Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

poruka: 30
|
čitano: 6.879
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Pozdrav, danas me 2 puta zvao neki broj 385 21 496 599. Nisam se javio, naravno i točno znam što je to. Niti se želim javiti. Vidim da me taj broj pokušao dobiti nekoliko puta od prosinca prošle godine pa do sada. Danas sam dobio par mail-ova od nekoliko web stranica da su detektirali "sus" radnje na mojem acc-u. Mene zanima može li to biti povezano s time? Upravo sam promjenio lozinke svugdje s 2 na 10u znamenki pa da vidim tko će ući. Pogledao sam jedan post na ovom sajtu u vezi tog broja i vidim da se spominje prijava HAKOM-u. Bi li trebao to prijaviti HAKOM-u ili nekom drugome?
5 godina
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

I mene netko danas zvao sa +38521, samo drugaciji nastavak. Samo na krivi mob, jer se na tome javljam samo ljudima koji su mi u adresaru

5 godina
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

anketari za izbore....

 

javite se, pa ćete znati tko je

3 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Zašto bi te anketari pokušali hakirati?

385 je Country code za Hrvatsku, a 21 za Splitsko dalmatinsku županiju, ništa sumnjivo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.4.2021 8:56 (ccc2002).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Ako ti je broj u ne-zovi registru, možeš ih prijaviti hakomu jer te ne smiju zvati za ankete ako si se tamo registrirao. U protivnom ih možeš zatražiti da te ne zovu, pa ako opet nazovu prijaviti (iako je tu problem dokazivanja).

 

Anketari i dolazni pozivi nemaju veze sa sumnjivim aktivnostima na tvom računu. Prevare preko poziva se svode na to da ti nazoveš povratno broj s posebnom naplatom ili eventualno da te netko preko poziva pokuša ispitati za neke informacije koje mogu biti korisne za probijanje lozinke.

 

Vjerojatno ti mail registriran na nekoj probijenoj stranici, pa onda hakeri pokušavaju tvoju kombinaciju maila i šifre s te stranice (ako nije dovoljno dobro bila zaštićena) na drugim servisima računajući da si istu šifru koristio na više stranica.

 

Tu možeš provjeriti: https://haveibeenpwned.com

 

Tu imaš više informacija o tom servisu: https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/sada-mozete-provjeriti-jesu-hakeri-ukrali-vas/281868.aspx

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
2 godine
neaktivan
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Kontakti sa mobitela

Dobra vecer svima

u mobitelu mi se pojavio kontakt

Diktafon (ne zaboravite spojiti pozive) Sa cijelim nizom cudnih brojeva sa raznim pozivnim brojevima, rusija , spanjolska itd itd.

kada pokusam zvat jedan od tih brojeva, ili se upali glasovna poruka da nije moguce zvati taj broj radi sigurnosti ili se poziv uspostavi ali samo tisina.

sta je to ?

odkuda u mom telefonu ?

5 godina
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
SBS... kaže...
Kontakti sa mobitela

Dobra vecer svima

u mobitelu mi se pojavio kontakt

Diktafon (ne zaboravite spojiti pozive) Sa cijelim nizom cudnih brojeva sa raznim pozivnim brojevima, rusija , spanjolska itd itd.

kada pokusam zvat jedan od tih brojeva, ili se upali glasovna poruka da nije moguce zvati taj broj radi sigurnosti ili se poziv uspostavi ali samo tisina.

sta je to ?

odkuda u mom telefonu ?

 To ti je od vakcine....

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

??

 

15 godina
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
SBS... kaže...
Kontakti sa mobitela

Dobra vecer svima

u mobitelu mi se pojavio kontakt

Diktafon (ne zaboravite spojiti pozive) Sa cijelim nizom cudnih brojeva sa raznim pozivnim brojevima, rusija , spanjolska itd itd.

kada pokusam zvat jedan od tih brojeva, ili se upali glasovna poruka da nije moguce zvati taj broj radi sigurnosti ili se poziv uspostavi ali samo tisina.

sta je to ?

odkuda u mom telefonu ?

 -zašto? baš ništa ne znaš? .. znaš li tko plaća poziv? kad zoveš, ti... dok automat zarađuje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Jasno mi je to da automat zaraduje ... kako je taj kontakt stavljen u moj mobitel ?

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Jesi što instalirao u zadnje vrijeme?
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 10:54 (Theophilus Ruy).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Instalirao sam ali brzo i deinstalirao aplikaciju za snimanje razgovora, whatsup , imo , pr bankovnih aplikacija i moj telekom aplikaciju

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Aplikacija za snimanje razgovora ti je to napravila, diktafon. IMHO.


2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Mislis ?

Probat cu instalirat opet , bas me zanima.

Sta je IMHO ?

15 godina
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

-kratica. (dbl click mišem + google i u sekundi znaš i značenje ako je to iduće pitanje) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Ovo je impresivno. Ne samo da je nazvao čudne brojeve, instalirao čudne aplikacije (jel obavijestiš drugu stranu da snimaš razgovor?) nego ide još jednom u proceduru.

 

Predviđam za 30 dana temu "došao mi triput veći račun za mobitel, upomoć".

 

ihush, što ono ja nekidan reče, guranje noža u utičnicu? Jel ova jedinka zaslužuje da ima OIB?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 21:02 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

-svi članovi društva su jednakovrijedni.. tj nekako ćemo se pobrinuti i za njih :) potencijalno je svaki mogući novi tesla ili ivanišević (ili todorić..) a kasnije ćemo možda žaliti što nismo na vrijeme ponudili utičnicu kao riješenje.. tko zna, trebalo bi imati čarobnu kuglu.

 

-ne brine me kakav će račun dobiti, njegova stvar, odnosno klasika, najbolje se uči na greškama i kad platiš :) .. ali me stvarno čudi da danas netko ne zna zagooglati i u sekundi dobiti odgovor tj da im je 'lakše' natipkati pitanje.. dođe mi da malo zavirim u utičnicu, kao 'spas'.. no tko bi tad o članovima društva brinuo? Tko će ugasiti svijetlo? :)) ok utičnica će izbaciti osigurač ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
online
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Ovdje je svjetlo ugašeno i nema nikog doma odavno, garantiram ;)

 

Koga zanima, odgovor na misteriju je vrlo jednostavan. Jedinka ima ajfon. Jedinka je skinula call recorder. Jedinka nije čitala kak dotični radi - na iosu nema pristupa pozivu/mogućnost "pravog" snimanja kao na (nekim!) androidima jer ios to ne dozvoljava (i to je ok). Netko se domislio tome tako da je zakupio more brojeva, rekao korisniku "kad želiš snimati poziv, dodaj jedan od mojih brojeva u conference call". Spajanjem poziva, ta treća strana snima razgovor. Kasnije korisnik kroz app sluša i skida snimku. Od čega davatelji ove usluge žive? Taj treći broj, "snimač" se naplaćuje po posebnoj, ne jeftinoj tarifi. I od call transcription usluge, obično 50c-1usd po min.

 

Dakle, "call recorder", falši ili pravi, je dodao te brojeve da korisnik lakše započne snimanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 21:19 (Nuclear_Phoenix).
15 godina
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

.. jedinka .. 

al, da..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Draga gospodo

hvala vam na pomoci i na stimulirajucim komentarima.

Znate, ima nas jedinki , koji koriste tehnologiju za zivotne ili poslovne stvari

a ne zive za tehnologiju.

I da, lakse je postavit pitanje sposobnijim ljudima u datom polju

i dobiti kompetentan odgovor nego googlat i gubit vrijeme a i dalje ne bit siguran.

Zalosno je jedino to kako ljudima jedna sitna realnost postaje centar svijeta i 

funkcioniranja, gubite sve ljepote ostaloga sta vas okruzuje.

 

ponovo se zahvaljujem na pomoci.

Vrlo ste ljubazni.

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Dobro si im rekao.



Poruka je uređivana zadnji put ned 18.7.2021 23:26 (Theophilus Ruy).
8 godina
online
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Danima, danima nas bombardiraju sa "ne otvarajte čudne SMSove sa linkovima" (na portalima, na vijestima, na poslu, u moj telekom aplikaciji...), Njuškalo drži banner "ne daj broj kartice", banka na netbankingu vrišti ne dajte token, pin, korisnički id nikome, MUP tj CARNet/HAKOM i njihov CERT se isto tu i tamo obrate sa "pazite na lozinke i dialere (wtf)"...

 

Unatoč svemu tome, ti ni manje ni više nego nazoveš broj kojeg nisi stavio u imenik, vidiš da je strani i da je situacija generalno sumnjiva i onda se čudiš što ti se netko obraća kao djetetu ili mački? Jel ližeš ručke kolica u supermarketu? Vjerojatno ne. Onda nemoj niti zvati nekakve čudne brojeve iz imenika.

 

Nama su roditelji govorili "ne pričajte sa nepoznatim osobama". Danas djeci (i svojom roditeljima) govorimo "ne otvaraj nepoznate stranice, ne klikaj na linkove u mailovima i porukama i ne drži PIN od kartice u novčaniku".

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Silna euforija u toj plitkoj posudi ti ne dopusta ni da pravilno citas poruke.

Te brojeve sam pronasao u kontaktima vlastitog telefona.

Moje pitanje je bilo dali tko zna sta je to i kako je tu doslo .

Dali ja zovem ili ne, totalno je nebitno.

Bez pretjeranih uzbudivanja... obmanjuje ti razum...

2 godine
neaktivan
offline
Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Zahvaljujuci Vama i Vasoj strucnosti,

nasao sam i aplikaciju koja je to spremila u moje kontakte a 

aplikacija je uredno preuzeta sa app stora.

Mi, koji smo samo korisnici usluga, imamo povjerenja u provjerene proizvodace

a sada vidim da mozemo i mirno spavat jer ima i dobrih ljudi kao sta ste Vi 

koji su premni pomoci kada nas nasa naivnost prevari.

 

Hvala Vam od srca

Nastavite se dobrim radom

15 godina
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
SBS... kaže...

Zahvaljujuci Vama i Vasoj strucnosti,

nasao sam i aplikaciju koja je to spremila u moje kontakte a 

aplikacija je uredno preuzeta sa app stora.

Mi, koji smo samo korisnici usluga, imamo povjerenja u provjerene proizvodace

a sada vidim da mozemo i mirno spavat jer ima i dobrih ljudi kao sta ste Vi 

koji su premni pomoci kada nas nasa naivnost prevari.

 

Hvala Vam od srca

Nastavite se dobrim radom

 -neprimjetan sarkazam :) ... no usmjeren na pogrešnu osobu. Kad te netko kritizira, u ovom slučaju, je za tvoje dobro, zbog tvojih grešaka ili naivnosti.. tj ti si taj koji je nazvao broj .. mada 'svi' do sad već moraju znati pravilo da se to ne radi.

-treba biti ljut na takav sustav, na operatera koji to naplati i uz krokodilske suze i razumievanje nastavi posao, storeovi koji to propuštaju ili appsi koji to rade kao polu-malware.. pa i zakonodavac koji to propušta kazniti kao klasa legitimnog kriminala-krađe.. tj postoji bezbroj onih na koje možeš biti ljut, najmanje na one koji ti sugeriraju da razmišljaš prije nego nešto klikneš-pozoveš, da to ne radiš i da si tad 'sam kriv' ako to ipak radiš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja

Imas potpuno pravo.

Prihvacam kritiku.

Prijasnji nacin pisanja ne.

Nismo skupa ovce pasli...

Iskreno sam mislio kad sam Vam zahvalio i rekao da nastavite sa dobrim poslom.

Pozdrav

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Nuclear_Phoenix kaže...

Danima, danima nas bombardiraju sa "ne otvarajte čudne SMSove sa linkovima" (na portalima, na vijestima, na poslu, u moj telekom aplikaciji...), Njuškalo drži banner "ne daj broj kartice", banka na netbankingu vrišti ne dajte token, pin, korisnički id nikome, MUP tj CARNet/HAKOM i njihov CERT se isto tu i tamo obrate sa "pazite na lozinke i dialere (wtf)"...

 

Unatoč svemu tome, ti ni manje ni više nego nazoveš broj kojeg nisi stavio u imenik, vidiš da je strani i da je situacija generalno sumnjiva i onda se čudiš što ti se netko obraća kao djetetu ili mački? Jel ližeš ručke kolica u supermarketu? Vjerojatno ne. Onda nemoj niti zvati nekakve čudne brojeve iz imenika.

 

Nama su roditelji govorili "ne pričajte sa nepoznatim osobama". Danas djeci (i svojom roditeljima) govorimo "ne otvaraj nepoznate stranice, ne klikaj na linkove u mailovima i porukama i ne drži PIN od kartice u novčaniku".

 Ja razumijem čovjeka, zašto je zvao taj broj. nemaš se čega bojati ako igraš po pravilima, jer si zaštićen na nekoliko načina. 

 

ako ga i zajebu to samo dokazuje kakve su pičke ti koji su ga zajebali (jer se ni ne javljaju, a sad imaju i problem za svoje poslovanje) i ustvari kakvo je nekvalitetno smeće  službeni iPhone app store(app store tj odgovorna osoba mu tada duguje ispriku) , 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.7.2021 11:02 (Theophilus Ruy).
5 godina
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Theophilus Ruy kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

Danima, danima nas bombardiraju sa "ne otvarajte čudne SMSove sa linkovima" (na portalima, na vijestima, na poslu, u moj telekom aplikaciji...), Njuškalo drži banner "ne daj broj kartice", banka na netbankingu vrišti ne dajte token, pin, korisnički id nikome, MUP tj CARNet/HAKOM i njihov CERT se isto tu i tamo obrate sa "pazite na lozinke i dialere (wtf)"...

 

Unatoč svemu tome, ti ni manje ni više nego nazoveš broj kojeg nisi stavio u imenik, vidiš da je strani i da je situacija generalno sumnjiva i onda se čudiš što ti se netko obraća kao djetetu ili mački? Jel ližeš ručke kolica u supermarketu? Vjerojatno ne. Onda nemoj niti zvati nekakve čudne brojeve iz imenika.

 

Nama su roditelji govorili "ne pričajte sa nepoznatim osobama". Danas djeci (i svojom roditeljima) govorimo "ne otvaraj nepoznate stranice, ne klikaj na linkove u mailovima i porukama i ne drži PIN od kartice u novčaniku".

 Ja razumijem čovjeka, zašto je zvao taj broj. nemaš se čega bojati ako igraš po pravilima, jer si zaštićen na nekoliko načina. 

 

ako ga i zajebu to samo dokazuje kakve su pičke ti koji su ga zajebali (jer se ni ne javljaju, a sad imaju i problem za svoje poslovanje) i ustvari kakvo je nekvalitetno smeće  službeni iPhone app store(app store tj odgovorna osoba mu tada duguje ispriku) , 

 

 

 

 

 Čekaj, koči izgibosmo... Zar nije Apple taj koji živi za korisnike i sve će uraditi da ih zaštiti??? Zar nije sigurnost korisnika prije svega pa i profita?  

2 godine
neaktivan
offline
Re: Prevara na telefonu | Pokušaj hakiranja
Pa da, i to zna ovaj lik. Zato i zove sumnjive brojeve bez pardona.
(sve je s app stora)

Ako mu se i što desi, app store je kriv.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.7.2021 20:21 (Theophilus Ruy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice