Air Fryer Iskustva

poruka: 91
|
čitano: 16.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
suspendiran
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Marko :D kaže...

Ja sam probao peć pomfrit u Tefalovoj fritezi na vrući zrak, smrznuti i bez kapi ulja. Pomfrit je ispao gnjecast i bljutav okus je imao. Isprobao taj način bez ulja nekoliko puta i baš niti jednom nisam uspio dobiti fin pomfrit. Ali kad dodam mast, pomfrit doslovno ima okus kao onaj iz McDonald'sa.

 Tu se slažem. Mi kupili u Kauflandu i Lidlu pomfri i ista stvar kao i kod tebe, gnjocast, neukusan, reko idem probat iz Plodina, i fantastičan, evo slika u attachu. Sad si mi otvorio apetit . Ubacim tu i tamo hrenovke uz pomfri i za 3 i pol minute hot dog.

10 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
dado16 kaže...
ne vidim prednost friteze kad radi na princip obicne pecnice, isto to mogu i u pecnici...cirkulira topli zrak i to je to

 Pa naravno da možeš. Air fryer je najobičnija smanjena ventilatorska pećnica. Sve ovo o čemu se priča da se može napraviti u fryeru se može na identičan način napraviti i u pećnici sa ventilatorom. Upališ oba grijača i ventilator, nafrljiš na 200°C i deri. Pohano, krumpir, riba, muffini, povrće, sve se može napraviti bez ulja ili samo kistom premazano uljem. Apsolutno sve. Air fryer je prednost jedino samcima kojima treba mala količina hrane ili ljudima koji nemaju mjesta u stanu za veliku pećnicu. Ko ima ventilatorsku pećnicu ne trebaju mu ni air fryer ni dehidrator. 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Air Fryer Iskustva
ddarknessfairyy kaže...
dado16 kaže...
ne vidim prednost friteze kad radi na princip obicne pecnice, isto to mogu i u pecnici...cirkulira topli zrak i to je to

 Pa naravno da možeš. Air fryer je najobičnija smanjena ventilatorska pećnica. Sve ovo o čemu se priča da se može napraviti u fryeru se može na identičan način napraviti i u pećnici sa ventilatorom. Upališ oba grijača i ventilator, nafrljiš na 200°C i deri. Pohano, krumpir, riba, muffini, povrće, sve se može napraviti bez ulja ili samo kistom premazano uljem. Apsolutno sve. Air fryer je prednost jedino samcima kojima treba mala količina hrane ili ljudima koji nemaju mjesta u stanu za veliku pećnicu. Ko ima ventilatorsku pećnicu ne trebaju mu ni air fryer ni dehidrator. 

 Slažem se da se sve može napraviti kao u pećnici, ali:

 

- zagrije brže nego pećnica, pola minute naspram 15-20 minuta da postigne ispravnu temperaturu

- manje struje potroši

- sama se isključi

- manja šansa da se opečeš nego kod pečnice

- hrana se duplo brže pripremi. Smrznuti pomfri 17 minuta Air Fryer, pečnica, oko 50 minuta, sa zagrijavanjem

- puno se lakše i brže očisti

- cijena

- praktičnost

- ušteda vremena

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2024 10:12 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

Realno gledano, ušteda vremena baš i nije. U tipičnoj fritezi, potrebno ti je 5-10 minuta za pomfrit, u fritezi na vrući zrak najmanje 15 minuta i to ako je ona prethodno zagrijana. Uvijek pomfrit stavim na cca. 20 minuta jer je onda pečen taman.

10 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Cryogenic kaže...

 Slažem se da se sve može napraviti kao u pećnici, ali:

 

- zagrije brže nego pećnica, pola minute naspram 15-20 minuta da postigne ispravnu temperaturu

- manje struje potroši

- sama se isključi

- manja šansa da se opečeš nego kod pečnice

- hrana se duplo brže pripremi. Smrznuti pomfri 17 minuta Air Fryer, pečnica, oko 50 minuta, sa zagrijavanjem

- puno se lakše i brže očisti

- cijena

- praktičnost

- ušteda vremena

 

 Ako tebi treba 50 minuta za smrznuti pomfri u pećnici i još se pritom bojiš da se ne opečeš onda dušo draga ne znaš koristiti pećnicu i zapravo je time završena svaka rasprava. Kojih mrtvih 50 minuta za pomfri. Za 50 minuta ispečeš bez problema 2kg sirovog krumpira zajedno sa komadom piletine a ne smrznuti PREDPRŽENI pomfri koji doslovno treba samo ponovno ugrijati i malo dopržiti. Smrznuti pomfri ti je u pećnici gotov za 20 minuta zajedno sa grijanjem jer mu doslovno na ventilatorskoj na 200°C treba 5 minuta da se ispeče. Napravim za 50 minuta komplet ručak a ne da ću 50 minuta čmrljiti pomfri. 

 

Što se tiče čišćenja ako ti je friteza brže čista to samo dokazuje da ne znaš održavati pećnicu i tepsije/protvanje. Doslovno mi treba minuta da operem tepsiju i minuta da prebrišem pećnicu nakon korištenja i uvijek je čista. Postoje pek papiri, folije, vrećice koje doslovno baciš nakon korištenja a posuda ostane potpuno čista, samo ju ispereš s vodom i malo deterdženta. 

 

O navodnoj praktičnosti kao što sam već rekla ovisi samo o samom korisniku. U većini slučajeva nije praktičnija jer zauzima mjesto na stolu, elementu ili gdje već, dok su pećnice već u masu slučajeva prisutne u kuhinji.

 

 Ako ti je friteza izvrsna super, ali prestanite uvjeravati ljude kako je to vrhunac kulinarstva i kako je bolja od pećnice. Ne, nije. Air fryer je pomoćni aparat za kuhanje koji ti može pomoći kad ti je pećnica zauzeta ili kad trebaš napraviti malu količinu hrane za 1 ili 2 osobe. Odlična je za ljude koji nemaju opciju pećnice a htjeli bi nešto za pečenje. Ali ako imaš pećnicu već doma sve se to na potpuno isti način može napraviti i u pećnici, čak i bolje. Apsolutno nije istina da se u pećnici ne može sve napraviti na isti način i u istom vremenskom periodu. Samo treba znati, što je malo problem kad ti je vrhunac kulinarstva savršeni već unaprijed prženi pomfri od 17 minuta.

11 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Air Fryer treba promatrati kao mini pećnicu i u toj ulozi se super snalazi.

Nas je  četvero u kući i ne mogu praviti obrok za sve nas u tome.

 

Ja koristim za povrće, ribu, pileća krilca, kobasice i tako neka masnija mesa. Pomfri od domaćeg krumpira mi je jednom loše ispao pa nisam ni pokušavao više. Često mi je obrok meso i salata bez priloga pa mi je zgodno ubaciti unutra nego paliti pećnicu ili frigati na tavi gdje mi se onda šire mirisi po cijeloj kući.

 

Pekao sam cijelog brancina i ispao je sasvim ok, naravno nije kao na gradelama.

 

Moj je Prosenic T21, bio je manje od 500 kn.

11 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Evo i iskustva kod mene u obitelji: kupili smo prije 4 godine Delimano tu kao fritezu na vrući zrak. Isprobali žena na svoj način, ja na svoj, kći, sin, svaki nešto.... nikome ništa nije ispalo tak dobro da bismo poželjeli još jedamput pripremati u toj "fritezi". Osim, naravno, malih količina smrznutog pomfrija. On je dobar....
I tak stoji ona negdje u doljnjem kutu u kuhinji, zaboravljena za sva vremena 🤣
10 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Cryogenic kaže...
Moj prvi post ovdje:

https://forum.bug.hr/forum/topic/ostalo/air-fryer-iskustva/297602.aspx?page=1&jumpto=6733542&sort=asc&view=flat

29.02.2024. Znači prije 4 dana. Mjesec dana?   

 

Nije isto:

" Nemaš strpljenja, površan si i nemaš iskustva, er frajer je hebena stvar." Ovo je puno suptilnije i manje agresivnije.

 

 ...

 

 

Točno, upravu si, agresivan ton sa nekulturnim ruganjem jer je to upravo ono što zaslužuje sugovornik nakon tvog prethodnog posta. Da si odgovorio kao normalna zrela osoba, argumentima na moju konstataciju da ne znaš koristiti pećnicu, odgovorila bih ti na normalan način.  Zbilja je tvoju dušu(da ne kažem ego) toliko povrijedila konstatacija da ne znaš koristiti pećnicu? Pa brate mili ne znaš! Argumentiraj zašto misliš da znaš, argumentiraj zbog čega pomfri treba peći 50 minuta u običnoj pećnici, argumentiraj koliko ti treba da očistiš air frayer a koliko pećnicu, argumentiraj koliko netko tko već ima pećnicu treba ispeći jela u frayeru da bi mu se dodatna investicija isplatila pa da rasprava bude smislena. Ovako, nakon onakvog posta naravno da će slijediti rugalački post. Nisam ti se obratila prva, a na moj prvi odogvor tebi si ispoljio sve svoje frustracije prema ženskom rodu. Ja ti nisam kriva što se ti nisi u stanju nositi sa ženskom kritikom. Da, seljača sam, kažem ti direktno u lice ono što mislim, u ovom slučaju da ne znaš koristiti pećnicu. To što ti smatraš da ti možeš druge "suptilno" kritizirati, iako to tvoje nije nimalo suptilno, a tebe vrijeđa kad se isto tebi kaže je isključivo tvoj problem. A da se razumijemo, nisam od jučer i vidjela sam kako izgledaju tvoje rasprave, to što rijetko komentiram nešto ne znači da nisam godinama ovdje.

 

I ne, s moje strane nikome drugome nije uzeto za zlo pečenje pomrfija u fritezi, niti je ikome drugome upućena ijedna riječ po tom pitanju. Zapravo podržavam bilo kakvo kuhanje kod kuće umjesto fast food klope pa makar to bio i gotov pomfri. Rugalački ton je upućen samo i isključivo tebi tako da ne pokušavaj patetikom "napadaš frayere na frayerskoj temi" jer i sam znaš da ne stoji. Napisala sam svoje mišljenje o fritezi, napisala sam zašto je friteza smanjena ventilatorska pećnica. Ako se ne slažeš napiši smislen post, argumentiran, bez mizoginije i ostalih s..nja pa možemo raspravljati. Možda ti na kraju kažem u pravu si. Ovako ne pada mi na pamet više trošiti vrijeme na rasprave u rangu crnog stola Zadruge. Fala i doviđenja. 

 

 

Ezio kaže...

 kaj se na jednom informatičkom forumu mora ispoljavati pasivna agresija čak i na air fryer temi?

 Znaš onu, svakom po zasluzi. Na mizoginistički ispad ide ovakav odgovor.  

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 11:10 (ddarknessfairyy).
2 godine
offline
Re: Air Fryer Iskustva
ddarknessfairyy kaže...

 

 

Točno, upravu si, agresivan ton sa nekulturnim ruganjem jer je to upravo ono što zaslužuje sugovornik nakon tvog prethodnog posta. Da si odgovorio kao normalna zrela osoba, argumentima na moju konstataciju da ne znaš koristiti pećnicu, odgovorila bih ti na normalan način.  Zbilja je tvoju dušu(da ne kažem ego) toliko povrijedila konstatacija da ne znaš koristiti pećnicu? Pa brate mili ne znaš! Argumentiraj zašto misliš da znaš, argumentiraj zbog čega pomfri treba peći 50 minuta u običnoj pećnici, argumentiraj koliko ti treba da očistiš air frayer a koliko pećnicu, argumentiraj koliko netko tko već ima pećnicu treba ispeći jela u frayeru da bi mu se dodatna investicija isplatila pa da rasprava bude smislena. Ovako, nakon onakvog posta naravno da će slijediti rugalački post. Nisam ti se obratila prva, a na moj prvi odogvor tebi si ispoljio sve svoje frustracije prema ženskom rodu. Ja ti nisam kriva što se ti nisi u stanju nositi sa ženskom kritikom. Da, seljača sam, kažem ti direktno u lice ono što mislim, u ovom slučaju da ne znaš koristiti pećnicu. To što ti smatraš da ti možeš druge "suptilno" kritizirati, iako to tvoje nije nimalo suptilno, a tebe vrijeđa kad se isto tebi kaže je isključivo tvoj problem. A da se razumijemo, nisam od jučer i vidjela sam kako izgledaju tvoje rasprave, to što rijetko komentiram nešto ne znači da nisam godinama ovdje.

 

I ne, s moje strane nikome drugome nije uzeto za zlo pečenje pomrfija u fritezi, niti je ikome drugome upućena ijedna riječ po tom pitanju. Zapravo podržavam bilo kakvo kuhanje kod kuće umjesto fast food klope pa makar to bio i gotov pomfri. Rugalački ton je upućen samo i isključivo tebi tako da ne pokušavaj patetikom "napadaš frayere na frayerskoj temi" jer i sam znaš da ne stoji. Napisala sam svoje mišljenje o fritezi, napisala sam zašto je friteza smanjena ventilatorska pećnica. Ako se ne slažeš napiši smislen post, argumentiran, bez mizoginije i ostalih s..nja pa možemo raspravljati. Možda ti na kraju kažem u pravu si. Ovako ne pada mi na pamet više trošiti vrijeme na rasprave u rangu crnog stola Zadruge. Fala i doviđenja. 

 

 

Ezio kaže...

 kaj se na jednom informatičkom forumu mora ispoljavati pasivna agresija čak i na air fryer temi?

 Znaš onu, svakom po zasluzi. Na mizoginistički ispad ide ovakav odgovor.  

 Vidno napadate ljude pasivnom agresijom bez ikakvog razloga jer ljudi imaju različito mišljenje od vas. Air fryer je fenomenalan ako trebate nešto brzi ispeći i ne gnjaviti se sa pećnicom, što ne znači da ljudi neznaju koristiti pećnicu ako koriste air fryer kao što već pretpostavljate, nije bezveze nastala izreka "pretpostavka je majka svih zajeba". Kao da ja upadnem u grupu motocikli, i počnem pričat kako nema potrebe za motociklima, sa autom ipak sve možeš obaviti, možeš da, ali nađi parking, čekaj u prometu, u gužvi, sa motociklom se puno brže sve obavi. Nadam se da je jasnije i sad vidite da vaš post nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 17:14 (OnTime).
10 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
OnTime kaže...

 Vidno napadate ljude pasivnom agresijom bez ikakvog razloga jer ljudi imaju različito mišljenje od vas. Air fryer je fenomenalan ako trebate nešto brzi ispeći i ne gnjaviti se sa pećnicom, što ne znači da ljudi neznaju koristiti pećnicu ako koriste air fryer, kao što već pretpostavljate, nije bezveze nastala izreka da je pretpostavka majka svih zajeba.

 Ne, niti najmanje. Takav odgovor je dobio zbog bljuvotina u postovima koji su mu obrisani. Točno, air fryer je izvrstan kad trebate nešto brzo ispeći za jednu ili eventualno dvije osobe. Ali, to i dalje ne mijenja činjenicu da je air fryer najobičnija mini ventilatorska pećnica kao što sam i napisala u svom prvom postu na ovoj temi. Prema tome pitanje je koliko će se nekome tko već ima takvu pećnicu isplatiti ulaganje u frayer i koliko točno jela treba napraviti da bi mu se cjenovno to ulaganje vratilo. Ako je do komocije, apsolutno, nemam ništa protiv, niti sam to bilo gdje napisala. Imam i ja hrpetinu aparata doma koji mi realno ne trebaju jer imam druge al eto "zgodnije mi je" a ima i hrpu nekih koji skupljaju prašinu jer sam po tuđim mišljenjima zaključila da će mi biti super korisni pa na kraju ispalo da mi je brže i lakše napraviti na stari način nego s tim. Zbog toga govorim da je raditi od frayera neki super duper poseban aparat smiješno. Air frayer je mini ventilatorska pećnica. Kao što je i pekač kruha mini pećnica+mikser.

 

 A što se tiče korištenja pećnice, nisam ja nigdje napisala da ljudi ne znaju koristiti pećnicu koji imaju frayer već sam to napisala na tvrdnju da je smrznuti pomfri u frayeru gotov za 17 minuta a u pećnici za 50 minuta. Ako ti treba 50 minuta da ispećeš pomfri da, onda ne znaš koristiti pećnicu jer ti je temperatura pečenja očigledno preniska i nisi namjestio dobre postavke pečenja. Opet ponavljam predprženi pomfri (znači pričamo o gotovim pakiranim predprženim krumpirićima a ne o narezanom sirovom krumpiru) je u pećnici gotov za 20 min zajedno sa grijanjem. Čak i u običnoj pećnici bez ventilatora je gotov za nekih 25min. Imam i jednu i drugu. U staroj gorenje običnoj pećnici sa dva grijača bez ventilatora oko 25min, u novoj zanussi sa ventilatorom i oba grijača upaljena gotov je za manje od 20 minuta. Treba joj oko 10-12 min da se zagrije i 5-7 minuta da pomfri bude gotov ovisno o proizvođaču. Znači ne govorim napamet sve sam to davno isprobala i nikakvih 50 minuta nije u igri kao što se koristi kao teza da bi se reklo kako je frayer brži. 

2 godine
offline
Re: Air Fryer Iskustva
ddarknessfairyy kaže...
OnTime kaže...

 Vidno napadate ljude pasivnom agresijom bez ikakvog razloga jer ljudi imaju različito mišljenje od vas. Air fryer je fenomenalan ako trebate nešto brzi ispeći i ne gnjaviti se sa pećnicom, što ne znači da ljudi neznaju koristiti pećnicu ako koriste air fryer, kao što već pretpostavljate, nije bezveze nastala izreka da je pretpostavka majka svih zajeba.

 Ne, niti najmanje. Takav odgovor je dobio zbog bljuvotina u postovima koji su mu obrisani. Točno, air fryer je izvrstan kad trebate nešto brzo ispeći za jednu ili eventualno dvije osobe. Ali, to i dalje ne mijenja činjenicu da je air fryer najobičnija mini ventilatorska pećnica kao što sam i napisala u svom prvom postu na ovoj temi. Prema tome pitanje je koliko će se nekome tko već ima takvu pećnicu isplatiti ulaganje u frayer i koliko točno jela treba napraviti da bi mu se cjenovno to ulaganje vratilo. Ako je do komocije, apsolutno, nemam ništa protiv, niti sam to bilo gdje napisala. Imam i ja hrpetinu aparata doma koji mi realno ne trebaju jer imam druge al eto "zgodnije mi je" a ima i hrpu nekih koji skupljaju prašinu jer sam po tuđim mišljenjima zaključila da će mi biti super korisni pa na kraju ispalo da mi je brže i lakše napraviti na stari način nego s tim. Zbog toga govorim da je raditi od frayera neki super duper poseban aparat smiješno. Air frayer je mini ventilatorska pećnica. Kao što je i pekač kruha mini pećnica+mikser.

 

 A što se tiče korištenja pećnice, nisam ja nigdje napisala da ljudi ne znaju koristiti pećnicu koji imaju frayer već sam to napisala na tvrdnju da je smrznuti pomfri u frayeru gotov za 17 minuta a u pećnici za 50 minuta. Ako ti treba 50 minuta da ispećeš pomfri da, onda ne znaš koristiti pećnicu jer ti je temperatura pečenja očigledno preniska i nisi namjestio dobre postavke pečenja. Opet ponavljam predprženi pomfri (znači pričamo o gotovim pakiranim predprženim krumpirićima a ne o narezanom sirovom krumpiru) je u pećnici gotov za 20 min zajedno sa grijanjem. Čak i u običnoj pećnici bez ventilatora je gotov za nekih 25min. Imam i jednu i drugu. U staroj gorenje običnoj pećnici sa dva grijača bez ventilatora oko 25min, u novoj zanussi sa ventilatorom i oba grijača upaljena gotov je za manje od 20 minuta. Treba joj oko 10-12 min da se zagrije i 5-7 minuta da pomfri bude gotov ovisno o proizvođaču. Znači ne govorim napamet sve sam to davno isprobala i nikakvih 50 minuta nije u igri kao što se koristi kao teza da bi se reklo kako je frayer brži. 

 Puno veće bljuvotine ste pisali Vi, koji se sad ne vide jer ste editirali post i obrisali što ste napisali, čista pasivna agresija, gdje vas kolega Ezio upozorava jel morate nastupati sa pasivnom agresijom? Tužno da i dalje ne vidite šumu od drveta. Lp.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2024 17:47 (OnTime).
10 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
OnTime kaže...

 Puno veće bljuvotine ste pisali Vi, koji se sad ne vide jer ste editirali post i obrisali što ste napisali, čista pasivna agresija, gdje vas kolega Ezio upozorava jel morate nastupati sa pasivnom agresijom? Tužno da i dalje ne vidite šumu od drveta. Lp.

 

Editirala post? Da, editiran je zadnji puta u 11:10 minuta a postan u 11:08 minuta znači doslovno 2 minute kasnije. Dobar pokušaj 

10 godina
online
Air Fryer Iskustva

Imao xiaomi od 3.5L, sad imam od 6.5L. 

Koristim ga svaki dan, najvise za tortilje, zamrznute pizze, batat, ponfri, cevape, kokoš, itd. 

Preporucio bi svima. 

 

 

14 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Kupio neki tejfalov air fryer,probo 3-4 stvari ispeći unutra.. Razocaro se ponajvise sporoscu i slabom jacinom pecenja..Eno sad kod punca prasinu skuplja .I on odusto..
R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.3.2024 14:15 (R3nchi).
13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
R3nchi kaže...
Kupio neki tejfaliv air fryer,probo 3-4 stvari ispeći unutra.. Razocaro se ponajvise sporoscu i slabom jacinom pecenja..Eno sad kod punca prasinu skuplja .I on odusto..

Spor je, ali za ukusniju hranu iz friteze dodaj žličicu svinjske masti. Onda je hrana iz te friteze vrh.

14 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Ma vise me ta sporost ubila i ono 65x moram provjeravat jel peceno i onda prepecem.. te ne bas velik kapacitet .
R33mba#2892
8 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
R3nchi kaže...
Ma vise me ta sporost ubila i ono 65x moram provjeravat jel peceno i onda prepecem.. te ne bas velik kapacitet .

 Sporost? Ne kuzim brze se zagrije i ispece od obicne pecnice?

13 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva

Ali ne brže od klasične friteze. U njoj je pomfrit gotov za 5-10 minuta, u ovoj na vrući zrak za 15-20 minuta.

 

Ja osobno stavim prvo pomfrit (miješam svakih par minuta) i kad bude napola gotov, stavim meso na tavu. Onda mi je uvijek sve na vrijeme gotovo.

 

Samo se treba priviknuti na taj način kuhanja. I ja bi volio da je brža, ali ne može.

14 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
kao sto rekoh probo, nije mi leglo i odusto
R33mba#2892
12 godina
offline
Air Fryer Iskustva

Neću puno filozofirati o hrani, svatko jede šta i kako mu paše.

 

Imao sam xiaomi air fryer, međutim nisam baš bio zadovoljan. 

 

Treba tresti, relativno je mali, ovo na kat mi se nikako nije sviđalo.

 

Nezadovoljan, kupio sam Ufesu Sensei.

 

Tu je nastao preporod. Jako velika, moze se peći na 2 kata, ima košaru sa rotiranjem unutra za pommes npr..

 

Radi savršeno evo već skoro godinu i pol.

 

Ispala me relativno jeftino.

 

Preporuka 

4 godine
offline
Air Fryer Iskustva

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
10 godina
online
Air Fryer Iskustva

Nisam pekao pizzu, ali ovako fino naslazem na tortilju, ubiacim na 6min u airfryer i meni bude ok. 

9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

10 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 Misliš na polugotovu ili "domaću"? 

Kupovnoj je tijesto ionako predpečeno i možeš s njom šta god hoćeš, može ju se čak i u mikrovalnoj završit. 

Ovu sa sirovim tijestom trebaš prvo minutu dvije posebno prepeć tijesto pa onda dodat nadjev inače će ti tijesto ispod nadjeva biti gnjec, pogotovo ako dodaš više nadjeva. S tim da ti mora bit tijesto bar jedan prst od ruba. 

Tak da ti je to za malu količinu pizze. Ako sam pojedeš cijelu "normalnu" onda ti je jednostavnije šuknut u pećnicu ako ju imaš. Ovak je dosta prtljanja, nije ništa brže gotova a ni bolja. Većina novijih pećnica ionako danas ima pizza mode(kod mene izgleda ko mali komadić pizze kraj gumba) a takve postavke pečenja teško možeš dobit u fryeru.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2024 6:29 (ddarknessfairyy).
3 godine
offline
Re: Air Fryer Iskustva
millennial kaže...
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

Isprike ako se malo odmaknem od Air Fryer teme ali može malo više detalja koja peć je u pitanju , pretpostavljam da govoriš o kućnoj pećnici specijaliziranoj za pizzu ? 

12 godina
suspendiran
offline
Re: Air Fryer Iskustva
GrimReaperKC kaže...

Neću puno filozofirati o hrani, svatko jede šta i kako mu paše.

 

Imao sam xiaomi air fryer, međutim nisam baš bio zadovoljan. 

 

Treba tresti, relativno je mali, ovo na kat mi se nikako nije sviđalo.

 

Nezadovoljan, kupio sam Ufesu Sensei.

 

Tu je nastao preporod. Jako velika, moze se peći na 2 kata, ima košaru sa rotiranjem unutra za pommes npr..

 

Radi savršeno evo već skoro godinu i pol.

 

Ispala me relativno jeftino.

 

Preporuka 

 Baš gledam tu Ufesu Sensei, jel moguće da ima zapremninu tog "bubnja" od 3 litre? Odlično za veće količine pomfrija. I još na dva kata, bubnem 3-4 batka zabatka i mirna bosna. Brže bi se speklo.  Moram frknut svoju Delimano od 3 L i kupit od 12L.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2024 10:39 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Air Fryer Iskustva
millennial kaže...
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

 To je po meni preskupo, ja sam tražio prije peć za pizzu, to su cijene od 250, 350 eura pa na dalje, baš da je jako malo i nije, radije ispečem u pećnici.

9 mjeseci
online
Re: Air Fryer Iskustva
Sarevok kaže...
millennial kaže...
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

Isprike ako se malo odmaknem od Air Fryer teme ali može malo više detalja koja peć je u pitanju , pretpostavljam da govoriš o kućnoj pećnici specijaliziranoj za pizzu ? 

 pogledaj povoljnije Cozze (https://cozzebbq.com/ jako dobra pizza ispadne) ili nešto popularnije i malo skuplje Ooni (https://eu.ooni.com/).

 

Cozze bude kod nas na akciji po 180 eura 13" model, što je sasvim dovoljno za veliku pizzu koja točno pokrije veliki pizza tanjur, a sama peć ne zauzima previše mjesta. Ooni koda je skuplja, na akciji koliko se sjećam bude oko 300-320 eura.

 

Cozze sad ima i električnu verziju, ove gore su na plin.

 

slobodno pitaj ako te još nešto zanima.

 

Cryogenic kaže...
millennial kaže...
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

 To je po meni preskupo, ja sam tražio prije peć za pizzu, to su cijene od 250, 350 eura pa na dalje, baš da je jako malo i nije, radije ispečem u pećnici.

 Cozze bude na akciji po 180 eura, po meni to je super povoljno. pizza kod nas u restoranu ili iz dostave je 12 do 15 eura. neka četveročlana obitelj naruči pizzu jednom tjedno to je 8 komada mjesečno ili oko 100 eura. znači 3 mjeseca i isplatio si investiciju u peć. računao sam i dodatke koji trebaju uz peć, lopata, plin i sl.

 

uz to u peći se može ispeći i lazanje, focacciu i slično.

 

peć iz kućne pećnice nema veze s ovom pizzom, ovdje dobiješ pizzu kao iz top pizzerija. početno zagrijavanje 20 min. taman dok pripremiš sastojke, rastegneš tijesto i složiš pizzu. da se ispeče treba ispod dvije minute, 40-50 sek. i onda je zarotiraš i još 40-50 sek. i pizza gotova.

 

kućna pećnica ti troši i daleko više od ove peći na plin, ako gledamo financije i ako ti je peć na struju.

 

meni osobno vrijedi svaki cent koji sam dao za nju i jedna od boljih kupovina, ali nismo svi isti, netko tko jede pizzu jednom u tri mjeseca možda neće imati toliko koristi od te peći.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Air Fryer Iskustva
millennial kaže...
Sarevok kaže...
millennial kaže...
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

Isprike ako se malo odmaknem od Air Fryer teme ali može malo više detalja koja peć je u pitanju , pretpostavljam da govoriš o kućnoj pećnici specijaliziranoj za pizzu ? 

 pogledaj povoljnije Cozze (https://cozzebbq.com/ jako dobra pizza ispadne) ili nešto popularnije i malo skuplje Ooni (https://eu.ooni.com/).

 

Cozze bude kod nas na akciji po 180 eura 13" model, što je sasvim dovoljno za veliku pizzu koja točno pokrije veliki pizza tanjur, a sama peć ne zauzima previše mjesta. Ooni koda je skuplja, na akciji koliko se sjećam bude oko 300-320 eura.

 

Cozze sad ima i električnu verziju, ove gore su na plin.

 

slobodno pitaj ako te još nešto zanima.

 

Cryogenic kaže...
millennial kaže...
Vavoom kaže...

Da se i ja malo nadovežem na ovu temu iako sam davno otvorio vlastitu (isto o fritezama)!

 

Zanima me da li je netko od vas probo ispeći pizzu u airfryeru, ako je, kako je ispala i kakvog je ukusa, da li je bolje/lošije od klasične pećnice?

Ja sam je koristio samo za podgrijavanje samo par komada, i ispalo je sasvim solidno, no zanima me baš cijela pizza.

 za pizzu imaš sad kupiti jako dobre peći koje koštaju jako malo. nedavno sam sebi uzeo jednu i pokazala se kao pun pogodak. grije na preko 450 stupnjeva, tako da možeš dobiti pravu napolitana pizzu kod kuće. o cijeni svake pizze ne treba ni govoriti, za pola cijene iz pizzerije doma napraviš top pizzu sa top sastojcima.

 

peć se isplati sa oko 30 ispečenih pizza.

 

da ne govorim da je super kad pozoveš ekipu, klince itd.

 To je po meni preskupo, ja sam tražio prije peć za pizzu, to su cijene od 250, 350 eura pa na dalje, baš da je jako malo i nije, radije ispečem u pećnici.

 Cozze bude na akciji po 180 eura, po meni to je super povoljno. pizza kod nas u restoranu ili iz dostave je 12 do 15 eura. neka četveročlana obitelj naruči pizzu jednom tjedno to je 8 komada mjesečno ili oko 100 eura. znači 3 mjeseca i isplatio si investiciju u peć. računao sam i dodatke koji trebaju uz peć, lopata, plin i sl.

 

uz to u peći se može ispeći i lazanje, focacciu i slično.

 

peć iz kućne pećnice nema veze s ovom pizzom, ovdje dobiješ pizzu kao iz top pizzerija. početno zagrijavanje 20 min. taman dok pripremiš sastojke, rastegneš tijesto i složiš pizzu. da se ispeče treba ispod dvije minute, 40-50 sek. i onda je zarotiraš i još 40-50 sek. i pizza gotova.

 

kućna pećnica ti troši i daleko više od ove peći na plin, ako gledamo financije i ako ti je peć na struju.

 

meni osobno vrijedi svaki cent koji sam dao za nju i jedna od boljih kupovina, ali nismo svi isti, netko tko jede pizzu jednom u tri mjeseca možda neće imati toliko koristi od te peći.

 Ma slažem se da nema premca i da nije isto pizza is krušne ili iz ovakve peći kao što ti imaš što se ukusa tiče, ali mene pizza u pećnici ispadne 3 i pol eura, tijesto, sir i gljive i pasata. Cijeli protvanj. Jednom tjedno. Ko baca pare na pizzerije više. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2024 13:01 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Air Fryer Iskustva
Cryogenic kaže...
GrimReaperKC kaže...

Neću puno filozofirati o hrani, svatko jede šta i kako mu paše.

 

Imao sam xiaomi air fryer, međutim nisam baš bio zadovoljan. 

 

Treba tresti, relativno je mali, ovo na kat mi se nikako nije sviđalo.

 

Nezadovoljan, kupio sam Ufesu Sensei.

 

Tu je nastao preporod. Jako velika, moze se peći na 2 kata, ima košaru sa rotiranjem unutra za pommes npr..

 

Radi savršeno evo već skoro godinu i pol.

 

Ispala me relativno jeftino.

 

Preporuka 

 Baš gledam tu Ufesu Sensei, jel moguće da ima zapremninu tog "bubnja" od 3 litre? Odlično za veće količine pomfrija. I još na dva kata, bubnem 3-4 batka zabatka i mirna bosna. Brže bi se speklo.  Moram frknut svoju Delimano od 3 L i kupit od 12L.

 kazem ti odlična je..

 

taj bubanj napunimo, najedem se pommesa žena, klinac i ja.. sad opet ovisi kolko jedes,al stane dosta unutra. navodno stane i pile u fryer, nismo probali :-D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice