WiFi uništava bateriju mobitela

poruka: 27
|
čitano: 7.761
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Kako naslov kaže, zadnjih pet šest dana wifi mi proguta punu bateriju, napunjenu na 100%, za 6 sati, pazi sad, ne korištenja mobitela..Dakle mobitel miruje..Napunim u podne, navečer prazna..

U postavkama veze vidim da non stop wifi vrti, da tako kažem..

Na slici se ne vidi ali pri dnu ova plava crta vječno ide naprijed..I tako non stop..Ne znam koji je razlog, pokušao sam gasiti opcije, traženje mreže automatski, zaboraviti mrežu dodati ponovo..Gasio ruter od Iskona, da nije do njega..

Napravio i hard reset, jednako troši i ponaša se..Gasio mog nekoliko puta..

 

Sve to ne bi bilo začudno da do prije pet dana nije sve bilo u redu, baterija trajala tri dana, uz upaljen wifi konstantno, još uz upaljen mobilni konstantno..

 

Sve je otišlo kvragu kad sam uzeo ovih 7GB kod A1, na bonove, počeo mobilni internet također slično trošit bateriju, pa sam uključivao isključivao, mijenjao sim kartice da vidim u čemu je problem..

I sad na kraju imam problem sa ovim..

Mobitel je ispravan..

 

Ne znam što napraviti više..Dođe mi da ga tresnem i sutra odem kupit drugi, ali ne daje mi se 2000 kuna baš..

 

Ako netko ima kakvu ideju..

wifi wifi
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

Što kaže upotreba baterije? Koje ti aplikacije najviše troše?

 

Meni ovo izgleda kao da neka aplikacija konstantno koristi internet. Pogledaj zadnje ažurirane aplikacije, te ih prisilno zaustavi i gledaj kakvo je stanje baterije onda. Možda je to bug u nekoj aplikaciji da koristi previše baterije, ne bi bilo prvi put.

10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Nažalost nije do aplikacija..Pregledao sve, sve isključio, lokacije za sve, ažuriranja, rad u pozadini..Imaš za svaku aplikaciju koliko troši u pozadini koliko kao normalno, ma niti kilobajta u pozadini ni jedna..

 

Sad sam spojio na žarišnu točku, na drugi mobitel preko wifi..Jednako se plava crta vrti, kao na satu hep od struje ona crvena crta na brojilu..Dakle nije do rutera i njegovih postavki..

Imam windows phone pokraj spojen na isti wifi, uključen stalno..Baterija procjena trajanje 5 dana..Ne troši ništa..

Ovih 1,97GB koje se vide na slici je potrošnja sad nakon hard reset jer je povuklo sav backup preko gugla..

 

Problem je ovo što se vidi na slici, non stop traženje mreže..

Jedino da nije u mobu riknulo nešto, neka antena..Nemam pojma..

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.9.2020 0:26 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

Vrati mobitel na "tvorničke postavke" pa onda vidi. Ako to misliš pod "hard resetom", onda se nemoj ulogirati sa svojim korisničkim računom na Googleu pa ti neće imati što povući.

 

Ako ti i dalje onda troši WiFi, znači da je uzrok u firmwareu, dakle OS-u. Možda neki spyware ili štoveć ugrađen u sam OS?

 

Ako počne trošiti nakon nadogranje OS-a i sistemskih aplikacija, znači da ti je neki "šit" došao s nadogradnjama OS-a ili sistemskim aplikacijama.

 

Ako ni nakon toga nema promjena, odnosno sve je OK, onda znači da po WiFi-u stalno čačka neka aplikacija koju si, odnosno ćeš naknadno instalirati.

10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Pokušat ću ponovo vratiti na tvorničke postavke..

Pa instalirati samo ponešto, bez vraćanja backup-a..Bez googla..

Aparat je android one, Nokia.. Godinu dana rada, novo iz dućana..

 

Možda mu je došao kraj, baterija otišla u vječna lovišta..I nema sve ovo nikakve veze sa wifi kako sam mislio, a ni A1 mobilnom mrežom..

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela
To je indikacija loše baterije imao sam s7 edge i isti problem je bio.Ni dan nije mogla izgurat, no najveća enigma mi je bila kako na 1% baterije izgura po 10h.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Na oči pada postotak..

baterija baterija
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela
Idemo redom.

Napuni bateriju, uključi airplane mode i ne diraj mob 2-3 sata. Ako baterija i dalje odumire, nije Wi-Fi i nije mobilna mreža.

Jedino što ostaje je aplikacija u pozadini ili neispravna baterija.

Instaliraj nešto tipa GSAM ili provjeri u postavkama baterije koja aplikacija troši najviše.

Ako je mob cijelo vrijeme topao na dodir, ili CPU radi prekovremeno (rješenje deinstalirati posljednje instalirane aplikacije ili, u krajnjem slučaju, vratiti mob na tvorničke postavke) ili je baterija problem (ako je mob skroz ugašen, a ostaje i dalje topao).
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Probat ću, javim za par sati kako ide..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Evo na zrakoplovnom radu, 2 sata, skoro 2 ipo..

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela
Pogledaj jesu li ti u postavkama (lokacije) uključeni Wi-Fi scanning i Bluetooth scanning.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

Meni je stari imao isti problem na Galaxy S6. Nisam mogao skužiti do čega je, pa sam ga odnijeo na besplatnu dijagnostiku nekom servisu. Oksidirali su konektori na matičnoj ploči za Wifi i signal antenu, pa je cijelo vrijeme gubio signal i tražio, a to troši dosta baterije. Pokušali su popraviti u servisu, ali nisu uspjeli. Na kraju sam našao neki s polomljenim ekranom za 200 kuna i odnijeo u servis da ubace matičnu iz njega u ovaj, od tada radi normalno. 

 

Ne mora biti da je kod tebe ista stvar, ali ako sam ne skužiš do čega je točno (a čini se da nije problem softverske prirode ako ti nakog vraćanja na tvorničke nije riješeno), najbolje bi ti bilo odnijeti ga u servis na besplatnu dijagnostiku.

10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Uključen je wifi scaning, ali nije do wifi ipak na kraju..Već do sim kartica i do A1 broja..

 

Problem je u jednom broju A1..Kad je sim kartica unutra, baterija se troši..Iako nije uključen mobilni internet, dakle samo tel pozivi..

Kad je drugi broj unutra, A1 također, nema takve potrošnje..

 

Sad testiram sat vremena sa tele2 brojem, sim karticom..Ali mislim da neće biti potrošnje..

 

I nije do softvera..

 

Već sam danima u pregovorima sa A1, jer sam im pojasnio problem sa potrošnjom baterije kad je mobilni internet uključen (kad sam uključio ovih 7GB), tad se počelo nenormalno trošiti..

Naime broj koji troši ima javnu ip adresu, broj koji ne troši bateriju ima privatnu ip adresu..

Odgovaraju da to nema veze i ne žele promijeniti javnu ip adresu u privatnu, imam njihov mail od tehničke..

Pazi, imam dva broja, svaki različite postavke, a ista mreža..

 

Jednostavno mi je bilo nevjerojatno da je wifi u pitanju, zato sam i postavio topic, i sad sam siguran da nije..Problem je u A1 mreži..

 

Skoro 10% baterije za sat vremena mirovanja mobitela na stolu, crnog ekarana..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 0:35 (boatenga).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Mail od A1..

 

Evo, nakon sat vremena sa tele2 sim unutra, baterija se potrošila 1-2 %, još se povećava vrijeme trajanja baterije..Da ovako ostavim ovaj sim, za dva sata aplikacija bi proračunala i potrošnja bi bila procijenjena na dva dana..

( u postu gore na slici procjenjeno trajanje 20 sati, ovdje dolje na slici 22 sata - iako je manji postotak baterije -, povećava se)

 

 

tele2+sim,+sat+vremena tele2+sim,+sat+vremena
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 1:08 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela
dreadmoore kaže...
To je indikacija loše baterije imao sam s7 edge i isti problem je bio.Ni dan nije mogla izgurat, no najveća enigma mi je bila kako na 1% baterije izgura po 10h.

Vjerojatno dobra baterija, ali problem u kalibraciji, zato ti na 1% izgura 10h. Treba je rekalibrirati.

 

boatenga kaže...

Mail od A1..

 

Evo, nakon sat vremena sa tele2 sim unutra, baterija se potrošila 1-2 %, još se povećava vrijeme trajanja baterije..Da ovako ostavim ovaj sim, za dva sata aplikacija bi proračunala i potrošnja bi bila procijenjena na dva dana..

( u postu gore na slici procjenjeno trajanje 20 sati, ovdje dolje na slici 22 sata - iako je manji postotak baterije -, povećava se)

 

 

 Baš sam ti krenuo napisati kad sam vidio screenshot i da imaš dvije sim kartice da ih izbaciš vani i testiraš onda bateriju, pa upališ wifi i testiraš i onda vratiš jednu sim karticu pa opet testiranje, pa drugu... dobra stara metoda dedukcije. 

14 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

Ma prodao sam kolegi mobitel nisam ga puno ni zacijenio, dao sam mu ga za odlicne novce 100€.Sa 64GB sd karticom jedino što je pored baterije, imao ovo na ekranu.Ostalo je sve ok. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 7:50 (dreadmoore).
16 godina
online
Re: WiFi uništava bateriju mobitela
boatenga kaže...
Naime broj koji troši ima javnu ip adresu, broj koji ne troši bateriju ima privatnu ip adresu..

Odgovaraju da to nema veze i ne žele promijeniti javnu ip adresu u privatnu, imam njihov mail od tehničke..

 

Poznati problem s A1, i ima veze.

Meni su na 3 broja bez problema uključili privatnu adresu prije godinu dana. Što se promijenilo?

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Evo, da zaključim topic..

Kako je vidljivo na slici na grafu, na početku i na kraju linije baterije (jedno punjenje), umetnuta je problematična sim A1 kartica/broj u aparat, uz jednu od drugih sim..Odmah iza početka umetnuta je samo problematična sim A1..

Dalje na liniji, umentnute su sim kartica tele2 i druga sim A1 kartica drugog broja..Točno na sredini linje baterije umetnuta je samo tele2 sim..

Na kraju je opet umetnuta problematična sim A1 uz sim tele2..

 

Može se vidjeti kako se baterija ubrzano prazni na početku i na kraju linije, jednako opadanje, drastično..

 

Što su to sa tom sim A1 karticom/brojem napravili, ili rade u A1 mreži, bog te pitaj..

Ne žele čuti da postoji problem..

 

Sva mjerenja napravio sam iz svoje fotelje, doma, dakle sa istog mjesta spajanja..Mobitel je mirovao, ugašenog ekrana..

jedno punjenje sa prikatom potrošnje tri sim kartice jedno punjenje sa prikatom potrošnje tri sim kartice
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Da ne budem dosadan sa ovom pizdarijom sa baterijom, ali možda nekom pomogne u budućnosti ako bude pretraživao forum..

 

Riješio sam problem u postavkama postavljanjem preferirane mreže sa 4G na 3G, za tu sim karticu..Dakle tako jednostavno..

Baterija je odahnula..

Nevjerojatno mi je da iako je mobilni internet ugašen na toj sim kartici odnosno prebačen na drugu sim karticu, navedeni sim i dalje izgleda traži 4G mrežu, i zato troši..

 

A u A1 će me još čuti, u svakom slučaju prebacit ću broj na tele2, imam i dosta love na računu..

Da ja nisam u sred grada, na obali, rekao bih slaba pokrivenost signalom, pa zato..

 

4G+prebačeno+na+3G 4G+prebačeno+na+3G
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 15:31 (boatenga).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

ista stvar sa nekoliko vip (a1) kartica (pretplata i prepaid) na nekoliko različitih mobitela, na 4g abnormalno troši bateriju, na 3g je sve normalno.

Sa HT karticama nikakvih problema, potrošnja na 3g i 4g je otprilike ista.

10 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Dakle, riješili su problem u A1..

Treba biti uporan..

Nisu naveli što su napravili, no baterija sada traje tri dana..Uz upaljene mobilne podatke i 4G..

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
WiFi uništava bateriju mobitela

Meni i dalje nije jasno kako javna/privatna IP adresa utječe na bateriju.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
WiFi uništava bateriju mobitela

Ako imaš javnu adresu, to znači da svi paketi stižu na sve uređaje iza te adrese, bez obzira kojem uređaju su namjenjeni.

Oni se odbace kasnije, ali uređaj mora upaliti prijamnik, primiti paket, obraditi ga, odbaciti, i vratiti se u stanje mirovanja. I tako za svaki paket. Nepotrebno. Praktično ne može biti u stanju mirovanja. I ode baterija.

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

Kako mogu vidjeti da li mi je uključena privatna IP adresa? Za to moram zvati operatera ili?

10 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela
Elles D. kaže...

Ako imaš javnu adresu, to znači da svi paketi stižu na sve uređaje iza te adrese, bez obzira kojem uređaju su namjenjeni.

Oni se odbace kasnije, ali uređaj mora upaliti prijamnik, primiti paket, obraditi ga, odbaciti, i vratiti se u stanje mirovanja. I tako za svaki paket. Nepotrebno. Praktično ne može biti u stanju mirovanja. I ode baterija.

 nemam javnu adresu i događa se gore navedeno, samo na A1 4g mreži, na 2g/3g ili na drugom operateru potrošnja baterije je normalna

Marko :D kaže...

Kako mogu vidjeti da li mi je uključena privatna IP adresa? Za to moram zvati operatera ili?

termux

 

13 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

Dobro, i što s tim termuxom?

10 godina
offline
Re: WiFi uništava bateriju mobitela

pokreneš, otipkaš ifconfig ili ip a i dobiš IP adresu dodijeljenu mobitelu

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.10.2020 18:12 (Ivan35).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice