Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

poruka: 86
|
čitano: 23.272
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Veli postar:

Prva i osnovna stvar je ta da ljudi koji odredjuju koliki teren ce pojedini postar pokrivat su ljudi koji nikad nisu bili dostavljaci, oni to rade preko ekrana pomocu here maps ili google maps nebitno... Druga najbitnija stvar je ta da zgrade tj. uredi u kojima se obavlja priprema za dostavu nisu prvobitno stvoreni za pripremu ogromnih kolicina paketa koji pristizu iz dana u dan sve vise. Kod mene u uredu smo kao u svinjcu hodnici su pretrpani paketima bili oni Hp expresi ili paketi ili preporucene posiljke ili obicna pisma doslovno dok prolazimo jedan pored drugog maske nam se

trljaju samo sto se ne uzvalimo. Kolicina materijala kojeg jedan dostavljac zaprimi na dnevnoj bazi je ogromna. Evo ja dnevno obidjem oko 1500 adresa i napravim preko 40 km na motoru. Evo pogledaj motor, pun je a uzeo sam 1/5 terena sa sobom ovo ostalo stoji nesortirano u uredu. Direktori su uveli tkz. A B dostavu, a ja sam ju zbog preopterecenja podijelio na A B C D E dostavu pa cak i to nestignem. Nakon sto podijelim ovo sto vidis u motoru moram se vratit u ured po Hp-exprese i medjunarodne prioritete i ostale pracene zurne posiljke, jer mi nije sve stalo u motor.

Zasto postar nosi zurne posiljke pitas se... Zato jer pravi dostavljaci Hp expresisti su takodjer preoptereceni, te su se direktori pametni sjetili prije par godina hej pa ajmo ove manje Hpexprese koji uredni i posteni gradjani republike hrvatske plate uvalit postarima opce dostave... i tako mi obicni postari na biciklima i motorima i pjesaci nosimo posiljke koje su placene debelo da se dostave kombijem znaci HP expresom i uglavnom nosimo Hp exprese svih velicina jer ovi na salteru koji zaprimaju posiljke neznaju kako da ih oznace dali da ih dostavi kombi ili postar pa se tako desi

da ja dobijem televizor ili ves masinu da odnesem na adresu, i to motorom.. i naravno cirkus niko za nista neodgovara i te posiljke se prikriju i korisnike koji se zale se ignorira... znaci vi platite HP expres uslugu i dali ce ta vasa posiljka biti urucena preko ledja obicnog postara ili pravog dostavljaca hp expresa(kombija) je kolo srece (lutrija)... te zato cesto dobivate na kucnu adresu obavijest da podignete svoju posiljku jer postar to fizicki nema gdje stavit na svoje vozilo jer je neko na salteru ( nekrivim njih jer i oni vise neznaju ni di su ni sta su ) usmjerio vas hp expres krivo

. Evo danas je suncano i suho vrijeme i stignem odradit 1/5 terena znaci pisma, preporucena pisma, pismena , paketici iz kine, hp expresi, novine, reklamni materijal, otkupne posilje i jos mnogo toga.. a sta kad dodje led i snijeg kako onda da odradim zadano? Cesto sam se prepiro sa voditeljima ureda da izadju samnom na teren te da me prate da vide kako radim i dali je to sto su zadali da odradim moguce odradit a ako misle da je moguce neka mi pokazu kako ( mulast sam molim vas pokazite mi kako da obradim 2000 obicnih pisama pobodem u ljestvice poslazem po brojevima i prezimenima jer mnoge posiljke nemaju brojeve (valjda zaborave) ukucam 50tak preporucenih posiljaka, odem iza rasporedim krupnu postu... sortiram hp exprese i male paketice iz kine to sve zaduzim izbrojim sve... upisem u evidenciju spakiram u motor i krenem po putnom radnom listu u 8:30 i vratiti se u ured u 14:30.. znaci to sve da odradim u roku 90minuta kao sto ste vi predvidjeli... u cemu je kvaka? pitam voditelja.. ha slusaj imas A B dostavu organiziraj se stigne se... pa hajde ak se stigne podji samnom velim ja... ne hvala ... stignes ti to veli voditelj...

Kazem ja voditelju evo vas program racuna polazak u 8:30 i racuna da ja imam 4 ipo sata da obidjem zadano evo u cemu je problem nemogu ja izac svaki dan u 8:30... ako prokleti HRT posalje pismo na skoro svaku adresu meni treba 3 sata samo da to pobobem u ljestvice i mozda pola slozim po brojevima a di je ostalo sto sam naveo ukucat preporuke i pripremit sva ostala sranja... i onda vas program vam javlja da ja nisam produktivan jer sam upisao 300 pisama da sam iznjeo i ukucao 80 preporuka a u ostatku imam 3000 pisama i 200 preporuka te 1000 000 paketica iz kine.. zasto imam to u ostatku.. zato jer nemam vremena pripremit te posiljke vi ste zadali da ja krecem u 8 i 30 ... to je to.. znaci kombi dodje u 7:15 u ured dok mi istovarimo sva govna iz njega bude 7:45... dok sve sortiramo po rajonima bude 8:10 ... i tek onda sjedam za svoj stol i tek pocinjem radit svoje znaci doceka me 3000 pisama i ja po vasem imam 20 minuta da to sve pripremim i zaduzim preporuke i slozim sve te hp exprese i sve to utrpam u motor i krenem.. HALOOO... HAAALOOOOOOOOOO... ko je tu lud.. Koliko puta sam voditelju rekao da mi plate prekovremeno pa nece... znaci ja hocu radit al nesmijem zasto? Pa prvo zato jer iza 15:00 nisam osiguran ako me pas ugrize ili dozivim prometnu ja sam kriv i moram platit stetu, drugo zato jer mi nije placeno ni 15min prekovremeno... Ja zelim radit i zaradit vi mi nedozvoljavate... i nastavit cu pricu.. sve cu vam docarat sta je to Hrvatska Posta dragi gradjani... i oprostite na gramatici ovo je napisano brzinom munje a i ovak vise nisam normalan 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 7:44 (baranjacMAN).
14 godina
neaktivan
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

2. dio price brzinski:

Znaci ovako sto se tice tih paketica sa ebeya... njih je more... znace plivamo u njima.. ja neznam kako to slozit i pripremit za dostavu.. jednom sam slozio zmiju dugacku 10 metara znaci zauzeo sam cijeli hodnik da slozim svoje paketice. Kako sam to pobogu uspio prvo uzmem jedno 10 praznih kutija i krenem u njih bacat po selima paketice znaci da budem precizniji (slikovitiji) recimo jedna kutije je osijek druga zagreb treca zadar cetvrta varazdin i tako .. onda uzmem recimo kutiju zagreb istresem ju na pod usred hodnika i ko malo dijete razdvajam po ulicama zatim uzimam one zute gumice i krenem slagat nekako spajam kao magionicar te paketice jer su neki mali neki glomazni u nekima budu igracke za djecu poput plasticne vilice ili alat za igranje u pijesku i onda to nekako po brojevima slazem tako u hodniku u cucecem polozaju iskoci pokoji hemoroid al nema veze ja se borim i onda to zavezem gumicama i dobijem jednu crvrstu dugacku zmijetinu sastavljenu od malih paketica iz kine e onda odem iza u jednu prostoriju uzmem jos jednu kutiju paketica iz kine ali ovi paketici su posebni praceni te se moraju zaduzit u aplikaciju ali izgledaju isto kao i ovi sto se nezaduzuju te onda kad njih ukucam onda ih oznacim markerom da znam koji ide na potpis koji ne i onda i njih nekako u tu zmijetinu ubacim i zavezem gumicama onda odem po ove glomazne hp exprese i otkupnine onda i njih sve tako utisnem u tu ogromnu zmijetinu i to sve radim na podu u hodniku jer mi je radni stol velicine prosjecnok uredskog stolica na kojem ima mjesta za tipkovnicu i monitor al nema veze veliki vodja Ivan Culo kaze da se to moze i onda kad tu zmijetinu konacno sljubim gumicama krecem trpat u motor.. ali napomena nenosim obicna pisma taj dan .. taj dan kad nosim paketica je namijenjen samo za nosenje paketica znaci racuni i cestitke ljubavna pisma nalazi iz bolnice stoje i cekaju svoje dane... jer nestanu u motor a i nestignem obic sve to ako moram stat na svaku adresu... onda kad upakiram to sve u motor odnesem to i vracam se jedno 5 puta jos u ured po ostatak zmije i tako u 14:30 ako ne pravim pauzu u prosijeku stignem ljudima donijet paketice na adresu... naravno voditelj me pita sljedeci dan zasto mi kasni posta ja velim nosio sam male paketice kaze on a zasto imas viska kilometara nas satu

pa ja velim zato jer sam se 5 puta vraco u ured jer mi nestane sve u motor a vi to ne biljezite vi imate u kompjuteru da ja kad krenem nema vracanja i zato vam kilometri nestimaju ... pa zasto im nosis te vece paketice zasto im neispises obavijest pa nek dodju u ured po to... pa dragi voditelju zato jer bih trebao ispisat rucno otprilike 500 papirica onih zutih a po propisu za svaki taj paketic mora ic zasebna obavijest znaci ako neko ima 10 malih paketica na jednoj adresi ja moram ispisat 10 zutih obavijesti i upisat u koliko sati radi ured gdje se ured nalazi ime i prezime primatelja adresu primatelja oznacit dali je obavezna druga dostava i napisat datum pokusaja dostava PO ZAKONIMA KOJE JE HRVATSKA POSTA DONIJELA znaci trebalo bi mi brat bratu jedno 20 sati da ja to ispisem i slozim te obavijesti po adresi sljubim sa pismima i preporukama i donesem na adresu eto zasta...

NASTAVAK:

12 godina
odjavljen
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Žalosno sve to. Treba to na Provjereno tjerat.

Sam me čudi kako poštar mora sortirati. Mislio sam da dobiju sortirano, hamo reći nešto ko magazine i onda ih samo razvoze.

 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
12 godina
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Ma zajeban je to posao.Ne znam kako je sa paketima u HR ali u AT pakete ostavljaju kao kod nekih partnera primjer:Narucio sam radnu memoriju sa Amazona , salju putem DHL , dostava ne uspijesna i moj paket ostavi u nekoj trgovini/tisku ili na posti kojeg ja moram podici u odredenom vremenu naravno ostavio mi je "zuti" papiric da znam gdje moram podic.

Trenutno je svejedno ludnica zbog blagdana pa ce malo potrajat da se dovede u red.

 

Edit: Stara je poslala paket babi prije dvadesetak dana vjerovatno stoji negdje kod tebe u zmiji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 21:23 (MGloc).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Ne to je laz najveca koja postoji, Dobijemo kupus od poste i onda se podijelimo, recimo ako je ured sastavljen od 10 dostavljaca njih 3 razradjuje postu za sve znaci obicna pisma, ta pisma nisu slozena po ulicama, brojevima nisu slozena po selima ta pisma su eventualno razradjena od sortirnice iz velike gorice po rajonima i to bude otprilike 80 posto dobro razradjeno(ali ih stroj ne slozi po brojevima a ni po ulicama vec je sve RANDOM). sve ostalo krupna posta novine metro 24 sata paketi iz kine preporuke hp expresi otkupnine to sve dolazi u vrecama i cesto se pola toga zdrobi u tim vrecama jer se to sve nagura i nabija da stane u kombi. znaci od 10 postara njih 3,4 razbacuje postu po rajonima njih 2 recimo razbacuje preporucene posiljke po rajonima onda jedan ili eventualno dvoje razradjuje pretince pa onda dvoje mozda razradjuju krupnu postu i to ako su svi u uredu koji znaju di sta kome ide. ako je netko na bolovanju i dolazi zamjena iz nekih dalekih krajeva oni samo gledaju jer neznaju razradit di sta ide. Kada to sve odradimo onda tek sjedamo za svoje stolove i ubacujemo pisma u ljestvice a onda tek idemo zaduzit preporuke otkupnine hp exprese krupnu postu (novine) letke i male pakete i jos mnogo toga... znaci cirkus

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Problem je sto i ako platis uredno sansa da ce ta dostava biti zakonski odradjena je minimalna znaci na ljestvici od 1 do 10 je 1 bez obzira koliko platio.. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Znaci postari nesmiju strajkat sindikat je potpisao da nema strajka 

Mi kao radnici smo zahtijevali da kontrola izidje na teren i da pokaze kako odradit taj posao u zadanom radnom vremenu, nitko se nije javio...

Toliko

11 godina
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

e kolega Dex, varas se...dodje sve kao sortirano iz velike gorice..ali u banani...na pocetku mjeseca kad su racuni dodjem u 6 ujutro i dok sve sortiramo i prpremimo nekad prije 10 neizadjemo na teren...jer sce sortiranje paketa i svog materijala sad moramo mi radit a prije nas je to cekalo sortirano sve..postar je dosao pokupio iz svog ormarica sve i poceo slagat materijal i preporuke..poslozio uzeo carine i novce i sao van...za to mi je prije trebalo sat do sat i pol...sad ispod 3 sata nista..a radno vrijeme 8 sati..i sad zamisli izadjes u 10-10.30 van a radno vrijeme do 14znaci kad su racuni imam oko 1500 korisnika..to je minimalno 1500 racuna..a gdje su ostala pisma casopisi itd...imam oko 35 firmi na terrnu..preporuka i posta za njih..paketi i preporuke za normalne korisnike..ja imam srecu pa mi je teren jako blizu i idem privatnim autom..5 min od poste...nekad imam 3-10 paketa s carine a prosli tjedan minimum dnevno 25 paketa i 100 preporuka ..vremenska norma po preporuci i paketu je 2-3 minute..znaci samo u radnom vremenu bih trebao nosit pakete i preporuke...imam srecu pa veci dio oko 60 i vise posto su mi firme pa to brzo rijesim...a i imam super ljude na terenu s kojima sam si dobar pa sve razumiju...stari mi je radio 40 godina u posti i bilo je prije super..sad kronicno fali ljudi..to je najveci problem po meni u posti...necu ni pomislit sto bi bilo kad bi jos amazon krenuo kak se prica...vec imamo about you i asos...danas sam imao 17 paketa koji su mi zauzeli pol auta..prvo sam njih razveo i urucio po terenu..onda krenuo kak bi i trebao po redu...i sad kak bi ja to donjeo i nosio po terenu a ja sam postar pjesak inace s torbom na kolicima...sorry ak sam izdavio...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 21:47 (mariolla79).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Definitivno treba to dat na TV.

Vaši nadređeni nisu ni t od terena vidli.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Dex.pwn kaže...

Definitivno treba to dat na TV.

 Joj daj ti više s time tv-om... kao da će se u pošti odma napravit reforma radi nekog besmislenog priloga od 4 minute koji bi pogledalo 1500 ljudi.

A i već je HP bio tema puno puta u potrošačkom kodu.

Imaš na tv-u i portalima svaki dan afere i priloge i ovo i ono... kog briga?

 

HP je državna firma i radi kao i sve državne firme - neefikasno, jer im zarada nije primarna, ne znam šta se vi tu više iščuđavate.

Radnici pošte se sami moraju izboriti za bolje poslovanje, to je do svake poslovnice kako će raditi i kako će ustrojit poslovanje.

Kod mene pošta radi odlično, nikad problema s njima.

 

Ovo je već 1478. tema o pošti, ebayu, kašnjenju, poštarima, papirićima, manjku radne snage, neorganiziranosti... bla bla bla.

Šta se dobije s tim konstantnim trkeljanjem po forumu? Ništa.

Ostavite poštare da se sami brinu za sebe, nisu jedini kojima je teško na poslu pa da trebaju nekom kukati ili polagat račune što nisu dostavili paket.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 22:53 (Lenovo33).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Možda jer će više ljudi vidjeti i čuti ovakve stvari???

Ne čitaju svi BUG, lol

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Dex.pwn kaže...

Možda jer će više ljudi vidjeti i čuti ovakve stvari???

 Koje stvari?

Ovdje je napisana hrpa kukanja nekog poštara kako on ništa ne stigne jer su neorganizirani, i usput je iznesena hrpa laži i gluposti, tipa da se sve  obavjesti ispisuju ručno pa on to ne stigne, a odavno su uveli kompjuterski.

Šta običnog građanina briga za odnos poštara i njegovog nadređenog i njihovu međusobnu organizaciju posla u poslovnici pošte?

Daj se ne petljajte tamo di vam nije mjesto, kao da nema bitnijih stvari i problema koji se trebaju prikazivat i isticati.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.1.2021 23:00 (Lenovo33).
12 godina
odjavljen
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Klasičan balkanski mentalitet.... 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

I klasična zatucanost nekoga tko nema blage veze o ničemu pa trkelja o tv-u i prilozima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Ajd kad si tako pametan dali ti mozes obavit nuzdu na svom poslu? bilo malu ili veliku? Otkad su ugasili kafice i restorane postari sa oprostenjem nemaju gdje stat na pola sata se ugrijat pojest nest i usrat se ko covijek ili se bar popisat. Znaci sve boli ona stvar. ja sam pitao voditelje gdje da ja uriniram dali da molim ljude da me puste u kucu da im se poserem ili da se skinem pa da to obavim nasred ulice ili da trcim po kanalima. Nije sve Zagreb nemaju svi WC na terenu ovi sto nose selendre i voze se i preko 70km motoricem koji i neide 50 na sat vec jedva 40 jer se motor razvali brzo. Hrvatska Posta je milijardu puta bila na svim portalima, da ISTINA ali niti jednom nije se pitalo dugogodisnjeg dostavljaca u cemu je kvaka. Sada je HP bio nedavno na TV-u jesu li novanirai pitali dostavljace u cemu je problem? NE. Samo su korisnike i direktora pitali sta se desava. A ja vam ovo govorim jer mi je zao sto ce puno ljudi stradati zbog nekolicine uhljeba koje bas briga za sve. Nalazi iz bolnice kasne po 15 dana dolaze ljudi se zalit kaze jedan dobio sam nalaz i trebao sam lezat u bolnici prije 20 dana dolazi drugi kaze imam tvorevinu na dojci trebao/la sam prije 10 dana javiti se radi daljnje procedure itd. Kako se ti stari bespomocni postari osjecaju kad im stranka kaze doslovno u lice zbog tebe cu umrijet jer mi nisi donio nalaz iz bolnice a ti kao postar znas da nisi kriv, a i nije mi jasna ta bolnica zar oni nejavljaju telefonom dali je nesto hitno ili nije. Ova Drzava nije normalna. I boli kad se pljuju dostavljaci, a sad kad je HP bio na TV-u direktor naravno nije spomenuo to da su na pocetku plandemije otpustili sve dostavljace na odredjeno znaci dostavljace koji su radili nekoliko mjeseci tek se ufurali u posao i dobili otkaz jer eto HP se trese jer im je plenki uzeo par 1000 000 sto je i bilo u novinama tocnije 70 000 000kn je drzava uzela za svoje potrebe od poste. I nakon sto su otpustili sve te nove postare onda su svima jos dodatno povecali terene tako sto su nekima ugasili teren i pripojili drugima te su na taj nacin osigurali bar jednog dostavljaca na njih 10 koji uskace ako neko ode na bolovanje ili godisnji. i sta se desava evo prije nekih 20 dana ode u izolaciju njih 3 i nema ko nosit terene jer nema ovih sto su otpusteni nema ko radit. tereni stoje bez dostavljaca po 10 dana i naravno da se sve zatrpa i dok se to ocisti normalno prodje jos 10 dana i naravno da sve kasni pa i nalazi iz bolnice i onda dolaze bijesni korisnici i prijete da ce te polimit a ti ga gledas blijedo ko majmun i neznas sta da mu kazes jer je Posta ogledalo ove DRZAVE. Sto se tice Zutih papirica vidi se da nemas pojma. prvo i osnovno da bi se isprintao papiric na printeru treba skenirat nesto sto se zove barcode npr RM1414913913343 skenira se mobitelom i isprinta obavijest ili se da na potpis, a za tu opciju onaj ko salje paket iz kine mora platit dodatno. znaci kako da ti isprintam obavijest za paketic koji se  nemoze ukucat u sustav MIPSA HP-a ? evo dat cu ti pismo printer i mobitel i probaj isprintat pametnjakovicu

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Bravo ali eto to je jos jedan problem sto ides svojim privatnim autom, znaci kidas svoje vozilo radi toga sto ove u HP-u na vrhu boli ona stvar sto ti to nemozes odnijet to je tvoja greska. Znas i sam da nam mjere produktivnost ja sam konstantno preko 140 posto a zahtijevaju bar da ured bude od 90 - 100 posto po novom. ja kada dodje kontrolor i krene u kontrolu ja mu samo kazem a sta ti hoces zasto gledas datume, jesam li ja preko 100 posto opterecen vec mjesecima... kaze on jesi... e pa onda cemo na sud pa cemo pitat sudca da nam objasni sta je to 100posto i sta je to 140 posto, onda samo spuste svi glavu i pobjegnu. Postari nisu svijesni da mi tu upravu mozemo srusit samo ako se drzimo njihovih pravila. a to znaci raditi sve po propisu i zakonu i strogo se drzat radnog vremena. Evo logike zakona da navedem samo jednu stvar cega se dostavljac na motoru mora pridrzavat. nedavno je kolegu na motoru udario auto koji je izlazio u rikverc iz svog dvorista. Vozio se plocnikom i ubacivao pisma kao i uvijek u sanducice koji se nalaze uz ogradu znaci mora vozit plocnikom koji je namjenjen pjesacima. Nakon sudara dolazi policija i kaze oboje ste krivi, kaze postar a zasto sam ja kriv kaze policajac ti se nesmijes vozit plocnikom to nije za motorno vozilo. znaci po njihovoj logici ja kao dostavljac na motoru bi trebao doc do kucnog broja di imam pismo stat nasred glavne ceste parkirat motor, sic sa motora, pjeske otic do sanducica i ubacit pismo i vratit se do motora i tako ponovit jedno 1000 puta. i samo toga kad bi se drzali i prijetili da cemo ih kolektivno tuzit jer nas tjeraju da ugrozavamo sebe i druge pjesake oni nama nemogu nista.. isto jedna blesava njihova logika i zakon je taj da ti kao vozac motora moras sam prilagodit brzinu jer ako padnes sa motora a sklisko je ti si kriv jer nisi prilagodio brzinu kretanja. Znaci ti kao dostavljac moras procijenit kojom brzinom ti smijes vozit motor da nepadnes, jer ako padnes nema odstete i nema bolovanja jer ti si kriv ( drugo je pijesak ja govorim za motor ) i ako pokidas nesto na motoru ti placas odstetu. E pa kad je tako ja sam rekao voditelju evo sad kad malo vise smrzne vani i kad prilagodim brzinu motora tako sto cu se kretat 1km na sat i neodnesem ni jedno pismo jer sam po vasoj logici i zakonu prilagodio brzinu onda nemate pravo me teretit za neurucene posiljke. I dalje da ne nabrajam more toga ima sto mi mozemo iskoristit protiv njih samo eto problem je sto je 90 posto dostavljaca pred mirovinom i strah ih je i zato je kako je 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Lenovo33 kaže...

 Koje stvari?

Ovdje je napisana hrpa kukanja nekog poštara kako on ništa ne stigne jer su neorganizirani, i usput je iznesena hrpa laži i gluposti, tipa da se sve  obavjesti ispisuju ručno pa on to ne stigne, a odavno su uveli kompjuterski.

Šta običnog građanina briga za odnos poštara i njegovog nadređenog i njihovu međusobnu organizaciju posla u poslovnici pošte?

Daj se ne petljajte tamo di vam nije mjesto, kao da nema bitnijih stvari i problema koji se trebaju prikazivat i isticati.

 ajde posalji obicno pismo odi na salter i pitaj ako nestane to pismo u sanducic koja je procedura. salter ce ti odgovorit posto niste platili preporucenu posiljku znaci da se naljepi barcode gore i da dobijes potvrdu da si poslao pismo recimo zapakiro si papuce i poslao kao pismo ( da to je pismo) bez obzira ako je u kutiji zapakirano i bitno da masa nije preko 2kg, i ako postar te papuce logicno nemoze ubacit u sanducic on vadi zuti papiric i rucno ispisuje obavijest jer nemoze skenirat barcode preko mobitela jer ga nema, a to su ti tipa paketici iz kine njih 95 posto se salje kao pismo ovih ostalih 5 posto su sa pravim barcodom... I bas za primjer sam naveo da saljes papuce preko poste jer zvucis kao papucar

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 6:51 (baranjacMAN).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Lenovo33 kaže...

Radnici pošte se sami moraju izboriti za bolje poslovanje, to je do svake poslovnice kako će raditi i kako će ustrojit poslovanje.

 

 

 

 

 Pa kako da se izbore za bolje poslovanje kad ih se nista ne pita? A i sam kazes da se pisu gluposti i lazi... znaci to je po tebi laz da su zgrade tj uredi di se obavlja priprema za dostavu pre mali za sve te silne pakete? Te zgrade koje su napravljene jos prije nego li su uveli telefonsku liniju i ti radni stolovi su stvoreni da zaprime posiljke na primjer u titino doba imao si A1, tele2, BonBon, HT, HRT, Neon, Croatia, HPB, PBZ, ADDRKO banku, OTP, Reiffeisen, Diners, American, Postanske Uputnice, Hep, Hep plin, Adriatic, hp expres, EMS, Brzojav, Otkupno pismo, Itd... Pa onda ovrhe za sve te navedene i to si sve imao prije jel? Sjecam se bio jednom jedan kolega dosao na obuku i kaze meni se te postupke neda ucit i toga svega ima more sto treba naucit to nikako nije NKV posao(a decko je skolovan), a placa nikakva, uz to moras bit matematicar kad vracas kusur tj naplacujes neku otkupninu, i jos ak se zeznes taki smrznut vani sa smrznutim i sljepljenim prstima od balaca koje brises i onda vracas kusur boze sacuvaj. Meni se to neda aj bok.

7 godina
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

BaranjacMAN , ok, svatko tko ima imalo doticaja sa tvojom tvrtkom ili ostalim dostavnih službama zna da je u njima očajna organizacija, male plaće, dotrajala oprema....

Gle sad ovo: početkom 2019 god sam bio u jednoj dostavnoj tvrtci ( čuvenoj po moru kritika , okolica zgb ) kao dio ekipice angažirane da im odradimo neke sitne softverske i hardverske nadogradnje na IT opremi koja im upravlja sortirnim centrom, ispisom kojekakvih obrazaca, carinskim skladištem i sl....

I vidim ja tada na par kombija selotejpom učvršćena bočna klizna vrata. Pitam ekipu vozača ( stajali kod utovarne rampe i kafenisali onako s nogu ) da li su upoznati sa zakonom o radu, zakonom o sigurnosti prometa na cestama, obvezama poslodavca glede sigurnosti na radnom mjestu, o njihovoj osobnoj odgovornosti dok upravljaju takvim vozilima u prometu..... I pogodi, svih njih 5 me samo onako posprdno pogledalo i nastavilo svoju filozofsku raspravu o tome kako im je teško, kako su male plaće, kako se kombiji raspadaju, kako nema dosta kombija pa neki od njih izađu tek kad se neko vrati sa kombijem.....

I prošlo nekakvih pola godine, i evo mene opet tamo na rutinski pregled onoga kaj smo im implementirali prije pola godine. I evo opet onih vozača, isto mjesto, ista ćakula, ali sada ih je 4. Pitam ih ja di je peti bećar, oni kažu da je otišao u Njemačku, pitam ja a di im je onda novoprimljeni djelatnik umjesto toga kaj je otišao, a oni kažu da nije nitko primljen nego su njegovu rutu razdijelili okolnom rutama koje sada pokrivaju i rutu onoga koji je otišao....

Poanta ? Da li itko brani ovoj četvorici da nađu bolji posao na kojem neće svako jutro pola sata istresati žuč o onome kaj sve nevalja, baš kao što si ti radio u ovih tvojih par postova.... Nema nikaj od forumskih piskaranja, čak niti od TV emisija ( u svakom dnevniku i vijestima je bilo puno puta riječi o velikom kriminalu i sl a u zatvoru zaglave bakice i dedeki...)..

Zna se kako se utječe na stvari ( npr primjer branitelja ili sličnih interesnih skupina koje su spremne više mjeseci na javne prosvjede i sukobe sa policijom da bi se izborili za neko svoje pravo...).

Ili ako nisi spreman na borbu za promjenu tvog trenutnog radnog okoliša, onda jednostavno iste sekunde počni raditi na prelasku u drugu tvrtku/državu gdje su već sad odnosi uređeni onako kako dolikuje radnom čovjeku i građaninu koji plaća porez...

Život je prekratak, nemaš vremena čekati Godoa, učini ono što je najbolje za tebe i tvoju obitelj odmah i sad, i to je jedini način da kretene natjeraš na promjene kada dođu u poziciju da bu si oni i njihova obitelj sama raznosila tu poštu i paketiće..... Dok god imaju budale koje na terenu odrađuju ono kaj moraju dotada ti kreteni neće ništa učiniti jer posao ide, plaća im stiže i zakaj da on išta mjenja....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
bunker kaže...

BaranjacMAN , ok, svatko tko ima imalo doticaja sa tvojom tvrtkom ili ostalim dostavnih službama zna da je u njima očajna organizacija, male plaće, dotrajala oprema....

Gle sad ovo: početkom 2019 god sam bio u jednoj dostavnoj tvrtci ( čuvenoj po moru kritika , okolica zgb ) kao dio ekipice angažirane da im odradimo neke sitne softverske i hardverske nadogradnje na IT opremi koja im upravlja sortirnim centrom, ispisom kojekakvih obrazaca, carinskim skladištem i sl....

I vidim ja tada na par kombija selotejpom učvršćena bočna klizna vrata. Pitam ekipu vozača ( stajali kod utovarne rampe i kafenisali onako s nogu ) da li su upoznati sa zakonom o radu, zakonom o sigurnosti prometa na cestama, obvezama poslodavca glede sigurnosti na radnom mjestu, o njihovoj osobnoj odgovornosti dok upravljaju takvim vozilima u prometu..... I pogodi, svih njih 5 me samo onako posprdno pogledalo i nastavilo svoju filozofsku raspravu o tome kako im je teško, kako su male plaće, kako se kombiji raspadaju, kako nema dosta kombija pa neki od njih izađu tek kad se neko vrati sa kombijem.....

I prošlo nekakvih pola godine, i evo mene opet tamo na rutinski pregled onoga kaj smo im implementirali prije pola godine. I evo opet onih vozača, isto mjesto, ista ćakula, ali sada ih je 4. Pitam ih ja di je peti bećar, oni kažu da je otišao u Njemačku, pitam ja a di im je onda novoprimljeni djelatnik umjesto toga kaj je otišao, a oni kažu da nije nitko primljen nego su njegovu rutu razdijelili okolnom rutama koje sada pokrivaju i rutu onoga koji je otišao....

Poanta ? Da li itko brani ovoj četvorici da nađu bolji posao na kojem neće svako jutro pola sata istresati žuč o onome kaj sve nevalja, baš kao što si ti radio u ovih tvojih par postova.... Nema nikaj od forumskih piskaranja, čak niti od TV emisija ( u svakom dnevniku i vijestima je bilo puno puta riječi o velikom kriminalu i sl a u zatvoru zaglave bakice i dedeki...)..

Zna se kako se utječe na stvari ( npr primjer branitelja ili sličnih interesnih skupina koje su spremne više mjeseci na javne prosvjede i sukobe sa policijom da bi se izborili za neko svoje pravo...).

Ili ako nisi spreman na borbu za promjenu tvog trenutnog radnog okoliša, onda jednostavno iste sekunde počni raditi na prelasku u drugu tvrtku/državu gdje su već sad odnosi uređeni onako kako dolikuje radnom čovjeku i građaninu koji plaća porez...

Život je prekratak, nemaš vremena čekati Godoa, učini ono što je najbolje za tebe i tvoju obitelj odmah i sad, i to je jedini način da kretene natjeraš na promjene kada dođu u poziciju da bu si oni i njihova obitelj sama raznosila tu poštu i paketiće..... Dok god imaju budale koje na terenu odrađuju ono kaj moraju dotada ti kreteni neće ništa učiniti jer posao ide, plaća im stiže i zakaj da on išta mjenja....

 Ma sve to stoji, ali kad ti citas po portalima da ljudi pljuju dostavljace, a rijetko tko se sjeti pitat te dostavljace u cemu je problem, pa cak i mediji nikad nisu porazgovarali sa dostavljacem vec se samo obracaju upravi i naravno uprava kaze to sto kaze smuljaju nesto kao zakasnjenja se mjere u promilima sto je laz i onda ljudi pomisle pa mora da je problem do dostavljaca i onda krenu napadi na dostavljace, e to je problem... briga mene kako funkcionira posta i kolike su place, ja samo zelim objasnit da ovakvim novinarstvom se direktno ugrozava funkcija dostavljaca jer ih ljudi mrze pa cak dolazi i do prijetnji i fizickog obracuna jer ljudima kasne jako bitne stvari, a ljudi kao ljudi izmanipulirani medijima krive dostavljace jer mediji nisu u stanju snimit napravit razgovor izmedju dostavljaca i novanara i objavit taj razgovor pa nek ljudi cuju dvije strane price pa nek odluce koga ce onda krivit. Pobijec iz firme moze svatko ali shvati da u toj firmi rade uglavnom ljudi pred mirovinom i oni doslovno se boje jer di ce dalje se zaposlit... svi mladi ljudi uglavnom napuste postu u roku od 10 dana... nebitno, al je problem sto se nitko nece izborit da ti stariji radnici odu barem na miru u mirovinu nego se tresu od nervoze prije izlaska na teren dal ce ih netko napast vrijedjat i ostalo jer on zna da nema izbora... I zato se borim neka ljudi cuju dvije strane price... znaci pojasnjenje iz uprave i pojasnjenje od dostavljaca pa nek ljudi odluce koga ce napadat... Znaci nedavno je bila reportaza ja mislim RTL ako se nevaram gdje su se naravno samo obratili korisnicima koji su kukali kako su im mandarine koje su poslali istrunule i pitali su direktora HP-a u cemu je problem, on je to sve lijepo smuljo gurnuo pod tepih a dostavljaci rade i dalje kako rade... I takvim novinarstvom direktno ugrozavaju zivote dostavljaca jer ljudi ih sve vise mrze... pa ako neces kao novinar ispitat sve popricat sa svima, pa nemoj onda nista... da mi nismo stalno po portalima i vijestima nebih ovo ni pisao ali ovako se stvara mrznja i tome mora doci kraj.

 

E jos samo ovo da kazem ako mogu cenzurirat nas zbog tkz. govora mrznje onda neka cenzuriraju sami sebe pa nek i oni (mainstream madiji) osjete malo cari cenzure...

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 8:28 (baranjacMAN).
7 godina
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Baranjac , nemoj se ljutiti, ali ti dostavljači i poštari svakako snose dio krivnje za takvo stanje. Oni iznad njih su se pobrinuli da organiziraju posao tako da je tom nekakvom srednjem i višem managementu dobro, posao ide, plaća stiže,nije im teško, a za ove ispod njih ih baš zaboli briga dok ih god ima dosta zainteresiranih da popune minimalni broj mjesta potreban da lanac ne pukne.

A šta su ovi ispod njih poduzeli da bi im se promijenili uvjeti nabolje ?? Najvjerojatnije baš ništa nisu poduzeli.

Pa normalno da se korisnik njihove usluge iskali na onome tko mu je u dometu, to ti je u ljudskoj prirodi, njega vidi i sa njime ima doticaja . A i zašto bi krajnjeg korisnika uopće zanimalo kako je tko organizirao posao, njega samo zanima nivo usluge dostave koju je platio ( ili direktno ili porezom/prorezom i sl ).

Šta te tjera da budeš dio trulog lanca ? Odmah i sad kreni povlačiti poteze koje vode na drugo radno mjesto, drugu firmu, ako treba i u drugu državu.... Jel ti razumiješ da poslodavac neće podići satnicu na 21 kn dok god ima budala koje pristaju raditi za 20 kn po satu. Na 70 kn po satu će podići tek kada mu više nitko neće htjeti raditi za 69 kn po satu.

Ti pred mirovinom koje spominješ bi se trebali znati nositi sa time do mirovine, ako ikako drugačije onda da su stalno na bolovanju koje je plaćeno 100% jer su zbog ozljede na radu ( jednom je pao sa motora, pa čim završi to bolovanje ode na drugo jer se porezao na hrđavu ogradu i nemre dlan ispružiti....i uglavnom milion je načina za 100% bolovanje, pogotovo sad dok je korone izolacija je 100% plaćena i svako malo možeš u izolaciju jer buš rekao doktoru da si bio u bliskom kontaktu sa zaraženim....)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 9:01 (bunker).
14 godina
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Lenovo33 kaže...
Dex.pwn kaže...

Možda jer će više ljudi vidjeti i čuti ovakve stvari???

 Koje stvari?

Ovdje je napisana hrpa kukanja nekog poštara kako on ništa ne stigne jer su neorganizirani, i usput je iznesena hrpa laži i gluposti, tipa da se sve  obavjesti ispisuju ručno pa on to ne stigne, a odavno su uveli kompjuterski.

Šta običnog građanina briga za odnos poštara i njegovog nadređenog i njihovu međusobnu organizaciju posla u poslovnici pošte?

Daj se ne petljajte tamo di vam nije mjesto, kao da nema bitnijih stvari i problema koji se trebaju prikazivat i isticati.

 Citiram boldano,

 

hrpa laži i gluposti, tipa da se sve  obavjesti ispisuju ručno pa on to ne stigne, a odavno su uveli kompjuterski.

kao bivši radnik HP-a, neke obavijesti se ispisuju ručno, a neke kompjuterski, ovisi o terenu. Kako nekoga možeš optuživati za hrpu laži i gluposti? Nekoga tko godinama tamo radi? Ja potvrđujem da sve što je čovjek napisao stoji i istina je.

 

Šta običnog građanina briga za odnos poštara i njegovog nadređenog i njihovu međusobnu organizaciju posla u poslovnici pošte?

Okej, ako te nije briga to je tvoja stvar, ali onda nemoj kukat kad čekaš paket HP-a 3 tjedna.

 

Daj se ne petljajte tamo di vam nije mjesto, kao da nema bitnijih stvari i problema koji se trebaju prikazivat i isticati.

Jedini koji se petlja tamo gdje mu nije mjesto si ti, jer koliko vidim nemaš pojma o HP-u i njihovom poslovanju. Apsolutno da ima bitnijh stvari i problema, ali, ovo je forum. Priča se u svemu i svačemu.

 

Autoru teme, bravo za sve napisano, apsolutno treba probuditi sve moguće institucije i organizacije da se problemi u HP-u riješe, međutim to će u našoj državi biti jako jako teško, ali ne i nemoguće.

11 godina
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
baranjacMAN kaže...

 Ma sve to stoji, ali kad ti citas po portalima da ljudi pljuju dostavljace, a rijetko tko se sjeti pitat te dostavljace u cemu je problem, pa cak i mediji nikad nisu porazgovarali sa dostavljacem vec se samo obracaju upravi i naravno uprava kaze to sto kaze smuljaju nesto kao zakasnjenja se mjere u promilima sto je laz i onda ljudi pomisle pa mora da je problem do dostavljaca i onda krenu napadi na dostavljace, e to je problem... briga mene kako funkcionira posta i kolike su place, ja samo zelim objasnit da ovakvim novinarstvom se direktno ugrozava funkcija dostavljaca....

problem je i što dostavljači (poštari) ne žele pričati

nama je svakodnevno poštu donosio isti poštar godinama, često bi popričali dok bi vani zapalio cigaru kad on naiđe

zajebavali se oko svega, isprobao sam i one električne bicikle kad su došli, žalio mi se na sve i svašta, ali čim sam rekao da bi mogli napraviti priču, kad je skužio da ga pitam kao novinar - gotovo, više ništa nemereš izvuć od njega

i badave što smo se poznali godinama, badave što sam mu obećavao anonimnost, ništa, više od njega niti riječi, trebalo je par mjeseci da uopće počnemo ponovo pričat jer je odjednom bio u žurbi svaki put kad bi ga vidio

 

tako da nije to baš jednostavno, a slična je situacija sa svim ostalim radnicima - gotovo nemoguće je doći do izvora informacija među radnicima i napraviti priču

svojevremno sam bio ok sa sindikalcem iz sssh (vedran uranija iz zadra), tek njegovom upornosti i pritiskom bi znao naći radnike koji su spremni pričati o kojekakvim problemima, nekad čak i imenom i prezimenom

samostalno - mo'š se jebat, staneš ispred firme i pitaš jednog po jednog kad izlaze, svi te odjebu, eventualno kad nekom od njih prekipi pa te sam kontaktira

11 godina
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Treba sto vise pisati i širiti istinite stvari, pa da im više nema ko raditi.
Jer takvi nisu nista drugo ni zasluzili.
Moj Youtube kanal - DAKI92 (Subscribe me for more videos)
12 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Lik trola. A vjerojatno ima i duple račune, vjerojatno je glavešina u HPu pa se uvrijedio 😅
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 11:45 (Dex.pwn).
10 godina
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"
Zasto bi mene bilo briga? Ako narucim/ocekujem nesto zelim da mi je dostavljeno kao sto pise u ugovoru. Tesko ti je i imas nemogucu misiju? Daj otkaz. To nije moja bitka nego tvoja. Pristao si, potpisao si i rekao da ces raditi sto ti je u opisu posla. Radis nesto van opisa? Daj otkaz. Al ne ,nego radi svoje vlastite guzice ti neces dat otkaz nego ces traziti razumjevanje i da se smilujemo i da te zalimo. Ja znam da ti zelis da te nitko do kraja zivota ne proziva i da odradis do penzije sa sto manje eksponiranja.Prosao je taj vlak. Radi sto god hoces ali ne na niciju stetu...ili daj otkaz.
3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Tako je, potpis na cijeli post.

Ako ti je teško raditi u državnoj firmi i imati sigurnu plaću daj otkaz, zaposli se kod privatnika pa da vidiš malo kako se radi i kako je to kad je plaća neizvjesna.

Ali nema šanse da će takav dati otkaz, tko zna kakve su se veze povukle da bi dobio posao...

 

Naslov teme je "HP - Laž i prijevara", čemu taj glupi naziv kad o tome nema ni govora?

Tema bi se trebala zvati "kukanje jednog poštara".

Također vidim da je danas editirao prvi post, jučer je prvu rečenica započeo kako je on presreo svog poštara i onda mu je ovaj to sve ispričao, da bi kasnije nastavio pisati u prvom licu kao da je on poštar. WTF?

Jel to neka visoka faza shizofrenije?

Zašto lažeš da si pričao sa svojim poštarom umjesto da napišeš da si ti poštar?

 

Inače, mene baš zanima jel tebe kao poštara briga za probleme nekih drugih radnika po trgovinama kad kupuješ neke stvari?

Jel ti blagajnica u Konzumu kuka kako ništa ne stigne, kako radi samo jedna blagajna jer ih je malo, kako je kriva cijena itd??

Daj se saberi, probleme koje ti imaš su tvoji osobni, ako nisi sposoban raditi posao za koji si plaćen - daj otkaz, doći će netko sposobniji.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2021 14:46 (Lenovo33).
3 godine
protjeran
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Ne tako davno za posao poštara ti je trebala debela veza, treba i danas, jer nema šanse tek tako se zaposliti u bilo kojoj državnoj firmi.

Poštari su imali odličan posao, dobra plaća i ne radi se puno.

Najdraže im je bilo nosit kuvertice s penzijom bakicama, uvijek bi bakice odvojile 10-20 kn i za poštara, to se podrazumijevalo, a znao je poštar i u svakoj drugoj kući zastati na jednu rakijcu.

 

Sad su se vremena promjenila, sustav se modernizirao, poslovanja se prebacila online, pojavili se webshopovi... i sad se poštar iz onog starog sustava gdje mu je bilo fino i nije bilo previeš posla - ne može nikako naviknuti da treba raditi.

Sve mu je teško, ne stigne sortirat, ne stigne ispisivat papiriće, ne stigne ništa, i još ide kukat po forumima oko toga... dno dna.

10 godina
offline
Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

Ako je nekima tesko radit u drzavnoj firmi, odite probat radit u GLSu. Bas prije 3 tjedan sam brzinski obavio razgovor sa dostavljacem, pretrpani poslom, svaki dan rade prekovremeno za smijesnu lovu, dostavljace mjenjaju ko carape...

3 godine
protjeran
offline
Re: Hrvatska Posta "Laz i Prijevara"

hehe, taj film nećeš gledat, da netko iz HP-a ode u GLS, Oversease ili neku treću privatnu firmu gdje se radi tri puta više za manje para.

Ali bitno da je njima teško...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice