Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.864.128
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Ima li igdje:

Mobitel visine 150-155 mm

Cijena do 1500 kn

Kvaliteta: ona koja bi zadovoljila prosječnog bug forumaša.

Do te veličine eventualno Samsung A41 iz oglasnika. Nađe se novi, zapakiran. 

Ili malo povećaj dimenzije ili baš puno povećaj budžet...

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tražim novi mobitel do 3500 kn.

Trebao bi imati 3.5 mm utor za slušalice, radio (!), NFC, android barem 10 koji se može ažururati na 11, 5G i...

 

...ekran bez rupica, notcha ili sličnih grozota.

 

(Idealni izgled ekrana mi ima sony xperia samo što niti lud ne bih dao cca 10 000 kn za mobitel. Dakle, "staromodni pravokutni ekran".  Lošiji izbor bi bio nešto kao xiaomi mix 4, zaobljeni rubovi).

Ne igram igrice, ekran od 100+Hz mi je nebitan, kao ni oled/amoled/IPS, otisak prsta nebitan.

 

Oko te cijene bih očekivao solidnu kameru i bateriju. Dual zvučnici i odličan mikrofon su bonus.

 

Postoji li nešto takvo ili tražim previše?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 11:55 (Interland).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da. Sa ekranom bez notcha, rupica eliminirao si 98% mobitela, a ostalih 2% ili je preskupo ili nema kod nas.
Samsung A52s 5G ti je dobar izbor

 

Edit: zapravo imaš Xperia 10 III, ali stvarno ne preporučam jer mnogo lošija od navedenog Samsunga

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 13:54 (zuper).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 7i, 64GB, 6.5" ili 
Smartphone XIAOMI Redmi 9T ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.10.2021 18:54 (Xeroth).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xeroth kaže...

Realme 7i, 64GB, 6.5" ili 
Smartphone XIAOMI Redmi 9T ?

 Realme 7 s Helio G95 uzmi....

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Xeroth kaže...

Realme 7i, 64GB, 6.5" ili 
Smartphone XIAOMI Redmi 9T ?

 Realme 7 s Helio G95 uzmi....

 

 Gledao neke usporedbe vidjeh da realme 7 ima bolji hardware,dok xiaomi neke druge stvari kamera etc... Imao sam preporuku ovdje i za realme 6s ,ali sam ga našao jedino na njuškalu. Tu sam malo skeptičan

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Po meni ispada da je moj Xiaomi A2 lite već godinama car.

 

Visina: 150 mm
Baterija: 4000 mah

Memorija: 4GB/64GB

 

Koštao me cca 1450 kn kada sam ga kupio davnih dana. I dan danas se ne može naći ništa bolje za te pare ako uzmem volju za manjim gabaritima, solidnom baterijom i memorijom.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako gledate manje telefone, uzmite u obzir p30, mate 20 pro.

Nadu se na njuski za smjesne pare a kamerama, performansama i baterijama i dalje rasturaju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

Ako gledate manje telefone, uzmite u obzir p30, mate 20 pro.

Nadu se na njuski za smjesne pare a kamerama, performansama i baterijama i dalje rasturaju.

 Slažem se,

eventualno ubaciti novu bateriju u njega u nekom servisu i ima se vrlo dobar mobitel za jako pristojne pare.

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
sirka666 kaže...
thebatman kaže...

Ako gledate manje telefone, uzmite u obzir p30, mate 20 pro.

Nadu se na njuski za smjesne pare a kamerama, performansama i baterijama i dalje rasturaju.

 Slažem se,

eventualno ubaciti novu bateriju u njega u nekom servisu i ima se vrlo dobar mobitel za jako pristojne pare.

 

 

Upravo tako ja imam, Mate 20 PRO u doslovno novom stanju vizualno iako je star cca 2 godine i ima novu bat...SOT 7 sati, kamera je i danas bolja od 80% svih ostalih mobitela i performanse su mu i dalje vrhunske jer je ima flagship hardware.

Za oko 1600 Kn bi ga svaki puta uzeo prije nego bilo koji bazni novi mob.

 

Inace, Mate 20 PRO je mobitel koji sam imao najduze od 1999 od kada koristim mobitel sto dovoljno govori sto mislim o tom mobu.

Doduse nisam ga imao skroz u kontinuitetu, ali ukupno gledano taj mob koristim preko 2 godine.

 

Kamere vise ne gledam na mobitelima jer nema smisla, Mate 20 PRO je za kameru na mobitelu i dalje sasvim dovoljan, a za nesto vise imam fotic.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Potpisujem, Mate 20 PRO se najduže zadržao i kod mene, odličan uređaj.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nevjerovatno mi je da totalno izbacuju manje mobitele iz upotrebe, a ono što rade su mini flagshipovi visoke cijene.

Ako čovjek traži "umanjeni" mobitel do 1500 kn ispada da su mobiteli slabiji danas nego prije 3 godine.

Svaki prijedlog zamjene A2 lite je skuplji, prevelik, premalo memorije ili premalo baterije.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Nevjerovatno mi je da totalno izbacuju manje mobitele iz upotrebe, a ono što rade su mini flagshipovi visoke cijene.

Ako čovjek traži "umanjeni" mobitel do 1500 kn ispada da su mobiteli slabiji danas nego prije 3 godine.

Svaki prijedlog zamjene A2 lite je skuplji, prevelik, premalo memorije ili premalo baterije.

 Dodaj jos malo i uzmi google pixel 4a

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Dodaj još malo? Pixel 4a je 3.300 kuna !!! To nije klasa uređaja koju tražim. Xiaomi A2 lite ima čisti android, mobitel je iz 2018. godine i ima bateriju za 1000 mAh veću od Pixel 4a. Ispod 1500 kn.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.10.2021 13:49 (Korny1603987).
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Dodaj još malo? Pixel 4a je 3.300 kuna !!! To nije klasa uređaja koju tražim.

 Nedavno je bio na akciji na google store 270 EUR a vjerujem da ce ih biti jos jer uskoro izlazi 6-ica

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Evo par mobitela koje sam probao u zadnje vrijeme, mozda nekome olakša izbor:

 

Poco X3 Pro

- odlicna baterija

- odlicne performanse

- ekran je ok i nista vise

- meni osobno prevelik i pretežak

- kamera solidna preko dana, navecer nije bas neki hit

 

 

Poco F3

- slicno kao i x3 pro sve, samo bolji ekran - lošija kamera

- iz nekog razloga ovaj uređaj ima poprilicno zbugan miui, dosta manjih i vecih bugova

- aplikacija kamere je ok, ali nikako da zapamti video postavke koje sam odabrao i resetira ih

- ekran je stvarno odlican

 

S20 FE 5G

- nakon dana koristenja pocela lagana trzanja to me uzasno razocaralo (najviše u operacijama vezanima za kameru)

- softver kamere je love/hate, 3x kamera je ok ali uređaj sam određuje kad ce je koristit, a kada cropati glavnu

- pro mod ne podrzava 3x kameru

- konstano mi rusi huawei zdravlje aplikaciju i odspaja gt2

- fotke i video stvano odlicne kvalitete, pogotovo video

 

U svakom slucaju, nakon sva 3 sam se vratio na mate 20 pro kojem sam promjenio bateriju i dobio manji telefon s odlicnom kamerom i baterijom, bez iti jednog buga i sa odlicnim perfomansama.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Mate 20 Pro je ok. Koristio sam ga neko vrijeme, i vidim da ga ovdje na sva usta hvale. Ja nisam baš toliko oduševljen. Performanse su prosječne, ipak je to telefon star tri godine pa ne treba pretjerivati. Fali mi 120 Hz i to se vidi u radu. S novim igrama taj se Kirin itekako muči i voli se zagrijati. Odziv ekrana je lošiji (u odnosu na današnje), opet najviše vidljivo u igrama. Kamera je vjerojatno i dalje ok, iako mi ne znači previše. Stereo zvučnici su loši.

 

Sviđa mi se i dalje vrhunski ekran, baterija i brzo punjenje te stabilan rad bez bugova. Tu nema zamjerke. EMUI mi nikad nije bio favorit...

 

Uglavnom, još uvijek solidan mob, ali vrijeme ga polako gazi i to je tako...

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.10.2021 18:21 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Mate 20 Pro je ok. Koristio sam ga neko vrijeme, i vidim da ga ovdje na sva usta hvale. Ja nisam baš toliko oduševljen. Performanse su prosječne, ipak je to telefon star tri godine pa ne treba pretjerivati. Fali mi 120 Hz i to se vidi u radu. S novim igrama taj se Kirin itekako muči i voli se zagrijati. Odziv ekrana je lošiji, opet najviše vidljivo u igrama. Kamera je vjerojatno i dalje ok, iako mi ne znači previše. Stereo zvučnici su loši. Sviđa mi se i dalje vrhunski ekran, baterija i brzo punjenje te stabilan rad bez bugova. Tu nema zamjerke.

Uglavnom, još uvijek solidan mob, ali vrijeme ga polako gazi i to je tako...

 Svakako treba prilagoditi očekivanja, ako očekuješ next gen performanse (pogotovo u igrama) logično da ih nećeš dobiti od 2-3-4 godine starog flagshipa.

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dobro igrice na mobitelu me zanimaju koliko i penisi na ženama :)

Moj PC  
6 0 hvala 2
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Mate 20 Pro je ok. Koristio sam ga neko vrijeme, i vidim da ga ovdje na sva usta hvale. Ja nisam baš toliko oduševljen. Performanse su prosječne, ipak je to telefon star tri godine pa ne treba pretjerivati. Fali mi 120 Hz i to se vidi u radu. S novim igrama taj se Kirin itekako muči i voli se zagrijati. Odziv ekrana je lošiji (u odnosu na današnje), opet najviše vidljivo u igrama. Kamera je vjerojatno i dalje ok, iako mi ne znači previše. Stereo zvučnici su loši.

 

Sviđa mi se i dalje vrhunski ekran, baterija i brzo punjenje te stabilan rad bez bugova. Tu nema zamjerke. EMUI mi nikad nije bio favorit...

 

Uglavnom, još uvijek solidan mob, ali vrijeme ga polako gazi i to je tako...

 

 

Koristio sam neko vrijeme 90 i 120 HZ mobitele ali mi to nije nesto sto bi me motiviralo da idem M20P mijenjati kao ni performanse u igrama koje su mi na samom dnu liste prioriteta.

Poanta je da taj mob odlican i sada u 2021 a bit ce i u 2022 jer osim 120 HZ ekrana ne zaostaje po nicem posebnom za ostalim mobitelima.

Kamere su mu i danas bolje nego velikoj vecini ostalih mobitela i uopce nemam osjecaj da imam zastarjel ili inferioran mobitel.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Već sam pitao više puta ,završni budget je 1200kn ,i izdvojio sam

 

Realme 6s

Realme 7i

 

Xiaomi 9T

Xiaomi Redmi Note 8 2021

 

Molio bih savjet za konačni odabir

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xeroth kaže...

Već sam pitao više puta ,završni budget je 1200kn ,i izdvojio sam

 

Realme 6s

Realme 7i

 

Xiaomi 9T

Xiaomi Redmi Note 8 2021

 

Molio bih savjet za konačni odabir

 

 

 Iskreno išao bih na Realme 7i, mislim da je od svih tih najbolji, a ako ti je baš bitna veličina baterije onda nemaš izbora nego 9T uzet, ipak ima 6000mAh.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ja bi izbjegao Realme 7i. Iako ima 6000 mAh, ne traje baš toliko koliko bi trebalo. Koristio sam ga, i ima jako tih zvučnik za razgovore. Možda je moj primjerak bio faličan, ali i kad pojačam do kraja, slabo se čuje.

Helio G85 je dosta inferiorniji u odnosu na Helio G95. Isprobano jedan pored drugog u radu i u igrama posebno. Preporuka Realme 6s ili Realme 7 globalna verzija (Helio G95)...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A koji je downgrade između realme 7i i redmi note 8 2021? Isto je s G85 etc..

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Taj Redmi mi je nepoznat, ali po meni je Realme 7i neisplativ pored Realme 7, Realme 6s i Redmi Note 10, ako hoćeš Amoled ekran...

 

Zaboravih napomenuti da Realme 7i ima 60Hz ekran,a uz to još HD reza, daleko sporije punjenje, glomazan, nema NFC...meh 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.10.2021 19:06 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Taj Redmi mi je nepoznat, ali po meni je Realme 7i neisplativ pored Realme 7, Realme 6s i Redmi Note 10, ako hoćeš Amoled ekran...

 

Zaboravih napomenuta Realme 7i ima 60Hz ekran,a uz to još HD reza, daleko sporije punjenje, glomazan, nema NFC...meh 

 Hvala na edukaciji,jedino mi realme 7 bježi van budgeta. Trenutno sam na 1200kn,ako se ne varam najeftiniji realme 7 je s popustom u neutrinu 1400

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako nije žurba s kupnjom, pričekaj. eKupi često ima akcije Realmija i Xiaomija. Uz neke kartice bio je čak ispod 1200kn...

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xeroth kaže...

Taj Redmi mi je nepoznat, ali po meni je Realme 7i neisplativ pored Realme 7, Realme 6s i Redmi Note 10, ako hoćeš Amoled ekran...

 

Zaboravih napomenuta Realme 7i ima 60Hz ekran,a uz to još HD reza, daleko sporije punjenje, glomazan, nema NFC...meh 

 Hvala na edukaciji,jedino mi realme 7 bježi van budgeta. Trenutno sam na 1200kn,ako se ne varam najeftiniji realme 7 je s popustom u neutrinu 1400

 Ili 6s ili realme 7.. Nekad zna bit i 8 za te novce na ekupi.. Uglavnom zbog 200 kn ne vrijedi uzimati losiji mobitel.. Premala je to razlika u novcima s obzirom na to kolko gubis sa slabijim modelom 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa.

 

Razmišljao sam uzeti LG V60 ali pošto u nas(EU) nema, gledao sam na Ebay-u iz US of A, kažu oni da se ne mogu koristiti u EU...

 

Ima li netko iskustva s US uređajima?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Chriss kaže...

Pozdrav ekipa.

 

Razmišljao sam uzeti LG V60 ali pošto u nas(EU) nema, gledao sam na Ebay-u iz US of A, kažu oni da se ne mogu koristiti u EU...

 

Ima li netko iskustva s US uređajima?

 https://www.gsmarena.com/lg_v60_thinq_5g-10103.php

 

Bitno ti je da podržava naše frekvencije te da je otključan za sve mreže, ako je sve to ok možeš ga slobodno koristiti.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice