Garmin

poruka: 108
|
čitano: 77.338
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Garmin

Kupljen Vivoactive 4s za ženu.

Za 5 dana joj je rođendan.

Javim uskoro dojmove, ponajviše me zanima kak radi Garmin Pay :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Garmin
... cijeli hebeni dan Garmin servisi su down... ransomeware napad kakav jos nisam vudio.... igre su se oporavljale u nekoliko sati... ovo djeluje katastroficno i uopce je pitanje hoce li stari podaci opstat... EDIT: BUG ni rijeci o ovome, a zanimljivo bi bilo cuti kako je moguce da se jedna kompanija poput Garmina nije u mogucnosti povratiti cijeli hebeni dan.... sta se u stvari dogadja...
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.7.2020 21:33 (Tallahassee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Garmin
Ajde nije svijet propao, polako.
 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Garmin
the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
16 godina
offline
Re: Garmin
Ne boj se platit će koliko treba i javno reći da je bilo nešto treće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Garmin
zdgrunf kaže...
Ne boj se platit će koliko treba i javno reći da je bilo nešto treće

 Ili možda čak imaju ljude u IT-u koji su bili spremni na ovo i postoji (zaštićeni) backup svega.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Garmin
Nekako sumnjam, malo mi ovo predugo traje. Ne sumnjam da imaju backup, DR i ostalo ali majkumu dosad bi se prešaltali
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Garmin

Eto, manje više sve proradilo.

https://connect.garmin.com/status/

 

Samo piše da je delay kod većine stvari. Pretpostavljam namjerno da ih ljudi ne bi zatrpali podacima.

 

Vi koji imate svakodnevne aktivnosti, jeste ostali bez starih podataka?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Garmin
CyberDemonVZ kaže...

Eto, manje više sve proradilo.

https://connect.garmin.com/status/

 

Samo piše da je delay kod većine stvari. Pretpostavljam namjerno da ih ljudi ne bi zatrpali podacima.

 

Vi koji imate svakodnevne aktivnosti, jeste ostali bez starih podataka?

 Sve je tu, kao i ove koje sam odradio dok nije conect nije radio... Ali sam ipak za svaki slučaj one aktivnosti koje su mi bile na satu backupao na stravu. Iako danas je mnogima sat zaštekao dok je sejvao aktivnost, zapeo u saving i ni makac - rješenje je bilo soft reset i pobrisat sve aktivnosti sa sata (to ih ne briše sa accounta). 

 

Sve Vas Volim
12 godina
offline
Re: Garmin
Srce Isusovo kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Eto, manje više sve proradilo.

https://connect.garmin.com/status/

 

Samo piše da je delay kod većine stvari. Pretpostavljam namjerno da ih ljudi ne bi zatrpali podacima.

 

Vi koji imate svakodnevne aktivnosti, jeste ostali bez starih podataka?

 Sve je tu, kao i ove koje sam odradio dok nije conect nije radio... Ali sam ipak za svaki slučaj one aktivnosti koje su mi bile na satu backupao na stravu. Iako danas je mnogima sat zaštekao dok je sejvao aktivnost, zapeo u saving i ni makac - rješenje je bilo soft reset i pobrisat sve aktivnosti sa sata (to ih ne briše sa accounta). 

 Da, da, vidio sam. Čudan bug.

 

Nego, bravo za Garmin, izgleda da im je backup odlično odrađen.

Jedino treba po prstima onome preko koga je ransomware došao u firmu.

 

 

EDIT: evo, pošto napokon sve radi, vjerojatno ćemo danas iprobati Garmin Pay (prva poruka na ovoj stranici)

Ako nekog zanimaju pojedinosti nek javi.

 

Ili nek netko napše svoja iskustva ako se već time igrao :)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.7.2020 15:29 (CyberDemonVZ).
16 godina
offline
Re: Garmin
Pay radi, nema se tu štu pisati 😄
 
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Garmin
Pozdrav. Jel moze neka preporuka sportskog sata do 1800kn.Bitna mi je povezivanje sa Stravom i ostalim sportskim App. Po mogucnosti zensku model, jer njoj trazimo. Hvala
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2020 21:47 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Garmin

Garmin fenix 6x pro za 500€ na amazon.de

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Garmin
Hvala na informaciji ali sa dvogodišnjim osiguranjem sata, Fenix 6X Pro dođe na Amazon.de 4200 kn i to bez shippinga a u jednom domaćem dućanu možeš ga uzeti za 4464...čemu Amazon nije mi jasno!?
12 godina
offline
Re: Garmin
Endymon kaže...
Pozdrav. Jel moze neka preporuka sportskog sata do 1800kn.Bitna mi je povezivanje sa Stravom i ostalim sportskim App. Po mogucnosti zensku model, jer njoj trazimo. Hvala

 https://www.protis.hr/products/details/sportski-sat-garmin-vivoactive-4s-senzor-otkucaja-gps-rose-goldbijeli-remen/147743

 

Ja kupio ženi. Ne znam kakav je sa Stavom, ona koristi Garmin aplikaciju. Ali ne bi trebalo biti problema

Pogledaj po netu

 

Edit: vidim da kasnim, nisam gledao datum, samo sam vidio da ima novih poruka u temi. Koji si uzeo?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.11.2020 11:48 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: Garmin
Nismo jos uzeli. Jos se cura razmislja sta da bocne. 😋
12 godina
offline
Re: Garmin
Endymon kaže...
Nismo jos uzeli. Jos se cura razmislja sta da bocne. 😋

 Ovo je jedan od "ženstvenijih" Garmina. Plus, složiš joj Garmin pay, koji radi u HR pa će joj biti cool plaćati sa satom i još će više trošiti :D (moraš imati Revolut)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Garmin

Eto, ženi se svidio njen Garmin Vivoactive 4s, pa je i meni "za pod bor" kupila veći Vivoactive4, srebrni. Naravno, kutija se slučajno otvorila i onda sam ga morao počet nositi

 

Da kopiram tekst iz teme Amazfit, s kojeg sam prešao na ovaj:

 

Dobio sam Garmin Vivoactive 4, tako se da ne žalost moram rastati od svog Amazfit Pace-a. On mi je bio dobar jer sam istu aplikaciju mogao koristiti za više uređaja koje imam.

 

Ovaj Vivoactive nije ni tako skup (za Gramina), ima ih već po 1700kn.

 

Pa da bacim malu usporedbu ako nekog zanima. Kad sam ga dobio, odmah sam gore snimio beta firmware. Kaže da nije nikakad testni nego release candidate, tako da se nisam dugo dvoumio.

 

Vivoactive ima bolje mjerenje otkucaja i GPS. Sam otkrije kad hodam, trčim, bicikliram i pali mjerenje te aktivnosti.

Aplikacija mnoooogo bolja. Kad sam vidio da se uživo mjenja broj koraka u njoj, sve mi je bilo jasno. Amazfit se mora spojiti, izvršiti sinkronizacija (koja često ne radi iz prve) i onda čekat dal će aplikacija prikazati pravo stanje :D

Daleko veće mogućnosti. Pulsni oksimetar, razina stresa, "body battery" - koliko si "napunjen energijom". Imam sat nekoliko dana, al već vidim da otprilike to radi. Kako? Nemam pojma! Ovu noć sam jako loše spavao, body batery niska. Prije koji dan, kad sam potegnuo san preko 10 sat, battery na 100%... Ništa znanstveno, ali eto, fora :D

Prati unos tekućine.

I broj udisaja u minuti (opet, kako?? Nemam pojma!)

Odmah javlja ako si bolji u nečemu od prošlog dana (baš lijepo tjera da budeš aktiviniji i bolji).

Za razliku od Amazfita, pravilno prikazue broj stepenica.

Ugodan na ruci. Iznenađujuće velik izbor watchfacea. Od kojih neki imaju lude mogućnosti - nadmorska visina, razina stresa, izlazak i zalazak sunca, lokacija.... Ja ništa od ovog nisam uključio, mogu zamisliti koliko utječe na bateriju!

Ako uneseš podatke o sebi (visina, težina, dosadašnje vježbanje i mogućnosti..), sam ti daje ciljeve, koliko koraka po danu, koliko vode popiti, koliko katova proći. A kako postaješ bolji, ciljevi se povećavaju.

 

Amazfit mi je bolji po trajanju baterije! Vivoactive imam tjedan dana, već je dvaput bio na punjenju (istina, već na 20-30%), dok bi Amazfit uz malo korištenja na jednom punjenju to izdržao.

Možda mi je i bolji dizajn Amazfita jer manje zapinje za rukav, stvari okolo... ali Garmin ipak izgleda bolje.

I naravno, bolji mi je bio jer sam imao jednu aplikaciju za sve, sad ovisno o uređaju, nova aplikacija.

 

Garmin pay još nisam isprobao. Al sam ga povezao s Revolutom i podesio šifru.

 

Ako ima nekakvih pitanja, pucajte!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Garmin
CyberDemonVZ kaže...

 

Ako ima nekakvih pitanja, pucajte!

 evo ja imam pitanje, ali u vezi Garmina Fenix-a 3....koliko je on tacan u vezi brojanja stepenica, nadmorske visine, barometra, mozda budem nabavio pored Samsunga Gear S3 Frontiera i taj sat (ako znas mozda u vezi Garmina Fenixa 3?)

3 godine
neaktivan
offline
Re: Garmin
** Lijepi Dzoni - G. fenix 3 koristim 4 god , ne skidam ga sa ruke doslovno osim kad ide na punjenje , to je dobar sat! Puno naprednih senzora , funkcija , precizni GpS , ovisno o aktivnostima i sportu, uklj GPS ili ne tako ce trajati i baterija tj vrijeme punjenja ! Sat se meni pokazao prilicno precizan u sport akt. - da ne kazem iznimno precizan

Tek sam prije cca 3 mj primjetio pad kapac. baterije sa 14 dana na 11 dana trajanja u nekom" normal" modu" ..naravno bez GPSa uklj.
Mozda vazno da znas ..
GARMIN HR ,taj sat ne servisira vise , ne moze se zamjeniti ni baterija kad bi htio .. Zvao ih onako info da pitam za zamjenu baterije pa mi tako rekli i ponudili mi otkup F3 i uz popust su mi ponudili F6 pro za 3200kn . Dakle moj sat i plus 3200 kn za F6 pro NAVODNO TAKO GARMIN ODOBRAVA

F3 koji zelis kupiti ( koristiti ) provjeri kapacitet baterije ako mozes , zbog ovog gore napisanog ako si iz HR pa prije ili kasnije se moze desiti potreba za servisom
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 13:42 (blackE-1).
12 godina
offline
Re: Garmin
Lijepi Dzoni kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 

Ako ima nekakvih pitanja, pucajte!

 evo ja imam pitanje, ali u vezi Garmina Fenix-a 3....koliko je on tacan u vezi brojanja stepenica, nadmorske visine, barometra, mozda budem nabavio pored Samsunga Gear S3 Frontiera i taj sat (ako znas mozda u vezi Garmina Fenixa 3?)

 Eto, žena je prije ovog imala Fenix 3s, tako da i to mogu odgovoriti :D

Koliko znam, ona je baš trčala po stepenicama i imala je uvijek sat sa sobom. Nije ništa posebno spominjala, pretpostavljam da je OK.

Pitam ju kad se vidimo poslije posla pa ti napišem detaljnije.

 

Ima ti na YouTubeu zaljubljenika u pametne satove, rade sve moguće testove i to prilično precizno, pa možeš i neki test pogledati.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin
ministar kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi!

Jel ima netko koji Garmin kompatibilan s Garmin Payom?

Kak to radi kod nas? Sve kak treba?

Podržani su samo Revolut MASTERCARD i VISA, te TransferWise MASTERCARD (link)

 Kako se to aktivira? Registracija na revolut ili ? Može pomoć. Hvala

13 godina
offline
Re: Garmin
tomo007 kaže...
ministar kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Bok ljudi!

Jel ima netko koji Garmin kompatibilan s Garmin Payom?

Kak to radi kod nas? Sve kak treba?

Podržani su samo Revolut MASTERCARD i VISA, te TransferWise MASTERCARD (link)

 Kako se to aktivira? Registracija na revolut ili ? Može pomoć. Hvala

ne znam, ne koristim Garmin  vjerojatno se dodaje ili preko Garminovih postavki (mobilna aplikacija?) ili se možda može dodati direktno iz Revoluta

15 godina
neaktivan
offline
Garmin

Ima netko da zna?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Garmin

Odeš na garmin connect, garmin pay, stvoriš novi novčanik kojem definiraš PIN, odabereš mastercard, uneseš podatke kartice...

 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Garmin
zdgrunf kaže...

Odeš na garmin connect, garmin pay, stvoriš novi novčanik kojem definiraš PIN, odabereš mastercard, uneseš podatke kartice...

 jel mastercard revolut ili ovu koju imam fizički od banke? jer ta mi ne prolazi

12 godina
offline
Re: Garmin
tomo007 kaže...
zdgrunf kaže...

Odeš na garmin connect, garmin pay, stvoriš novi novčanik kojem definiraš PIN, odabereš mastercard, uneseš podatke kartice...

 jel mastercard revolut ili ovu koju imam fizički od banke? jer ta mi ne prolazi

 U HR nemaju ugovor sa ni sa jednom bankom.

Ostaje ti Revolut..

Ima popis podržanih banaka i kartica na njihovoj stranici

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Garmin
Samo Revolut
12 godina
offline
Garmin

eto juče kupio sam i ovaj Garmin Fenix 3....ide upoznavanje sa satom......

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Garmin

Da li neko zna kako isključiti notifikaciju na satu sa prelaskom koraka, malo me nervira što svake minute zavibrira mi sat, bacim pogled misleći da mi je neko poslao sms, a ono mi pokazuje koliko sam koraka prešao.Ako isključim skroz praćenje fizičke aktivnosti onda mi ne broji korake, a i predjenu distancu, a to ne želim?  :(

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice