Kupoprodajni ugovor za rabljenu robu

poruka: 4
|
čitano: 1.962
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo

Postoje li kakva davanja/porezi ako se radi kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo? Koliko je meni poznato, ne bi trebalo biti ništa jer je PDV plaćen pri kupovini računala, ali da potvrdim 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo
ministar kaže...

Postoje li kakva davanja/porezi ako se radi kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo? Koliko je meni poznato, ne bi trebalo biti ništa jer je PDV plaćen pri kupovini računala, ali da potvrdim 

 

Ne postoji, sve i da odete ovjerit potpise na ugovoru kod javnog bilježnika on ih neće slati u poreznu, jer se ugovori o kupoprodaji pokretnina ne šalju u poreznu, tako da nemate brige ni s te strane. S tim da ne znam zašto bi vam trebao ugovor u pisanom obliku, takav se ugovor može sklopiti i usmeno i valjan je, jedino ako se uzima za neku firmu?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.9.2020 19:30 (Cansee).
13 godina
online
Re: Kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo
Cansee kaže...
ministar kaže...

Postoje li kakva davanja/porezi ako se radi kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo? Koliko je meni poznato, ne bi trebalo biti ništa jer je PDV plaćen pri kupovini računala, ali da potvrdim 

 

Ne postoji, sve i da odete ovjerit potpise na ugovoru kod javnog bilježnika on ih neće slati u poreznu, jer se ugovori o kupoprodaji pokretnina ne šalju u poreznu, tako da nemate brige ni s te strane. S tim da ne znam zašto bi vam trebao ugovor u pisanom obliku, takav se ugovor može sklopiti i usmeno i valjan je, jedino ako se uzima za neku firmu?

Ok, hvala! Da, za firmu je bilo.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Kupoprodajni ugovor za rabljeno računalo
Provjeri s knjigovođom. Mislim da ne treba ništa posebno pri kupovini, ali knjigovođa to mora evidentirati, a kad budeš prodavao, moguće da se postupak razlikuje za predmete kupljene od fizičke osobe (PDV).
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice