APN subvencionirani krediti za mlade

poruka: 38
|
čitano: 29.841
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

Pozdrav,

 

Pratim malo APN kredite za mlade, te trenutni natječaj koji je raspisan do kraja ožujka. Ako niste čuli što je APN subvencija, a kupujete prvu nekretninu, evo nekih smjernica (m-b):

 

  • Mlađi ste od 45. godina i nemate adekvatnu nekretninu
  • Morate imati predugovor ili ugovor o kupnji nekretnine
  • Do 30-50% subvencije anuiteta stambenog kredita u prvih 5 godina 

 

Naravno, vjerojatno je u pitanju i neki catch22, pa pitam ako netko ima više iskustva s tim APN subvencijama. Ako imate vremena stvarno bi svaki savjet dobro došao, pogotovo ako ste se prijavili za subvencioniranje ove godine.

 

LP.

Waiting for world to open again.
3 godine
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Mene zanima koji su kriteriji da subvencioniraju od 30 do 50 %?
3 godine
protjeran
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Pa piše ti u prvoj poruci.
Mlađi od 45., mora biti prva nekretnina, i ta nekretnina obavezno mora biti upisana u katastru i gruntovnici i naravno mora bit legalizirana. Ostalo sve bi trebalo biti isto kao i kod dobivanja normalnog kredita, bar mislim. Nisam uzimao, ali radim u katastru pa tak usput kaj čujem od ljudi.
9 godina
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

 

ja mogu reći da to ljudi generalno dobivaju. Ne znam za nikoga tko je odbijen.

 

ako dobijete tu subvenciju i onda dobijete dijete, subvencija se produžuje do 7 godina za prvo dijete, a 10 za drugo. 

 

Nedostatak u toj priči je što su skočile cijene nekretnina ubrzo nakon što je to počelo. 

 

također imajte na umu da se porez na promet nekretnina plaća, plaća ga naravno kupac i ove godine iznosi 3% od vrijednosti nekretnine. Dakle ono što je prije bilo da nema poreza na prvu nekretninu više ne postoji

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 22:02 (Cansee).
3 godine
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Dali ali po cemu odreduju postotak otplate od 30 do 50%
15 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Gravyri kaže...
Dali ali po cemu odreduju postotak otplate od 30 do 50%

 Razvijenosti mjesta, Zg je 30% dok je Vukovar 46%, uglavnom ima lista.

3 godine
protjeran
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

Moraš li biti oženjen ili mogu i samci?

9 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
user2206 kaže...

Moraš li biti oženjen ili mogu i samci?

 

mogu i samci

3 godine
protjeran
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Cansee kaže...
user2206 kaže...

Moraš li biti oženjen ili mogu i samci?

 

mogu i samci

 OK, hvala. Jel znaš dal je moguće kupiti dio kuće, a ne cijelu?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.3.2021 23:22 (user2206).
14 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Može se sve uzeti što je legalno, etažirano, odnosno ima uredne papire. Ako je kuća etažirana i u papirima provedeno sve možeš. Banka neće dati kredit ako nekretnina nema UPORABNU DOZVOLU. Putem APNa ćeš dobiti najnižu kamatu. Kolega je dobio ponudu na 1,98%. Redovni kredit mimo APNa ti je cca 3%.
Ima i jedan keč 😁
Ne možeš ga otplatiti prije nego prođe 7g. To znači ako dobiješ na lotu 🥳, moraš čekati da prođe 7g prije nego ga možeš keširati.

Također ako kupuješ od fizičke osobe plaćaš porez od 3%. Ako kupuješ od pravne osobe (firme) nema tog poreza od 3%. To je bitna informacija. Računaj da ti je uređenje stana nekih 10k Eura
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 7:04 (izzy007).
11 godina
neaktivan
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

A koja caka je sa drzavnim stanovima tj stanovima koji se grade lokalno za apn poticaje di se gleda ako si samac dali imas djecu i na temelju toga dobivas tocnu kvadraturu?

14 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Horatio_Hornblower kaže...

A koja caka je sa drzavnim stanovima tj stanovima koji se grade lokalno za apn poticaje di se gleda ako si samac dali imas djecu i na temelju toga dobivas tocnu kvadraturu?

 Za te ne znam, ali sigurno je da postoji nekakvo rangiranje. Da li si ex branitelj, invalid, da li radiš, imaš li djecu itd.

Ako si samac, a gledaš u nekom mjestu gdje je navala, teško da ćeš dobiti takav stan. Sve ovisi kako ti se kockice poslože.

10 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Kolega izzi007 je sve dobro rekao. Samo mali ispravak. Kad dobiješ dijete APN se produžuje za 2 godine, drugo dijete za još 2 godine do ukupne dužine od 9 godina. Tako je bilo prošle godine kad sam ja uzimao. Nisam pratio ove tak da ne znam da li se što mijenjalo po tom pitanju. Inače ako misliš kupit pa iznajmljivat, zaboravi. APN je isključivo za stanovanje. Naravno možeš probati na crnjaka al ak ti dođe inspekcija ne bi ti htio biti u koži. I još jedna stvar koju sam primjetio kod dosta ljudi je da uopće ne razmišljaju što će. Misle kupit nekretninu i to je to. Gotovo svi s kojima sam pričao uopće nisu svjesni da treba platit i spomenuti porez, uređenje i ne daj bože adaptaciju. E sa svim tim pričamo o još dodatnih bar 150 000 kuna troškova. Tak da ak nemaš još neku lovu sa strane za poplaćati dodatne troškove završit ćeš sa zidovima i ničim drugim.
13 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade

Jel stvarno postoje te inspekcije za utvrđivanje dali stanuješ u tom stanu ili? Jel ima itko da mu je došla doma inspekcija?

6 godina
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

Imam i ja pitanje, mislio sam uzet APN, al tek u sljedećoj turi tamo krajem godine. Što ako npr. uzmem stan i dobijem APN, ali onda za 2 god. mi se desi da dobijem super priliku vani za posao i hoću otić van? Što s tim kreditom i tih 30-50% rate što je subvencionirano? Jer mislim da treba biti prijavljen na toj adresi nekretnine koju si kupio.

Dal ako odem van prestaje subvencija i ja otplaćujem cijelu ratu ili moram i vratiti taj dio koji je plaćen u subvenciji?

10 godina
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

 

Ma, pljačka države. Zemeš sirotiniji i dadneš sitnoj buržoaziji. Ovo sa djecom je ono kao olfo da vas natjeraju da imate što više djece.

Zato su i rasle cijene nekretinina, jer država daje pomoć ekipi kod kupnje stana. Samo eto banka primjerice vašu nekretininu procijeni po tržišnoj cijeni od prošle godine, pa je bilo sučajeva da su još ljudi dodatno uzimali kredite da naplate razliku u cijeni od stana.

 

Novac se slijeva u privatne džepove, jer država daje lovu, a ekipa neopravdano digne cijene kvarata. Ono ista cijena, ako ne i veća za različlite dijelova grada. Na Savici isto kao i na Klaki.

 

Ili pak kada roditelji "prodaju" stan djeci. Legalna pljačka.

Da ne govorim o korupciji prilikom uzimanja POS stanova.

 

Uglavnom, po meni ne vjerujte u HR državu, jer je to banda razbojnička.

 

 

Da, nekada je bilo bolje. Hvala, druže Tito!

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 10:45 (PzKpfw).
15 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
PzKpfw kaže...

 

Ma, pljačka države. Zemeš sirotiniji i dadneš sitnoj buržoaziji. Ovo sa djecom je ono kao olfo da vas natjeraju da imate što više djece.

Zato su i rasle cijene nekretinina, jer država daje pomoć ekipi kod kupnje stana. Samo eto banka primjerice vašu nekretininu procijeni po tržišnoj cijeni od prošle godine, pa je bilo sučajeva da su još ljudi dodatno uzimali kredite da naplate razliku u cijeni od stana.

 

Novac se slijeva u privatne džepove, jer država daje lovu, a ekipa neopravdano digne cijene kvarata. Ono ista cijena, ako ne i veća za različlite dijelova grada. Na Savici isto kao i na Klaki.

 

Ili pak kada roditelji "prodaju" stan djeci. Legalna pljačka.

Da ne govorim o korupciji prilikom uzimanja POS stanova.

 

Uglavnom, po meni ne vjerujte u HR državu, jer je to banda razbojnička.

 

 

Da, nekada je bilo bolje. Hvala, druže Tito!

Malo si prestrog, ali po meni si u sustini u pravu. Subvencije kao model su se pokazale kao kratkorocno rijesenje koje je sklono korupciji. Ako se mene pita, krizi skupog stanovanja nema rijesenja osim decentralizacije populacijskih centara. Iz tog razloga mi se jako svidja paradigma rada od kuce, gdje se jedna od najbitnijih funkcionalnih prepreka isseljavanju iz grada mice. Naravno, ne vrijedi za sve ljude, no dobar dio se moze maknuti van, cime se spusta potraznja a time i cijene za one koji moraju ostati.

 

Sto se tice politike nataliteta, ja bi radije podrzavao to modelom djecijeg doplatka, koji je za razliku od sadasnjeg poreznog rasterecenja vise fer.

 

Fiksni iznos za svakoga tko ima dijete i neka bude poticaj za vece obitelji tipa:

+1000kn mjesecno prvo dijete

+1500kn mjesecno drugo dijete

+2000kn mjesecno trece dijete

+1500kn mjesecno svako slijedece dijete

 

Isplacivati roditeljima dok dijete ne krene u skolu i kasnije sve dok se obrazuje, a kada osoba napuni 18 godina ako nastavlja obrazovanje direktno njoj na ziro racun kao stipendiju.

Takodjer, obrazovne institucije najviseg stupnja (Fakulteti) decentralizirati, uvesti sto vise fleksibilnih predavanja online i napraviti kampuse po cijeloj drzavi gdje se studenti mogu druziti, osamostaliti od roditelja, i ne nabijati potraznju za stanovanjem u par velegradova.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 11:11 (Dojitza).
15 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
crack kaže...

Jel stvarno postoje te inspekcije za utvrđivanje dali stanuješ u tom stanu ili? Jel ima itko da mu je došla doma inspekcija?

 Postoje i idu naveliko. Mom prijatelju su dosli par puta. Poznajem i jednog lika koji je isao muljati (ne zivi u stanu), dosla inspekcija, pao, i sada mora vratiti svu lovu koju je drzava dala, banki razliku kamate za novi ne-apn kredit i jos mu prijeti kazna (zatvor/novcana) nakon pravomocne presude.

12 godina
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

edit

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 21:29 (assassin.st).
15 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
assassin.st kaže...

Ja sam upao u prvu tranšu kad su svima davali 50% rate (samo je bilo 4god trajanje subvencije)..

Prvo smo gledali stanove po gradu, ali nerealnost cijena (pogotovo kad su prodavaci culi za subvencije) nas je natjerala na odustajanje od klasičnog modela i prijelaz na kupoprodaju od roditelja (kupio svoj udio u nekretnini).

3 godina nakon situacija je katastrofa jer su se uvjeti pogorsali (manje postotak), a cijene otisle u nebo. 

 

Napomena svima koji idu preko APNa: nastojte si skratiti otplatu i uzmite si otplatu na rate (nemojte anuitete) posto ce tako APN pokriti veci dio nego kod klasicne otplate.

 

BTW, vidim komentar legalna pljačka kad se kupuje od roditelja: moj savjet je svima koji mogu je da to naprave pa lijepo imaju lovu i čekaju priliku.

Legalno nas pljačkaju svaki mjesec prevelikim porezima tako da ću svakako iskoristit svaku mogućnost subvencije i dio si love te vratiti nazad.

 

zlaya987 kaže...

Imam i ja pitanje, mislio sam uzet APN, al tek u sljedećoj turi tamo krajem godine. Što ako npr. uzmem stan i dobijem APN, ali onda za 2 god. mi se desi da dobijem super priliku vani za posao i hoću otić van? Što s tim kreditom i tih 30-50% rate što je subvencionirano? Jer mislim da treba biti prijavljen na toj adresi nekretnine koju si kupio.

Dal ako odem van prestaje subvencija i ja otplaćujem cijelu ratu ili moram i vratiti taj dio koji je plaćen u subvenciji?

Onda si u problemu, tako da to valja uzeti u obzir. Ukoliko se krši ugovor banka je dužna proglasiti kredit dospjelim u cjelosti, a korisnik mora vratiti sve sav subvencionirani iznos. A kredit možeš zatvoriti tek kad ti istekne subvencije +2god. 

 

 

EDIT: generalno, ova mjera je samo digla cijene stanova i bankama omogućila dodatan profit. Većina ljudi si ne može priuštiti kraći otplatni plan pa srljaju u kredite koje će plaćati cca 30g radi te subvencije koja će jako kratko trajati u odnosu na ukupno razdoblje otplate. Tu bi im više koristilo da je cijena stana 200-300€ niža nego ova subvencija.

 

 Slazem se sa drugim dijelom posta, no nikako ne mogu opravdati muljazu i kradju koju spominjes u prvom dijelu. Ne krade se od neke tamo drzave, vec od svojih sugradjana.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.3.2021 11:43 (Dojitza).
12 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Dojitza kaže...

 Slazem se sa drugim dijelom posta, no nikako ne mogu opravdati muljazu i kradju koju spominjes u prvom dijelu. Ne krade se od neke tamo drzave, vec od svojih sugradjan. 

 Edit

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.3.2021 21:28 (assassin.st).
14 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
APN nije pomoć mladima. To je čista muljaža. APN subvencije su pomoć GRAĐEVINDKOM LOBIJU kojem mi (čitaj ovce) plaćamo precjenjene kvadrate.
Da država brine o mladima ukinuli bi subvencije koje su napuhale cijene.

I preporuka je da kupujete novogradnju ako možete. Bježite od stare gradnje.
9 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
user2206 kaže...
Cansee kaže...
user2206 kaže...

Moraš li biti oženjen ili mogu i samci?

 

mogu i samci

 OK, hvala. Jel znaš dal je moguće kupiti dio kuće, a ne cijelu?

 

to stvarno nisam siguran, ali mislim da moraš uzeti cijelu kuću. jedino ako je kuća etažirana onda možeš uzeti jednu etažu, naravno ako je sve uredno razdvojeno u zemljišnim knjigama

 

crack kaže...

Jel stvarno postoje te inspekcije za utvrđivanje dali stanuješ u tom stanu ili? Jel ima itko da mu je došla doma inspekcija?

 

Postoje. Odnosno ne znam za inspekcije, ali policija ti redovito zna provjeravati jel navedeni stanari žive u tim objektima. Prije nekoliko godina je bila živa frka u Vukovaru i okolici jer je policija počela češljati kuće i stanove da vide tko živi gdje. A masa Srba je prijavljeno tu a žive u Srbiji ili Njemačkoj, a masa naših je isto tako prijavljeno tu a žive u Njemačkoj i Austriji i Irskoj i svuda. I jedni i drugi se prijavljuju za nekretnine po povlaštenim cijenama ili čak za darovanje, i dobivaju ih svi redom, bez diskriminacije. I onda im još bude teško doći nazad u Vukovar potpisati ugovor za džabe nekretninu. A onaj tko puši u toj priči smo kao i uvijek mi porezni obveznici, jer ne samo da to plaćamo, nego je hrpa ljudi imala probleme jer nisu bili u stanu kad im je došla policija, jer pametna murja naravno ide po kućama u 10 ujutro. Moja kolegica je svaki dana od 8 do 16 h na poslu, murja joj dolazila 4-5 puta ujutro. I onda zapitkuju susjede okolo, i sad ako si s nekim luđakom susjed može te zajebat kako god hoće, može reći muriji da ti ne živiš tu. Ma to je bio živi užas šta se događalo, iako je to češljanje stanovništva bio definitivno pametan potez, opet su mahom popušili oni koji su tu i rade svoj posao. 

 

izzy007 kaže...
APN nije pomoć mladima. To je čista muljaža. APN subvencije su pomoć GRAĐEVINDKOM LOBIJU kojem mi (čitaj ovce) plaćamo precjenjene kvadrate.
Da država brine o mladima ukinuli bi subvencije koje su napuhale cijene.

I preporuka je da kupujete novogradnju ako možete. Bježite od stare gradnje.

 

ovo je živa istina

3 godine
protjeran
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

A APN kredit za izgradnju nove kuće, tipa prizemnice bez katova, to može al pretpostavljam da ja moram biti vlasnik zemljišta, koje mora biti građevinsko?

11 godina
neaktivan
offline
APN subvencionirani krediti za mlade

Raspitao sam se malo o onome gore kvadraturi.

Dakle ovisi o natjecaju ali je nesto slicno ovone

1 osoba 50m2 stan 

2 osobe 55m2

Sve iznad ide 5 m2 vise tako da ne znam sto da kazen osim da prijatelj je dobio 50m2 sa balkonom i parkirnim mjestom pa je stan realno 40m2 planira dobit djete pa je stan vec sad mali sto ce twk bit posli...

2 godine
neaktivan
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Pozdrav,

Molim malu pomoć .prodao sam stan preko Apn i sve je odobren ,ugovor potpisan i 04.06.2021 se i banka upisala na stan. Kad mogu očekivati uplatu za stan? Hvala
14 godina
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Dojitza kaže...

 

Sto se tice politike nataliteta, ja bi radije podrzavao to modelom djecijeg doplatka, koji je za razliku od sadasnjeg poreznog rasterecenja vise fer.

 

Fiksni iznos za svakoga tko ima dijete i neka bude poticaj za vece obitelji tipa:

+1000kn mjesecno prvo dijete

+1500kn mjesecno drugo dijete

+2000kn mjesecno trece dijete

+1500kn mjesecno svako slijedece dijete

 

Isplacivati roditeljima dok dijete ne krene u skolu i kasnije sve dok se obrazuje, a kada osoba napuni 18 godina ako nastavlja obrazovanje direktno njoj na ziro racun kao stipendiju.

Takodjer, obrazovne institucije najviseg stupnja (Fakulteti) decentralizirati, uvesti sto vise fleksibilnih predavanja online i napraviti kampuse po cijeloj drzavi gdje se studenti mogu druziti, osamostaliti od roditelja, i ne nabijati potraznju za stanovanjem u par velegradova.

Al to je krpanje posljedice, a ne uzroka.

I sta, ljudi tako naštancaju djecu i opet za 20 godina ta djeca odu vani radit u boljim uvjetima. Nista nisi postigao s tim.

 

izzy007 kaže...
APN nije pomoć mladima. To je čista muljaža. APN subvencije su pomoć GRAĐEVINDKOM LOBIJU kojem mi (čitaj ovce) plaćamo precjenjene kvadrate.
Da država brine o mladima ukinuli bi subvencije koje su napuhale cijene.

I preporuka je da kupujete novogradnju ako možete. Bježite od stare gradnje.

 Osim toga, ljudi su krenuli u masovnu kupovinu radi tih prosjecno 10k eura poticaja (na 30% recimo).

Dakle dignes tipa 130k, banki ces pored toga vratit jos 50k, i sad ti je jako bitno sto ces tih 10k dobit od drzave.

12 godina
protjeran
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
Ljudi gdje se moze informirati o APNovim subvencijama na 1.nekretninu i dali je istina da novi krug kreće u proljeće 2023.?
who died and made you king?
13 godina
online
Re: APN subvencionirani krediti za mlade

najbolje ti je na fejs grupi: APN grupa - savjeti za subvencije

 

 

tamo "neka" PRO Grupa komentira i dijeli besplatne savjete.

 

 

Ja sam kupio stan bez njihove pomoci, ali koliko sam skuzio oni su besplatni tebi, ali se naplate od banke kod koje ti uzmes kredit. tako nesto. necu previse o tome jer nisam bas upoznati. ali vidim da dosta informacija ima u toj grupi i iskustava drugih ljudi.

12 godina
protjeran
offline
Re: APN subvencionirani krediti za mlade
zeryx kaže...

najbolje ti je na fejs grupi: APN grupa - savjeti za subvencije

 

 

tamo "neka" PRO Grupa komentira i dijeli besplatne savjete.

 

 

Ja sam kupio stan bez njihove pomoci, ali koliko sam skuzio oni su besplatni tebi, ali se naplate od banke kod koje ti uzmes kredit. tako nesto. necu previse o tome jer nisam bas upoznati. ali vidim da dosta informacija ima u toj grupi i iskustava drugih ljudi.

 

ma debilna grupa, nema bas neke koristi od ovoga, svima jedno te isto pišu... a i ovi šta se raspituju kao da su neki botovi, svaka objava istog formulara...

"Ja imam placu 10000kn, a muz 12000kn, koliki kredit možemo dobiti?"

who died and made you king?
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.10.2022 14:53 (Zrinjski).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice