao da bi spojio slušalice?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Re: Garmin
snake44 kaže...

Pošalji neki link. Spaja se direktno sa satom?

evo na ebay  https://www.ebay.com/p/2254647642  , ili ovdje:  https://buy.garmin.com/en-US/US/p/107335   mada je cijena u Garmin radnji u Sarajevu 66 KM, ima opcije u Garmin satu u "Sensor" pronadji novi uredjaj, pritisne se dugme Start, on sam pronadje ovaj termometar, naravno mora biti uključen Bluetooth na satu, i to je to.....baterija u samom senzoru je CR 2032 (jedna) koja košta 1-2 KM......sat prima podatke sa udaljenosti od 10-ak m.....odlična spravica

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 22:53 (Lijepi Dzoni).
12 godina
offline
Re: Garmin
CyberDemonVZ kaže...
Lijepi Dzoni kaže...

Ko mnogo šeta po planinama i želi tačno pokazivanje termometra na satu trebao bi kupiti vanjski eksterni senzor temperature, sa slike, ja sam ga juce kupio, ekstra stvarčica, nije teška, lako se zakači bilo gdje (ruksak, pertle, jakna...) i pokazivat će vam stvarnu temperaturu.....košta u Sarajevu u Garminu 32 eura.

[img]https://i.imgur.com/V04n6bp.jpg[/img]

 Znači onaj standardni ispis temperature, više neće skidati s mobitela, neko će mjeriti u stvarnom vremenu?

Spaja se putem bluetootha, isto kao da bi spojio slušalice?

 da, ne treba više mobitel, dovoljno je krenuti samo sa satom i ovim senzorom, i baš je precizan. A kompatibilan je sa dosta satova Garmin, Fenix 3,5,6....... 

Kompatibilnost:D2: Charlie; Delta; Delta PX; Delta S
eTrex: 30; 32x; 30x; Dodir 35
fenix: fenix; 2; 3; 3 safir; 3 safir HR; 5; 5 Plus; 5S; 5S Plus; 5X; 5X Plus; 6; 6 Pro; 6 safir; 6S; 6S Pro; 6S safir; 6X Pro; 6X safir; 6X Pro Solar; Kronosov
preteča: 230; 235; 245; 245 Glazba; 630; 645; 645 Glazba; 735XT; 935; 945;
GPSmap: 62s; 64s; 64.; 64sx; 66i; 66s; 66.; 78s; 276Cx
Montana: 600; 610; 650; 650t; 680; 680 t
Oregona: 450; 450t; 550; 550t; 600; 600t; 650; 650t; 700; 750t
taktiks: taktiks; Bravo; Charlie
Virb: Elita; Ultra 30; X; XE
vívo:vivoaktivan; vivoaktivni HR; vivoaktivni 3; vivoactive 3 Glazba
Ostalo: Alpha 50; Alfa 100; Pristup S60; Astro 320; Atemos 100 / K 5 sustav; Atemos 50; Dakota 20; Silazak Mk1; epix; Foretrex 601; Foretrex 701 Ballistik Edition; Instinkt; Taktičko izdanje Instinct; Monterra; quatix

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2021 15:17 (Lijepi Dzoni).
12 godina
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...
snake44 kaže...

Pošalji neki link. Spaja se direktno sa satom?

naravno mora biti uključen Bluetooth na satu,.....

 moja greška, ustvari kad se jednom upari sa satom i ne treba biti uključen bluetooth na satu da bi primao podatke temperature sa ovog senzora, danas sam to probao i može bez bluetooth-a..... ;)

12 godina
offline
Garmin

Spreman za akciju-Garmin Fenix 3

[img]https://i.imgur.com/cvyZYW2.jpg[/img]

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Garmin

Da li je netko slao Fenixa na zamjenu stakla/kućišta? Ogrebao sam staklo pa me zanima...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin

Slao gdje? U tvornicu? Ja bih se raspitao u gradu u kojem zivite gdje ima ovlasteni servis za Garmin ili ako nema u najblizi grad.....a ne bih se libio da sam to zamijenim, ima na ebay kupit gornji dio sa displejem, polovno ili novo, ali negdje sam vidio da ima kupit....koji je Fenix konkretno u pitanju?

7 godina
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...

Slao gdje? U tvornicu? Ja bih se raspitao u gradu u kojem zivite gdje ima ovlasteni servis za Garmin ili ako nema u najblizi grad.....a ne bih se libio da sam to zamijenim, ima na ebay kupit gornji dio sa displejem, polovno ili novo, ali negdje sam vidio da ima kupit....koji je Fenix konkretno u pitanju?

 Vidio sam na njihovoj stranici da postoji "out of warranty replacement"( https://support.garmin.com/en-US/?faq=x9Wb9SReXj4637OhculsP9 ) , na to sam mislio. Imam Fenix 6S Pro, ogrebao sam staklo na umivaonik. Budem pitao u Garmin poslovnici u Zagrebu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 16:52 (It'sMe932).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin

ajde javi cijenu, zanima me

12 godina
neaktivan
offline
Garmin

Pozdrav, vlasnik sam Garmina Vivomove Style. Za sada sve 5. ALI, važno mi je primati obavijesti (SMS, WhatsApp, Gmail) odmah kada sitgnu. Na telefon stignu, ali ne na ekran telefona (u stilu: imate poruku ...). Čujem obavijest na mobitelu, na satu ništa, pa idem na poruke i tek onda vidim da imam poruku. Zar nije moguće da se na satu pojavi obavijest o pristigloj poruci?  Sve sam probapo, enable ovo, enable ono ... ali ništa ... možda to ne funkcionira na tom satu ,,, pomoć?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin

nemam taj sat, ali mozda pomogne ovo što sam našao na internetu......

 

https://support.garmin.com/en-US/?faq=jusyWiwXtF4512Rb8jnLOA

13 godina
offline
Re: Garmin
Imas PP..
11 godina
offline
Re: Garmin

Pozdrav! 

 

Kakav je sat nakon godine dana? Ima li kakvih problema i slicno? 

Snimam ga vec dosta dugo i nikako da mu cijena padne, I dalje je oko 1800kn.. niti za Black Friday niti zad za blagdane cijena nije pala..

13 godina
offline
Re: Garmin
Vale 77 kaže...

Pozdrav! 

 

Kakav je sat nakon godine dana? Ima li kakvih problema i slicno? 

Snimam ga vec dosta dugo i nikako da mu cijena padne, I dalje je oko 1800kn.. niti za Black Friday niti zad za blagdane cijena nije pala..

 Koji model?

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Garmin
Vale 77 kaže...

Pozdrav! 

 

Kakav je sat nakon godine dana? Ima li kakvih problema i slicno? 

Snimam ga vec dosta dugo i nikako da mu cijena padne, I dalje je oko 1800kn.. niti za Black Friday niti zad za blagdane cijena nije pala..

 Vidim da mene pitaš :)

Ja imam Vivoactive 4, a žena Vivoactive 4s.

Uređaji s najmanje problema od svega što imam.

Žena je imala battery drain koji je ispravljen u sljedećem updateu.

Updatei još uvijek stižu.

Baterija traje isto ko i prvi dan. Uredno mjeri puls, san, korake, sportske aktivnosti, GPS... Plaćanje radi za razliku od Android paya na satovima u HR.

Moj ima jednu crticu na staklu. Ženin još izgleda ko nov 

 

Jedini problem kojeg imam je crvenilo ispod remena, ali to ovisi o mojoj koži i znojenju, a ne o satu, tako da..

Uzmi bez razmišljanja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.12.2021 10:53 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Garmin
CyberDemonVZ kaže...
Vale 77 kaže...

Pozdrav! 

 

Kakav je sat nakon godine dana? Ima li kakvih problema i slicno? 

Snimam ga vec dosta dugo i nikako da mu cijena padne, I dalje je oko 1800kn.. niti za Black Friday niti zad za blagdane cijena nije pala..

 Vidim da mene pitaš :)

Ja imam Vivoactive 4, a žena Vivoactive 4s.

Uređaji s najmanje problema od svega što imam.

Žena je imala battery drain koji je ispravljen u sljedećem updateu.

Updatei još uvijek stižu.

Baterija traje isto ko i prvi dan. Uredno mjeri puls, san, korake, sportske aktivnosti, GPS... Plaćanje radi za razliku od Android paya na satovima u HR.

Moj ima jednu crticu na staklu. Ženin još izgleda ko nov 

 

Jedini problem kojeg imam je crvenilo ispod remena, ali to ovisi o mojoj koži i znojenju, a ne o satu, tako da..

Uzmi bez razmišljanja.

 

A zato onda drži cijenu toliko dugo :)  Hvala

12 godina
offline
Re: Garmin
Vale 77 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Vale 77 kaže...

Pozdrav! 

 

Kakav je sat nakon godine dana? Ima li kakvih problema i slicno? 

Snimam ga vec dosta dugo i nikako da mu cijena padne, I dalje je oko 1800kn.. niti za Black Friday niti zad za blagdane cijena nije pala..

 Vidim da mene pitaš :)

Ja imam Vivoactive 4, a žena Vivoactive 4s.

Uređaji s najmanje problema od svega što imam.

Žena je imala battery drain koji je ispravljen u sljedećem updateu.

Updatei još uvijek stižu.

Baterija traje isto ko i prvi dan. Uredno mjeri puls, san, korake, sportske aktivnosti, GPS... Plaćanje radi za razliku od Android paya na satovima u HR.

Moj ima jednu crticu na staklu. Ženin još izgleda ko nov 

 

Jedini problem kojeg imam je crvenilo ispod remena, ali to ovisi o mojoj koži i znojenju, a ne o satu, tako da..

Uzmi bez razmišljanja.

 

A zato onda drži cijenu toliko dugo :)  Hvala

 P.S. mislim da su upravo najavljeni novi modeli, ili su izronili nekakvi leakovi, pa si i to pogledaj. Ja moram priznati da nisam, samo sam vidio naslove :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
11 godina
offline
Re: Garmin
CyberDemonVZ kaže...
Vale 77 kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Vale 77 kaže...

Pozdrav! 

 

Kakav je sat nakon godine dana? Ima li kakvih problema i slicno? 

Snimam ga vec dosta dugo i nikako da mu cijena padne, I dalje je oko 1800kn.. niti za Black Friday niti zad za blagdane cijena nije pala..

 Vidim da mene pitaš :)

Ja imam Vivoactive 4, a žena Vivoactive 4s.

Uređaji s najmanje problema od svega što imam.

Žena je imala battery drain koji je ispravljen u sljedećem updateu.

Updatei još uvijek stižu.

Baterija traje isto ko i prvi dan. Uredno mjeri puls, san, korake, sportske aktivnosti, GPS... Plaćanje radi za razliku od Android paya na satovima u HR.

Moj ima jednu crticu na staklu. Ženin još izgleda ko nov 

 

Jedini problem kojeg imam je crvenilo ispod remena, ali to ovisi o mojoj koži i znojenju, a ne o satu, tako da..

Uzmi bez razmišljanja.

 

A zato onda drži cijenu toliko dugo :)  Hvala

 P.S. mislim da su upravo najavljeni novi modeli, ili su izronili nekakvi leakovi, pa si i to pogledaj. Ja moram priznati da nisam, samo sam vidio naslove :D

 Da, vidio sam, mislim da su samo instict, fenix I venu .. nema vivoactive u tome i to je bio samo nekakav leak di nema datuma izlaska ili sluzbenog predstavljanja, mozda cu jos malo sacekat qko bude prikazivanje novih modela mu napokon padne cijena :D  jebiga cicija sam haha

14 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin
Pozdrav,
Dobio sam garmin vivoactive 4s nov ganc, imam problem sa touchscreenom isti ne radi, uredjaj mogu spojiti na grmin express i sve normalno ga prepozna i azuriran je software na zadnju dostupnu verziju ali touch i dalje ne radi, pokusao sam razne instrukcije koja sam nasao na netu ali bez uspijeha...
Ako ko ima neku ideju ili iskustovo sa istim molim za pomoc, hvala Vam.
macy
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin
macy777 kaže...
Pozdrav,
Dobio sam garmin vivoactive 4s nov ganc, imam problem sa touchscreenom isti ne radi, uredjaj mogu spojiti na grmin express i sve normalno ga prepozna i azuriran je software na zadnju dostupnu verziju ali touch i dalje ne radi, pokusao sam razne instrukcije koja sam nasao na netu ali bez uspijeha...
Ako ko ima neku ideju ili iskustovo sa istim molim za pomoc, hvala Vam.

 Imamo i žena i ja. Ne sjećam se da je bilo potrebno ikakvo podešavanj prije korištenja ekrana.

Vjerojatno neka tvornička greška? :(

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Garmin

Još jedna velika funkcija na Garmin Fenix 5x je opcija "Upozorenje" gdje vi kao vlasnik sata možete pored opcija "Planinarenje", "Hodanje" dodati opciju "Auto" ili "Vožnja autom", nazovite sami kako hoćete tu opciju aktivnosti, uglavnom kad napravite taj naziv u samoj aktivnosti ima opcija "Postavke za auto" podešavanje brzine (tu sam postavio na 50 km/h), čim se predje ta brzina sat odmah upozori vozača da je prekoračio brzinu, a ta je brzina predvidjena za vožnu gradom. Isto ima vrlo korisna opcija "Blizina" gdje možete unijeti preko svog mobilnog uredjaja u aplikaciji "Garmin Explore"-kad unesete sve tačke radara, više vam ne treba mobilni da je povezan sa satom (a možete i direkt na satu, samo treba više vremena)-onih mjesta koje su vam bitne, ja sam konkretno unio sve stacionirane radare za prekoraćenje brzine (našao sam jedan sajt gdje su prikazani svi radari u Sarajevu!), znači kad se unesu svi radari na satu dovoljno je da postavite upozorenje prije radara na koliko metara da vas sat upozori, ja sam lično stavio na 300m. Ovom funkcijom na satu uvijek sam upozoren gdje su radari i da ne prekoračim brzinu, jer sam već 2x platio kaznu za prekoračenje brzine na mjestima gdje su bili radari, a ja nisam znao da su tu radari. Isto tako ima opcija "Upozorenja nadmorske visine", opcija koja bi bila vrlo korisna za pilote putničkih aviona, gdje mogu namjestiti ispod koje visine ne bi trebao avion da se neplanirano spusti (u slučaju da im otkaže visinomjer u samom avionu/kokpitu), kao što sam gledao na National Geographic programu seriju "Air Disaster", gdje su se avioni rušili jer im je otkazao instrument Visinomjer. Recimo kad se podigne avion, na predvidjenu visinu, pilot bi samo trebao uključiti ovu opciju upozorenja, sat bi ga upozorio ako se spusti avion nepredvidjeno ispod 500m/nv.......Uglavnom, sve dok je uključena aktivnost "Auto", "Hodanje", "Planinarenje" - u satu mora biti uključen GPS, ja sam stavio još bolju povezanost-"GPS+Glonass", neko stavi i "GPS+Galileo"......stvarno dobar sat.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 19:02 (Lijepi Dzoni).
 
0 0 hvala 3
8 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin
Pozdrav!
Imam garmin fenix 5x sapphire, sat sam kupio prije tri ipo godine i od jucer nece da mi se puni uopce, pokusao sam sve njihove prijedloge od toga da se ociste utori itd... Ali nista ne pomaze, pa da li je moguce da je kabel otisao za punjenje ili je ipak do baterije?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin

ovako, jel sat počeo da gubi kapacitet baterije ili je to onako odjednom se desilo? Ako je odjednom moguće je da se otkačio flet kabal, ja lično sam otvarao ovaj moj Garmin Fenix 5x, mijenjao mu komplet donje kućište kupljeno sa e bay-a (nije mu radio visinomjer, barometar, temperatura, brojanje katova) znači otišli mu senzori na donjem kućištu gdje se nalaze i dugmići, ima na you tube kako se otvara sat i popravlja, ako je samo do baterije i to nije problem zamijeniti, da si iz Sarajeva ja bih ti besplatno učinio tu uslugu........sada sve radi kao da je iz fabrike, a dihtuje dobro od vode(to se mnogi boje da otvore sat misleći da neće dihtovat)

Usput, pokušaj sa drugim kablom, može od dosta satova isti kabal svi koriste, Garmin Fenix 6........

Ima negdje na internetu kako se ustanovljava dijagnostika sata, treba neke dugmiće pritiskati da se dodje do toga, ako nadjem ponovo stavit ću ovdje link......

Evo ovdje na Reditu sam iznio svoj problem, ovdje su mi ljudi dali uputstvo kako ispitati da li radi barometar, ali pokusaj na ovoj dijagnostici pronaci da li ima za bateriju.....

https://www.reddit.com/r/GarminFenix/comments/qp1ngh/garmin_fenix_5x_problem_barometer_and_altimeter/

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.10.2022 23:30 (Lijepi Dzoni).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice