Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.747
|
čitano: 10.863.993
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Preporuka za mobitel
tomislav10 kaže...

Molim preporuku mobitela od niže navedenoh. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC.

 poco F3 ima screen dimming issue

12 godina
offline
Re: Preporuka za mobitel
druzeta kaže...
tomislav10 kaže...

Molim preporuku mobitela od niže navedenoh. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC.

 poco F3 ima screen dimming issue

 Zaslon se nekontrolirano zatamni? 

12 godina
offline
Re: Preporuka za mobitel

Prilikom jačeg opterećenja (bench, 4k snimanje, gaming) se svjetlina ekrana smanji.

Navodno bi to trebali korigirati s nekim updateom.

6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Isplati li se dat 3000 kn za rabljeni samsung s njuskala il bolje kupit novi xiaomi

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Koji Samsung? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 19:38 (hardcoree).
8 godina
offline
Re: Preporuka za mobitel
tomislav10 kaže...

Molim preporuku mobitela od niže navedenih. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC.

Čovjeku su najbitniji kamera i ekran, a najviše glasova dobije F3?

 

Redmi note 10 pro ima bolji set kamera, ali slabiji procesor. 

Mi 11 lite pak ima bolji ekran, a možda i kamere, a i Samsung nudi bolju kameru. 

 

Recenzija f3 na gsmarena pa na zadnju stranicu u alternative za F3:

 

"There is the even cheaper €280 Redmi Note 10 Pro. This Redmi also has a lot in common with the Poco F3 - similar glass design, the same 120Hz AMOLED screen, the secondary cameras are a match. The Redmi Note 10 Pro uses the mid-range Snapdragon 732G chip - it may not be a flagship, but it handles games well, but it really shines with the flagship-grade 108MP primary camera.

You should also consider the €50 more expensive Xiaomi Mi 11 Lite 5G. This one has a 90Hz AMOLED, but it supports 10-bit color and can show more than 1 billion colors (compared to 16 million on the F3). The Snapdragon 780 5G chip is a particularly good alternative to the SD870, so no complaints here. And the camera experience seems to be on par, if not better, as the main camera is now 64MP.

The €350 Samsung Galaxy A52 sounds like one very reasonable offer. It has an IP67-rated body and packs a 90Hz Super AMOLED screen. The camera quality is better on the A52, even if the setup is similar. It does feature stereo speakers, too, but can't offer the same performance - the A52 runs on the SD720G."

https://m.gsmarena.com/poco_f3-review-2248p6.php 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 20:28 (hardcoree).
10 godina
offline
Re: Preporuka za mobitel
hardcoree kaže...
tomislav10 kaže...

Molim preporuku mobitela od niže navedenih. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC.

Čovjeku su najbitniji kamera i ekran, a najviše glasova dobije F3?

 

Redmi note 10 pro ima bolji set kamera, ali slabiji procesor. 

Mi 11 lite pak ima bolji ekran, a možda i kamere, a i Samsung nudi bolju kameru. 

 

Recenzija f3 na gsmarena pa na zadnju stranicu u alternative za F3:

 

"There is the even cheaper €280 Redmi Note 10 Pro. This Redmi also has a lot in common with the Poco F3 - similar glass design, the same 120Hz AMOLED screen, the secondary cameras are a match. The Redmi Note 10 Pro uses the mid-range Snapdragon 732G chip - it may not be a flagship, but it handles games well, but it really shines with the flagship-grade 108MP primary camera.

You should also consider the €50 more expensive Xiaomi Mi 11 Lite 5G. This one has a 90Hz AMOLED, but it supports 10-bit color and can show more than 1 billion colors (compared to 16 million on the F3). The Snapdragon 780 5G chip is a particularly good alternative to the SD870, so no complaints here. And the camera experience seems to be on par, if not better, as the main camera is now 64MP.

The €350 Samsung Galaxy A52 sounds like one very reasonable offer. It has an IP67-rated body and packs a 90Hz Super AMOLED screen. The camera quality is better on the A52, even if the setup is similar. It does feature stereo speakers, too, but can't offer the same performance - the A52 runs on the SD720G."

https://m.gsmarena.com/poco_f3-review-2248p6.php 

 

 

 Ja bi prije isao sa sony senzorom serije 5xx nego sa samsungovim. 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ok, ali zašto onda onakav opis na gsmareni? 

 

Btw. Samsung A52 5g ima Sony 6xx senzor. Ne znam da li je bolji od 5xx, ali u recenziji navode da je kamerama superiorniji, ima dual speaker, ima amoled ekran, stereo speakere, NFC. Sve što čovjek traži. Sporiji procesor, ali to mu ne ugra ulogu, niti će primjetiti u normalnom korištenju. 

U principu neće fulati ni sa jednim...

 

 
0 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Koji Samsung? 

 Galaxy Note 10+

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Što je po vama trenutno najkompletniji mobitel koji ima dostupan na našem tržištu... Bez obzira na cijenu?
Upao mi je u oko samsung galaxy s21 ultra.. Što bi još bilo u tom nekom rangu ili naravno bolje po specifikacijama.. Oneplus 9 pro? Se varam? I kakav je u svemu tome samsung galaxy note20 ultra? Što više gledam i čitam to sve manje znam 🤣🤷‍♀️
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 10:50 (ninny).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Preporuka za mobitel
hardcoree kaže...
tomislav10 kaže...

Molim preporuku mobitela od niže navedenih. 

Igre na mobitelu me ne zanimaju, ono što me zanima je kamera, ekran dobro čitljiv na suncu, stereo zvučnici, NFC.

Čovjeku su najbitniji kamera i ekran, a najviše glasova dobije F3?

 

Redmi note 10 pro ima bolji set kamera, ali slabiji procesor. 

Mi 11 lite pak ima bolji ekran, a možda i kamere, a i Samsung nudi bolju kameru. 

 

 

 

 

Redmi note 10 pro ima samo u brončanoj boji, i nema 5G (premda mi ovo drugo nije presudno).

Samsung A52  mi je bio nekako spor u skrolanju kad sam ga primio na Telemachovom štandu... Jel 5G verzija nešto brža ne znam ...

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ima neke do 3500e (500e plafon) da je osjetno bolje od Poco F3?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav svima. Kupio bih mobitel, svejedno odakle je ako se može platiti karticom na rate. Sada imam Mi 10t lite i što reći...super uređaj, međutva..malo mi fali svjetline na suncu jer povremeno vozim Taxi. I sada bih ja svašta nešto za male novce ;-)

Mobitel treba biti večih dimenzija ( u stvari to je danas već i normalno) zbog navigacije, ekran vjerojatno oled/amoled, Dobar zvučnik ako več nije stereo, dobra kamera barem kao na mome, fast charge nije na odmet, bilo bi super kad bi imao pop-up kameru (nije uvjet, nema ni moj), dobru bateriju, 120Hz osvježenje ekrana (min 90Hz)...cijena do 2000 - 2500 - 3000kn. (Možda koju kunu više ako ima opravdanje koje drži vodu). Bilo bi dobro da ima i softversku podršku, da nije ružno pače. Nisam ograničen na marku, može Xiaomi, Realme, Vivo, Oppo....Volim nešto što nitko nema, volim ekskluzivu hahahaha. Već se napalim na Realme x3 i onda vidim da ekran nije baš svijetla točka hahaha...I da, volio bih da ima 5G jer se uvjeravam da ću ga imati barem dvije-tri godine (koja laž). Eto, svaki prijedlog je dobrodošao. Hvala svima na prijedlozima. Živjeli!!

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.4.2021 23:07 (kekec01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi Note 10 Pro?
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robogo kaže...
Redmi Note 10 Pro?

 Da, nije loš prijedlog...Ako uspoređujem sa svojim Mi 10t lite, ovaj Redmi ima Android 9, tako sam pročitao na nekim recenzijama, jeli moguće (moj ima 11) i slabiji procesor sd 732 vs 750. E sad, koliko je to u naravi primjetno ne znam. Budem otišao do nekog centra da usporedim uživo. Ostali prijedlozi dobrodošli ;-)

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 8:35 (kekec01).
6 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kakav božji Android 9?? Ima Abdroid 11 OOTB, nema 5G, sve ostalo je tu negdje s Mi 10T Lite.
3 godine
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Note 20 ultra 12 gb rama preporučujem

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Btw na kraju uzeo A52 4G, povoljno uletio. Za sada zadovoljan

P.S. Na punjač piše "adapted fast charger". Jel to znači da ipak dolazi s brzim punjače u pakiranju?
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 11:15 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Da ali 15W
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
robogo kaže...
Kakav božji Android 9?? Ima Abdroid 11 OOTB, nema 5G, sve ostalo je tu negdje s Mi 10T Lite.

 Vjerojatno je recenzent imao tipfeler od silnih uređaja koje dobiva, a ja nisam istraživao dalje...

16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Redmi Note 10 Pro ima problema sa screen flickering-om kad se frekvencija osvježavanja zaslona postavi na 120 Hz-a i kod Whatsapp poziva svako malo kao da mobitel uroniš u vodu, druga strana te uopće ne razumije. Nije samo do mog primjerka, koliko sam vidio po netu dosta vlasnika se žali na iste probleme.
Moj PC  
0 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
tomislav10 kaže...
Btw na kraju uzeo A52 4G, povoljno uletio. Za sada zadovoljan

P.S. Na punjač piše "adapted fast charger". Jel to znači da ipak dolazi s brzim punjače u pakiranju?

 15W je sporo punjenje. To što je Samsung zapeo u nekim prošlim vremenima je smiješno. Danas su normalna stvar 30W i 65W punjači, pa čak i 120W 😁

 

IQOO 7 s punjačem od 120W bateriju od 4000 mAh napuni za 13 minuta 🤭

 

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

neki su raspitivali o kvaliteti redmi note 10 pro kamere. 108px na kameri je prevara, laž! ovo vam je usporedba sa S21 ultra 108mpx.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Možda Mi 10t ili Mi 10t pro??? Znam da nisu Amoled ali Na Kimovilu hvale ekran i osvjetljenje je bolje na Mi 10t pro tj isto kao Mi 10t, barem po speckama. Oba idu do 600 nita a 10T lite do 450 nita. Mi 10t je bliže 3000kn a 10t pro je bliže 4000kn. Ako smo već na 4000 onda je tu već i Asus Rog 2 a to je baš baš zvijer od telefona....Kako je bilo dobro prije xy godina, jedan brand tri modela i piči, a sada....jao onome tko kupuje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Tuzan dan je kad sam ja poceo gledat Samsung galaxy a52..

Manji od 160mm , dualspikers, phone jack, ip rating, gorilla glass staklo,utor za sd karticu, amoled ekran..

Sve za 2500kn ..

 

E moji xiaomi klosari.. 

R33mba#2892
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

radije A72 za istu cijenu ili ako nades i jeftinije

veca baterija, veci ekran, bolja kamera (3x opt.)

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nekako sam se zazelio telefona "manjih" dimenzija i gledam pixel 5, jel se isplati uzimati takav telefon ili mozda gledati s21?

 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
* * *

 * * * Danas su normalna stvar 30W i 65W punjači, pa čak i 120W 😁

 

* * *

 

Dakle još za 10 gpodina iznag glave će nam ići snaga od 1kW na 100 ampera.. ono za sekundu, i još će nam trebati one gumene rukavice kada se ulazi u Trafostanicu da te ne zvekne 6kV napon direktno sa dalekovoda.
Mislim ti si sve u pravu ja samo govorim koliko se meni ne sviđa taj način na kojima se ide da se puni baterija. 120W je stara sijalica pa to grije pola metra od sebe.. sad zamisli da ti ta snaga ide u mobitel... on nekim čudom hladan ili mlak.

 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
RuskeGTT kaže...

radije A72 za istu cijenu ili ako nades i jeftinije

veca baterija, veci ekran, bolja kamera (3x opt.)

A72 u odnosu na Mi 10t ima samo bolji ekran i ajde, vjerojatno bolju kameru u nekim okolnostima što prosječan korisnik vjerojatno ne bude ni primijetio. Ostalo je sve na strani Mi 10t koji je skuplji 100njak kuna. 

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

mi10t ima emui, ima kozna kakve updejtove i koliko ce ih biti...

meni dovoljno

 

nisam nikad bio za samsunge ono striktno, ali igrom slucaja kad sam poceo sa A50, pa 51, sad 72, mogu rec da su kompletni mobiteli...

 

e da, od kad imam 72, svi kojima podijelim sliku me pitaju kakvu to kameru imam...ocigledno skok izmedu 51 i 72 u kameri je evidentan...

ali ipak meni najveci mind blow su stereo zvucnici, kojih neznam zasto nisam nikad ni razmisljao imati kod novih mobitela, mislio sam mah, nis posebno, ali DA...razlika je dan i noc... plus dolby atmos

Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice