Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

poruka: 932
|
čitano: 275.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Off topic, isprika,

nek mi netko baci link, sutra ili kad već,

na web gdje se može pogledati repriza Provjerenog jer me ovo živo zanima.

 

Ne zalazim na ove šund portale Dnevnika, 24 sata i indexa pa im ne znam web.

 

EDIT:

hvala kolegi na linku, upravo sam slučajno uspio prije par minuta pogledati na TV-u reportažu.

 

O majku im lopovsku.. njima i nadležnim institucijama te zakonodavcima

koji nikako da pokrpaju ovako elementarnu stvar.

 

Da ukradeš nekome mobitel na ulici, rigorozna kazna čim te uhvate, čisti lopovluk.

Prevariš par stotina ljudi za taj isti mobitel preko oglasa i nikom ništa.

Postavlja opasan presedan.

 

 

Yaaay, tri godine gubljenja vremena ovdje.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.1.2013 23:26 (forzzuk).
16 godina
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
forzzuk kaže...

Off topic, isprika,

nek mi netko baci link, sutra ili kad već,

na web gdje se može pogledati repriza Provjerenog jer me ovo živo zanima.

 

Ne zalazim na ove šund portale Dnevnika, 24 sata i indexa pa im ne znam web.

 

Hvala.

Klik.

11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

evo clanak od jucer i napokon da je netko uspio pristati, da malo vise nesta kaze o tome, a vec duze vrijeme se pokusavalo na sve strane (portali, novine)

 

http://novatv.dnevnik.hr/clanak/provjereno/strah-vas-je-kupovati-preko-interneta-njih-nije-bilo---271578.html

 

 

sry Eyekool nisam skuzio da tvoj klik, baca na reportazu

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2013 15:34 (masuper).
11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

jedna jako losa vijest

 

izgleda da je pomaknuta granica za kaznenu prijavu, znaci po novome je tek od 2000 kn

 

al ce biti prevaranata sad, katastrofa 

 

najbolje se manite tih oglasa i do k

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2013 4:31 (masuper).
12 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

oprez sa korisnikom SiO

 

dao sam mu Steam key za CS:GO, a sad kad treba platiti ne javlja se vise

14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

UPOZORENJE - PREVARANT !!! ( Hvala kolegi DamageHigh na upozorenju ) !

 

Tipkovnica Logitech G510 - 400 KN !

Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2013 23:25 (Haf932).
11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

nastavak price

 

http://novatv.dnevnik.hr/clanak/provjereno/nakon-naseg-priloga-priveden-prevarant---273651.html

 

prevarantski oglasi na njuskalu se inace prijavljuju i oni onda brisu, to se tako radi ;)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
masuper kaže...

nastavak price

 

http://novatv.dnevnik.hr/clanak/provjereno/nakon-naseg-priloga-priveden-prevarant---273651.html

 

prevarantski oglasi na njuskalu se inace prijavljuju i oni onda brisu, to se tako radi ;)

I šta ga košta napraviti novi račun? Ništa, i opet može nekoga prevariti. 

Baš sam jučer gledo provjereno, i sada ako te netko prevari, policija ne izlazi ako je cijena manja od 2000kn. Novi zakon, povisili sa 1000 na 2000kn. STRAŠNO!
Umjesto da smanje oni povise! 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 16:36 (Liverpool1892).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

pa nist, to i rade, ali u tom trenutku dok oglasa nema, netko ce ipak sacuvati pare ;)

 

a i njuskalo kaze da ce poceti sa zabranama registracije, pa je nekada i bolje prijaviti, nego da stoji na njuskalu

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 18:54 (masuper).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Srecom, sam negdje procitao danas, da se moze po novome zatraziti od prodavaca kada saljem predmet pouzecem, da moze u posti prilikom slanja obavijestiti da kupac moze u posti prije nego sta plati i preuzme paket, otvoriti ga i pogledati da li je sve unutra kako su se i dogovorili.

 

Cim pronađem navedeno, stavit cu link.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 19:16 (Karlovac_047).
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ne moze, bio prosli tjedan u posti i usput pitao,evo sta su mi rekli.Kad dode posta ti  mozes preuzet il vratit nazad,a tek kad potpises preuzmes paket se moze otvoriti,prije nikako nista ne pali.eto iz prve ruke kak mi rekli u posti.

 

 

jedino ako to sad nisi u par dana nesto novo napisali,promjenili, meni ovako receno da nema sanse ista osim ovog gore napisanog

 

sad vidio link,index heh,sa kolko je to provjereno....opet pitat u posti, budem ja kad budem opet nesto dizao rec im sto su pisali pa jel to stoji...

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 19:18 (cropunk).
13 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Ma na to sam slucajno naisao kada sam citao o prevarenima i prevarantima tako zvanim Marticima, koji su prevarili preko 30 ljudi u Hr., uzas.. Inace kada kupujem nesto, a iz Karlovca sam, uvijek trazim predmete iz Zagreba i rađe natocim auto za 100kn i otiđem do luckog i tamo se nađem sa prodavateljem i sve rijesimo u 10 min. Skuplje me postarina izađe, nego gorivo hehe...

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2013 19:27 (Karlovac_047).
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

dobro to istina tko moze i tko zeli na taj nacin nema boljeg iskreno....ali vecina nemre nit ima vremena :/   zato se samo nadat da ces naletit na postenog prodavaca/kupca...

11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

cropunk kazes index, vidim da je ona slicica 24 sata, al nije bitno to i vecernji pise

 

vidjet cu sta posta kaze

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 3:45 (masuper).
16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

da krivo vidio jeb, al sve to nakraju isto ispadne,najbolje postu pitat...moj slucaj od prije nekih 2-3 tj kad isao na postu i pitao.

11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

kaze posta ne moze

 

ALI

 

ako se dobije ono sto niste platili, treba se podnijeti prigovor na posti, posta zaprima prigovor i sastavlja zapisnik, s tim zapisnikom ostecena osoba se mora obratiti MUP-u, drzavnom inspektoratu ili odvjetnistvu i onda ako posta zaprimi dopis od njih, gdje se trazi da se zaustavi transakcija, mozete dobiti pare nazad, ali pare necete dobiti, ako ih je posta vec proslijedila prodavatelju

 

 

znaci ako posta kojim slucajem ni ne ceka dopis, onda je ovo sve 0 bodova, jer dok vi to sve izganjate, prevarat je vec i potrosio vase pare i jbg

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 3:51 (masuper).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
masuper kaže...

kaze posta ne moze

 

ALI

 

ako se dobije ono sto niste platili, treba se podnijeti prigovor na posti, posta zaprima prigovor i sastavlja zapisnik, s tim zapisnikom ostecena osoba se mora obratiti MUP-u, drzavnom inspektoratu ili odvjetnistvu i onda ako posta zaprimi dopis od njih, gdje se trazi da se zaustavi transakcija, mozete dobiti pare nazad, ali pare necete dobiti, ako ih je posta vec proslijedila prodavatelju

 

 

znaci ako posta kojim slucajem ni ne ceka dopis, onda je ovo sve 0 bodova, jer dok vi to sve izganjate, prevarat je vec i potrosio vase pare i jbg

Policija ništa ne poduzima ako se radi o prevari do 2000kn, jedino ako je više od navedenog iznosa. 
Jedino privatna tužba ostaje, ali i to dali se isplati. 

16 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

ma dok ti to aktiviras on vec sve dobi i potrosi bas kao sto rekao.... dok nes novo ne zmisle pazit s kim se trguje drugo nis ne preostaje :/

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
Liverpool1892 kaže...

Policija ništa ne poduzima ako se radi o prevari do 2000kn, jedino ako je više od navedenog iznosa. 
Jedino privatna tužba ostaje, ali i to dali se isplati. 

znam i znam da sam i pisao u temi da je to po novome tako

 

ali ne znam, da li to ima ikakve veze s dopisima kad se radi u slucaju poste ;)

 

jer ovo su sad potpuno drugacije stvari i mislim da se ne bi trebalo uzimati u obzir o kojim se tu novcima radi

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.2.2013 20:06 (masuper).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
masuper kaže...

znam i znam da sam i pisao u temi da je to po novome tako

 

ali ne znam, da li to ima ikakve veze s dopisima kad se radi u slucaju poste ;)

 

jer ovo su sad potpuno drugacije stvari i mislim da se ne bi trebalo uzimati u obzir o kojim se tu novcima radi

Mislim da sam to baš u provjerenom gledao, kad se desila prevara i pošta rekla da se prijavi policiji. 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

posta se nije ni spominjala, to su rekli ovi sa njuskala, a oni nista drugo ne mogu reci osim toga

 

ja ne kazem da sam ja u pravu, ali sigurno ne moze biti ista stvar, kad je prevarant vec primio pare i kad ih nije primio 

15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Bok ljudi. Evo da napišem jedno iskustvo s njuškala. Naime, prije mjesec i nešto kapara sam mobitel od jednog čovjeka (momka) koji živi u Varaždinu jer kao da bude siguran da ću ja to kupiti. Nije mi to predstavljalo nikakav problem jer se čovjek činio skroz normalan. Ja naravno to uplatim i on kaže da će mobitel doć za 2 do 3 dana. Naravno mobitel nije doša. Ja ga zovnem a on se prvo ne javlja 2, 3 dana. Napiše poruku da je u austriji kod malog u bolnici pa ne može pričat jer je u romingu. Ajde pređem i preko toga jer kao javit ce se sutra. Naravno ne javlja se, ja ga zovem ne javlja se. Imao sam taj jedan jedini njegov broj ali gledajući po njegovim oglasima pronađem još jedani nazovem ga na taj i naravno javi se. Čudi se kako mobitel nije već stiga kod mene i kao da će on provjerit šta je bilo. Naravno opet se ne javlja dva dana, ja ga zovnem s drugog mobiela jer se ne javlja više meni i on kao da su mu mobitel vratili jer kao mene nije bilo u kući ili su falili adresu iako sam mu je poslao dva puta. I on cijeli začuđen kaze da ce ga on poslati sutradan i da je idući dan kod mene. Naravno mobitela još nema, ne javlja se na nijedan mobitel. Kad ga zovnem sa drugog mobitela javi se ali kad cuje da sam ja počne glumit da mu je nestalo signala i poklopi. Tako to traje već nekih 20-tak dana. Dotični se zove Dario Posavec iako nisam ni u to siguran a njegova adresa stanovanja je Greda 1, Maruševec.

Evo i link njegovih oglasa:

 

https://www.google.hr/#hl=hr&tbo=d&sclient=psy-ab&q=Dariopos11+NJU%C5%A0KALO&oq=Dariopos11+NJU%C5%A0KALO&gs_l=serp.3...14537.16094.1.16205.9.9.0.0.0.0.213.1389.0j7j1.8.0...0.0...1c.1.3.psy-ab.v-cTf2qeMhA&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=6af64d79b0e63db0&biw=1376&bih=758

 

 

Imate li možda neki savjet šta da učinim? Hvala svima!

12 godina
protjeran
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nekakav gadan švercer.

46 oglasa na Njuškalu.

Prijavi ga s kopijom uplate nahttp://www.njuskalo.hr/index.php?ctl=contact_us

 

Ako to ne prođe naruči od njega s dvadesetak mailova dvadesetak proizvoda na izmišljene adrese po raznim gradovima.(samo mu nemoj opet plaćati kaparu) :D

Volim sve moderatorice i administratorice !
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
ivan7 kaže...

Bok ljudi. Evo da napišem jedno iskustvo s njuškala. Naime, prije mjesec i nešto kapara sam mobitel od jednog čovjeka (momka) koji živi u Varaždinu jer kao da bude siguran da ću ja to kupiti. Nije mi to predstavljalo nikakav problem jer se čovjek činio skroz normalan. Ja naravno to uplatim i on kaže da će mobitel doć za 2 do 3 dana. Naravno mobitel nije doša. Ja ga zovnem a on se prvo ne javlja 2, 3 dana. Napiše poruku da je u austriji kod malog u bolnici pa ne može pričat jer je u romingu. Ajde pređem i preko toga jer kao javit ce se sutra. Naravno ne javlja se, ja ga zovem ne javlja se. Imao sam taj jedan jedini njegov broj ali gledajući po njegovim oglasima pronađem još jedani nazovem ga na taj i naravno javi se. Čudi se kako mobitel nije već stiga kod mene i kao da će on provjerit šta je bilo. Naravno opet se ne javlja dva dana, ja ga zovnem s drugog mobiela jer se ne javlja više meni i on kao da su mu mobitel vratili jer kao mene nije bilo u kući ili su falili adresu iako sam mu je poslao dva puta. I on cijeli začuđen kaze da ce ga on poslati sutradan i da je idući dan kod mene. Naravno mobitela još nema, ne javlja se na nijedan mobitel. Kad ga zovnem sa drugog mobitela javi se ali kad cuje da sam ja počne glumit da mu je nestalo signala i poklopi. Tako to traje već nekih 20-tak dana. Dotični se zove Dario Posavec iako nisam ni u to siguran a njegova adresa stanovanja je Greda 1, Maruševec.

Evo i link njegovih oglasa:

 

https://www.google.hr/#hl=hr&tbo=d&sclient=psy-ab&q=Dariopos11+NJU%C5%A0KALO&oq=Dariopos11+NJU%C5%A0KALO&gs_l=serp.3...14537.16094.1.16205.9.9.0.0.0.0.213.1389.0j7j1.8.0...0.0...1c.1.3.psy-ab.v-cTf2qeMhA&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=6af64d79b0e63db0&biw=1376&bih=758

 

 

Imate li možda neki savjet šta da učinim? Hvala svima!

Imas 2 solucije:

1. Reci mu da ces doci kod njega...I da ti spremi mobitel, da ces ga osobno pokupiti. Tako ces vidjeti kako ce reagirati

2. Reci da ces ga prijaviti na policiju. Stjeraj malo strah u njega.

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
14 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

PREVARANT !!!

 

http://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/ati-radoen-hd-5850-oglas-7253346 


 

FAIL : lik iz Osijeka , a Međimurska zupanija !{#}

 

http://www.overclock.net/t/647552/official-im-fueled-by-sapphire-owners-fanclub-includes-sapphire-motherboards-also/230#post_8629114


Music As A Weapon !!
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.2.2013 20:06 (Haf932).
15 godina
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
11 godina
neaktivan
offline
Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

Nova zaštita od online prijevare

 

http://www.overseas.hr/zastita-od-prijevare

13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
masuper kaže...

Nova zaštita od online prijevare

 

http://www.overseas.hr/zastita-od-prijevare

 

Lijepo od njih i treba tako. Ali mi nije jasno sada..

 

Primjer:

 

Prodavac posalje recimo mobitel vrijedan 2000kn, pouzecem..Primatelj ga otkupi i da novac dostavljacu, dostavljac ode i kupac moze recimo prevariti prodavaca, tako da sakrije mobitel i kaze da je dobio recimo cjepanicu.. Kako onda dokazati da ga je kupac zahebao ? 

 

Nigdje ne navode da se paket otvori pred dostavljacem... 

(̅_̅_̅(̲̲̲̲̲̅̅̅̅̅̅(̅_̅_̲̅м̲̅a̲̅я̲̅l̲̅b̲̅o̲̅r̲̅o̲̅̅ _̅_̅_̅()
11 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O

za sve detalje mozes procitati komentare na njihovoj fb stranici

 

sta i kako rade ;)

 

traze slike, vazu, snimaju bla bla

 

tako da se ne moze bas podvaliti nesta 10to

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.2.2013 1:46 (masuper).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevencija protiv prevaranata (oglasi); P & O
masuper kaže...

Nova zaštita od online prijevare

 

http://www.overseas.hr/zastita-od-prijevare

Lijepo od njih, ali vidim poštarina je užasno skupa! Znači ako nešto šaljem u maloj vrijednosti od 30-50kn i još toliko ja ili kupac moramo dati za poštarinu, to se nikako ne isplati. 

Jedino se isplati ako šaljem neku skupocjenu stvar preko 500kn. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice