Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.915
|
čitano: 10.911.457
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja narucio a52s sa samsung stranice za 2300kn. Sad razmisljam otkazati narudzbu jer mi frend savjetovao s22 koji je takoder na popustu za 5300 kn. Jel to dobar deal za tu cijenu? Ili ima puno boljih za tu cijenu.
Jedino se cini da baterija bas ne drzi...

Nisam pratio mobitele vec duze vrijeme pa sam out of touch.

Trenutno imam Xiaomi Mi A1 (stari mobitel), i trazim novi mob sa malo boljom kamerom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 21:12 (tigerija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
5000 za S22 nije ništa posebno. Osim toga sad je već model na zalasku jer za cca 2 mjeseca dolazi nova serija.

Po meni 3000kn više za S22 ne vrijedi dati osim ako se baš mora imati kompakt top model
Moj PC  
2 0 hvala 1
2 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tigerija kaže...

Ja narucio a52s sa samsung stranice za 2300kn. Sad razmisljam otkazati narudzbu jer mi frend savjetovao s22 koji je takoder na popustu za 5300 kn. Jel to dobar deal za tu cijenu? Ili ima puno boljih za tu cijenu.
Jedino se cini da baterija bas ne drzi...

Nisam pratio mobitele vec duze vrijeme pa sam out of touch.

Trenutno imam Xiaomi Mi A1 (stari mobitel), i trazim novi mob sa malo boljom kamerom.

Ako razmišljaš o bateriji što je svakako nedostatak kod samsunga 22, samo 3700 mah, pogledaj odlični Xiaomi 12 8/256GB za te novce.

 

Recenzija

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
Poruka je uređivana zadnji put ned 6.11.2022 22:21 (Zaporožac).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Po testu na gsmareni, ovaj Xiaomi ima lošiji battery life od samsunga s22. 82h naspram 85h. Nije sve u veličini baterije iliti mAH...

To su jako mali brojevi za oba inače. 

S22+ ima istu bateriju, veći ekran i score 97h. Puno više. 

IMO, sve ispod 100 je dosta slabo. 

 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Po testu na gsmareni, ovaj Xiaomi ima lošiji battery life od samsunga s22. 82h naspram 85h. Nije sve u veličini baterije iliti mAH...

To su jako mali brojevi za oba inače. 

S22+ ima istu bateriju, veći ekran i score 97h. Puno više. 

IMO, sve ispod 100 je dosta slabo. 

 

 

Sve je to relativno. U zadnjih pola godine Imao sam Iphone 13, Xiaomi 12x, Galaxy A52s, Pixel 6a.

Testovi na GSM areni:

Iphone 13 - 89h

Xiaomi 12X - 105h

A52S - 113h

Pixel 6a - 94h

 

Iphone 13 i A52s su mi izdržale baterije cijeli dan i dobivao sam nekih 5 do 5 i pol sati SOT-a. Xiaomi 12x dobivao bi nekih 4 i pol, i Pixel 6a jedva jedvice 3 i pol sata.

Ja ne znam na koji način oni testiraju, ali meni te njihove brojke ništa ne znače. 13ica najmanje ocjene od navedenih, a najbolje rezultate sam dobivao.  

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 9:27 (Flas1987).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma slažem se da je relativno. Ovisi o načinu korištenja. Oni daju ukupnu ocjenu na temelju zbroja više parametara. Tipa standby, 

browsing, call,  video loop, etc. 

Testiraju hrpu mobitela i mislim da se mogu uzeti kao neka okvirna referenca. Ako mi je bitna baterija, a razmišljam o dva slična mobitela. Jedan ima 85h ukupnu ocjenu, a drugi 117h, gledati ću ovaj sa boljim rezultatima. Obzirom da je teško naći osobu koja je imala baš mobitele koje želiš pa da ti kaže iz osobnog iskustva.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.11.2022 17:08 (hardcoree).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ako si bas heavy user gledas samo 100+ prema gsm areni i da ima neki quick charge jer ces punit dvaput dnevno. ovo se odnosi za one koji dosta igraju pa najvise trose bateriju.

meni se samo par puita desilo da sam ostao bez baterije jer sam cijeli dan visio na mobu u cekaonicama, a samo radi toga mi se ne isplati kupovat neku ciglu s ogromnom baterijom. radije kupit posten powerbank i koristit ga kad zatreba

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

IRL se bavim pretežno svim tim telefonima i s22 obični stvarno ima jako loše trajanje baterije. Xiaomi 12 ima skvo i baterija je dosta dobra, puno bolja nego kod s22 ali zato ima taj usrani ai proximity senzor i to je užas. Sad se već naučila da se tokom javljanja mora zaključat ekran jer u protivnom isključuje mikrofon licem, tipka brojeve itd. Na prvu djeluje kao sitan problem ali s vremenom jede živce.

I još jedna stvar kod mi12. Uključenje 5g funkcije ždere bateriju koristio 5g ili ne (8gen 1). I to ono, ždere do ibera. Na s22u (exynos 2200) koji imam sam 5g radio isključio odmah na početku, da bi kasnije upalio i skužio da nema nikakav impakt na bateriju, barem ne drastičan, a područje mi je pokriveno 5g signalom. Frend na S21u (exynos 2100) isto kaže da mu 5g ubije bateriju. Možda me prati sreća.

Iphone od 12 na dalje ima top trajanje baterije. Baš nemaju ljudi žalbe na njih iako ih osobno baš ne preferiram. Čak i miniji zduraju dan.

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni danas došao A52s naručen prek Samsung stranice 2239kn. Prošli put je bila akcija 2183kn, trebo sam već tada uzet, al nema veze. Mob ide staroj, bit će joj dobar upgrade sa J6 2018. Što se tiče moba, nema kaj, dobar je, fluidan plastikaner (animacije na 0.5x ili off mob leti), nedam svoju premiju S10e, a ni od starog S7 pogotovo ni za ništa.

A što se tiče S22 običnog, pa tom mobu curi baterija, a i grije se, većina su rekli da nisu zadovoljni, al to je tako na tom modelu. Onda bolje ispada da je S21FE bolji buy nego S22. A i da sad moram uzimat sebi mob, vjerojatno bi i bio taj S21FE.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

Imao sam Pocophone F1 do nedavno dok mi nije otišla slušalica. Imao sam viška Xiaomi Redmi note 9 pro koji sam koristio par mjeseci dok i na njemu nije otišla slušalica. Mob je bio ok, ali se osjetilo da nije to na toj razini kao i F1 (pogotovo kamera). Sad koristim službeni Samsung galaxy a13 koji je pure trash... Uzeo bih si nešto do 2000kn. Bitno mi je da je brz i da ima ok kameru. Bacio sam oko na Poco x4 pro jer sam s ovim pocophone f1 bio prezadovoljan, a žena ima Poco x3 koji mi se čini po performansi najslicniji f1. Volio bih čuti mišljenje vas iskusnih forumaša i ako imate neke prijedloge, bilo bi dobro (tipa neki galaxy a52s ili tak nes).

 

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
gekarlt kaže...

Pozdrav,

 

Imao sam Pocophone F1 do nedavno dok mi nije otišla slušalica. Imao sam viška Xiaomi Redmi note 9 pro koji sam koristio par mjeseci dok i na njemu nije otišla slušalica. Mob je bio ok, ali se osjetilo da nije to na toj razini kao i F1 (pogotovo kamera). Sad koristim službeni Samsung galaxy a13 koji je pure trash... Uzeo bih si nešto do 2000kn. Bitno mi je da je brz i da ima ok kameru. Bacio sam oko na Poco x4 pro jer sam s ovim pocophone f1 bio prezadovoljan, a žena ima Poco x3 koji mi se čini po performansi najslicniji f1. Volio bih čuti mišljenje vas iskusnih forumaša i ako imate neke prijedloge, bilo bi dobro (tipa neki galaxy a52s ili tak nes).

 

Unaprijed hvala!

 Porazmisli o poco f3, na njuskalu ih ima po 1500kn tip top ocuvanih i sa garancijom.

 

 

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zar nije poco F3 prilično loš što se kamere tiče? + zna proximity senzor drkati. Inače, za te pare, super procesor, baterija, etc. 

Ako se gleda poco x4 pro rađe uzeti F3, umjesto njega. 

Ako Xiaomi/poco nije must, ja bi gađao (za promjenu) Samsung A52s na oglasniku. Bez razmišljanja. 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Poco F3 se ne kupuje zbog kamere vec zbog svega ostalog, odlican mob za malo novaca.

Kada se stavi gcam kamera je solidna.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A što sam napisao? Čovjek traži mob sa ok kamerom i da je brz, a gleda poco x4 pro. Napisao sam da F3 nije nešto psebno sa kamerom, ali da ima dobar procesor i da je bolji izbor od Poco-a x4 pro.

Obzirom da traži mob sa ok kamerom, mislim da je A52s bolji izbor jer je i dovoljno brz i ima ok kameru i bateriju i ekran i podršku i manje bugovit software i ne riskiraš da će te zajebavati proximity senzor.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.11.2022 22:30 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na Poco F3 vrijedi jedino procesor...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

To je za one koji cim kupe puknu pixel experience i gcam da bi to bio mobitel.. Potencijal ima, steta sto je proizvodac takav da ne zna izvuc max iz njega, kako bi i stigli kad treba stancat 1000 modela godisnje a sve jedno te isto

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav svima!

Od kad je izašao, imam Galaxy S22 običan i OK mi je.

Stari mi je neki dan pao u more i više mu ne radi iPhone 6 i sada bi ja njemu dao Galaxy S22 a sebi kupio nešto drugo.

Dajte mi neki prijedlog molim vas.
Gledao sam Xiaomi ali nema IP68, pa gledam Huawei P50 Pro a tu me muče ti Google servisi, pa opet gledam S22+ ili Ultra i iPhone 14 ali iPhone najrađe ne bi.

Hvala vam
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.11.2022 20:31 (mabencic).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Imaš Xiaomi Mi 11 Ultra za 600-tinjak eura preko Tradingshenzen. Taj ima IP68
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BoTiA kaže...
hardcoree kaže...

Nord 2 ima  bolji procesor, bolje kamere i bateriju. 

Ovaj snapdragon na motoroli je slabašan za taj novac. 

Ako ti igra sa oglasnika, probaj naći što noviji Samsung S21 FE npr. 

 S21FE traži punjač ako je SOT više od 4-5 sati ... ako je prije bio zadovoljan s baterijom nemoj mu preporučivati ovaj samsung ako su mu navike korištenja drugačije ... mogao bi se razočarati

 To sa Snapdragonom ili Exynosom?

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jel su rijesili problem s proximity senzorom, ili to nije bio problem na ovom modelu?

Mislim da cu za bf uzet ili 11 ultra iz kine, ili pixel 7/7pro
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mislim da su kod nas  S21 FE svi sa snapdragonom 888 i ne mogu se baš pohvaliti nekim bateri lajfom.

Dok naprimjer realme gt2, sa istim procesorom, može.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koliko je A33 sporiji od A53? Vidim da je jedina velika razlika storage UFS vs eMMC.

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Zamolio bih vas ako netko naleti na dobru priliku za black friday do 2000kn nek baci ovdje link :) Hvala unaprijed :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Mislim da su kod nas  S21 FE svi sa snapdragonom 888 i ne mogu se baš pohvaliti nekim bateri lajfom.

Dok naprimjer realme gt2, sa istim procesorom, može.

 Ne baš. Dosta šopova prodaje Exynos verziju.

 

Primjer

 

https://www.mp-elektronika.hr/index.php?route=product/product&product_id=7435&utm

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 11.11.2022 13:08 (vepar).
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vidi stvarno. Pretpostavljam da je na exynosu još gora baterija?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Iskreno pojma nemam...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

šta se tiče Xiaomija i proximity senzora,našao sam samo za 12T Pro u 2 recenzije da se baš naglašava da ima klasični,za ove ostale ništa.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi Mi 10T Pro za 300 eura
Pozdrav.
Došlo je vrijeme za zamjenu starog mobitela jer su fotografije izuzetno loše, a potreba za dobrom fotografijom je postao prioritet zbog posla.
Uz kameru mi je bitno da uređaj ne moram puniti svako malo, znači dobra baterija uz kameru i fluidnost uređaja je must have.
Odabrao sam Xiaomi Mi 10 T Pro jer mi se čini dobra kupnja jer je nov ima 24 mj garancije i mogu ga kupiti na rate.

Pa prije kupnje da vidim ima li što bolje za te novce i da ispunjava uvjete gore napisane, može biti i rabljen ali da ima barem godinu garancije ali onda je budžet mani za 50 eura.
Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
300 eur je preskupo za Mi10T Pro. Tu na tržnici ima za 1650kn.

Možeš pogledati Galaxy S20 FE (Snapdragon). Po meni best buy. Ima dobre kamere, bateriju i SD865....
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice