Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.124
|
čitano: 11.081.697
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Koliki ti je SOT u tih dan i po? Ili recimo dnevni SOT ? Može neki screenshot. 

Evo ostalo 15%, ide preko 7h sigurno. 

 

Jedan klasičan dan (tj. dosta više), napunjen jučer ujutro prije posla...S tim da koristim darkmode, RR je postavljen na 120Hz uvijek i 6-7 aplikacija nema nikakav battery optimization i dopušten im je background activity.

 

 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

U kombinaciji sa onakvom brzinom punjenja.. Predobro 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

gledam mobitel novi i nemam ideje vise

maximum je 850 eura da dajem, i to me srce boli

moj najveci favorit je Xiaomi 13 Ultra sa Trading Shenzena (https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-13-ultra/xiaomi-13-ultra-16gb512gb)

zanima me samo kamera i to je to, performanse su vise manje svi isti

sad imam Mi 10T Pro, ali baterija polako odlazi nakon 3 godine, a htio bi nesto novo

 

jel ima netko jos pokoju ideju? gledao sam cak i Honor Magic 5 Pro za Black Friday, ali Xiaomi mi vise odgovara, koristim ih vec skoro 10 godina

kupujem online, samo novo, i nisam u RH tako da ne gledam njuskalo itd

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2023 21:11 (JuXo).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Javi se kolegi @ocean77 da ti da detaljni osvrt u vezi kamere i samog 13 Ultra.

Po pisanom, iznimno zadovoljan mobom

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/opcenito-o-mobitelima/kamere-smartfonima-rasprava/255401.aspx?page=197&jumpto=6705627&sort=asc&view=flat

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Evo i ja sam isto u potrazi za novim mobitelom. Na prvom mjesto mi je najbitnija kamera, iskreno meni također trenutno Xiaomi izgleda kao favorit.
Sad sam proučio malo razlike 13, PRO i ULTRA modela. Ultra fotke stvarno izgledaju super.
Jeli več netko naručivao sa Trading Shenzena ?
Druge opcije su mi bile Google Pixel 7/8, Samsung S23 pro/ultra. Možda Sony Xperia 1 V.
Huwei sam trenutno isključi zbog google servisa, iskreno slabo sa do sada pratio pa neznam kakva je trenutno situacija
Ali trenutno mi izgleda kao Xiaomi 13 Ultra kao najbolji izbor, samo sada ubosti još neku akciju.

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ubaci i honor magic 5 pro u priču možda. Sutra u Kini izlazi oneplus 12 pa možda vidjeti koju recenziju, brzo će i globalno. 

 

Ja ću vjerojatno samsung s23+ ili ultru. (Nije mi najbitnija kamera.)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 11:47 (hardcoree).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel posjeduje tko Motorolu edge 40? Kakvo je trajanje baterije? Trenutno imam xiaomi mi 11lite i baterija mu je loša, i počeo mi se svakih par dana sam od sebe gasit-palit pa gledam nešto novo uzeti.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imam ja. SOT oko 6 do 7h, s ukljucenim 5g, automatska svjetlina, lokacija i sl. U usporedbi s prijašnjim Redmi Note 9 pro, oko 30% lošija. Samo što ovaj ima duplo brže punjenje, a i imam naviku držati bateriju često izmedu 20 i 80% i nadopunjavat ga.

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2023 17:48 (perix231).
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

narucio novi Samsung S23 Ultra za 930 eura (12GB/256GB), stize sutra

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Rabbit kaže...

Evo i ja sam isto u potrazi za novim mobitelom. Na prvom mjesto mi je najbitnija kamera, iskreno meni također trenutno Xiaomi izgleda kao favorit.
Sad sam proučio malo razlike 13, PRO i ULTRA modela. Ultra fotke stvarno izgledaju super.
Jeli več netko naručivao sa Trading Shenzena ?
Druge opcije su mi bile Google Pixel 7/8, Samsung S23 pro/ultra. Možda Sony Xperia 1 V.
Huwei sam trenutno isključi zbog google servisa, iskreno slabo sa do sada pratio pa neznam kakva je trenutno situacija
Ali trenutno mi izgleda kao Xiaomi 13 Ultra kao najbolji izbor, samo sada ubosti još neku akciju.

 

gledao sam i ja Xiaomi 13 Ultra, ali taj sa Tradinga nema band 20 za 4G, onda vidim da se ljudi zale da ne radi Android auto, pa je onda aplikacija za bankovno placanje prestala radit, nije da ocekujem to sve i da platim 850 eura, nije vrijedno

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
JuXo kaže...
Rabbit kaže...

Evo i ja sam isto u potrazi za novim mobitelom. Na prvom mjesto mi je najbitnija kamera, iskreno meni također trenutno Xiaomi izgleda kao favorit.
Sad sam proučio malo razlike 13, PRO i ULTRA modela. Ultra fotke stvarno izgledaju super.
Jeli več netko naručivao sa Trading Shenzena ?
Druge opcije su mi bile Google Pixel 7/8, Samsung S23 pro/ultra. Možda Sony Xperia 1 V.
Huwei sam trenutno isključi zbog google servisa, iskreno slabo sa do sada pratio pa neznam kakva je trenutno situacija
Ali trenutno mi izgleda kao Xiaomi 13 Ultra kao najbolji izbor, samo sada ubosti još neku akciju.

 

gledao sam i ja Xiaomi 13 Ultra, ali taj sa Tradinga nema band 20 za 4G, onda vidim da se ljudi zale da ne radi Android auto, pa je onda aplikacija za bankovno placanje prestala radit, nije da ocekujem to sve i da platim 850 eura, nije vrijedno

 Ja sam naručio xiaomi 13 sa trandingshenzena, cekam da mi stigne. Kako sam u zagrebu ne vjerujem da ce mi nedostatak band20 raditi preveliki problem. Android auto radi najnormalnije na global ili eu rom-u. Samo je caka da na global romu sa otkljucanim bootloader gpay nece raditi, na eu romu sada opet ima neki fix pa radi ali dosta nepouzdano (citaj: rikne svakih dan-dva pa izdaju fix). Dok god nemas root sve banking aplikacije ce ti raditi. Kad mi stigne isprobati cu razne opcije, bilo bi mi idealno kada bih na cn romu sa zakljucanim bl uspio osposobiti android auto pa bi i gpay radio. Nije idealno, ali jbg 540€ za 12/256, nije global verzija slucajno skuplja 40%.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gdje kupujete mobitele, vidim na nabava net masa nekih raznih trgovina web šta su već, za koje nikad nisam čuo. Galaxy 54 gledam da je očito najjeftinije preko oglasa naći, ovako po trgovinama dosta skuplje.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Sam si si odgovorio. Preko oglasnika 😉

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Moja U13 je sa Trading Shenzhen, EU rom i za sada jedino imam problem da Gpay.

Kada sam ga kupio dva mjeseca je sve radilo bez greske i unazad mjesec dana povremeno ne radi.

Ovo za band 20 realno nije vrijedno spomena svima nama koji zivimo u gradovima i tek povremeno idemo okolo...nikakve probleme nemam s tim.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medoplavi kaže...

Trenutno imam Poco X3 nfc. Koji mob bi bio preporuka, bitna mi je kamera, baterija, da funkcionira sa dvije simice, 250 - 300€ da li se moze sta naci za te novce, nekako volim Xiaomi. Hvala unaprijed!

 Xiaomi Redmi Note 12 Pro se na oglasniku nade ispod 250 eura. da li je dobar izbor ili imate neki drugi prijedlog. Za sada iznad 250eura nebi isla. Hvala!

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ide ti u dućanu za manje. 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-12-pro-cijena-128gb-667-416754221

 

Imaš i motorolu g84 za te pare

https://www.nabava.net/mobiteli/motorola-g84-cijena-256gb-40-65-489031781

 

+ Samsung A34 na oglasniku za te novce.

(Ja bi Samsung).

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 13:12 (hardcoree).
 
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...

Moja U13 je sa Trading Shenzhen, EU rom i za sada jedino imam problem da Gpay.

Kada sam ga kupio dva mjeseca je sve radilo bez greske i unazad mjesec dana povremeno ne radi.

Ovo za band 20 realno nije vrijedno spomena svima nama koji zivimo u gradovima i tek povremeno idemo okolo...nikakve probleme nemam s tim.

 

 

Gpay je rijesen, bio je danas update/fix i to sada radi tako da je ponovo sve bez ikakvih problema.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
medoplavi kaže...
medoplavi kaže...

Trenutno imam Poco X3 nfc. Koji mob bi bio preporuka, bitna mi je kamera, baterija, da funkcionira sa dvije simice, 250 - 300€ da li se moze sta naci za te novce, nekako volim Xiaomi. Hvala unaprijed!

 Xiaomi Redmi Note 12 Pro se na oglasniku nade ispod 250 eura. da li je dobar izbor ili imate neki drugi prijedlog. Za sada iznad 250eura nebi isla. Hvala!

 

hardcoree kaže...

Ide ti u dućanu za 222 eura.  

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-12-pro-cijena-128gb-667-416754221

 

Imaš i motorolu g84 za te pare

https://www.nabava.net/mobiteli/motorola-g84-cijena-256gb-40-65-489031781

 

+ Samsung A34 na oglasniku za te novce.

(Ja bi Samsung).

 Gledaj kupiti Redmi note 12 pro 5g....

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

trenutno sam u Italiji u MediaWorldu je Redmi Note 12 179 € 4/128 inačica, a 189 € 8/256

 

oba su 4G s SD 685

 

da li se isplati spram naših cijena ili ima štogod bolje ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Stric_Jura kaže...

trenutno sam u Italiji u MediaWorldu je Redmi Note 12 179 € 4/128 inačica, a 189 € 8/256

 

oba su 4G s SD 685

 

da li se isplati spram naših cijena ili ima štogod bolje ?

 Kod nas jeftinije, 256GB 165e

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Obični Redmi Note 12 nije baš najbolji izbor.  Pro 5G je dosta bolji kad je Xiaomi u pitanju, ide za 225 eura. Za 230 eura može se kupiti Motorola Edge 30 sa SD778G+. 

 

Ispod 200 eur Moto G54 12/256 (187eur) po meni best buy...Motorola radi strašan posao u zadnje vrijeme. Uvukla se u srednju klassu i koriste to što su cijene memorija drastično pale pa natrpavaju čak i jeftinije telefone s 12GB RAM-a. Još samo da se riješe Snapdragona 695, već su dosadni...

Moj PC  
2 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Obični Redmi Note 12 nije baš najbolji izbor.  Pro 5G je dosta bolji kad je Xiaomi u pitanju, ide za 225 eura. Za 230 eura može se kupiti Motorola Edge 30 sa SD778G+. 

 

Ispod 200 eur Moto G54 12/256 (187eur) po meni best buy...Motorola radi strašan posao u zadnje vrijeme. Uvukla se u srednju klassu i koriste to što su cijene memorija drastično pale pa natrpavaju čak i jeftinije telefone s 12GB RAM-a. Još samo da se riješe Snapdragona 695, već su dosadni...

Gdje Pro 5G za 225 EUR-a? I koji? 6/128 ili 8/256?

Gdje Edge 30 za 230 EUR-a?

 

Motorola nudi IPS, a ne OLED, softverska podrška im slovi kao loša, a UFS je stari 2.2. Ima veliku bateriju, pa je i dosta težak mobitel (ali ima i težih od njega). O kameri se neću izjašnjavati jer je to besmisleno na ovom forumu. Nevjerojatno je da za tako nisku cijenu od oko 200 EUR-a podržava 5G i eSIM (eSIM podržava tek A54 za puno više novca - "Nano-SIM, eSIM or Hybrid SIM (Nano-SIM, dual stand-by)"). Definitivno ima dovoljno prednosti za kupovinu, ako netko može pregristi IPS, težinu i nešto slabiju sw podršku. Kameru neću komentirati.

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
vepar kaže...

Obični Redmi Note 12 nije baš najbolji izbor.  Pro 5G je dosta bolji kad je Xiaomi u pitanju, ide za 225 eura. Za 230 eura može se kupiti Motorola Edge 30 sa SD778G+. 

 

Ispod 200 eur Moto G54 12/256 (187eur) po meni best buy...Motorola radi strašan posao u zadnje vrijeme. Uvukla se u srednju klassu i koriste to što su cijene memorija drastično pale pa natrpavaju čak i jeftinije telefone s 12GB RAM-a. Još samo da se riješe Snapdragona 695, već su dosadni...

Gdje Pro 5G za 225 EUR-a? I koji? 6/128 ili 8/256?

Gdje Edge 30 za 230 EUR-a?

 

Mislim da bi svi trebali znati upotrijebiti stranicu

Nabava.net  pa da ne postavljamo ovakva pitanja...

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
zelenapaprika kaže...
vepar kaže...

Obični Redmi Note 12 nije baš najbolji izbor.  Pro 5G je dosta bolji kad je Xiaomi u pitanju, ide za 225 eura. Za 230 eura može se kupiti Motorola Edge 30 sa SD778G+. 

 

Ispod 200 eur Moto G54 12/256 (187eur) po meni best buy...Motorola radi strašan posao u zadnje vrijeme. Uvukla se u srednju klassu i koriste to što su cijene memorija drastično pale pa natrpavaju čak i jeftinije telefone s 12GB RAM-a. Još samo da se riješe Snapdragona 695, već su dosadni...

Gdje Pro 5G za 225 EUR-a? I koji? 6/128 ili 8/256?

Gdje Edge 30 za 230 EUR-a?

 

Mislim da bi svi trebali znati upotrijebiti stranicu

Nabava.net  pa da ne postavljamo ovakva pitanja...

Keep calm and read on...

 

 100% sam siguran da nisi u pravu jer neki forumaši niti ne gledaju dućane nego samo oglasnike ili nekakve frendove koji prodaju mobitel kupljen preko firme. A ima ih i koji gledaju samo inozemne dućane (Njemačka, Austrija, Kina)... Pa nek si ja mislim na što je mislio...

 

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
vepar kaže...

Obični Redmi Note 12 nije baš najbolji izbor.  Pro 5G je dosta bolji kad je Xiaomi u pitanju, ide za 225 eura. Za 230 eura može se kupiti Motorola Edge 30 sa SD778G+. 

 

Ispod 200 eur Moto G54 12/256 (187eur) po meni best buy...Motorola radi strašan posao u zadnje vrijeme. Uvukla se u srednju klassu i koriste to što su cijene memorija drastično pale pa natrpavaju čak i jeftinije telefone s 12GB RAM-a. Još samo da se riješe Snapdragona 695, već su dosadni...

Gdje Pro 5G za 225 EUR-a? I koji? 6/128 ili 8/256?

Gdje Edge 30 za 230 EUR-a?

 

Motorola nudi IPS, a ne OLED, softverska podrška im slovi kao loša, a UFS je stari 2.2. Ima veliku bateriju, pa je i dosta težak mobitel (ali ima i težih od njega). O kameri se neću izjašnjavati jer je to besmisleno na ovom forumu. Nevjerojatno je da za tako nisku cijenu od oko 200 EUR-a podržava 5G i eSIM (eSIM podržava tek A54 za puno više novca - "Nano-SIM, eSIM or Hybrid SIM (Nano-SIM, dual stand-by)"). Definitivno ima dovoljno prednosti za kupovinu, ako netko može pregristi IPS, težinu i nešto slabiju sw podršku. Kameru neću komentirati.

Edge 30 230 eur s EU garancijom. Ima OLED ekran, masa 155g.

 

https://www.mobileshop.eu/motorola/mobile-phones/moto-edge-30-5g-dual-sim-128gb-8gb-ram-grey/

 

Redmi Note 12 Pro 5G 6/128

 

https://aloalo.hr/xredmi-note-12-pro5g-6-128pla-proizvod-21030/?

 

8/256 256 eura

 

https://aloalo.hr/xredmi-note-12pro-5g-8-256pla-proizvod-21328/?

9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
hardcoree kaže...
zelenapaprika kaže...
vepar kaže...

Obični Redmi Note 12 nije baš najbolji izbor.  Pro 5G je dosta bolji kad je Xiaomi u pitanju, ide za 225 eura. Za 230 eura može se kupiti Motorola Edge 30 sa SD778G+. 

 

Ispod 200 eur Moto G54 12/256 (187eur) po meni best buy...Motorola radi strašan posao u zadnje vrijeme. Uvukla se u srednju klassu i koriste to što su cijene memorija drastično pale pa natrpavaju čak i jeftinije telefone s 12GB RAM-a. Još samo da se riješe Snapdragona 695, već su dosadni...

Gdje Pro 5G za 225 EUR-a? I koji? 6/128 ili 8/256?

Gdje Edge 30 za 230 EUR-a?

 

Mislim da bi svi trebali znati upotrijebiti stranicu

Nabava.net  pa da ne postavljamo ovakva pitanja...

Keep calm and read on...

 

 100% sam siguran da nisi u pravu jer neki forumaši niti ne gledaju dućane nego samo oglasnike ili nekakve frendove koji prodaju mobitel kupljen preko firme. A ima ih i koji gledaju samo inozemne dućane (Njemačka, Austrija, Kina)... Pa nek si ja mislim na što je mislio...

 

 

 

100% si siguran da nisam u pravu, ali ipak jesam. 🤘

 

Osim toga, valjda ti nije teško otvoriti nabava stranicu i ukucati navedene mobitele pa ako tamo ne nađeš navedene cijene tek onda ideš postavljati daljnja pitanja po forumu. Alo alo je doslovno prva trgovina koju nabava izbaci za redmi note 12 pro. Pogodi kako znam? 

Yap, utipkao sam model prije pisanja one prošle poruke.  

+ Dovoljno dugo sam na forumu da znam da bi kolega "vepar" u startu stavio link na trgovinu da je neka "vanserijska". Kao i većina nas.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
ocean77 kaže...

Moja U13 je sa Trading Shenzhen, EU rom i za sada jedino imam problem da Gpay.

Kada sam ga kupio dva mjeseca je sve radilo bez greske i unazad mjesec dana povremeno ne radi.

Ovo za band 20 realno nije vrijedno spomena svima nama koji zivimo u gradovima i tek povremeno idemo okolo...nikakve probleme nemam s tim.

 

 

Gpay je rijesen, bio je danas update/fix i to sada radi tako da je ponovo sve bez ikakvih problema.

 Ma šaomi je zbog takvih stvari sranje. Gpay ne radi ako imaš aktivirano dual apps, bar je tako bilo kod mene dok sam imao žaomi

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
ocean77 kaže...
ocean77 kaže...

Moja U13 je sa Trading Shenzhen, EU rom i za sada jedino imam problem da Gpay.

Kada sam ga kupio dva mjeseca je sve radilo bez greske i unazad mjesec dana povremeno ne radi.

Ovo za band 20 realno nije vrijedno spomena svima nama koji zivimo u gradovima i tek povremeno idemo okolo...nikakve probleme nemam s tim.

 

 

Gpay je rijesen, bio je danas update/fix i to sada radi tako da je ponovo sve bez ikakvih problema.

 Ma šaomi je zbog takvih stvari sranje. Gpay ne radi ako imaš aktivirano dual apps, bar je tako bilo kod mene dok sam imao žaomi

 

 

Kako god, meni je Xiaomi jedina svijetla točka u Android svijetu od kad nema Huaweia kojeg bi vjerojatno imao i dalje da nije sankcija.

Ako odem sa Xiaomija bit ce to opet Apple koji je ipak najkompletniji mobitel.

Imas najdulju podrsku, sve radi kako treba, kamere su top i jedina mana je sto masa odlicnih app tamo nije free.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...
Memphis kaže...
ocean77 kaže...
ocean77 kaže...

Moja U13 je sa Trading Shenzhen, EU rom i za sada jedino imam problem da Gpay.

Kada sam ga kupio dva mjeseca je sve radilo bez greske i unazad mjesec dana povremeno ne radi.

Ovo za band 20 realno nije vrijedno spomena svima nama koji zivimo u gradovima i tek povremeno idemo okolo...nikakve probleme nemam s tim.

 

 

Gpay je rijesen, bio je danas update/fix i to sada radi tako da je ponovo sve bez ikakvih problema.

 Ma šaomi je zbog takvih stvari sranje. Gpay ne radi ako imaš aktivirano dual apps, bar je tako bilo kod mene dok sam imao žaomi

 

 

Kako god, meni je Xiaomi jedina svijetla točka u Android svijetu od kad nema Huaweia kojeg bi vjerojatno imao i dalje da nije sankcija.

Ako odem sa Xiaomija bit ce to opet Apple koji je ipak najkompletniji mobitel.

Imas najdulju podrsku, sve radi kako treba, kamere su top i jedina mana je sto masa odlicnih app tamo nije free.

Imaš honor. Meni je žaomi bio teško sranje po tom pitanju, svaki update nešto u seru a slabo ispravljaju.

Općenito ti "manje" renomirani kineski brandovi po pitanju podrške su banana. Jer njima je prioritet osvojit tržište a ne to dal će tebi sve radit kak treba i više se koncentriraju na masovno izbacivanje modela. Imam sličan problem sa Realmijem recimo NFC plaćanje mi ne radi na nekim naplatnim uređajima u inozemstu. Tipa automati u garažama dok mi na Honoru najnormalnije radi. Tak da kod takvih brandova moraš uvijek biti spreman da možda nešto neće radit.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2023 10:08 (Memphis).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
ocean77 kaže...
Memphis kaže...
ocean77 kaže...
ocean77 kaže...

Moja U13 je sa Trading Shenzhen, EU rom i za sada jedino imam problem da Gpay.

Kada sam ga kupio dva mjeseca je sve radilo bez greske i unazad mjesec dana povremeno ne radi.

Ovo za band 20 realno nije vrijedno spomena svima nama koji zivimo u gradovima i tek povremeno idemo okolo...nikakve probleme nemam s tim.

 

 

Gpay je rijesen, bio je danas update/fix i to sada radi tako da je ponovo sve bez ikakvih problema.

 Ma šaomi je zbog takvih stvari sranje. Gpay ne radi ako imaš aktivirano dual apps, bar je tako bilo kod mene dok sam imao žaomi

 

 

Kako god, meni je Xiaomi jedina svijetla točka u Android svijetu od kad nema Huaweia kojeg bi vjerojatno imao i dalje da nije sankcija.

Ako odem sa Xiaomija bit ce to opet Apple koji je ipak najkompletniji mobitel.

Imas najdulju podrsku, sve radi kako treba, kamere su top i jedina mana je sto masa odlicnih app tamo nije free.

Imaš honor. Meni je žaomi bio teško sranje po tom pitanju, svaki update nešto u seru a slabo ispravljaju.

Općenito ti "manje" renomirani kineski brandovi po pitanju podrške su banana. Jer njima je prioritet osvojit tržište a ne to dal će tebi sve radit kak treba i više se koncentriraju na masovno izbacivanje modela. Imam sličan problem sa Realmijem recimo NFC plaćanje mi ne radi na nekim naplatnim uređajima u inozemstu. Tipa automati u garažama dok mi na Honoru najnormalnije radi. Tak da kod takvih brandova moraš uvijek biti spreman da možda nešto neće radit.

 

 

Pola sata sam se druzio sa Honorom ali nije to to, nije mi to zamjena za Huawei nikako... jednostavno mi nije uopce ni u razmatranju ta marka.

Ako bi isao za tim, prije bi nasao ocuvanog Mate 20 PRO ili neki P30 dok se ne pojavi nesto pametnije.

Xiaomi je meni OK, imam U13 vec tri mjeseca i bilo je cca 6 update do sada i nista se nije pokvarilo osim Gpay ali ni to nije vise problem (trenutno).

Ovo je meni najkompletniji Android mobitel koji sam imao, SOT je ludo dobar (kao na S23U), mobitel hladan kao spricer sta god da radim, iznimno fluidan i brz, gust za korištenje, kamera je najbliže iskustvo pravoj kameri, video koji snima najblizi (ako ne i bolji) iPhoneu, nema nikakav lag...mozes okidati 100 puta i 101 put je zerro shutter lag, fantastičan ekran, glasni zvucnici, top izrada...prvi mob nakon Mate 20 PRO koji zelim zadrzati.

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice