Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.931
|
čitano: 10.916.092
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

200?

3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Doca15 kaže...

Pozdrav 

Trebao nih mobitel za mamu do nekih 200kn max.Trenutno je na nekom starom xiaomiju mislim a3 il tak nesto.

Znaci prvenstveno joj treba ua pozive,poruke,fejs tu i tamo i slikanje(bitno da je dobra kamera kolko tolko za tu cijenu).

 

 

 

 

 

 

 Rabljeni iPhone 5.. jedino je baterija ziher banana. Rađe joj dodaj nešto kinte pa uzmi nešto pametnije..

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ispravak 2500kn

ORIGIN: LtMoNkK
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung A52s ako nađeš i Realme 9 pro+ su ti u toj cijeni. Rađe samsung. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 12:19 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ili s20 fe sa snapdragon procesorom, kompletniji uredaj nemres dobit za 2000 kn.. Ili nek se rastegne do 2700 kn pa upeca zapakirani s21 fe s njuskala 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.6.2022 13:02 (domac5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ko ima keš uvijek je bolje na oglasniku uzeti flagship s garancijom nego neki novi midrange.

Novi A53 je 2500kn, a S21 FE na oglasniku ide za 2700kn. Nebo i zemlja 😁
Moj PC  
5 1 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ekipa.. imam priliku od firme dobiti mobitel..

 

obzirom da nije neki izbor, biram između Motorola Edge 20 5g (SD778) vs Xiaomi Redmi Note 11Pro+ (MTK 920). 

Motorola prednosti:

Snapdragon 

8GB ram

Opcenito bolje kamere

skoro Vanilla iskustvo

144HZ ekran

Motorola minus

4000mah baterija

30w punjenje

GG3

 

Xiaomi prednosti

Bolji ekran

Noviji uređaj

MicroSd

IR port

Stereo zvučnici 

3.5mm jack

4500mah baterija

120w punjenje

SUPER Amoled

GG5

IP53

 

Xiaomi nedostaci

Virtualni proximity senzor

Mediatek

Prosjecne kamere

6GB rama

 

Ima li netko isksutva s jednom od ovih uređaja?*

 

Vodite računa da sada imam XIAOMI uređaj pa mi MIUI nije stran niti mi je nesto loš pa mi to nije neki minus kao takav.

 

Hvala.

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GuardianOTB kaže...

Xiaomi nedostaci

Virtualni proximity senzor

Mediatek

Prosjecne kamere

6GB rama

Kad si ovako kvalitetno nabrojao nedostatke za Xiaomi (a za Motorolu su nedostaci gotovo pa da nisu nedostaci), mislim da si ti već odabrao Motorolu, samo čekaš da ti netko potvrdi da si u pravu. 

 

BTW Dimensity 920 uopće nije loš čipset.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GuardianOTB kaže...

ekipa.. imam priliku od firme dobiti mobitel..

 

obzirom da nije neki izbor, biram između Motorola Edge 20 5g (SD778) vs Xiaomi Redmi Note 11Pro+ (MTK 920). 

Motorola prednosti:

Snapdragon 

8GB ram

Opcenito bolje kamere

skoro Vanilla iskustvo

144HZ ekran

Motorola minus

4000mah baterija

30w punjenje

GG3

 

Xiaomi prednosti

Bolji ekran

Noviji uređaj

MicroSd

IR port

Stereo zvučnici 

3.5mm jack

4500mah baterija

120w punjenje

SUPER Amoled

GG5

IP53

 

Xiaomi nedostaci

Virtualni proximity senzor

Mediatek

Prosjecne kamere

6GB rama

 

Ima li netko isksutva s jednom od ovih uređaja?*

 

Vodite računa da sada imam XIAOMI uređaj pa mi MIUI nije stran niti mi je nesto loš pa mi to nije neki minus kao takav.

 

Hvala.

 Prednost je samo prednost ukoliko će je korisnik koristiti u protivnom je to samo stavka na papiru. Kakva ti korist od npr. IR porta ili 3.5mm ako ih nećeš koristiti.

 

Uz navedeno Motorola je 20% lakši uređaj i malo preko 1mm tanji.

Kamera glavna je ista, ali motorola ima bolju 16MP ultrawide i ima 3x telefoto kameru, tako da generalno gledajući kamere su kompletnije i bolje kod motorole.

Baterija i brzina punjenja je definitivno na strani Xiaomija.

 

Vanilla Android je dosadan i ne vidim nekakvu prednost u njemu, koristio sam čisti Android i MIUI i meni je MIUI miljama ispred, ali to je samo moje osobno mišljenje.

 

Ovo je vrlo jednostavan izbor, ukoliko su ti kamere najbitnije i to samo ukoliko ćeš koristiti ultrawide i 3x optički zoom (glavna je ista kao kod Xiaomija) uzmeš Motorolu, ukoliko ti je bilo što drugo bitnije uzmeš Xiaomi.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robogo kaže...
GuardianOTB kaže...

Xiaomi nedostaci

Virtualni proximity senzor

Mediatek

Prosjecne kamere

6GB rama

Kad si ovako kvalitetno nabrojao nedostatke za Xiaomi (a za Motorolu su nedostaci gotovo pa da nisu nedostaci), mislim da si ti već odabrao Motorolu, samo čekaš da ti netko potvrdi da si u pravu. 

 

BTW Dimensity 920 uopće nije loš čipset.

 a nisam je odabrao inace ne bih ni pisao.. volio bih ako netko ima iskustva s ovim MTK920.. do sada sam imao davno jednog s MTK i bio je ajme i od tada SD s kojima sam imao boljih iskustava, ali nisam imao 20 mobitela ko neki. vazniji mi je nekako chipset (radije bih recimo F3 sa SD870, ali njega nema) zbog dugotrajnosti.. Xiaomi je lijep uređaj... da se razumimo..

A manja baterija i sporiji punjac puno znaci kada imam 2 SIM-a, 2 mail clienta i more privatnih i poslovnih aplikacija...

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2022 12:53 (GuardianOTB).
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GuardianOTB kaže...

ekipa.. imam priliku od firme dobiti mobitel..

 

obzirom da nije neki izbor, biram između Motorola Edge 20 5g (SD778) vs Xiaomi Redmi Note 11Pro+ (MTK 920). 

Motorola prednosti:

Snapdragon 

8GB ram

Opcenito bolje kamere

skoro Vanilla iskustvo

144HZ ekran

Motorola minus

4000mah baterija

30w punjenje

GG3

 

Xiaomi prednosti

Bolji ekran

Noviji uređaj

MicroSd

IR port

Stereo zvučnici 

3.5mm jack

4500mah baterija

120w punjenje

SUPER Amoled

GG5

IP53

 

Xiaomi nedostaci

Virtualni proximity senzor

Mediatek

Prosjecne kamere

6GB rama

 

Ima li netko isksutva s jednom od ovih uređaja?*

 

Vodite računa da sada imam XIAOMI uređaj pa mi MIUI nije stran niti mi je nesto loš pa mi to nije neki minus kao takav.

 

Hvala.

 

 

 

 

 evo kolega se javio da moze i Galaxy A53... on mi je dobar, ali onaj underdisplay FS scanner im je smeće. bi li njega stavili iznad ova 2? ako da zasto? thnx.. je, malo sam dosadan... 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Bez filozofiranja, Motorola.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ja bi Motorolu zbog male težine i debljine
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
GuardianOTB

Imao sam Moto Edge 20 Pro, koja je skoro ista kao obični Edge. Razlika je proc, 5x zoom kamera i veća baterija.

+

144Hz OLED odličan, bez zamjerke.

UI je plus i minus. Plus je što nije baš čisti Android, jer ima tu dosta podešavanja oblika i boja ikona, raznih gesti koje sve olakšavaju, Moto Display je još bolji jer možeš manipulirati notifikacijama na lockscreenu. Brz bez štekanja, animacije su ok, nisu nervozno brze kao na Realmeu ili OnePlusu.

Baterija može i 8h bez igranja, uz silovanje cijeli dan 5-6h bez problema. Punjač solidno brz, ali daleko od Xiaomijevog.

Glavna kamera meni super, to mi je i najvažnije, iako nisam zahtjevan.

Brz fingerprint

-

Nema double tap to lock/unlock screen, neoprostivo.

Nema maske ni folije na ekranu, ali bar je punjač tu.

Spora i kratka softverska podrška

Nema stereo zvučnike, zašto?



Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jel se isplati uzeti kakvu opciju na 2 godine za mobitel? Glupo mi je davati 50kn za opciju na bonove ako mogu mobitel za iste novce uzeti. Ili je to i dalje sve prevara i jeftinije kupiti novi mobitel i 50kn bonovi? :D

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li ima netko iskustva sa XIAOMI MI 11 LITE 5G NE 8GB 256GB? Da li se isplati uzimati mobitel za 2900kn? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 0:17 (The_K).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobar je mob, al mislim da je starija verzija bolja koja ne sadrži u nazivu NE (new edition). Al je ipak to preskupo. Taj mob je ok, al ne vrijedi više od 2400kn po meni, za 3k kn već se nađe novi S21FE na oglasima.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 0:38 (DiRT).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da skratim dramu.

 

 Gnusmas 53 5G, da ili ne....bez drame oko bolje opcije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja imam taj bez NE oznake i sasvim sam zadovoljan. Važno mi je da je tanak i lagan a ne kao slični Poco i Redmi modeli. 2900 kn je puno, jedino ako je baš opcija na rate. Na oglasniku se može naći za 1000 kn manje zapakirani ali su svi 6 ili 8 /128gb.
Sve da i imam,otkud mi
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Ja imam taj bez NE oznake i sasvim sam zadovoljan. Važno mi je da je tanak i lagan a ne kao slični Poco i Redmi modeli. 2900 kn je puno, jedino ako je baš opcija na rate. Na oglasniku se može naći za 1000 kn manje zapakirani ali su svi 6 ili 8 /128gb.

 Ma ja sam bas ciljao mobitel od 256GB jer mi treba prostora a nisam nasao nista bolje a da je mob do 3000kn

15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ja imam taj bez NE oznake i sasvim sam zadovoljan. Važno mi je da je tanak i lagan a ne kao slični Poco i Redmi modeli. 2900 kn je puno, jedino ako je baš opcija na rate. Na oglasniku se može naći za 1000 kn manje zapakirani ali su svi 6 ili 8 /128gb.

 Ma ja sam bas ciljao mobitel od 256GB jer mi treba prostora a nisam nasao nista bolje a da je mob do 3000kn

 11t

https://aloalo.hr/xiaomi-11t-8-256-gb-sivi-proizvod-18136/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.mp-elektronika.hr/index.php?route=product/product&product_id=7230&utm_source=nabava.net&utm_medium=cpc&utm_campaign=direct_link

https://www.mobis.hr/proizvodi/mobiteli/pametni-telefoni/xiaomi-11t-8gb-256gb-bijeli-10545/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Imam i 11 lite i 11t, za razliku od parsto kuna 11t se svakako višestruko isplati.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
The_K kaže...
ZdravkoZ kaže...
Ja imam taj bez NE oznake i sasvim sam zadovoljan. Važno mi je da je tanak i lagan a ne kao slični Poco i Redmi modeli. 2900 kn je puno, jedino ako je baš opcija na rate. Na oglasniku se može naći za 1000 kn manje zapakirani ali su svi 6 ili 8 /128gb.

 Ma ja sam bas ciljao mobitel od 256GB jer mi treba prostora a nisam nasao nista bolje a da je mob do 3000kn

 https://aloalo.hr/samsung-a52s-5g-8-256gb-mint-proizvod-19093/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Sta uzeti za cca 250e a da je fokus na kameri i bateriji? Gledao sam dosta ovih Xiaomija, baterija vrh, a kamera tu i tamo, pogubim se koliko ima modela...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MESFET kaže...

Jel se isplati uzeti kakvu opciju na 2 godine za mobitel? Glupo mi je davati 50kn za opciju na bonove ako mogu mobitel za iste novce uzeti. Ili je to i dalje sve prevara i jeftinije kupiti novi mobitel i 50kn bonovi? :D

uglavnom se isplati ako naletiš na neku pravu akciju.. uglavnom su cijene mobova kao i u slobodnoj prodaju, ili veće

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima li netko iskustva sa ovim mobitelom REALME GT MASTER 5G 256GB 8GB? Cijena mu je oko 2300kn u ducanima

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
harden kaže...

Sta uzeti za cca 250e a da je fokus na kameri i bateriji? Gledao sam dosta ovih Xiaomija, baterija vrh, a kamera tu i tamo, pogubim se koliko ima modela...

 Poco m4 pro (4 g verzija sa amoled ekranom ima bolje kamere) ili Realme 8 npr.  

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2022 23:06 (hardcoree).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
harden kaže...

Sta uzeti za cca 250e a da je fokus na kameri i bateriji? Gledao sam dosta ovih Xiaomija, baterija vrh, a kamera tu i tamo, pogubim se koliko ima modela...

 Poco m4 pro (4 g verzija sa amoled ekranom ima bolje kamere) ili Realme 8 npr.  

 Ovaj Poco nema niko na stanju, gledao sam... kakav je 10 Pro naspram njega, je li losija kamera? 

10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
harden kaže...
hardcoree kaže...
harden kaže...

Sta uzeti za cca 250e a da je fokus na kameri i bateriji? Gledao sam dosta ovih Xiaomija, baterija vrh, a kamera tu i tamo, pogubim se koliko ima modela...

 Poco m4 pro (4 g verzija sa amoled ekranom ima bolje kamere) ili Realme 8 npr.  

 Ovaj Poco nema niko na stanju, gledao sam... kakav je 10 Pro naspram njega, je li losija kamera? 

 https://aloalo.hr/xpoco-m4pro-8-256-powerblack-proizvod-18850/

 

 

 

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-poco-m4-pro-cijena-128gb-643-181049561

Hgspot,instar... Doduše žuti. 

https://www.nabava.net/mobiteli/xiaomi-poco-m4-pro-cijena-256gb-643-192737261

Žuti i plavi. 

Pogledaj po netu recenzije za kamere. Dosta hvale poco, ali ne vjerujem da je 10 pro puno lošiji. 

 

 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
harden kaže...
hardcoree kaže...
harden kaže...

Sta uzeti za cca 250e a da je fokus na kameri i bateriji? Gledao sam dosta ovih Xiaomija, baterija vrh, a kamera tu i tamo, pogubim se koliko ima modela...

 Poco m4 pro (4 g verzija sa amoled ekranom ima bolje kamere) ili Realme 8 npr.  

 Ovaj Poco nema niko na stanju, gledao sam... kakav je 10 Pro naspram njega, je li losija kamera? 

 https://aloalo.hr/xpoco-m4pro-8-256-powerblack-proizvod-18850/

 

 

 

 Trebao sam da naglasim mozda da sam iz BiH, moja greska... Nasao sam Poco F3 za cca 270e, ako imate jos kakve preporuke mimo njega i ovog M4 Pro super. Hvala na odgovoru

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice