Kako dobiti bolji TV signal...

poruka: 52
|
čitano: 53.322
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
pitanje

Imam Cinergy XS i prijem tv signala mi i nije dobar... Želim to popraviti. Čula sam da zamatanje folije na antenu ili neki metalni predmet kao podloga pomažu ali meni to ne funkcionira... Dajte neke savjete, please...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Slab ti je i DVB-T ili samo analogni signal? Omatanje? Ne košta te probati, ali čisto sumnjam. Radije pronađi odgovarajuću antenu. Ovisi gdje živiš. Osvrni se oko sebe i baci oko kakve ti antene imaju susjedi, a ako možeš provjeri kakav je prijem programa kod njih. Ovo se sve, dakako odnosi na analogni prijem, ako primaš DVB-T signal ne bi trebalo biti problema sa prijemom.


Kad vidiš nekoga da se odmara, pomozi mu!
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Nisi rekao da li ti je signal loš zbog slabog signala ili da li je pun šuma i nekvalitetna slika.

 

Ako je slab signal nabavi jaču antenu, možeš probati (ako si dobar u samogradnji) napraviti kakvo antensko predpojačalo ili neki jednostavni filter A/V signala ako je slika puna šuma.

 

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.4.2008 23:33 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Ne znam jel signal preslab ili je slika jednostavno loša........ Ne kužim se u TV signale i to... Probah sa folijom ali ne radi to...

 

"Slab ti je i DVB-T ili samo analogni signal?"

Objasnite kao malom djetetu molim :)

 

Jel mogu kakvu veću antenu kupiti ili nešto....

Budući da je ova TV kartica hibrid digitalne i analogne, jel mogu koristiti to digitalno....

 

 

Sorry na izražavanju ali , evo, kaošto rekoh, u TV i to se ne kužim....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

 

Ne znam jel signal preslab ili je slika jednostavno loša........ Ne kužim se u TV signale i to... Probah sa folijom ali ne radi to...

Ako je slika loše kvalitete onda je puna "snijega" tj. puna smetnji, a ako je slab signal onda ti se često gubi prijenos programa

 

"Slab ti je i DVB-T ili samo analogni signal?"

Objasnite kao malom djetetu molim :)


DVB-T = digitalni signal

Ti je lošija slika kada gledaš isti program na digitalnom signalu ili analognom?Smijeh

 

 

Jel mogu kakvu veću antenu kupiti ili nešto....

 

Kupi veću antenu npr... logaritamsku antenu (popularno nazvana:riblja kost) od 60cm ili više

 

Budući da je ova TV kartica hibrid digitalne i analogne, jel mogu koristiti to digitalno....

 

Naravno da možeš


Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Kad pokušavam gledati s digitalni ( što je uopće digitalno? Signal?? ) onda više ne radi nego što radi... Bloka i tak... Kako to riješiti?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Ako je analogni signal loš, imaš sliku al ima smetnje (šumi, sniježi itd.). To rješavaš boljom antenom, povoljnijim kutem njene nakrenutosti ili povoljnijim položajem.

Ak je digitalni signal loš, slika je još uvijek savršena (digitalno, 1 ili 0, ima ili nema) kao i kod maksimale recepcije. Ak uopće nemaš kanala preko digitalnog tunera, znači da uopće ne loviš signal. To se dešava ako si izvan dosega odašiljača koji emitira digitalni signal, ili postoji neka prepreka između odašiljača i antene (npr.visoka zgrada). Možeš slučajno ulovit i neku refleksiju (signal se odbija od npr. neke zgrade i dolazi do antene) pa opet imat savršenu sliku, iako nema direktne vidljivosti antena - odašiljač.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Trenutno je u hrvatskoj digitalni signal slab stoga treba imati optičku vidljivost prema anteni da bi to funkcioniralo bez trzanja.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

btw, Paolo2612, pitanje je postavila djevojka, a ne osoba muškog spola... off-topic, znam

 

nego, prvo i najprvo, koja ti je verzija TerraTec-ovog software-a? osobno, kada sam imao njihovu analognu karticu, sama promjena software-a (odnosno s njima i update driver-a) mi je poboljšala kvalitetu slike za cca 40-50% (ali i prijema).

nadalje, pokušaj u TV programu potražiti (pod opcijama) koji se izvor signala koristi, i prebaci na digital (ili DVB-T)... nemam hibridnu (u međuvremenu sam prešao na digitalnu u potpunosti), ali nagađam prema postavkama u mom programu.

slažem se za antenu... pokušaj kupit sobnu s pojačalom; signal digitalne TV bi ti trebao bit na min 70%, što je više nego dovoljno za kvalitetnu sliku (bez uvrede, ali jesi li možda skenirala frekvencije u potrazi za TV programima; ne nalaze ti se na istim kanalima ako se prebaciš na digitalnu TV)

slobodno postavi podpitanje, jer sam trenutno malo bez ideja :)

 

još jedno pitanjce... živiš u ZG? ako da koji kvart? ako si blizu prisavlja, odašiljač sa prisavlja se zbog nekog razloga "kolje" sa onim na sljemenu pa bi se i to moglo na opisani način manifestirat na tvom hardveru. i probaj šaltat antenu po sobi, jest da zvuči bedasto, ali možda nađeš poziciju di bolje lovi signal. da samo znaš u kakvim mi je pozama antena bila kad sam bio na analognoj Sramim se

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.4.2008 18:24 (TripperNX).
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Ovo mi piše u About kod softvera:

 

    TerraTec Home Cinema:    5.43.00.230
    Remote Control Editor:    4.88.00.360
    Cut!:    0.05.45.88

    Dlcllib.dll (tvtv):    Dlcllib.dll not found ( JEL OVO RADI PROBLEME? )
    EPG database:    TerraTec EPG Database Version 2.0 (2007/03/05)
    TT_Vtx.ax:    4.56.00.323
    TTDvrSubtitle.ax:    1.00.00.01

 

 

Da skenirala.... 101 put....

 

Živim u Dubravi, vidim Sljeme i odašiljač...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
jel ga "vidi" antena?
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Misliš jel ga fizički vidi ili?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
Da
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Pa ako ne računamo zid kuće, trebao bi ga "vidjeti"

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Pa bolje je da ima direktan pogled, ali IMO nije problem položaj antene jer ako velika većina ljudi hvata signal sa sobnom antenom kroz nekoliko zidova onda bi i ti trebala .

 

99,9% ti je problem u softveru. Izbriši program s kojim gledaš TV i instaliraj neki drugi (preporučujem Cyberlink Power Cinema) a ako imaš Nero i instalirala si Nero Home pa možeš preko njega provjeriti.

 

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't
stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.4.2008 23:05 (Paolo2612).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

mislim da ti je ovdje nova verzija kako drivera tako i softvera: link za FM-verziju i link bez FM-verzije

 

inače, i ja živim u dubravi, konkretno 2 debela zida su na liniji antena-odašiljač i sve normalno šljaka (i još nekaj, antena mi je na kućištu, što se baš i ne predlaže činit zbog interferencija, sjećam se da se pisalo za AMD Duron 800 MHz, kojeg sam svojevremeno i imal, da radi interferenciju sa signalom od analogne).

 

za cca 60kn možeš kupit sobnu antenu sa pojačalom (onu kaj uštekaš još u struju, i ima kotačić za podešavanje signala). s njom bi ti trebalo prošljakat, barem digitalna tv.

 

edit: moja preporuka je da ne izbrišeš terratec-ov rogram za gledanje, prilično je dobar, a druga stvar je da dok ne riješiš problem, nije uputno mijenjat software jer će ti bit teže dijagnosticirat di šteka

 

edit2: Dlcllib.dll - mislim da u tome nije problem, vezano je uz tvtv service, koji naravno nije dostupan u rvackoj. e da, kako ti je nariktan izvor signala u playeru? composite, S-Video, itd.?

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.4.2008 5:47 (TripperNX).
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Kako treba biti narihtan signal?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
baš sam upravo provjerio kod sebe... reception type mi je all, a service free air. al ak imaš još neke opcije, trebalo bi pisat antenna il tak nekaj
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Sve mi je tako naštimano, a valjda je jednostavno signal loš

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

Imam Cynergy T USB XE (digitalna, najjeftinija) i nema problema sa signalom preko antenice koja se dobije s karticom. U centru Zagreba sam, vidi se Sljeme...

Ipak, imao sam problema s time dok nisam skužio da je najbolje kad 'zalijepim' antenu na nešto metalno, u mom slučaju sušilo za veš. Pomoglo je i kad sam antenu postavio u horizontalni položaj usmjerenu prema Sljemenu. Sada nema problema sa signalom.

 

Inače, imao sam problema s prijemom s Gigabyteovom karticom (iako je imala veću antenu). Terratec je daleko bolji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

jesi probala instalirat novu verziju driver-a i programa za gledanje tv-a? meni sa starijom verzijom (što god radio sa antenom Sramim se) nije javljalo signal jači od 70-ak posto, da bi s novijom verzijom javljal snagu signala u rasponu od 87%-100%. čist sumnjam da je signal loš, kako su ti rekli, il ga ima il ga nema (digitalna tv). ak koristiš antenu kaj si dobila sa tv-prijemnikom, nema vajde u tome. trk u neki lokalni dućan (il na plac) po onu s pojačalom. isto tak sam skužil kod te antene s pojačalom da one dve šibe ne smiju bit ni preblizu, al bome nit predaleko jer u oba slučaja signal drastično gubi na kvaliteti. dodavanje nečeg metalnog na antenu vrijedi samo kod analognog signala. pretpostavljam da imaš laptop... probaj sa sadašnjom antenom izać na balkon, il šaltat po stanu da utvrdiš dal ti je fakat signal loš (priznajem, postoji i ta mogućnost... npr. u mojoj radnoj sobi ima par dijelova gdje mi signal od mobilne mreže padne gotovo na nulu iako sam na drugom katu... tzv. signalne rupe. možda fakat imaš takav peh sa tv-prijemom)

16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Stavila sam malo metala ispod antene i staila ju više na policu i digitalna je prošljakala :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

probaj taj metal maknut da vidiš dal je uistinu bila signalna rupa posrijedi

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Pa i bez metala se vidi, ali mislim da s metalom bolje radi

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

pokreni terratecov program za gledanje tv-a, kad ti se pojavi slika, pritisni Ctrl+I, i daj postaj signal strength i signal quality, sa metalom i bez. a i sama ćeš time najprije otkrit kolki je utjecaj metala

16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.4.2008 19:23 (cozmika).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...

pa jel ti digitalna uopće daje sliku? barem kod mene, kad je signal quality nepostojeći, nema nit slike. jesi probala bez metala? isto tak sam skužil kod svoje kartuše da ak mi je antena u mojoj ravnini, da moja malenkost smeta prijemu signala (ne pitaj zbog čega il kako, mora bit da zračim Smijeh)

16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar

Ima slike, ali malo šteka, i zvuka malo ima malo nema.....

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako dobiti bolji TV signal...

padaju mi na pamet samo dvije mogućnosti... il si u signalnoj rupi il ti nekaj radi interferenciju. prvo je malo čudno obzirom da ti je prijem analogne izvrstan (digitalna bi trebala bit još bolja jer za razliku od analogne, digitalnoj ne smeta refleksija signala od drugih kuća, zgrada itd.). interferencija je isto malo nelogična zato jer standard za frekvenciju odašiljanja signala podrazumijeva nepostojanje interferencije (ili pak jako mala količina iste). pretpostavljam da nemaš laptop?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako dobiti bolji TV signal...
autorov komentar
Krivo pretpostavljaš... To upravo gledam sa lapa...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice