Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.866
|
čitano: 10.902.993
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Idealo.de izbacuje nekoliko trgovina sa tom cijenom. Vjerujem da bi se preko mailbox.de dalo naručiti. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ibirkic kaže...

Ekipa, da li je kupnja Samsunga s20 fe 5g još uvijek poželjna kupnja? Nalazim ih po njemačkim dućanima po 350 eura za 6/128 verziju. 

 

Ima li još što za te novce a da ispunjava kriterije: ravan ekran, solidna baterija, uravnotežene kamere, snapdragon procesor, ispod 200 grama, amoled?

 

Trenutno na mi note 3 ali je stradao od vode i čekam neke dijelove s alija da ga popravim, a ovo pišem na lg g2  🙂

 Mozda je bolje na taj iznos dodat 200 kn i uzet zapakirani novi s21 fe s njuskala

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 16:16 (domac5).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Bio je i 300 eura na mediamarkt,znaci poskupio je.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hacker002 kaže...

Ekipa, čisto da znate ako već nije spomenuto, a s obzirom da imaju razni popusti na uređaje u HT web-shopu, možete dobiti dodatnih 500kn popusta na apsolutni svaki uređaj (nevažna tarifa), samo spomenete da želite dodatnih 500kn popusta zbog promjena cijena tarifa.

I tko ima Croatia karticu, imate u aplikaciji opciju za još 200kn popusta i sve se zbraja.

 

Znači 500kn popusta za sve, 700kn popusta za sve koji imaju Croatia karticu. I to se zbraja sa ovim popustima koje vidite na webu. Npr na iPhone je popust 1080kn plus svi ovi navedeni :)

 

Ako prelazite sa druge mreže u Unlimited tarifu možete dobiti neki popust od 1200kn, frend je maloprije dobio Xiaomi 12 za 2426kn.. (ne znam daju li taj popust i za ostale tarife i za ostale uređaje)

 002, razgovarala sam s uposlenikom HT . "Može popust samo na novi ugovor"-reče mi.Pa kako onda :" možete dobiti dodatnih 500kn popusta na apsolutni svaki uređaj (nevažna tarifa), samo spomenete da želite dodatnih 500kn popusta zbog promjena cijena tarifa." ?Daj par riječi....

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ne kužim kako misliš, pa ne možeš ostvariti popust ni uzeti uređaj ako ne ide ugovor? Znači uzimaš jednu od tarifa i uređaj i onda ostvaruješ popust, ne možeš dobiti popust i uzeti samo uređaj bez tarife, to ne postoji u telekomima.

 

Popust od 1200kn daju samo onima koje prelaze iz druge mreže u Unlimited tarifu - provjereno. Daju li isti popust iz druge mreže u neku drugu tarifu ne znam jer nisam imao na kome testirati.

 

Svi ostali mogu dobiti popust 500kn na temelju promjena cijena tarifa te još 200kn ako imaju Croatia karticu. Razgovarao sam s nekoliko njihovih agenata kroz proteklih par dana i svi daju tako - razgovarao sam ih s nekoliko jer si pokušavam složiti taj popust od 1200kn umjesto 700, ali mi ga ne daju, dok 700 dobivam bez problema. Neće oni sami reći da popust postoji, uvijek pitam da mi daju najbolju cijenu, onda daju onu sa weba, pa pitam a šta je s onih 500kn dodatno zbog promjena cijena tarife pa daju, pa pitam šta ako imam Croatia karticu, pa daju još 200. Ne daju nikome na lijepe oči ako ljudi ne znaju da ima i sami ne pitaju.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

domac5 

 

I to je opcija iako ih nema baš ispod 3000 kuna a nije mi nužno potreban sd888.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 21:50 (ibirkic).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ibirkic kaže...

domac5 

 

I to je opcija iako ih nema baš ispod 3000 kuna a nije mi nužno potreban sd888.

 Dobit ces bolji dizajn i materijale, bolje slike na selfie kameri, pravi proximity senzor i dulju podrsku za nadogradnje.. Nema mozda trenutno no naleti tu i tamo koji samo prati ako nije hitno naravno..Ne znam bas jel bi dao 2600 tj sa postarinom skoro 2800 za s20 fe..

Ja sam svog s20 fe sa sd procesorom uzeo za 2000, bio je rabljen par mjeseci ali 10/10 stanje i to je meni neki best buy za te novce.. Ali skoro 3000 dat za njega to bas i nije neka sreca od kupnje onda kad je cijenom jako blizu njegov nasljednik

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2022 21:58 (domac5).
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Vidjet ću kako će se rasplesti situacija oko popravka starog moba. Možda u međuvremenu padne cijena na njuškalu. Svakako hvala na mišljenju.

 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Hacker002 kaže...

Ne kužim kako misliš, pa ne možeš ostvariti popust ni uzeti uređaj ako ne ide ugovor? Znači uzimaš jednu od tarifa i uređaj i onda ostvaruješ popust, ne možeš dobiti popust i uzeti samo uređaj bez tarife, to ne postoji u telekomima.....

 

 

 002, hvala na odgovoru. Očito se nismo shvatili.  Ne mogu dobiti bolju cijenu bez novog ugovora,a ja već imam ugovor.I već plaćam  traženu tarifu.

Ma dobro,nije važno.....Još jednom hvala.

 

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Molim preporuku mobitela za roditelje. Trebam dva komada. Svaki oko €200. 

Treba im za Viber, WhatsApp, Facebook i šta već roditelji rade.

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 8 npr.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Realme 8 npr.

 

Kažu da su gledali Samsung A13 64GB koji je 1200kn. To ispadne €160. 

Što je best buy u tom rangu? Ne znam ni da li bi bilo pametno oled uzeti jer ako stari stavi navigaciju moglo bi biti svačega 

Mislin da je bolje što jeftinije a ne opet da je neko sranje koje ima memorije da jedva radi kad je nov.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Jimmy kaže...
hardcoree kaže...

Realme 8 npr.

 

Kažu da su gledali Samsung A13 64GB koji je 1200kn. To ispadne €160. 

Što je best buy u tom rangu? Ne znam ni da li bi bilo pametno oled uzeti jer ako stari stavi navigaciju moglo bi biti svačega 

Mislin da je bolje što jeftinije a ne opet da je neko sranje koje ima memorije da jedva radi kad je nov.

 https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-11-cijena-64gb-643-186977381

 

Kakav a13 pokraj ovog.

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
Jimmy kaže...
hardcoree kaže...

Realme 8 npr.

 

Kažu da su gledali Samsung A13 64GB koji je 1200kn. To ispadne €160. 

Što je best buy u tom rangu? Ne znam ni da li bi bilo pametno oled uzeti jer ako stari stavi navigaciju moglo bi biti svačega 

Mislin da je bolje što jeftinije a ne opet da je neko sranje koje ima memorije da jedva radi kad je nov.

 https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-redmi-note-11-cijena-64gb-643-186977381

 

Kakav a13 pokraj ovog.

 

Da, zato i pitam ovdje prije nego odu u Pevec kupiti neki sranje. 

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
suzana graf kaže...

 002, hvala na odgovoru. Očito se nismo shvatili.  Ne mogu dobiti bolju cijenu bez novog ugovora,a ja već imam ugovor.I već plaćam  traženu tarifu.

Ma dobro,nije važno.....Još jednom hvala.

 

 Ako već imaš ugovor onda ne možeš ništa, ovo su ponude za novi / produžetak. Tko god već ima kupljen uređaj uz tarifu može novi kupiti tek nakon 2 godine, ako mu to pada sada kada su ti popusti super, ako ne ništa od toga.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
A13 je najveće smeće koje postoji. Sramota je da Samsung uopće prodaje tako nešto. Exynos 850 je krš, početna verzija ima 3GB RAM-a, što je nebulozno. Ekran ispranih boja, nečitljiv na suncu. U kutiji nema punjača, nema ni maskice ili makar folije na ekranu. Jedino je baterija solidna.

I još košta 1100kn 🤭
Moj PC  
2 0 hvala 0
22 mjeseca
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

trebam preporuku za mob od cca 1500 kn. Sad imam Samsung SM-A600FN, bio mi je ok zadnje 3 god, sad bih nešto slično samo jače za iduće 3 god. Nisam zahtjevna,a za tu cifru nemrem ni bit :) .

Trebalo bi bit dovoljno memorije, da je ok kamera i da mi potraje baterija. Razmišljam o Xiaomi. Samsung i Realme, a može i nešto drugo, Molim savjet.

0 Xiaomi
1 Samsung
4 Realme
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nema baš ok Samsunga za 1500kn.

Samsung A52s sa oglasnika, ako se protegneš dvjestotinjak kuna bi bio najbolji izbor bez premca (IMO).

Ostalo: Realme (tipa Realme 8), pa Xiaomi/Poco. Tipa poco m4 pro 4g (amoled ekran) redmi note 10 pro, 11... Etc. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 0:36 (hardcoree).
 
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Slažem se da je A52s najbolji izbor ako se kupuje na oglasniku. Bolje trenutno nema.

Ako mora u trgovini, onda ima nekoliko dobrih opcija. Ja bi svakako išao na 128GB memorije, jer 64GB je već sad malo, a možeš misliti za 3 god. 😁

Redmi Note 11 4/128 je oko 1500kn.

Motorola G60s 4/128 oko 1550kn.

Realme 8 6/128 isto oko 1550kn.

Nijedan nije savršen, kamere su za poslužiti i ništa više. Kod Xiaomija MIUI je prepun opcija, ali zna biti bugovit. Motorola ima čisti Android, radi bez greške, ali neki ne vole tako ogoljelo sučelje. Realmijev UI je ok, lijepo izgleda, nešto manje bugova.

Moj PC  
2 0 hvala 1
22 mjeseca
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala!

budući da se ja ama baš ništa ne razumijem u silne specifikacije, jedino što pretpostavljam da je možda bitno (a ja znam pročitat) su GB. Kontam da što ih je više, to bolje. Znam da ima i drugih bitnih karakteristika, al ih ja ne razumijem. :(

Progooglala sam i dostupnost (imam 3 dana za odluku i kupnju) i nekako mi se Realme 8 čini kao best buy.

Priznajem, jučer sam prvi put čula za njih, a vidim uglavnom pozitivna iskustva.

Skupljam prijedloge i dalje, do ponedjeljka.... :)

 

 

4 Realme 8 - DA
0 Realme 8 -NE
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 8 mozes zapakirani na njuskalu uzet za 1000 bez problema.. 

A52s se da naci koristeni po 1500 i za te novce stvarno bolje ne moze, najkompletniji uredaj za te novce

Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sorry, sad vidim da ima dostupan POCO M4 PRO 8GB7256GB. 1900,00 kn al vjerojatno bolja opcija od Realme 8?

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bolji zbog više memorije, a sve ostalo je tu negdje. Kod Xiaomija niže i srednje klase zna zezati virtualni proximity senzor. Ne znam da li su to riješili...
Vidim da za manje od 2000kn ima i Galaxy A52, onaj prvi. Dobar izbor zbog stabilnog softvera i podrške.
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
kalimol kaže...

Sorry, sad vidim da ima dostupan POCO M4 PRO 8GB7256GB. 1900,00 kn al vjerojatno bolja opcija od Realme 8?

 

 

S obzirom da si navikla na Samsung, u ovoj klasi je A52 dobro skompletiran.

 

Obicni A52 je 1900/2000

A A52s imas za 100-200kn vise.

 

Isto, posto je na duze staze, iako se dodatno podize cjenovna letvica :D razmisli i o S20 FE... Ima ga za cca 2500kn.

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Meni je P30 Pro pljusnuo na ekran nakon 3 god, no ekran je vec ionako zajebavao s ghost touchem, tak da je sad doslo vrijeme da stvarno promijenim mob. Iskreno kaj dalje nemam pojma, i stvarno trebam savjet forumasa.

 

Uglavnom do sad sam uvijek imao flagshipe, koristim mob dugo, odnosno dokle traje, ali sad su cijene mobova bar 1 - 2 soma vece nego prije (mozda i vise).

 

Imam ponudu za popravit P30 Pro - koristeni orginalni ekran + novi utor (otisao je i fast charging) - 1000 kn. Mob mi je bio odlican, kamera vrhunska, i ugl. zbog te stavke izbjegavam hrpu mobitela, xiaomie, poco, realme i slicnuu ekipu. Ali ne znam dal sad ima smisla vise ulagat u njega.

 

Sad ne znam kaj gledat, tipa cjenovni rang mi je 2500 - 3000, ako imate kakvu ideju bilo bi jako korisno.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 18:13 (Tkozna).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mozda s21fe preko oglasnika?

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2022 18:35 (thebatman).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav,

 

iskreno nije los mobac, samo ga je malo tesko nac, nema ih puno, a cijena dosta varira. Ali eto, pratim ga.

 
0 0 hvala 0
22 mjeseca
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Hvala svima na pomoći.

Vidim da je najpoželjniji  A52S, međutim ne bih kupovala rabljeni, a u trgovinama ih nema ispod 2400 kn. To mi je trenutno puno. Nisam planirala kupovinu, al idem na put, pa sam se iznenada sjetila da mi treba mob koji će izdržati cijeli dan.

Mislim da sam odlučila, ali super mi je ova opcija glasanja, pa ako tko ima volje molim da glasa za jednu od ove 3 opcije

Hvala!!! :D

3 Realme 8 6/128GB
7 Xiaomi Poco M4 PRO 8/256GB
0 Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A52S ide na marketplacu/njuškalu nov, zapakiran, sa računom i garancijom za 1800kn. Daleko bolji izbor od svega navedenoga. Inače, Realme ili Poco. Baci novčić.

Možda čak Poco, ali obrati pažnju da je 4g verzija sa amoled ekranom. 

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Na kraju mislim da cu popravit P30 Pro. Nevjerojatno je kolko je doslo do male progresije u mobacima u 3 godine. Dominira dosadni Samsung, Sonya ima u tragovima i drze cijenu jer ih nema bas na trzistu, Xiaomi, Realme imaju kriminal kamere za 2022., dok je Huawei-koji ima definitivno po meni najkompletnije uredjaje pod banom od Google-a. Nema LGa, HTCa, ni Motorole niti Nokie bas. Nikad dosadnije trziste mobova.

 

Bude P30 Pro izdrzao s novim ekranom jos bar godinu dana, do tad ce Honor Magic 4 bit pristupacan.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2022 16:14 (Tkozna).
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice