Chat tema ljubitelja hardvera zaključana tema

poruka: 24.323
|
čitano: 2.606.106
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Sale_ds kaže...
Bolji je jedino zato kaj radi malo bolje u igrama. Al cim uz igru imas upaljen steam, origin, discord, fraps, crome, i nes za snimanje mos zaboravit ugodno igranje. Dropovi gori nego na fx3850. Uzas.
Kad sam kupovao fx'a prije nekoliko godina za cak i manju cijenu sam dobio ugodno igranje i multitasking. Danas za cak i vise love mozes to zaboravit na intelu.. ja sam osobno razocaran intelom.
Svi su ga hvalili na sva zvona i uletila mi dobra ponuda pa reko ajd da i ja to vidim i na kraju kifla. Sva sreca da nisam platio punu cijenu.
I sad kako stvari stoje..ili cu morat na minimalno 6600, a i to mi je upitno kak ce radit nakon videnog ili na zen (ak ne useru)

 Neznam nista o i5 ali ja kako sam se prebacio sa fx 8350 na ovaj i7 prezadovoljan sam igram vecinom armu 3 koja je bas trazila singlecore preformanse.A postavke su mi iste bile uvjek sve na ultra i sa amd ali razlika ogromna u gradu nisam imao ni 30 fps kako treba sad imam preko 70fps

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Sale_ds kaže...
Bolji je jedino zato kaj radi malo bolje u igrama. Al cim uz igru imas upaljen steam, origin, discord, fraps, crome, i nes za snimanje mos zaboravit ugodno igranje. Dropovi gori nego na fx3850. Uzas.
Kad sam kupovao fx'a prije nekoliko godina za cak i manju cijenu sam dobio ugodno igranje i multitasking. Danas za cak i vise love mozes to zaboravit na intelu.. ja sam osobno razocaran intelom.
Svi su ga hvalili na sva zvona i uletila mi dobra ponuda pa reko ajd da i ja to vidim i na kraju kifla. Sva sreca da nisam platio punu cijenu.
I sad kako stvari stoje..ili cu morat na minimalno 6600, a i to mi je upitno kak ce radit nakon videnog ili na zen (ak ne useru)

Clockani fx 8350 je jaci procesor od te i5-ice i to ce biti sve izrazenije kako igre budu mogle koristiti sve vise jezgri. Ako ga zamjenis sa 6600 neces dobit nista primjetno...

11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Klokaj taj i5 kad već imaš z170 ploču.

10 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
ansha kaže...
Sale_ds kaže...
Bolji je jedino zato kaj radi malo bolje u igrama. Al cim uz igru imas upaljen steam, origin, discord, fraps, crome, i nes za snimanje mos zaboravit ugodno igranje. Dropovi gori nego na fx3850. Uzas.
Kad sam kupovao fx'a prije nekoliko godina za cak i manju cijenu sam dobio ugodno igranje i multitasking. Danas za cak i vise love mozes to zaboravit na intelu.. ja sam osobno razocaran intelom.
Svi su ga hvalili na sva zvona i uletila mi dobra ponuda pa reko ajd da i ja to vidim i na kraju kifla. Sva sreca da nisam platio punu cijenu.
I sad kako stvari stoje..ili cu morat na minimalno 6600, a i to mi je upitno kak ce radit nakon videnog ili na zen (ak ne useru)

Clockani fx 8350 je jaci procesor od te i5-ice i to ce biti sve izrazenije kako igre budu mogle koristiti sve vise jezgri. Ako ga zamjenis sa 6600 neces dobit nista primjetno...

 Imao sam 8320 na 4.7ghz i ogromna je razlika spram 6600. Sorry al pricas gluposti...

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
AMD Zen CPU

To je već diskutabilno, ovisno o enginu i broju jezgara koji se koristi te o taktu oba procesora...

U svakom slučaju drži se odlično masno clockani FX.

root
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
D3lBoy kaže...
ansha kaže...
Sale_ds kaže...
Bolji je jedino zato kaj radi malo bolje u igrama. Al cim uz igru imas upaljen steam, origin, discord, fraps, crome, i nes za snimanje mos zaboravit ugodno igranje. Dropovi gori nego na fx3850. Uzas.
Kad sam kupovao fx'a prije nekoliko godina za cak i manju cijenu sam dobio ugodno igranje i multitasking. Danas za cak i vise love mozes to zaboravit na intelu.. ja sam osobno razocaran intelom.
Svi su ga hvalili na sva zvona i uletila mi dobra ponuda pa reko ajd da i ja to vidim i na kraju kifla. Sva sreca da nisam platio punu cijenu.
I sad kako stvari stoje..ili cu morat na minimalno 6600, a i to mi je upitno kak ce radit nakon videnog ili na zen (ak ne useru)

Clockani fx 8350 je jaci procesor od te i5-ice i to ce biti sve izrazenije kako igre budu mogle koristiti sve vise jezgri. Ako ga zamjenis sa 6600 neces dobit nista primjetno...

 Imao sam 8320 na 4.7ghz i ogromna je razlika spram 6600. Sorry al pricas gluposti...

Imao sam i ja fx 6300 i i5 4690K, i u igrama koje znaju koristiti sve threadove fx nije bio sporiji. Jedino u igrama koje se ospanjaju na jedan thread je intel superioran.

Klasicni i5 vise jednostavno nije dovoljan jer ga sve vise igara moze bez probpema izmaksat...

11 godina
offline
AMD Zen CPU

All aboard hype train 

 

https://www.twitch.tv/amd pocinje u 22h 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 16:06 (chaselol).
13 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Zen CPU
D3lBoy kaže...

 Imao sam 8320 na 4.7ghz i ogromna je razlika spram 6600. Sorry al pricas gluposti...

 U korist koga? Pitam informativno.
Draze mi je cut i saznat od kolege forumasa iz njegovog osobnog iskustva nego s razno raznih sajtova..

Ugl. da se nadovezem na kolegu sto me iznad citirao. Znam ja da nemres ocekivat nesto od 6400 (na zalost) ali samo hocu reci da sam prije nekoliko godina dobio puno bolji proizvod za manje novaca nego sto je to slucaj danas.
AMD je usrao totalno s time kaj nis novo izbacili godinama i tu je intel dizao cijene. I bome se to vidi u nasim novcanicima. Hebe se meni dal je intel ovo il ono ili je amd najbolji ikad. Ionako nemam love da kupujem najbolje i najskuplje. Omjer ulozeno/dobiveno diktira prodaju kaj se mene tice. Ovo je samo bio informativni izlet jer eto, recimo da sam mogao. Cisto da ja osobno vidim i znam sta mogu rec, a sta ne. I kazem, ulozeno/dobiveno jednostavno nije na strani intela. Problem je jedino to kaj trenutno nemres kupit nis drugo ito je njesra. Molim boga da AMD to sada malo uzdrma i da se stvari vrate u normalu. Otele su se malo previse kontroli i deru nas ko ovce..

------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
15 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...

All aboard hype train 

 

https://www.twitch.tv/amd pocinje u 22h 

a ja taman tad krećem brojat ovčice.

 

ništa morat ću zaključat stado do bar 11...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Zen CPU
Sale_ds kaže...
Bolji je jedino zato kaj radi malo bolje u igrama. Al cim uz igru imas upaljen steam, origin, discord, fraps, crome, i nes za snimanje mos zaboravit ugodno igranje. Dropovi gori nego na fx3850. Uzas.
Kad sam kupovao fx'a prije nekoliko godina za cak i manju cijenu sam dobio ugodno igranje i multitasking. Danas za cak i vise love mozes to zaboravit na intelu.. ja sam osobno razocaran intelom.
Svi su ga hvalili na sva zvona i uletila mi dobra ponuda pa reko ajd da i ja to vidim i na kraju kifla. Sva sreca da nisam platio punu cijenu.
I sad kako stvari stoje..ili cu morat na minimalno 6600, a i to mi je upitno kak ce radit nakon videnog ili na zen (ak ne useru)

 Uštedit češ sad na struji! Čitave dvije kune mjesećno. 

8 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...

All aboard hype train 

 

https://www.twitch.tv/amd pocinje u 22h 

 Živo me zanimaju ove cherry pickane informacije 

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Ja sam poprilicno optimistican sto se tice Zen-a. Nadam se da ce se generalno smjestiti negdje izmedju 6600K i 6700K, u nekim multi-core scenarijima i da presisa 6700K. To bi bilo jako dobro. A uzevsi u obzir "legendarno" trajanje AMD socketa - kupovina tako necega bi bio pun pogodak.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Lucidius kaže...
chaselol kaže...

All aboard hype train 

 

https://www.twitch.tv/amd pocinje u 22h 

 Živo me zanimaju ove cherry pickane informacije 

Mene najvise interesuje cijena hexa core modela, tj ako bude na nivou i5 i nek bude snage kao peta generacija intela, to je no brainer best buy 

 

A cherry picked, jbg svi su tako poceli danas da dijele info nazalost 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 20:07 (chaselol).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
Friday kaže...

Ja sam poprilicno optimistican sto se tice Zen-a. Nadam se da ce se generalno smjestiti negdje izmedju 6600K i 6700K, u nekim multi-core scenarijima i da presisa 6700K. To bi bilo jako dobro. A uzevsi u obzir "legendarno" trajanje AMD socketa - kupovina tako necega bi bio pun pogodak.

 u cemu ce se smjestiti? multitaskingu mozda? u igrama sigurno nece a to je ono najvaznije...ljudi najcesce mijenjaju gpu, monitor pak najmanje a rezultat je ocigledan, losije perfomanse u startu kamoli nakon samo 2 generacije kad pozelis staviti 100% jaci gpu...bit ce kuknjave!

 umjesto da izdaju jaci cpu oni se takmice s 2 generacije losijim...i kao to je napredak? mozda samo za njih.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Žali Bože te generacije 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...

Mene najvise interesuje cijena hexa core modela, tj ako bude na nivou i5 i nek bude snage kao peta generacija intela, to je no brainer best buy 

 pa pise ti ljepo 150$, uracunaj tu marzu i pdv dobis cca 1500-1600kn! ipc i takt na razini i5 4440...ne pada mi na pamet!

 

 

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
10 godina
offline
AMD Zen CPU

Bit ce Doom, Deus Ex i Ashes... mark my words. Neka bude nesto u rangu 6700 ispod 100w, ja zadovoljan. Samo da ne prikazuju one APUove za 500kn...

Battlelog: D3lBoy-00
12 godina
protjeran
offline
AMD Zen CPU

kako ste samo s prvog haswella sad dosli do skylake? ah to je ona gcn arhitektura koja sazrijeva s godinama...jos malo ce na amd procesorima stavljati djecije oznake 3+, 5+ 7+... malo šale!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 20:26 (Stjepanj).
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Ja sam poprilicno optimistican sto se tice Zen-a. Nadam se da ce se generalno smjestiti negdje izmedju 6600K i 6700K, u nekim multi-core scenarijima i da presisa 6700K. To bi bilo jako dobro. A uzevsi u obzir "legendarno" trajanje AMD socketa - kupovina tako necega bi bio pun pogodak.

 u cemu ce se smjestiti? multitaskingu mozda? u igrama sigurno nece a to je ono najvaznije...ljudi najcesce mijenjaju gpu, monitor pak najmanje a rezultat je ocigledan, losije perfomanse u startu kamoli nakon samo 2 generacije kad pozelis staviti 100% jaci gpu...bit ce kuknjave!

 umjesto da izdaju jaci cpu oni se takmice s 2 generacije losijim...i kao to je napredak? mozda samo za njih.lp

 ja ko zagriženi amd fan san isto optimisticno cita prve informacije ,al kad san vidia 3.4ghz da ce bit blahhaaha.
bilo bi mi draže da su nastavili s excavatorom bili su na dobrom putu.

16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Kop vino, što stariji to bolji 

11 godina
offline
AMD Zen CPU

O boze on gleda takt koji je pokazan na 3ghz, pa sta onda i5 6400 je smece jer radi na 2.7ghz 

 

Fino pise da su 3.4ghz+ uz malo overclocka to je 4ghz bez problema sigurno sto ce biti dovoljno za gamerske potrebe, a ako dobis dvije jezgre vise od intela za cijenu i 2-3% manje performanse to je super

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
7 godina
offline
Re: AMD Zen CPU
zavisi koje , meni od dida domaće šta starije to više kvasina
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Meni je fara kaj možeš birati praktički sve jezgre sa HT-om i bez, te bez gpu-a. Tak si fino podesiš prema svojim potrebama i toliko platiš. Ak bude tak onda 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
chaselol kaže...

O boze on gleda takt koji je pokazan na 3ghz, pa sta onda i5 6400 je smece jer radi na 2.7ghz 

 

Fino pise da su 3.4ghz+ uz malo overclocka to je 4ghz bez problema sigurno sto ce biti dovoljno za gamerske potrebe, a ako dobis dvije jezgre vise od intela za cijenu i 2-3% manje performanse to je super

 i5 6400 radi na 3.3ghz (i da smece je u odnosu na jace, ali ne u odnosu na bilo koji dosadasnji amd cpu), 6core dolazi s manjim taktom, sta ce ti 2 jezgre vise na prastarom dx11 i uzasnom dx12 koji jedva radi?

od kud si izvukao 2-3% manje perfomanse? pricas napamet bez ikakvih osnova!

ja sam teski gamer pa mi je malo i intelovih 4.6ghz s 8 thredova...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
11 godina
offline
Re: AMD Zen CPU

Uzasni dx12 koji jedva radi, a sve i jedan major naslov ove godine je dx12 

Osim tomb raidera koji vise lici na grind-fest-mmo-like igru nego na tomb raider, on je dx11 naslov 

 

Stvarno vi tehnoloski dinosauri, prihvatite cinjenicu da je dx11 prevazidjen odite u 2015 pa se igrajte 

 

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Pusti ga, on ni zadnju mafiju nije uspio instalirat na taj gamerski komp, bacalo mu neku grešku  brijem da je je još na sedmici 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2016 20:49 (XXX).
12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

Pusti ga, on ni zadnju mafiju nije uspio instalirat na taj gamerski komp, bacalo mu neku grešku  brijem da je je još na sedmici 

 nes vjerovat izvadio 4790k i stavio 6700k mafia proradila...lol!

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
16 godina
odjavljen
offline
AMD Zen CPU

Aj dobro, već sam ti mislil predložit da se dođeš kod mene igrat 

12 godina
protjeran
offline
Re: AMD Zen CPU
XXX kaže...

Aj dobro, već sam ti mislil predložit da se dođeš kod mene igrat 

 kaj na 30fps-a? rade pozovi 4mal-alp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice