Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.813
|
čitano: 10.880.803
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Glas za A52s.
SD 778G,odlicni stereo zvučnici,amoled sa 120hz,dobra baterija,ip67 certifikat i velika stvar u srednjoj klasi,OIS na glavnoj kameri i samo zbog toga best buy po meni
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže..

 Oba su ok, iako s21fe ima samo 6gb rama, uzeo bih njega zbog kamere i softvera

Znaš li je li uistinu problem auronomija na S21 FE?

Neki pišu da je problem, neki da je situacija ok nakon koji tjedan korištenja. 

Nije da očekujem ne znam koji SOT, samo da je u nekim granicama normale. 

 

First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ma nije, ima mi ga nekoliko kolega, skroz je ok. Igrali smo se s benčmarcima malo (antutu) i moj s20u je potrošio 9% baterije, a njegov s21fe 6%. Imao je 30% baterije u ponoć. Fotkanje, snimanje videa, igrice, 5g u području loše pokrivenosti će ga isprazniti, ali ovako je čist solidan. U zadnjih par mjeseci sam se izvrtio po samsunzima (note 10+ - s22u - s21u -note 20u - s20u - s22u) i svaki je divljao baterijom prvih par dana. 2:30 sot sam imao prekjučer na s22u 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zar nisi ti rekao da ćeš uzet 21FE? Ili su ga uzeo i već brzo prodao zbog loše baterije?

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam najbolju namjeru, ali svaki put mi uleti neki drugi stonks deal. Nema mi smisla uzimati novo zapakirano samo da se poigram tjedan dana, čekam da uleti povoljno. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@win32

Većina recenzenata govori da je baterija na s21FE loša, dok mali broj kaže da je baterija dobra. Već sam ušao u debatu s kolegom koji te uvjerava da je baterija dobra. Stavio sam komentar s drugog foruma korisnika 21FE, i nije zadovoljan s baterijom. Drugi kolega je stavio svoja iskustva i iskustva kolege s posla, obojica nisu zadovoljni s trajanjem baterije na s21FE. Čim su oprečna mišljenja ja bih isto zaobišao ako ti je baterija prioritet.

Čak sam stavio i link s samsung foruma gdje je otvorena tema u vezi loše baterije:

 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s21-series/s21-fe-battery-drain/td-p/4848228/page/2

 

Eto, ti razmisli. No čim su oprečna mišljenja, ne bi htio riskirat. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.5.2022 13:09 (Flas1987).
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Mobitel ima 4500mah bateriju. Jednostavno ne može imati lošu autonomiju, kakav god chipset. Krivac može biti softver, ali One UI je trenutno jedan od najstabilnijih.
Za dan umjereno do jačeg korištenja će biti dobra. Da ima 5000mah onda bi kao bila jedva prolazna...
Onaj ko priča da ima 2-3h, ima neki drain koji jednostavno nije mjerodavan. Izbjegavati S21 FE na temelju pretpostavke loše baterije mi ne drži vodu. Fino je to zaokružen mob ako je cijena prava.
Pravo je pitanje što osoba očekuje od baterije?
Moj PC  
2 0 hvala 1
23 mjeseca
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobar dan.

 

Tražim mobitel do 1500 kn. Poželjno što bolja baterija i ekran.

Modeli koje sam gledao su redmi note 11, realme 8 i samsung A22. Ima li neki od njih veće prednosti/nedostatke? I možete li preporučiti neki bolji u tom cjenovnom rangu?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...
Mobitel ima 4500mah bateriju. Jednostavno ne može imati lošu autonomiju, kakav god chipset. Krivac može biti softver, ali One UI je trenutno jedan od najstabilnijih.
Za dan umjereno do jačeg korištenja će biti dobra. Da ima 5000mah onda bi kao bila jedva prolazna...
Onaj ko priča da ima 2-3h, ima neki drain koji jednostavno nije mjerodavan. Izbjegavati S21 FE na temelju pretpostavke loše baterije mi ne drži vodu. Fino je to zaokružen mob ako je cijena prava.
Pravo je pitanje što osoba očekuje od baterije?

Jesi koristio S20 FE sa SD865 i S21 FE? Razlika u trajanju baterije je itekako primjetna...Nije kriv One UI, nego isključivo SD888. S21 FE je dobar mob bez sumnje i ako se upeca po dobroj cijeni nema greške. Ali za ozbiljno i zahtjevno korištenje nije, jer baterija ne može izdržati jedan dan. Moj scenarij korištenja je isključivo 4G, BT povezan sa satom, AOD cijeli dan, Gmail 3 accounta, razgovori, malo kamera, društvene mreže, malo gaminga ako ima lufta, You Tube i Netflix eventualno navečer. Nema šanse da izdrži od jutra do navečer...

Imao sam ga i koristio, nemam razlog lagati ni izmišljati, nisam nekakav nedorasli balavac....S20 FE SD verzija ima bolju bateriju, bez razmišljanja. 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
holyfist kaže...

Dobar dan.

 

Tražim mobitel do 1500 kn. Poželjno što bolja baterija i ekran.

Modeli koje sam gledao su redmi note 11, realme 8 i samsung A22. Ima li neki od njih veće prednosti/nedostatke? I možete li preporučiti neki bolji u tom cjenovnom rangu?

 Relame 8 jedino ako ti je bitno osvježenje ekrana.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
holyfist kaže...

Dobar dan.

 

Tražim mobitel do 1500 kn. Poželjno što bolja baterija i ekran.

Modeli koje sam gledao su redmi note 11, realme 8 i samsung A22. Ima li neki od njih veće prednosti/nedostatke? I možete li preporučiti neki bolji u tom cjenovnom rangu?

 Relame 8 jedino ako ti je bitno osvježenje ekrana.

 Realme 8 ima 60 Hz

BE HAPPY 要開心 : )
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
zuper kaže...
Mobitel ima 4500mah bateriju. Jednostavno ne može imati lošu autonomiju, kakav god chipset. Krivac može biti softver, ali One UI je trenutno jedan od najstabilnijih.
Za dan umjereno do jačeg korištenja će biti dobra. Da ima 5000mah onda bi kao bila jedva prolazna...
Onaj ko priča da ima 2-3h, ima neki drain koji jednostavno nije mjerodavan. Izbjegavati S21 FE na temelju pretpostavke loše baterije mi ne drži vodu. Fino je to zaokružen mob ako je cijena prava.
Pravo je pitanje što osoba očekuje od baterije?

Jesi koristio S20 FE sa SD865 i S21 FE? Razlika u trajanju baterije je itekako primjetna...Nije kriv One UI, nego isključivo SD888. S21 FE je dobar mob bez sumnje i ako se upeca po dobroj cijeni nema greške. Ali za ozbiljno i zahtjevno korištenje nije, jer baterija ne može izdržati jedan dan. Moj scenarij korištenja je isključivo 4G, BT povezan sa satom, AOD cijeli dan, Gmail 3 accounta, razgovori, malo kamera, društvene mreže, malo gaminga ako ima lufta, You Tube i Netflix eventualno navečer. Nema šanse da izdrži od jutra do navečer...

Imao sam ga i koristio, nemam razlog lagati ni izmišljati, nisam nekakav nedorasli balavac....S20 FE SD verzija ima bolju bateriju, bez razmišljanja. 

 Ovo što si naveo je zahtjevnije korištenje od 99% ljudi što znam, neupitno je da će iscuriti. Da, s20fe sd će dulje trajati, ali taj mob je iznimka, a ne pravilo. Većina uređaja danas neće uz takvo korištenje doživjeti kraj dana. Ne govorim da je s21fe ikakav battery champ od mobitela što s20fe sd je, samo odvraćam ljudi od nebuloza da je neupotrebljiv i kritičan i baterija traje pola dana i slične gluposti te da se zbog toga za istu lovu uzima godinu dana stariji mob 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2022 9:08 (maks0806).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da, htio sam napisat ako. Mu to nije bitno da je 60 hz.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa kako ti se da više, ali zaista? Pa čovjek ti napiše svoje iskustvo, i ti opet ideš branit neobranjivo. Sada ti je argument da 99% ljudi ne koristi na takav način mobitel. Kakva glupost!

Ja tako koristim svoj Iphone 13 i dnevno imam oko 5ipol SOT-a. Od jutra do navečer izdrži bez problema. Ruku u vatru dajem da S21 FE ne bi izdržao takvo korištenje a da se ne bi trebao punit dva puta. Ja sam ti naveo primjer korisnika s drugog foruma gdje nije zadovoljan s baterijom, na temi o S21 netko je napisao da je autonomija problem, tu kolega napiše da njemu ne izdrži od jutra do navečer, da mu kolega također nije zadovoljan s baterijom... i ti dalje tvrdiš da je baterija dobra. Ne znam je li to namjerno širiš dezinformacije ili je nešto drugo u pitanju. 

 

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Već sam rekao da ne želim odgovarati nekome s kim se ne može raspravljati. Pa gdje sam napisao da je dobra? Napisao sam da nije razlog za ne uzeti mob, da je prosjek, da je prerazvikana neupotrebljivost. Po onome što je kolega vepar napisao, poprilično je heavy user i nema puno mobitela koji će od jutra do mraka izdržati takav scenarij. S20fe sd hoće dulje jer je baterija nadprosječno dobra. Jel moram nacrtati što želim reći? Evo još jednom kad ti nije jasno baš:

 

Prosjek je.

 

 

Nije dobra. 

 

Nije kritična. 

 

Nije dealbreaker velikoj većini potencijalnih korisnika kakvim ga neki predstavljaju. 

 

Prosječnom korisniku bez problema izdrži dan u 9/10 slučajeva. 

 

 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Dobro, a šta je onda sa Z Flip 3 koji ima isti proc i 3300 bateriju. Taj je sigurno do podneva gotov po vašim računicama.
OnePlus 9 Pro ima istu bateriju, veći QHD ekran. Hoće li on krepat do popodneva?
Pretjeruje se.
Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo volontiram da napravim željene testove sa S21 FE da zakopate ratnu sjekiru..

 

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mislim da je s21fe ok s baterijom, cura presla s p30 na njega, kaze baterija bolja nego na p30. Trebalo mu je par dana da se stabilizira. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

Mislim da je s21fe ok s baterijom, cura presla s p30 na njega, kaze baterija bolja nego na p30. Trebalo mu je par dana da se stabilizira. 

 Sigurno je bolja kad je P30 napunio 3 godine. 

 

No šalu na stranu S21 FE je dobar uređaj, a baterija je u prosjeku SD888 mogućnosti i štedljivosti, ljudi su danas skloni previše praviti slona od muhe.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Imao sam p30, nije mi bila dobra baterija. Niti blizu autonomije koju sam imao na Mi note 10 ili sad na Ajfonu 13. 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Flas1987 kaže...

Imao sam p30, nije mi bila dobra baterija. Niti blizu autonomije koju sam imao na Mi note 10 ili sad na Ajfonu 13. 

 Mislim da p30 moze 5h SOT bez problema, sta je vecini korisnika i vise nego dovoljno.

 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
maks0806 kaže...

Već sam rekao da ne želim odgovarati nekome s kim se ne može raspravljati. Pa gdje sam napisao da je dobra? Napisao sam da nije razlog za ne uzeti mob, da je prosjek, da je prerazvikana neupotrebljivost. Po onome što je kolega vepar napisao, poprilično je heavy user i nema puno mobitela koji će od jutra do mraka izdržati takav scenarij. S20fe sd hoće dulje jer je baterija nadprosječno dobra. Jel moram nacrtati što želim reći? Evo još jednom kad ti nije jasno baš:

 

Prosjek je.

 

 

Nije dobra. 

 

Nije kritična. 

 

Nije dealbreaker velikoj većini potencijalnih korisnika kakvim ga neki predstavljaju. 

 

Prosječnom korisniku bez problema izdrži dan u 9/10 slučajeva. 

 

 

Da li sam heavy user ili ne potpuno je nebitno. Bitno je što očekujem od baterije. Istim načinom korištenja Find X3 Neo drži bar 20% duže, i uglavnom izdrži moj tempo korištenja do navečer. Ako ne, onda je tu 65W punjač kojeg S21 FE nema i ne podržava. Ne kažem da je baterija na S21 FE svakome loša, ali mene nije zadovoljila....Mogu samo zamisliti koliko bi trajala kada bi još koristio i 5G. 

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav. Jel može mi netko reci koji mobitel je bolji? Huawei p30 ili redmi note 11 5G?Tocnije zanima me fotografiranje.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Endymon kaže...
Pozdrav. Jel može mi netko reci koji mobitel je bolji? Huawei p30 ili redmi note 11 5G?Tocnije zanima me fotografiranje.

 P30 definitivno 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Pozdrav ekipa,nedavno sam trazila savjet za mobitel,jos ga nisam kupila ipak odlucila jos nesto novaca ulozit.Sad pretragom i recenzijama na ovo dvoje bi kao izbor trebao biti...
Samsung 52s i realme gt master.
Znaci da je dobra baterija,brzina jer puno surfam i ok kamera..Pa opet ja sto mi savjetujete...Hvala..
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa napisao sam da mi na p30 baterija nije nit blizu bila dobra kao na ajfonu 13 ili Mi Note 10. Na njima sam svakodnevno imao 5ipol sati SOT-a. Niti blizu autonomija kao kod spomenute dvojice.

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakav je s20 fe sa sd procesorom naspram p40? Najvise me zanima kamera

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Endymon kaže...
Pozdrav. Jel može mi netko reci koji mobitel je bolji? Huawei p30 ili redmi note 11 5G?Tocnije zanima me fotografiranje.

 Jedna od danas sa Huawei P30. I to ne primarnom kamerom nego zoom 3x.

 

I baterija mi fantastična na wifiju i nakon dvije godine, neki dan gledam SOT 3,5h a baterija na 63%. 4G mu puno više pojede, tu se slažem da bude cca 5, 5 i pol sati, ali opet ponavljam, moj je 2 godine star. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2022 22:54 (blackened_bm).
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...

Kakav je s20 fe sa sd procesorom naspram p40? Najvise me zanima kamera

Imao sam oba, mislim da mi je p40 ostao u nesto boljem sjecanju sta se tice fotografije. Veci senzor, night mode na svim kamerama, pro mod na svim kamerama.

Doduse navodno one ui 4.1 donosi te neke stvari i na s20fe tako da...

Isao bi sa s20fe radi toga sto je kompletniji telefon, veci i svjetliji ekran, 120hz, google...

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ltina0808 kaže...
Pozdrav ekipa,nedavno sam trazila savjet za mobitel,jos ga nisam kupila ipak odlucila jos nesto novaca ulozit.Sad pretragom i recenzijama na ovo dvoje bi kao izbor trebao biti...
Samsung 52s i realme gt master.
Znaci da je dobra baterija,brzina jer puno surfam i ok kamera..Pa opet ja sto mi savjetujete...Hvala..

 I opet A52s

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice