Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.446.274
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
kim_osk kaže...

Pozdrav svima:)Cura ko cura,pa me samo zanimaju razne temice,igrice itd:DD pa ako mi netko može reći gdje to pronaći:D

 

ajd budi točnija malo...imaš nešto posebno na pameti tj tražiš nešto posebno ili općenito?

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

izasao je spb shell 3d

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2011 16:30 (fredy26).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

mala digresija - čitam sažetak Petricovog članka o Galaxy S2 i čovjek ga stvarno lupa li ga lupa - da se Galaxy S ne da koristiti baš na suncu jer kao Super AMOLED je "neznatno poboljšanje".

ovaj vikend sam bio na jedrenju - bilo nas je 8 na jedrilici - sunce je tako pržilo da se gulim jer mi je faca totalno izgorila. na brodu smo imali 2 galaxija, jedan galaxy tab, jedan desire HD, nokiu X6 (s koje smo puštali mjuzu) i par dumbphoneova.

 

jedino se na Galaxy S, JEDINO NA GALAXY S (za slučaj da Petric dobro ne vidi) se dalo surfati na provi i u kokpitu pod direktnim suncem. u Tab je trebalo škiljiti a svi ostali su bili više manje neupotrebljivi. telefon je na suncu ko eBook reader - najnormalnije se sve vidi.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

:)) Ma tražim općenito neke igre,ali ako ima need for speed ili call of duty,odlično:)Znači takve igre... Isto tako neke razne teme,čisto da malo mijenjam:)

13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

postoji li koja aplikacija s kratkim tonovima,za sms ili mesengere,kao notification,imao sam onu od facebooka,bila mi je odlicna,kratka i brza,a posto puno messenger koristim puno mi ih dolazio,sada mi je odjednom nestala,nema je na mobu,dali netko zna aplikaciju s tonovima,trazim od sinoc

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
kim_osk kaže...

:)) Ma tražim općenito neke igre,ali ako ima need for speed ili call of duty,odlično:)Znači takve igre... Isto tako neke razne teme,čisto da malo mijenjam:)

applanet.enjoy{#}

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Puno hvala:)

14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Usput ja sam sebi to skinula na mob,pa si sada sve s moba skidam,jednostavno je i brzo.Ali stvarno ima previše aplikacija,mogla bih ih skidati 2 dana:D

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
2 dana? ... LoL.... Prvih tjedan dana sam imao nekih 5-6 aplikacija koje su mi bile neophodne.... Drugi tjedan se taj broj popeo na nekih 10.... Sada ih je nekih 70... pokušao sam par puta to malo “očistiti “ ali uvijek se sjetim prilike kada bi mi bas ta aplikacija mogla zatrebati :-)... došlo je do te razine da mi se ne da isprobati novog darkija zasto što mi treba pola sata ua backup i 2 sata za restore .... A da ne pricam za skidanje... Tjedan dana bi to sve skidao i klikao .. Hehe... Vjeruj mi , na marketu imas aplikacija za cijeli zivot skidanja i isprobavanja...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
gorki8701 kaže...

postoji li koja aplikacija s kratkim tonovima,za sms ili mesengere,kao notification,imao sam onu od facebooka,bila mi je odlicna,kratka i brza,a posto puno messenger koristim puno mi ih dolazio,sada mi je odjednom nestala,nema je na mobu,dali netko zna aplikaciju s tonovima,trazim od sinoc

Zedge

:)
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Nisam dugo pisao ovdje, vidim i dalje se udara po custom ROMovima. :D Vidim da sam "zaostao" po tom pitanju, imam jos Darkyjev 9.2 a aktualan je vec 9.5.

 

Sad konacno imam neku jasnu sliku o tom Darky 9.2 custom romu, pa da ukratko napisem svoj dojam ( recenziju ).

 

Znaci, kod stavljanja custom roma vrlo mi je bitna potpuna funkcionalnost moba, jer ga koristim prilicno intenzivno.

 

Jos s windows platforme, nemam neka super iskustva s custom romovima,  neke stvari su rijesene super, a neke su obicno manjkave.

 

 

Darky...

 

Install, prvi dani...

 

Odlucio sam ipak i na Androidu probati custom rom. Radi se o Darkyjevom 9.2 Ressurection Edition romu. Koristim ga od 21/02 do danas (01.04 - nije zezancija). ( Nisam nista u medjuvremenu flesao )

 

Instaliran preko Odina, napravljen wipe svega moguceg, znaci apsolutno cist mob. Stavljen Voodoo lagfix.

 

Instalirao sve aplikacije koje su mi potrebne za svakodnevan rad.

 

Rom ima potpunu funkcionalnost, znaci nije da kamera, wi-fi ili neka komponenta ne radi. Super, zasad djeluje solidno.

 

Odmah primjetio iznimno praznjenje baterije. - Rijeseno kalibracijom.

 

Osim toga s baterijom, rom od pocetka funkcionirao super, nema znacajnijih lagova, ni problema, prilicno brz rom - ne brzi od sluzbenog 2.2.1 roma sa lagfixom.

 

Meni ljepsi od sluzbenog roma jer dolazi sa Gingerbread temom.

 

 

Nakon dva tjedna...

 

Svaki dan me budi alarm s moba, primjetio da nemogu napraviti "swype" po ekranu, djeluje smrznuto. Malo cackanja po home ekranu, malo power button i proradio.

 

Problem se javlja sporadicno kad se mob "probudi" alarmom iz sleepa ili kada ga zelim otkljucati.

 

Primjetan sitan lag u odnosu na prve dane koristenja.

 

 

Nakon mjesec dana...

 

Problem sa smrzavanjem ekrana se javlja sve cesce ( imam sifru koju trebam upisati kada je telefon zakljucan ). Rijesenje je par puta stisnuti home ili power button.

 

Lag je izrazito primjetan, pace pocinje nervirat, i kod scroolanja, kod pokretanja appova, pisanja...

 

Lag se primjeti i kod koristenja fotica, vrijeme okidanja produzeno ( normalno osvijetljenje, ajmo rec da sve bljesti )

 

Pojedine aplikacije jednostavno ne zele sacuvati postavke ( weather, sugarsync...) vec svaki put kod pokretanja imaju defaultne postavke.

 

Npr. Sugarsync me pita nesto kod pokretanja i kazem - never ask again - slijedece pokretanje, opet me to pita, i tako u krug. :)

 

 

Zadnjih par dana...

 

Sve navedeno vrijedi i dalje + prekjucer je telefon odbio zvoniti.

 

cijelo vrijeme je pored mene na stolu u sleepu, i ni zucnut nece.

 

Probudim ga iz sleepa, kad tamo more propustenih poziva ( nije zvuk stisan, nije mute, nije na vibri ) a zvuk zvona odvrnut do sredine...

 

Kod nekih poziva, u sred razgovora krene intenzivan šum, koji samo mogu rijesit prekidom veze.

 

Drugoj strani ne sumi nista prije nego ja prekinem...

 

Baterija osjetno krace traje u odnosu na prve dane koristenja

 

 

Zakljucak

 

Nakon inicijalne konfiguracije telefona, nisam previse prckao. Ono, dao si dva dana, sve "formatirao",instalirao, vratio sve postavke i appove gore, i to je to. Krenuo izrabljivat telefon.

 

Postupno opadanje kvalitete koristenja telefona neznam kako objasniti, znaci od appova nisam nista dodavao, skidao.Gomilaju se jedino podaci: slike, dokumenti, mailovi, smsovi...

 

Zasto su se problemi s vremenom poceli javljati i produbljivati, nemam pojma.

 

Znam da ekipa mijenja te custom romove ko carape ( i sam sam takav, samo s backup telefonom ) pa ne ocekujem nikakav feedback. :)

 

Mozda sam jedini s ovakvim problemima, ali meni dovoljni da moram ponovno flesnut telefon na cisto, i probat nesto drugo...

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

O da shvatila sam to,netko stvarno ne želi da imam život.Tipkam po mobitelu od kada sam ga kupila.I previše sam gluposti već skinula.Ali svejedno i dalje tražim,katastrofa...:D

15 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

zna li netko koju dubinu boja puca TV-Out - sto se tiče rezolucije direktno zrcali prikaz moba znaci 800x480 - ali dubina boja nije 16M kao što jest na mobitelu - ispada kao da je 64000 ili nesto jer je preocito na gradijentima da nije puna dubina ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
fredy26 kaže...

izasao je spb shell 3d

 

i pozdere 53MB rama - jako lijepo i sve - ali mali ipak previse - da je 53MB na mobu sa 1Gb rama kakav je S II - ok - sigurno je prazno oko 600 mb ili više ali ovdje je to dosta za launcher

15 godina
odjavljen
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

 

 

i pozdere 53MB rama - jako lijepo i sve - ali mali ipak previse - da je 53MB na mobu sa 1Gb rama kakav je S II - ok - sigurno je prazno oko 600 mb ili više ali ovdje je to dosta za launcher

 hm... koristim ga vec drugi dan i svako malo provjerim potrosnju i uvijek je oko 5 mb :/ ... nikad ne zalaga, sto se znalo desit s ostalim launcherima i odlican je u kombinaciji s desktop visualizer... jedino sto sisa malo vise bateriju ali opet i non stop mi je u rukama jer jos slazem desktope tj te panele. uglavnom svakako za preporuku bar za isprobat

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.4.2011 18:54 (skank666).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Ima li neko verziju koja ne trazi aktivaciju.
:)
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
skank666 kaže...

 

 

i pozdere 53MB rama - jako lijepo i sve - ali mali ipak previse - da je 53MB na mobu sa 1Gb rama kakav je S II - ok - sigurno je prazno oko 600 mb ili više ali ovdje je to dosta za launcher

 hm... koristim ga vec drugi dan i svako malo provjerim potrosnju i uvijek je oko 5 mb :/ ... nikad ne zalaga, sto se znalo desit s ostalim launcherima i odlican je u kombinaciji s desktop visualizer... jedino sto sisa malo vise bateriju ali opet i non stop mi je u rukama jer jos slazem desktope tj te panele. uglavnom svakako za preporuku bar za isprobat

 

blago tebi - ne znam kaj si mu napravio - jer sam procitao na nekoliko stranica da trosi toliko - snimio - i gle fakat mi trosi toliko pa sam ga maknuo ....

 

5Mb mi je pak nekako premalo (cisto po usporedbi s nekim drugima) ...

 

Ja se zalijepo i ostao sa GO-om

 

eto - bas za probu instalirao ponovo - 54.27MB....

 

ak imas ideju kak to spustiti na 5MB - :)

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 9:51 (Latz).
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

evo ja bi nesto pitao ljude koji imaju vec galaxy S I9000...

 

kad idete pod upravitelj radne memorije meni pise max 304 MB RAM  a pise na netu da ima 512 MB RAM

 

u cemu se tu radi ?

 

hvala :)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 11:26 (SrLeeeee).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Meni isto piše 304,eto samo da javim:)

15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

slika

 

@ latz

jel to beta? mozda zaato? evo meni vec 3. dan mobitel radi s spb shellom i eno slike u prilogu koliko sisa rama... :/

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.4.2011 12:48 (skank666).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

preostali ram ti je za pozive i sms i slicno ipak mora ostat nes i za to hehe

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Jel netko stavio Darky 10 RC3 da kaže malo mišljenja?????

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Gdje si skinuo full verziju? Kada skinem i instaliram sa applaneta kaže mi da nije plaćena verzija pa mi ne radi?
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

jel zna neko kako stavit cijeli mob u silent mob. Kad izaberem silent mode iz notification menija to vrijeli zamo za pozive, poruke...al čim uđem u neku aplikaciju evo zvuka, želim i da aplikacije stavi u silent mode??

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
tvrtkoq kaže...
Gdje si skinuo full verziju? Kada skinem i instaliram sa applaneta kaže mi da nije plaćena verzija pa mi ne radi?

prvo je sada izbrisi skroz, onda ugasi i upali mob. ponovno skini sa applaneta i nakon toga ugasi wifi i onda je instaliraj i stavi da ti je defalut launcher. jer ako instaliras sa upaljenim wifi onda ti se skuzi da je fake. pa nakon sto instaliras onda mozes spojit wifi

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.4.2011 22:22 (fredy26).
15 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Pitanje za one koji su instalirali 2.3.3:

Htio bih instalirati XXJVK / Gingerbread 2.3.3 na svoj galaxy I9000XXJPP, pa me zanima da li je podržan hrvatski jezik na Samsung/Swype tipkovnicama?

Ne treba mi cijela lokalizacija, ali tipkovnica sa HR znakovima je must...

 

Hvala i srdačan pozdrav!

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
fredy26 kaže...
tvrtkoq kaže...
Gdje si skinuo full verziju? Kada skinem i instaliram sa applaneta kaže mi da nije plaćena verzija pa mi ne radi?

prvo je sada izbrisi skroz, onda ugasi i upali mob. ponovno skini sa applaneta i nakon toga ugasi wifi i onda je instaliraj i stavi da ti je defalut launcher. jer ako instaliras sa upaljenim wifi onda ti se skuzi da je fake. pa nakon sto instaliras onda mozes spojit wifi

aaaa, svaka čast

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Meni i poslije toga prijavi da ne moze potvrditi da je kupljen. Kad tad se moram nakaciti na wifi.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
je, čim sam napravio reboot sa upaljenim 3g javio mi je da moram kupiti i više ne radi...
15 godina
odjavljen
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

ne radite reboot onda... meni je uspjelo onako kako sam vam napisao , ne znam zasto, ne znam kako ali evo jos radi... wi-fi ,data paketi ON i nemam problema.

sto se tice rama. izgleda da ste me prokleli... jutros opet isao provjerit potrosnju kad ono 64mb... LOL ali meni to ne smeta.. mob i dalje klizi a nigdje jos nisam primjetio da mu fali snage :/

kako kod da bilo, ovaj launcher za sada ostaje... dok slucajno ne rebootam mob

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice